Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack1947

    Nebude ale možná předčí zastaralé Switch 😉

    CYBERPUNK2077 fakt NE ÉÉÉ 😛

  • prudislav

     Jinak tady  https://youtu.be/3bfQl4XXlH0 se borec snažil rozjet aktuální AAA v arch linuxu a v co nejbližší APU co Deck bude mít.

    Já bych řek že to pojede celkem slušně

    • windows, ne arch, bohužel

  • prudislav

    V článku mě pobavilo "v době 4K" ... já snad ani reálně neznám nikoho z PC , většina jede 1080p nebo 1440p ... už jen kvůli frameratu. 


    A ani ty televize s 4K nejsou zas tak častý v mym okolí aby se dalo mluvit o "době 4k"

    • Jack1947

      4k je rozhodně více televiz než hráčů... jen zatím některé neumí 120fps což je pěkný utopie stejnak😀

    • U mě je to až na pár výjimek právě naopak. Par lidi 1440p a ostatek 4k.

      • prudislav

        u mě je to prakticky tim ,že často hraju i +-20 let starý hry , který už se často ve 4K nedaj moc hrát... a na televizi prakticky nekoukam tak ani nevim jestli je vubec nejaky 4K vysílaní :-D

        a celkově preferiju framerate před rozlišenim

        • 0011

          Na televizi jako takovou nekoukám x let, takže nevím jestli je nějaké vysílání ve 4k, každopádně dneska televizi s menším rozlišením než 4K nekoupíš a už to platí pěknou řádku let.

  • uher

    Fakt mi velmi strašně totálně úplně maximálně moc vadí ta výdrž baterie. Do toho nejdu...

    • Však lupni do batohu 20000mAh powerbanku a můžeš pařit celej den...

      • uher

        Jo, to je opravdu velmi praktické. Navíc jsou to další výdaje navíc.

  • RodneYCZ

    Pokud Steam Deck bude podporovat Fidelity FX (AMD odpoved na DLSS), coz by podle prvnich zprav melo, protoze je to kompatibilni architektura, mohlo by to prinest pekne zrychleni i pro nove AAA tituly. 

    DLSS umi treba upscalovat 240p (!!!) na 720p a ten obraz porad vypada obstojne. Jasne jsou tam kompromisy, ale ono to na 7" obrazovce nebude zas tak hrozny. Popr. se bude dat vyuzit na rendering do vyssiho rozliseni po pripojeni externiho monitoru v dock modu.

    • Derp_1337

      Na tvém místě bych si zpočátku moc nesliboval od FSR. Stačí si jenom vzpomenout na první verze DLSS a jak byly problémové. Ono to chvilku trvá dostat ty "pokročilé algoritmy" do reálně použitelného stavu.


      O osobně DLSS vždy vypínám. Ačkoliv dokáže dokáže relativně obstojně upscalovat, tak se pořád dostavuje ten nepříjemný jev rozmazaného obrazu. Osobně mi to dost vadí.

    • Moc bych se na tu technologii zrovna pro 720p nespolehal. DLSS to umi obstojne, ale FSR ne, protoze FSR samo o sobe nedokaze zrekonstruovat detaily, protoze nevyuziva informace z predeslych snimku a nevyuziva ani zadneho strojoveho uceni. Bude to uzitecne (v te iteraci, jake je FSR ted) primarne pro upscaling do vyssich rozliseni (jak jsi zminoval).

      • Duchino

        Upřimně řečeno já osobně od DLSS ani FSR nic jiného než upscaling na slabších zařízeních neočekávám. Už to vyladěné DLSS 2.0 maže poměrně nepěkně obraz a tak dávám přednost jeho vypnutí i za cenu nižších fps nebo oželeni RT. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit