Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hraju to již potřetí ... a zdá se, že si dám 2 dny pauzu 🙂

  • bodmrazu

    Odinstaloval jsem to po dokonceni Phantom Liberty, ale jak to ctu, tak to jdu znova nainstalovat ;-)

  • vonTossis

    Příkladně se o svůj produkt starají. Rozhodli se namísto nářku, že nám (koukám na tebe Bethesdo) nikdo nerozumí, prostě zlepšovat svůj produkt a postupně si zase zlepšovat tu a tam pošramocenou reputaci. Takový sympatický přístup z "old school" světa. :-) 

    • J.V.Stalin

      Jo, tohle se jim musí nechat, že jejich hry mají opravdu výbornou péči. Bohužel škody už jsou napáchaný a stav hry, plus ty sprostý lži jaký provázely vydání už prostě nikdo nesmaže. A to nepočítám jak se k recenzím "náhodou" nedali konzolové verze, na které si tu stěžují lidé níže.

      To všechno jen proto, aby se stihl termín vydání do vánoc...

    • Ne nestarají, hra byla původně pro PS4, tyhle všechny updaty jsou jenom výsměchem pro vlastníky PS4 včetně mě, konec s patchem 1.6 , kde hra má oproti 2.1 plus Phantom Liberty opravdu velké a když to napíšu ještě slušně "kulové", ale chápu next gen konzole jsou přece důležitější ale i pro to PS4  by se dalo ještě něco udělat. Kromě grafických vylepšení samozřejmě.

      • vůbec to neměli na PS4 vydávat.

      • vonTossis

        No jak říkám, starají se. Proto zcela rozumně PS4 odstřihli.  

      • Veskoslav

        Nefňukej. PS5 je tady 3 roky téměř a je teď dostupná více než kdy předtím. 10 let stará konzole je 10 let stará konzole...PS4 prostě je zastaralá a CP2077 na ni nemělo ani vycházet. Je to asi stejné jakoby si stěžoval majitel 780 Ti, že na tom CP2077 ani nerozjede (což je mimochodem nejvýkonnější karta roku 2013).

        Navíc máš upgrade zdarma. Kdo ti tohle nabídne....

        • J.V.Stalin

          Ty kecy o fňukání si tady asi nějak dělíte s Derpem, ne? U toho je to taky oblíbenej žvást jak někdo pořád někde brečí. Nepřipadá ti to trapný? Hlavně je vtipný to číst od někoho, kdo odsud kdysi "trvale" odešel...

          No, ale teď k tématu. CD Projekt před vydáním ujišťoval (lhal) o tom, že verze na minulé geberace konzolí budou víc než v pořádku (tehdy z 8 milionů předobjednávek 40% připadalo na konzolové verze). To byl prostě z jejich strany kolosální podraz (včetně neposkytnutí konzolových verzí k recenzím) a i když dělají všechno proto, aby hra tři roky po vydání konečně byla taková jakou ji slibovali tehdy, tak mi obhajoba upgradu zdarma (a děláš jako kdyby to nikdo jinej zdarma nenabízel) prostě nepřijde adekvátní. Šlo o bezpáteřní přístup aby si nahnali velký čísla předobjednávek (gratulace povedlo se, ale za jakou cenu...) Já už jim prostě nevěřím. Mám to tak i v reálným životě. Jak mi jednou někdo zalže, už je zařazenej v přihrádce nedůvěryhodných...

        • A to je právě to, neměli to vydávat na PS4 teda vůbec ušetřil bych 500 hodin herního času a byl by klid neřešil bych vůbec nic a nejsem určitě jediný co s tím má problém.

          • Veskoslav

            500 hodin je čistý masochismus na PS4...30 fps a kombinace low/normal setting, kdy upscale skáče jak nadržená koza.


            I když jsem já jel fakt všechno, v druhém průletu hrou s 2.0 a DLC jsem tam strávil majlant, tak jsem se nedostal na na více jak 185 hodin a 65 % achievmentů. To znamená, že si to jel kolikrát? 3 krát a pokaždé se 150+?

            Takže si hrál novou generaci her na staré generaci konzolí. Strávil si tam více jak 20 dní čistého herního času. A přesto frfláš, že nedostaneš tyhle aktualizace?:) Představa, že bych takhle "frflal" u nového Horizon, že nemám DLC je trochu děsivá (a to mám základní hru na Platinu). K to mám PS4 Pro, tudíž ještě novější konzoli než ty:)

            • Tři rozehrané hry kvůli různým koncům na PS4 PRO. Jsem velkej fanda proto tolik stráveného času že celé Night City znám nazpaměť ale pořád mě to mrzí protože to jsou nové vychytávky které mě prostě jen zajímají.

          • Derp_1337

            Jak tady řekl, Johny Fontane. Jestli jsi ve hře nechal 500 hodin času, tak to jsi velmi hodně využil užitečnou hodnotu hry. 

            A pokud by tě to nebavilo, tak by jsi u té hry nevydržel 500 hodin.

          • Tak pokud jsi v té hře strávil 500 hodin, tak myslím, že sis to ve finále i na té stařičké PS4 docela užil, ne?

            • Jo ale to DLC vypadá luxusně a s patchem 2.1 jsou tam taky nové super věci, které mě prostě zajímají a mění celkovej dojem na hru, třeba cestování s NCART co slibovali od vydání hry, lepší chování policie, boje s Maxtac a tak.  To bych prostě ocenil ale bohužel..mohli to zakomponovat do starší konzole jen se jim prostě nechce.

              • Reakce na příspěvek:

                Ne, nemohli. Všechny ty věci co tam přidělali vyžadujou RAMku kterou oldgen nemá. Ty toustry jsou starý dekádu. Jestli nemáš těch pár korun na tři roky starej currentgen, tak si předplať na měsíc Geforce Now za 3 stovky a zahraj si to tam.

              • Veskoslav

                Reakce na příspěvek:

                Ne nemohli, už to proboha pochop...


                Je to 10 let starý hardware. 10 let...Znovu. Je to 10 let starý hardware...Pokud bys měl 10 let starý telefon, CPU nebo GPU, tak už je dávno z domu. Samotná PS4 je GPu výkonem někde mezi 1060 a 1660...Což je karta na 1080, low a 30 fps v doporučených. 

                A jak jsem psal výš. 10 let je šílená doba, PS5 je zde více jak 3 roky. A ne, není drahá, teď to lítá kolem 11 tisíc. Navíc svou PS4 můžeš relativně jednoduše za 2-3 střelit a pak si ji dokoupit. Udělat zdarma upgrade na CP2077 a nejenom, že nepojedeš v pravěku, ale pojede ti to se vším, co chceš...

      • Derp_1337

        "i pro to PS4 by se dalo ještě něco udělat"

        Hele, co by jsi chtěl od konzole staré přes 10 let? To jako chceš, aby vývojáři donekonečna vydávali nový obsah???


        Kdyby se jim to finančně vyplatilo, tak by to možná udělali. Ale jestli jim marketingový průzkum řekl, že tržby DLC Phantom Liberty budou na starých konzolích malé, tak to logicky nevydají. Ono by chtělo dost velké náklady do vývojářů, aby to rozjeli i na starších konzolích. Starý Xbox One je na tom úplně stejně.

        • Ber to z mého pohledu, tebe by to asi sralo taky.

          • Derp_1337

            Jo, tak nepotěší to. 

            Ale tak jednou přece plánuješ nějaký upgrade konzole, ne? Pak si to můžeš za čas zahrát znovu i s DLC. Já osobně ještě Phantom Liberty nehrál a jednou v budoucnu si to zahraju znovu celé. Navíc do té doby zapomenu na většinu příběhu, co jsem dřív už hrál, takže mě to asi bude bavit víc, než kdybych to měl furt čerstvě v paměti.

    • lito

      koukám, že děcka na internetu rády kopou do Bethedy. No, asi je to trend. Jako ne že bych plánoval hrát Starfield, ale tvoje srovnání kulhá na obě nohy, počkej tři roky, pak můžeš srovnávat, Cyberpunk byl tři roky docela meh a i teď je to místy zabugovaná sranda. 

      • vonTossis

        Nepíšu o Starfieldu. U Bethesdy to není poprvé, kdy se na svůj produkt vysrali a přenechali ho komunitě.

      • Jevo83

        CP - atmosfera, ta hra v tebe zanecha dojem, aj ked si to hned neuvedomis

        Starfield - uninstall po 4 hodinach nudy ... ta hra je ako voskova figurina. Moze byt remeselne dokonala (tvarme sa, ze je), ale nulove emocie.

      • Derp_1337

        Jo, tak trvalo to 3 roky než CDP posunulo jejich Cyberpunk na současnou úroveň.

         Ale zase na druhou stranu, kolik firem dělá bezplatnou podporu a vydává nový obsah ještě 3 roky po vydání?? Moc jich není.


        PS: "Cyberpunk byl tři roky docela meh"

        Vtipné. I v době vydání to pro spoustu lidí byla jedna z nejlepších her, co v tom roce hráli. Ale vyšlo to ve stejném roce jako Hades, TLoU2, Ghost of Tsushima, Doom Eternal a FF7 Remake, takže to mělo fakt velkou konkurenci. 

        Ale tak silný ročník jako 2020 je fakt vyjímečný. O rok později, 2021, z her hodných zapamatování vyšlo snad jenom It Takes Two a Pathfinder WOTR.

        • lito

          Cyberpunk je precedens, jak se nemají dělat videohry, jak se nemají hry prezentovat, jak se nemají dělat hry v otevřeném světě.

          Cyberpunk je postaven na brutálním množství lží, které do teďka nejsou splněny. Ta hra je lineární adventura v obřím světě, bohužel do teďka je ten obří svět k ničemu. Sice je hezky vytvořen, ale exploring a obsah toho města je i po třech letech vtip. Dojedeš hlavní linku, dojedeš nějaký vedlejšáky a konec, ten svět nic jiného nenabízí. Já to město mám rád, mám rád atmosféru, grafiku, stylizaci, bohužel ve finále je to o tom tu hru zapnout, pokochat se atmosférou, chvilku jen tak chodit a hru vypnout, jelikož město je i po třech letech mrtvá kulisa. Když se vydáš explorovat třeba v RDR2, tak uvidíš např. jak pták loví rybu, protože ten svět žije, tady vidíš jen pár skriptů a jinak nic.

          Ta péče, o které se bavíš, by v tomhle případě měla být zcela automatická, je pro mě nepochopitelné, že to někdo glorifikuje, hra vyšla jako torso toho, co měla být a to po letech hypu a lží.  Bohužel herní trh je tak zkřiven, takže i automatická věc je teď glorifikována. Obecně si myslím, že Phantom Liberty měla být všem konzolistům dána zdarma, protože to co udělal CDP všem majitelům konzolí při uvedení, byla kudla do zad.

          Za mě CDP dostane pochvalu jen za to, že se na to nevykašlal jako spousta dalších firem(Anthem např.) a hru dotáhl do nějakého statusu, ten status je sice vzdálen té hře, co měla být, na druhou stranu pokud budeš ignorovat sliby o RPG, tak si užiješ zábavnou akční adventuru ve zbytečně velkém městě, které slouží jenom jako kulisa pro natahovaní obsahu.

          • Derp_1337

            "hra vyšla jako torso toho, co měla být"

            A to je jádro problému. Měl jsi neskutečně vysoké očekávání. 

            Jestli očekáváš sestoupení samotného Ježíše Krista a on nepřijde, tak to není důvod hned dštít síru a zatracovat. Stačí si užít, co jsi dostal. Je to dobrá akční adventura.

            • lito

              špatně, já neměl žádné očekávaní, nejsem ani fanda W3, já jsem akceptoval jen to, že to má být komplexní RPG v otevřeném světě, nedodali mi ani daný žánr a ani tu komplexnost. 

              Ten tvůj argument není validní, stejně můžeš obhajovat Bethesdu a Starfield. Slibovali prvotřídní exploring vesmíru a místo toho dostali lidi loading simulátor. 

              Tož děcka, měly jste vysoká očekávaní, tak nezlobte a běžte jim šupnout like na Steamu.


              • Derp_1337

                Reakce na příspěvek:

                Hele, nikdo tě nenutí dávat like. Jestli jenom hraješ komplexní RPG, tak běž hrát jinou hru.

                Tady jde o princip. To, že ty jsi chtěl RPG, neznamená, že CP2077 je špatná akční adventura. 

                Chápeš, že tvůj logický závěr prostě nedává smysl? Tady nejde o špatnou (či lživou) marketingovou kampaň CDP, ale tady jde o samotnou zábavnost hry.

                • lito

                  Reakce na příspěvek:

                  špatně, já jsem nechtěl RPG, oni to prodávali roky jako RPG.

                  Zábavnost je čistě subjektivní, někdo se spokojí s lineární adventuru v prázdném světě a bude spokojen, někdo se zabaví střílením v Postal III, ovšem nic z toho nezmění fakt, že Cyberpunk není a nikdy nebude, to co měl být. Pokud prodáváš RPG v žijícím městě a dostaneš lineární adventuru v mrtvém světě, tak je to ojeb na spotřebitele a můžeš se tu ohánět zábavnosti, jak chceš. Tvoje logika umřela už pár příspěvků nahoře, tak se tu prosím neoháněj logikou.  Ovšem pokud bych ti chtěl odpovědět na tvé fabulace, tak ti řeknu, že i kdyby to byla super povedená akční adventura, tak je to mizerná open-world hra, protože ten svět je tam úplně ale úplně zbytečný a hra by fungovala mnohem lépe, kdyby ses pohyboval od mise k mise.

                  • Derp_1337

                    Reakce na příspěvek:

                    Tvoje fabulace jsou dost směšné. Celé by se to dalo shrnout slovy: kdo chce psa bít, ten si hůl vždy najde.

                    Hele, jestli se ti ten žánr hry nelíbí, tak fajn, prostě to nehraj a soustřeď se na jiné herní žánry. Děkujeme za tvůj příspěvek a posíláme klíčenku.

          • V podstatě souhlasím. RDR2 bylo příkladem jak se mají dělat hry, ale co si budeme některé další kroky Rockstaru nebyly příliš moudré - jako například opravdu nepovedené vydání remasteru starších GTA (Trilogy), pouhý port prvního RDR na PS4 a PS5 za plnou cenu, a určitě by se našly i další přešlapy. Takže ani vychvalovaný Rockstar přes nepochybnou kvalitu jejich her není poslední dobou úplně gamer-friendly studio.

            Navíc napsat že "děcka rádi kopou do Bethesdy" je sice ve své podstatě pravdivé tvrzení, nutno ale dodat že Bethesda jim k tomu dává dobré důvody. Namísto aby opravili/předělali svoje hry tak aby byli hráči spokojeni (a ono to jde, příkladem budiž včera vydaný 5. patch od Larianů jenž přidává další příběhový konec a hromadu updatů), tak místo toho jdou reagovat na negativní komenty na Steamu způsobem "naše hra je dobrá, jenom ty jsi de**l že si ji neumíš užít" navzdory nepopiratelným nedodělkům které Starfield má.

            • lito

              Já Rockstar nemám rád, doslova zmrvili Max Payna, GTA mě nikdy nebavilo, jednička RDR za mě byla přehypovaná, ale dvojka je prostě masterpiece a je obrovské selhání herních médii, že dali přednost skriptovanému GoW před herním unikátem.

              Jinak Bethesda taky teď vydala obří patch, co jsem viděl, přidali DLSS, masivně zvedli FPS apod. Já hru nehrál, ale co jsem četl, tak hlavní problém je procedurálně generovaný obsah a to se nedá vyřešit jen tak patchy, to by museli vytvořit ručně nové planety a přidat je hráčům, aby  je mohli explorovat a to může trval měsíce či roky, předpokládám, že se toho ani nedočkají.

              • sugyn

                Reakce na příspěvek:

                Protoze nikoho nezajima propracovany svet, dospely pribeh a celkove gameplay kde je co delat a nenudi. Lidi chteji linearni zabavu u ktery se nemusi premyslet. Ja u toho GoW vylozene trpel. 

                Nejaky novinarsky oceneni je absolutne nic nerikajici vec. Me naopak odrazuji hry u kterych trailer zacina ocenenim "novinaru" IGN, Polygon, Kotaku. Ihned u toho vim, ta hra bude blbost a ztrata casu.

                • Derp_1337

                  Reakce na příspěvek:

                  Tak snad nikdo v dnešní době nemůže brát Kotaku seriózně. Oni jsou doslova provalení tím, že se soustředí na politickou korektnost a jiné SJW propagandy a podle toho hodnotí hry.

                • lito

                  Reakce na příspěvek:

                  souhlas.

              • Derp_1337

                Reakce na příspěvek:

                Pokud si to dobře pamatuji, tak v roce 2018 měl GoW jenom o pár desítek víc GOTY ocenění než RDR2, což je fakt dost těsné.

                Obvykle ten rozdíl je mnohem větší a počítá se ve stovkách. Např. v roce 2022 měl Elden Ring 400 GOTY ocenění, zatímco 2. místo GoW Ragnarok měl jen 100 GOTY. A tomu se říká vyhrát na plné čáře.

                Takže to není úplně "obrovské selhání". Spíš jenom rozdíl v prefencích různých novinářů. Spousta lidí považovala RDR2 za hru roku a myslím, že to řekne dost o kvalitách hry.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit