Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hilarios

    Omlouvám se za vulgarismy, ale:

    Takže nějaké americké kuny zase chtějí něčemu dát nálepku škodlivosti apod. tak se to prohlásí za duševní poruchu. Omezenci jedni. Nicméně mě bude za pár 40 let. Když si odmyslím první PoP na mámině firemním 286 noťasu, tak první hra, kterou ze mě vlastně udělala vášnivého gamera byla panečku Mortal Kombat 2 !! bylo mi sedm a psal se rok 1993 !!! Jsem normální pracuící chlap a hry jsou pro mě útěk od reality a vyventilování se. Doufám, že se nebudeme řídit pošahanou amerikou. 

  • Vention

    Techto par generaci je ztraceno, bohuzel. PRoste hry jsou super, jsou vic super a budou jeste vic super. 

    Takze proste, smula. Bude to do prace a pripojit se do hry...do prace a do hry..Zadny rodiny, deti nic. 

    Nicmene, tohle presne vi komunisticka cina, ktera nejen proto omezuje hrani detem. Naprosto presne ví, kdo za dalsich 20 let bude diky tomu dominovat na svete. Dite co prosedelo pulku zivota u kompu, nebo dite, co muselo plnit i jine ukoly....

  • Zuzana Pavelcová, citovana v clanku, spravne podotyka, ze hranice mezi dusevni poruchou a dusevnim zdravim(?) spociva v negativních dopadech na život.

    Pokud si napr. budu objednavat ponozky od xholakys jednou mesicne za 500 kc, tak jsem dusevne zdravy(?), jelikoz 500 kc zrejme nebude mit negativni dopad na muj zivot. 

    Pokud to budu delat 5x tydne, tedy za 10k kc mesicne a tech 10k kc mi pak bude chybet na najem, tak mam dusevni poruchu, tedy nejsem dusevne zdravy(?). 

    Dokonce muzu byt bohaty a objednavat 5x denne bez toho aby to melo negativni dopady na muj zivot.

    Dulezitejsi jsou nasledky nez to co se cloveku v hlave deje, coz se sice muze zdat ocividne, ale takhle asi vestina neuvazuje o ostatnim zdravi - zlomene noze, chripce nebo rakovine.


    • otázka co je a co není negativní dopad je relativní, subjektivní a proměnlivá v čase. Když je ti 15-25 tak ti nevadí že strávíš celé mládí ve hře, když je ti pak 40 a uvědomíš si, že kvůli hraní jsi nevystudoval vysokou školu a máš šitozní džob, tak už tě to může mrzet. Největší problém her je tak to čemu se říká "opportunity cost", tj čas který věnuješ hraní bys mohl věnovat něčemu produktivnějšímu.

      • Vention

        Tohle je samozrejme pravda. Nicmene musim uznat, ze díky hraní her mám velmi dobrou znalost a predstavivost. Delám hodne technické veci na stavbach a mozna to zní smesne, ale já jsem díky hrám velmi dobry v přípravách staveb a materiálu. Taky si umím predstavit kudy a jak bude proudit vítr, nebo jak se poleje voda po strese...ja to proste vidím jak ve hre. Hral jsem proste stovky hodin budovatelskych strategii apod., ze to mám natrenovano. Kouknu na paletu a vidím, kolik tam je cihel, kg materialu apod. Stejne tak to mam s dojezdem apod., mam naprosto neuveritelne presny odhad. Tohle mám naprosto jasne z her. Jenze pak je tu otazka, jestli tohle stojí za tisice hodin zivota u her a jestli jsem to dokazal zurocit pro kvalitnejsi zivot nebo aspon produkty co ted delam... no moc ne. Nestalo to za to a rozhodne finalni produkt neni kvuli tomu o moc lepsi...

        Takze hry ano, ale musí to mít logiku. Jak co se hraje, tak kolik hodin, kdy atd. 

        Bylo o tom i hodne clanků, kdy se zjistilo, ze na bojisti vetsina lidí ví co delat... umela by plánovat jednodussí bitvy apod, protoze to proste hraji jako COD, CaC apod.... to ze bych se posral hned pri prvni strelbe je jasne, ale urcite bych vedel kam nebezet a kde se schovavat. Proste to vidíme jako ve hre...

      • Souhlas, do toho jsem se ani nechtel poustet. 

  • Slavik_Jenda

    Měl jsem období, kdy jsem hrál FIFU07 od rána do večera... Resp. po škole jsem to pustil a ve 2-4 ráno to vypnul... A když jsem nešel do školy, tak jsem hrál celý den... Zažil jsem tam snad vše, co tam zažít šlo, včetně různých absurdních chyb... Některé jsou v kampani do dnes, což nechápu... Protože už tehdy jsem chtěl psát do EA dopis, co všechno by měli opravit...

    • J.V.Stalin

      Ale nenapsals a proto to tam je 😀

  • vonTossis

    Přestaňte strašit umělými koncepty jako je závislost na hrách a radši si běžte zahrát. 

  • SlavicBes

    Ja hrajem hry cca 25 rokov a nikdy som nemal problemy, ake su vypisane v clanku. Je treba mat viac konickov, ktore vas bavia rovnakovako hry, a zavislost by sa dostavit nemala.

  • erasser

    Už sice nehraju tolik jako za mlada, ale poslední týden jsem skoro nonstop pařil Population: One na VR a teď mám z toho úplně rozm*daný záda... :D

  • jako všechno v životě i hraní her je otázkou zdravé míry. Když někdo tráví většinu svého života v nějakém virtuálním světě, tak to asi nebude úplně zdravé. Ale pořád lepší než být otrokem alkoholu nebo pervitinu

  • J.V.Stalin

    Nic takovýho jako závislost na hrách neexistuje...

    • Jen blázen by věřil Stalinovi.

      • J.V.Stalin

        Jo, taky bych mu nevěřil.

    • Reeki

      A nezapomeň si jako nick dát jednoho z největších vrahů lidstva, už to že ti to games toleruje mluví za vše.

    • No josefe... 

    • drasta

      Neboj, tvoje mama to tu necte tady k sobe muzeme byt uprimny.

      • J.V.Stalin

        To nebylo vtipný.

        • drasta

          A tvuj prispevek zase nebyl pravdivy a takhle my si tu zijeme.

          • J.V.Stalin

            Byl, ale nechtělo se mi to tady rozmazávat...

            • drasta

              Prosim prosim rozmaz to at se necemu priucim protoze pokud vim tak zrovna to ze je zavislost na hrach realna potvrzuje vetsina studii ktere se tim zabyvaji nebo mi neco unika?

              • J.V.Stalin

                Reakce na příspěvek:

                No ale já nechtěl rozmázavat tvoji velmi ubohou a slabomyslnou narážku, na moji mámu, protože...

                A že se toho chytl i Veskoslav, kterej zase statečně utekl mě nepřekvapuje...

                • drasta

                  Reakce na příspěvek:

                  To nebyla narazka na tvoji mamu ale na tebe ze si tu nemusis lhat do kapsy. Zavislost na hrach nebo socialnich mediich je uz dnes velmi dobre popsana zalezitost a delat ze to neexisuje je ekvivalent toho dat si ruce pres usi a kricet "NANANA JA NIC NESLYSIM!"


            • Veskoslav

              Tak to rozmaž, ať se ti zasmějem.

              • CHROCHT

                Reakce na příspěvek:

                Tak Veskoslav je takovej games šášula, asi bych mu nevěnoval větši pozornost...

              • J.V.Stalin

                Reakce na příspěvek:

                Jé, nazdar. Bylo hezký jak si tady zmizel jako pára nad hrncem 😀

                Tak co to bude tentokrát? Pobrečíme si, nebo zase odejdeš? 😂

  • Derp_1337

    Tak kdysi jsem byl na 3 denní LAN párty. Na té LAN párty se hrálo skoro nonstop, jenom pár hodin na spánek na gauči a jelo se dál. Samá Cola a energy drinky, lol. To by pařba. 

    Dnes děcka neví, co to LAN párty znamená. 😂

    • Gulivera84

      Nebo "PC" Herny, to by asi nepochopily, ze se platilo na hodinu, abys sis mohl zahrat po siti partijo....😂....proste v dnešnim uhlu pohledu je  to absurdni.... 

      • Derp_1337

        Jo, PC herny byly fajn. Člověk na to má občas dobré vzpomínky.

        Třeba když jsem s partou kámošů si přišli zahrát CS a místní správce se zeptal, jestli se může připojit k naší hře, že taky hodně rád hraje CS. No a pak se totálně ztrapnil, protože jsme ho totálně drtili a po 30 minutách se radši odpojil. 😂

        • uher

          Tak to já chodil do herny, kde byl přímo šéf a ten do CSka jednak nechal udělat mapu podle té herny (CTčka začínali uvnitř, kde měli rukojmí a teroristi venku na parkovišti - byla to fakt skvělá mapa) a pak se taky občas připojil. A nehrál vůbec špatně.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit