Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Santo01

    Jen upřesnění - interní SSD XSX běží na dvou linkách PCIe 4.0 x 2, externí Seagate taktéž. Microsoft prostě rozdělil plný počet čtyř linek rovnoměrně mezi interní a externí úložiště.

  • bodmrazu

    Ja mam do Series X zapojeny standardni SSD na hry ze stare generace, treba TESO, s vice nez 100 giga je skoda blokovat interni disk. Delal jsem par testu a u starych her nevidim rozdil medzi normalnin SSD a internim SSD. Dokonce bych se odvazil tvrdit ze treba u cyberpunku nevidim taky skoro zadny rozdil, nebo kdyz porovnam stary xbox s SSD a novy xbox tak se to nacita skoro stejne rychle.

    Rozhodne bych doporucil vsem se starym xboxem koupit si externi SSD a budete se citit jako s novou generaci a az se konecne dockate nove konzole tak disk pouzivat s novou konzoli dal na starsi kousky. Dokud neprijdou fakt supet optimalizovane hry tak je to snad jedno.

    • LiarForHire1

      No zrovna ten Cyberpunk je typický příklad naprosto stupidní a z obchodního hlediska nelogické nevole zapracovat na konzolových verzích. Snad to parta z CDP napraví, až vydá "next-gen" update.

  • SudcaNajvyssiehoSudu

    Dík, toto som potreboval, nikde sa totižto nedalo nájsť info ohľadom skutočných reálnych rýchlosti čítania a zápisu a tak isto teploty pri zápise, resp. čítaní. Nebolo by na škodu spraviť taký krátky malý benchmark pri rôznych veľkostiach súborov. Cena je ale absurdne prestrelená, dať za niečo takéto, nech je to akokoľvek rýchle, viacej ako polku, ktorú človek vysolil za pomaly celú hernú konzolu je úplne mimo. Nepredajné, keby cenovka bola o stovku menšia tak sa to predáva ako teplé rožky, ale to by išli tak ako s konzolou hrubo pod cenu.

    • Row

      Ona ta cena zas tak prestrelena neni.

      Bohuzel nejde rict realna rychlost disku v absolutnich cislech jak psal Jirka (kvuli absenci benchmarku), ale kdyz se kouknes na 1T PCIe 4.0 disky, tak ty nejpomalejsi kde PCIe 4.0 neni ani ospravedlnitelne/vyuzitelne) zacinaji kolem 4000,- a pokud se budeme bavit o rychlostech mezi 4-8 GB/s tak ty ceny jsou 5 - 6 tisic.

      Takze si nemyslim ze by slo v tomto pripade o nejake rejzovani na propietarnim HW, jako spis o vendror lock z duvodu garance vlastnosti ktere ten HW ma mit aby se vyhnuli problemum nebo spatnemu PR kvuli performance nevhodneho HW.

      • SudcaNajvyssiehoSudu

        Hej, nebolo by na škodu keby nejaký kutil rozobral tú krabičku a pichol to do základnej dosky a urobil poriadny benchmark, ale chápem, že tým zruší záruku a mám pocit, že to je nápajkované na dosku a konektor. Uvažujem nad tým, ale tá cena je prestrelená, mám nvme ssd 2tb čo som si dal do externého boxu, používam hlavne na prehrávanie filmov v telke a po formátovaní som skúsil ako externé úložisko na hry pre xbox series X a nezdalo sa mi že by mi hry pomalšie načítali uložené pozície alebo sa loadovali pomalšie ako so systémového SSD. A to som to mal pripojené cez štandardný usb port...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit