Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Corvus

    Pokud to čte nějaký zájemce o češtinu:

    Ocenil bych nějaký tip na šikovného programátora. Rád bych ve volném čase (bez
    zapojení dalších lidí a bez zapojení jakékoliv podpory) přeložil
    adventuru Call of the Sea. Bohužel netuším, jak extrahovat textovou
    složku ze hry. Mohl by se na to někdo podívat? Zda-li to
    vůbec jde? Soubor, který jsem našel a který se tváří
    jako relevantní a že v něm je "vše" obsaženo, je jen jeden (složka
    content): COTS-WindowsNoEditor.pak

    Nevím ale, jak se do takového souboru dostat a jak z něj následně dialogy a
    popisky vytáhnout do nějakého rozumného editoru. Nic jiného nenasvědčuje
    tomu, že by čeština měla být kdekoliv jinde...

  • feihung

    Puzzle s nástěnnou malbou a čtyřmi symboly mi nedává vůbec smysl, ani po přečtení návodu. Tohle se mi ještě nestalo 😂

    • Gam0

      Ve které kapitole a co konkrétně? Většina puzzlů jsou nástěnné malby :D

      To, kde se skládaly z těch znaků nová slova? Tohle jediné puzzle jsem moc nepochopil. Jakože postup jsem si vymyslel, ale vyřešilo se to už v půlce toho mého postupu, což mi přišlo divné :D

      • feihung

        Přesně ten 😀 Logiku za tím co kde proč vybrat jsem nepobral. Nepomohli ani ty "nápovědy" kolem, spíš mě to i víc zmátlo. Hru už jsem dohrál a tento puzzle byl suverénní mučivo oproti těm ostatním. 

        • Gam0

          Jako vyloženě jsem se na něm nezasekl. Byly tam 4 základní znaky a pak nějaká zpráva. Potom tam bylo to rozložení na 4 čtvrtiny. A jedno slovo bylo zakroužkované. Myslím, že zrovna to druhé, po kterém když se to nastavilo, tak se to otevřelo.

          Takže tam myslím stačilo vědět, z jakých znaků se skládá to výsledné slovo a přes tu druhou čtvrtinu přenastavit ty dílčí znaky. Nemám to ověřený, ale nějak takhle jsem postupoval.

          Tedy že jsem měl vše nastavené nahoře. Pak vzal první slovo a složil ho z těch podsymbolů v první čtvrtině, potom bylo to další slovo a šoupal jsem přes danou část ty další podsymboly a najednou hotovo. Takže ty poslední dvě slova jsem nedělal. Ale vypadá to, že to odemklo jen to jedno slovo (water lifeform nebo  co to bylo).

          Ale jo, tohle puzzle bylo takový překombinovaný :)

          • feihung

            Díky za rozbor. A ty hvězdy na těch čtvrtkruzích u šoupátka jsi teda vůbec neřešil?

            • Gam0

              Hvězdy jsem neřešil. Bral jsem je jen jako přehlednější indicii pro rozpoznání toho, u jakého symbolu člověk stojí.

              Samozřejmě je možné, že jsem to prostě vyhaluzil. Jak jsem psal, začal jsem do toho ťukat svou první teorii a najednou v půlce pokusu úspěšně vyřešeno. Takže jsem pořádně ani netušil, co jsem tam zadal. Byl to takový ten první pokus na způsob "zkusím tohle".

  • Kaschul

    Nyní v Xbox Game Pass zdarma! 👍

  • Technomagg

    Nikde jsem se nedočetl jestli je hra lokalizovaná do češtiny. U her tohoto typu mi to přijde jako dost důležitá informace na to aby si zasloužila alespoň jednu řádku - ideální by bylo to dávat někam nahoru k hodnocení jestli je hra dostupná v našem rodném jazyce.

    • Presne tak. Nejak se zapomina na to, ze zijeme v Ceske republice. 

    • Kaschul

      Co jsem koukal tak v CZ není.

  • Jack1947

    Teda 9/10... 😱😯jestli to není Covidem😬 tak nevím že by vycházelo tolik parádních her! Chystám se na to... ale moc se mi nelíbí jen se toulat po Ostrově a dělat puzzly.

  • Corvus

    Opět se s panem Hajdou shoduji. Všiml jsem si, že máme velice často podobný vkus na hry. Díky za skvělou recenzi. Mám rozehráno a baví mě to velice. Chodím si do Call of the Sea odpočinout od Cyberpunku :-D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit