Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ano, čeština bude, pracuje se na ní... i ve spolupráci s oficiální D&D komunitou kvůli terminologii apod.

    Na našem webu Překladů je teď aktuální 11.té Hlášení, vč. té upoutávky ve 4K s CZ titulky.

    A rozhodně nepoužíváme výraz "kolektorská edice" :D

  • herni-pametnik

    Minsc a Jaheira, paráda. Zajímalo by mě, jestli se i ve třetím díle objeví Drizzt.... 

    • Už ve dvojce jsem nechápal, co tam dělá, když jsem ho v jedničce zmasakroval, takže jestli bude i ve trojce, tak to bude už úplný výsměch.

      • tuco

        To je tezky. Nekdo by mohl rict to stejny treba o Minsc, kteryho mu/ji Kangaxx uveznil v podzemi skrz Imprisonment a nikdy se tam nevratil/a s kouzlem Freedom. 

        Nektery hry takovy provazanosti maj, ale to jsou modernejsi hry nez BG/2 a nelze cekat prenaseni takovy souvislosti mezi BG2 a BG3 ktery deli dve desetileti.

        Jako jo, konsistentni to neni, ale vysmech? Ja to tak vazne neberu.

        • herni-pametnik

          Hlavně Drizzt tam má de-facto pouze cameo, jediný jeho význam je potěšit fanoušky Forgotten Realms :) Označovat jeho zjevení v BG2 jako výsměch je dost mimo :)

          • Asi jsem měl přidat pár smajlíků, byla to samozřejmě nadsázka a doufám, že ve trojce bude a půjdou mu zase ukradnout scimitary. 🙂

            • herni-pametnik

              😀 To já ne, já mu zase rád pomůžu zatnout tipec nějakým darebákům 😀 Ale co jsem tak četl nějaké diskuse na redditu, nevypadá to moc optimisticky. V době, kdy se odehrává BG3 se totiž Drizzt podle expertů na Forgotten Realms nachází někde úplně jinde než v okolí Baldur´s Gate a vůbec v oblasti Mečového pobřeží. Pokud budou dbát na lore, budou muset vysvětlit, jak a proč si Drizzt odkočil přes půlku Faerunu kvůli cameu v BG3 🙂 Ale pouze prodávám jak jsem koupil, nedokážu to posoudit, takový expert fakt nejsem 🙂

        • skaven

          Pillars of Eternity 2 to mali celkom dobre poriesene, bud si importoval save z jednotky, alebo si si na zaklade dialogu na zaciatku urcil ake boli vysledky dolezitych udalosti 


          • tuco

            Ano, to je jedna z tech serii ktere jsem mel na mysli. Nicmene, i zde muzeme najit nesrovnalosti:

            Concelhaut

            If he was killed and his skull taken in the first game, he will be shocked that the Watcher survived the fall of Caed Nua and express his frustration and anger at being the Watcher's pet skull, including "days of bouncing in your shadow or being jostled among spears and daggers". His resurrection is unexplained even when the Watcher asks, ...

            https://pillarsofeternity.fandom.com/wiki/Concelhaut

            Tim chci rict, ze pokud si vyvojari daji praci s NPC, pribehovou linkou ci questem, tak celkem chapu, ze na nesrovnalostech nelpi.

      • Derp_1337

        Asi budeš minorita. Myslím, že většina lidí mu dokonce pomohla zabít Gnolly a šla dál.

        A to nepočítám čtenáře Legend o Drizztovi. Oni berou zabití Drizzta jako herezi! 😈 😂

        • tuco

          Tak herezi .. pro vedecky ucely :)

          edit: dokonce bych rekl, ze pokud hrajes evil party, tak je to z hledika roleplaye ok.

          edit1: o tom, ze evil party je best party, zadna. 

          • Derp_1337

            Jo, Evil party je občas dobrá zábava. Třeba u Kotor 1&2 a SW:The Old Republic jsem se fakt dobře bavil jako Sith.

            Ale lidi většinou hrajou za padouchy až na 2. dohrání. První hra je klasika klaďas, který spasí svět. 😇

        • herni-pametnik

          Tu druhou část potvrzuji. Taky to tak mám 😉

  • skaven

    Jaheira a Mincs...dufam, ze to nebudu player characters, po BG2 musia mat 31+levelov 

    • Minsc byl dost dlouho zakletý do šutru, tak bude muset pořádně rozhýbat svaly. Předpokládám, že hratelný bude. S Jaheirou těžko říct

  • Gulivera84

    We are all heroes, you and me and Boo, hamsters and rangers everywhere, rejoice!😎

  • Zyklon

    Velice se těším. Až se bude vydání blížit, půjdu ještě do early access verze.

    Jinak mimo téma. Je to sice správně, ale také na vás výraz "kolektorská edice" působí jako rána pěstí do hlavy? :-)


    • Derp_1337

      Gramaticky je to asi správně, ale máš pravdu, že "kolektorská edice" je rozhodně netypické spojení. Z angličtiny se slovo "collector" překládá sice jako "kolektor", ale většinou v kontextu solárních panelů. Ohledně her a umění je mnohem častější používání překladu "sběratel".


      Jinak ten Early Access není vůbec pro mě. Nerad lidem platím peníze za to, abych jim pak dělal ještě beta testera. Vždy si počkám na plnou verzi.

      • Gulivera84

        A nema to neco spolecnyho s Ithyldima lodema co sbírají lidi, jako vtech intro filmeckach....jen tak me to napadlo, jestli jako nenarazi na toto....

  • Nevěřím tomuto titulu. Avšak bych byl velice rád, kdybych se mýlil a držel se za půl roku za nos.

    K Siege of Dragonspear vyšla konečně taková beta verze češtiny. Tohle jsou hry, kde musíš mít opravdu skvělou AJ.  A já špičkově anglicky prostě neumím, tak než rozumět 70%, raději to dám s CZ

    • Gulivera84

      B3 bude mit oficialne implementovanou fanouskovskou cestinu, od tymu co prekladala Divinity 2, to je uz s Larianama domluveny a potvrzeny....viz. prekladatelsky stranky co Games cz podporujou, nebo podporovaly...dlouho sem nevidel clanek  

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit