Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • V denšní době spíš můžou být rádi že mají práci a covid je neomezuje. Navíc pokud to dostanou zaplaceno (u nás je to normální), tak budou chvíli víc v práci, ale zase bude na dárky k Vánocům. A s tou rodinou, je taky otázka kolik programátorů spíš doma většinu času nesedí u PC.

  • Phillios191

    v českém Amazonu je tohle normálka

    • PCMR

      V US jakbysmet...

  • Proč je na herním webu článek o přesčasech nechápu. Miliony lidí po celým světě dělají každý víkend přesčasy a nikoho to nezajímá, protože to je úplně normální věc. To je práce. Za peníze. 

    • Upřímně, v soukromém sektoru jsem o proplacených přesčasech moc neslyšel... Defakto se zaměstnavatel tváří, že o žádné přesčasy nejde... Takže ne, v mnoha případech to právě normální není. 

      • Ono záleží jak se to vezme. Je sousta povolání, kde to "proplacené není", ale prostě máš takovou základní mzdu, že si moc stěžovat nemůžeš, protože máš x-krát víc, než běžný zaměstnanec, který má sice placenou každou hodinu navíc, ale celkově mu to za stejné odpracované hodiny vyjde úplně někde jinde.

        • Mno, asi jsem byl tedy vždy ve špatné firmě, stejně tak další lidé kolem mě.

          • 0tecFura

            Třeba například já pracuji už v několikáté soukromé firmě a ještě se mi v životě nestalo aby mi někdo nezaplatil přesčas. To jen tak pro příklad píšu. Možná to bude ale tím, že jsem nikdy nedělal třeba v nějaké menší firmě. Vždy jsem byl v nějakém nadnárodním molochu. 

            Ale vrátil bych konverzaci ke hrám. Co třeba momentálně hraješ? 

      • Veskoslav

        Záleží na firmě. Měli jsme kdysi a měsíčně mi to třeba udělalo i 11 v čistém. Firma zatrhla a teď máme náhradní volna.

  • KronosDeret

    spotřebitelské dilema, chci svůj produkt ale ekluje se mi představa že stovkám lidí kvůli tomu degeneruje rodinný a soukromý život. Kolik malejch prďochů neuvidí týdny nebo měsíce tatínka/maminku pořádně doma. Budě těžký tuhle pachuť zapomenout během hraní. 

    • Kdyby poctive makali celou dobu, tak by nemuseli ted pred terminem delat nocovky :D Jenze ono to je ze zacatku ,,lazo plazo,, protze termin je jeste daleko a potom na konci panika, protoze si kazdy spocita, ze normalnim tempem se to stihnout neda.

    • Tak si na to vzpomen, az pujdes do nemocnice, kde v tomhle rezimu zamestnanci nepracuji mesic, ale cely zivot.

    • Otroceni pro korporace je ale jednim z zakladnich kamenu kyberpunkoveho zanru.

    • Opravdu na to budete při hraní myslet? Myslíte i na děti z rozvojových zemí, co zalevno vyráběj vaše boty apod.? Ne, že by to nebylo správné, ale té pachuti se nikdy nezbavíte.

      • KronosDeret

        zodpovědnost za spotřebu je součást dospívání, počítačové hry navíc nejsou nezbytné, takže se ještě hůř obhajuje ždímání zaměstnanců. Je to jako s cirkusama a týráním zvířat. Jinak opravdu doporučuju zajímat se o to kdo vám šije boty nebo oblečení a když už si nemůžete dovolit se podle toho rozhodovat, aspoň si svojí spoluúčasti být vědomi. 

        • MrDonut

          Bohuzel Vas asi zklamu, ale drtiva vetsina velkych her si prosla behem vyvoje nejakym obdobim crunche. Takze podle vasi logiky by jste vlastne nemel hrat hry vubec. Crunche jsou neco co k vyvoji her patri, at se to nekomu libi nebo ne. Nastesti se v posledni dobe zmenily podminky toho, jakym zpusobem probihaji(mysleno ve prospech zamestnancu).

      • PCMR

        Nebude, protože to je jen zase další neoliberalní virtue signaling komedie...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit