Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ať ta hra má lootboxy proč ne, ale ať je to 18+ a stejný zákon jako na hazardní hry. Tzn. registrace na občanku a regulace reklamy. 

  • SouleateR12

    Lootboxy jsou prostě sprostej gambl stejně jako herní měny. A může si říkat kdo chce co chce. Buď slušný dlc nebo nic. Hotovo vyřizeno.

  • Miichaell

    Snaha DCMS či jakékoliv vlády pohlídat si alespoň trochu něco, na co by
    mohl někdo nahlížet jako na zárodky gamblingu u dětí, je jistě
    chvályhodná věc.

    To nemyslíte vážně, že ne? Tuto snahu by měl vyvíjet rodič, ne vláda, která se do toho bude nesmyslně vměšovat. Za prvé by dítě nemělo mít přístup k debetní kartě rodičů (svou vlastní aspoň u nás může mít od 10 nebo 12 tuším, alespoň u ČS), kreditku má málokdo a k té už vůbec a pak pokud už je ve věku, kdy kartu má, určitě by tam nemělo mít tisíce a hýřit s nimi dle libosti - to jsou prostě vše selhání rodičů. Chceš si koupit pitchovinu do F2P hry? Tak si ji kup, ale z těch 2000, co máš na kartě a mohlo sis za to koupit něco lepšího.

    • Ono taky záleží na tom, že pokud se bude jednat o gamble, tak se na to budou vztahovat i příslušný zákony a daně. Takhle to jakoby gamble je, ale v podstatě se to schovává za F2P monetizaci. Ty firmy by se rozmyslely, kdyby ty systémy měly používat stejně, jako si to musí pohlídat majitelé kasin. I proto máme online kasina s licencema někde v Jižní Americe, protože obejít ty zákony se prostě vyplatí. 

        

    • Realita je bohužel taková, že spouta lidí není zase tolik technicky zdatná, aby si uvědomila a domyslela, kde a co všechno je ukládá. Rodiš pak na daném zařízení něco koupí. Ani si nevšimne, že údaje o kreditce tamů zůstaly uloženy. A dítko pak jen mačká na diamanty ani si třeba neuvědomuje, že tím ždíme účet rodičům, protože v tom věku tohle ani domyslet nemůže.

      Můžeš těm rodičům nadávat jak chceš "mají to přece vědět", "mají se o to zajímat". Ale smutný fakt je ten, že samotní vývojáři často ty platformy vědomě designují tak, aby k tomuto omylu mohlo dojít co nejsnáz. Takže ano - rodič by si měl hlídat kreditku. Ale vývojář (ať už hry, nebo platformy) by měl zajistit, že bez kreditky v ruce a mobilem s otickem prstu majitele ta transkace prostě neproběhne. A ne se snažit aby to šlo omylem vysosat co nejznás.

    • tuco

      Jedna vec je teorie, ci idealni stav, a druha praxe, ci stav skutecny. Pokusy o regulaci o ktere tu mluvime zrejme reaguji na skutecny stav veci, jinak receno:  "melo by to byt" jinak, ale proste neni.  

      Pokud tedy zakonodarce ma data, ze tolik a tolik deti dela neco co by delat nemelo, pricemz pocet takovych deti je vyznamny, a nema nastroje jak ovlivnit co se deje napr v rodinach, tak je podle mne prijatelne, ze sahne k regulacnim opatrenim. 

    • honcka

      Tj dle tebe by měly být legální forbesy i pro děti?

    • Tohle taky byla dříve má představa. Zakopaný pes, ale možná tkví v tom, že i za těch 2000 + nějaké brigády jde vypěstovat závislost. Nespoléhal by jsem se na to, že smrad do 15 let dokáže rozlišit, že by si mohl koupit něco lepšího. A rodiče to často opičí láskou jen dodělají.

      • Navíc to nemusí být 2000 + nějaké brigády, ale 2000 + výdělek z libovolné ne nutně legální činnosti. Děti a mladiství jsou ve vymýšlení způsobů, jak se dostat k tomu, co "nutně potřebují," překvapivě vynalézaví a ochotní leccos obětovat. Případně jim s tím velmi rádi pomůžou (nebo "pomůžou") zkušenější kamarádi. No a co se v mládí naučíš... Samozřejmě to může mít i pozitivní efekt, pokud si dítě začne vydělávat něčím legálním a pro budoucí život obecně užitečným, ale takových bude menšina a nejspíš nebude velký průnik s těmi, co snadno propadnou závislosti.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit