Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • jo, kdysi nejočekávanější hra na Steamu.😀

  • Carnage666

    Tak hra už nejde na Steamu koupit 😂

    • Carnage666

      Jo a pozor, studio se podle Steamdb přejmenovalo na "Eight Points"

      • lol

  • Carnage666

    Dneska sem koukal že to furt hraje zhruba 4000 hráčů, jak je to sakra možný? 😂 Z toho co sem viděl tam nic není, fakt nic. Běhat 20 minut na prázdný mapě, potkat 2 zombíky, najít plechovku špaget a pak umřít protože střílení je zalagovaný a pravděpodobně vás někdo náhodou zabije dřív než vy jeho, pokud teda někoho vůbec potkáte. Nejsmutnější je že peak byl 17k hráčů... to je úplně šílený a tutorial je zhruba na 2,5h takže krásně přes limit reklamace Steamu. Myslím si že Valve udělá vyjímku a po týhle zprávě od tvůrců dá refund raději všem.

    • Nová hra s velkým hypem. Lidi zapnou a vypnou. Za měsíc tu hru nebude hrát absolutně nikdo.

      Já bych kompletně převzal vše z hry, upravoval ji a zakládal na ni. Základy už tam jsou. Při vývoji nové hry, by to ušetřilo mnoho práce. 

      • Carnage666

        Tam je problém že hra vypadá jak The Division nebo DayZ ale od někoho kdo to poslepoval z assetů nakoupených v Unreal Engine.  Tam prostě základ ani není.

        • Co jespatne naassetech nakouprnych na unreal marketu?

  • Sokujici.

  • Klasičtí rusáci :)

    • Psal si u cyberpunku, klasicti polaci? Tohle hazeni vsech do jednoho pytle je fakt ukszka intelektu.

      • rusko = žumpa.

      • U Poláků to je neklasické. Lol

  • Veskoslav

    Takže se potvrdilo, že to byl jeden velký podvod. Studio končí. Došly prachy. 

    • J.V.Stalin

      Tak ty by jsi měl být v porozumění ne?

  • někteří z nás to tvrdili už od začátku a dostávali za to čočku od
    najivních doufálků... já chápu že spousta lidí nesnáší AAA nenažraná
    studia a doufají, že kluci z garáže udělají produkt, který si namaže na
    chleba studia s 300+ zaměstnanci, ale to je prostě blud a iluze. Možná
    si je namaže na chleba v oblasti hratelnosti, návykovosti a lásky k
    řemeslu, ale ne v technickém provedení. Vidíte fotorealistický trailer
    na hru, kde animace jsou jak v předrenderovaném CGI ( a i R* by mohl závidět co všechno za funkce tam má být) a přitom na tom dělá
    nějaký no name z horní dolní co max vydal nějakou blbinu na mobily? Je
    to skoro určitě scam a názor nezměním, dokud hra nevyjde a neprokáže se
    opak. Přesto vždy naskočí tuna lidí na hypetrain a začnou simpovat za
    hru, která ani neexistuje. Stejný scam je i iLL, abandoned a budou tu i
    další....

    • Veskoslav

      Ta hra neměla šanci. A někdo hodně, ale hodně naivní si mohl myslet, že to bude něco jiného než průs*r.

      • J.V.Stalin

        Tak to na tebe celkem sedí.

        • Prstoklad

          😀

    • Derp_1337

      "stejný scam je i iLL a Abandoned"

      Doteď jsem o těch hrách neslyšel. Nevím, co to říká o tobě, když máš tak dobrý přehled o obskurních hrách, které považuješ na potencionální scam s přehnaným hypetrain.


      Jinak osobně se vyhýbám různým typům hypetrain. Je to zbytečná ztráta času řešit nějakou hru, která ani nemusí vyjít. Až to vyjde, tak to ohodnotím. Tak jsem se třeba vyhnul "zklamání" v podobě Cyberpunk2077, protože jsem fakt tu PR marketingovou kampaň nesledoval.

      • tak stačí sledovat mainstreamové herní weby a obě hry iLL a Abandoned jsou a byly zmiňovány opakovaně. ILL mělo i prezentaci na jedné z těch herních konferencí a Abandoned ten obrovský trapas s demem na PS, které bylo zrušeno doslova za 5 minut 12.
        A oba jsou to v podstatě scam "hry".

        • Já ti nevím. Na herní weby lezu denně a o těchto hrách taky slyším poprvé.

          • tak psalo se o tom i tady na games i na konkurenci, lze si všechno dohledat, co na to víc chcete říct ;)

            • Derp_1337

              Víš o tom, že nemusíš číst všechno, že?

              Já osobně ignoruji ty "hype" články, které rozebírají nějaký herní prvek, který možná bude či nebude ve hře, u které není vůbec jisté, zda vyjde.


              Ale jinak máš pravdu, Games o těch hrách kdysi v roce 2021/22 psali. A poslední 2 články byly o tom, že se spekuluje o zrušení vývoje a že to možná nikdy nevyjde.

              • Reakce na příspěvek:

                můžu si samozřejmě číst co chci a zrovna kolem Abandoned bylo hned několik zajímavých kauz, rozhodně lepší jak stopadesátý článek o GTA VI nebo BG3.

                • Derp_1337

                  Reakce na příspěvek:

                  No já nevím, já se do nekonečna skvěle bavím u různých videí a mini článků o BG3.

                  Třeba včera jsem viděl video, kde někoho napadlo zničit/zbavit se důležitého questového předmětu, který je schopný zabít nesmrtelné. (To by mě osobně v životě snad ani nenapadlo se zbavit tak důležitého předmětu 😂 ). 

                  No pak následoval rozhovor s jednou nesmrtelnou postavou, kterou člen party chtěl zabít. Nepřítel prohlásil "A čím mě chceš zabít?" A ten člen party na "To snad ne! Jak jsem jen mohl/a být tak hloupý/á!" 😂

                  To je prostě šílené, jak ta hra počítá s různými velmi nepravděpodobnými událostmi, kterou hráči mohou udělat. 🙂

  • Vždyť to jsou Rusové. Čekal někdo neví jinýho?

    • Atomic Heart taky dělali rusáci a je to skvělá hra. Takže takhle xenofobně jen na základě původu bych nesoudil, jakkoliv mám na rusáky taky averzi.

      • Pokud je nenávist k tomu národu opodstatněná (je), tak bych to xenofobií fakt nenazval...

        • Derp_1337

          Žádná nenávist k národu není opodstatněná. 

          Nemůžeš celý národ odsoudit kvůli pár jedincům u moci, co zneužívají své postavení a manipulují ostatními.


          Samozřejmě nestačí jen pár jedinců, chce to podstatně víc lidí, kteří budou ochotni slepě poslouchat pochybné rozkazy. Ale to nic nemění na tom, že většina lidí v tom národě prostě jen chce žít svůj život a nijak nikomu neublížila.

      • Neverit rusovi (sic!) nie je xenofobia, ale common sense.

      • Když nevíš co je xenofobie, tak to slovo nepoužívej. Týpek očividně narážel na Rusko, ne na všechny ostatní cizí státy.

        • Xenofobní neznamená jen "iracionální nenávist ke všem ostatním státům", klidně se může vztahovat na jeden konkrétní, nebo na cokoliv cizího či neznámýho. Je vtipný když na internetu mistruje někdo kdo nezná význam slov.

          • S tvou poslední větou souhlasím 😉

            Vysvětlím ti to takhle, když máš strach z čehokoliv cizího nebo z většiny cizího už máš v sobě xenofobii. To, že nemáš rád jednu určitou národnost z určitého důvodu z tebe xenofoba nedělá. 

            Další doplněk vzdělání už pouze za příplatek chlape. 😛

            • sugyn

              Xenofobie se týká konkrétně strachu nebo averze lidí z různých zemí nebo kultur. I když to jistě může být faktorem meziskupinových konfliktů mezi národy, nenávist nebo nepřátelství mezi národy zahrnuje širší spektrum problémů, které přesahují jen strach nebo averzi.

              Nenávist mezi národy může zahrnovat složité historické, politické nebo sociální faktory, které přesahují individuální obavy nebo averze. Zahrnuje to řadu postojů, předsudků a napětí, které mohou vést ke konfliktu, a i když xenofobie může hrát roli, není jediným deskriptorem nenávisti mezi národy.

      • Inquisitor

        Nebo Owlcat Games

  • No Man's Sky byl také po vydání označován za scam a těch slibů, co mělo být ve hře možné... těch bylo. Nakonec jim dostáli až několik let po vydání. Uvidíme, třeba opravdu šlo jenom o problémy při vývoji. Zvlášť když to původně mělo být MMO. Vše ukáže pouze čas.

    Dodatek: kritika, že využili nějaké assety mi přijde dost povrchní. K tomu assety jsou. Hromada her používá v nějaké míře koupené assety, aby snížila náklady na tvorbu. Nepřijde mi podstatné, jestli auto vytvořili na koleně nebo si jej koupili a trochu poupravili, aby zapadlo do hry.

    • dworkin

      Já myslím, že neuvidíme nic. Ruská korporace zahučí pod kytky a nikdo nebude mít chuť mluvit (a riskovat kriminál, nebo některou z alternativních, ovšem v Rusku oblíbených, metod řešení sporů, například vertikální běh na 100 metrů).

      • Derp_1337

        "Vertikální běh na 100 metrů"

        Hezky řečeno. 😂

    • Veskoslav

      Ani NMS neměl tak mizerné recenze...Jejich předchozí hra Propnight byla mrtvá po prvním měsici. A Radiant One je spíše indie hříčka studenta na VŠ. Navíc krátká....

      A ten zbytek je spíše naivní "omluva" autorů. Podívej se na youtube. Jsou tam na to hezké rozbory, jak si to "upravili"....

    • Je pravda  že čas ukáže, ale taky je dobrý dodat, že vývojáři mají na kontě tuším už minimálně 2 hry v ea a obě opustili po  cca 2-4 měsíců od vstupu do ea s tím, že prostě prodeje nesplnily očekávání. Takže u téhle hry je to fakt velká neznámá.

      Jinak k těm assetům: Ano je normální si nimi různě vypomáhat, ale když vývojáři udělají z assetú 90% obsahu hry. Na netu je to dohledatelný, že udělali ve hře mimo assety od epicu snad jen 2 budovy a pak nějaký vybavení což je na hru co je 5 let ve vývoji a stojí v ea 40e docela žalostný.

      Jinak ještě k tomu scamu, úplný scam to není, ale tak to je hodně diskutabilní, když jsou zase dohledatelný komentáře od vývojářů kteři před vydáním hry do ea vehementně popírali že to bude to co je to teď + tvrzení že to bude MMO do poslední chvíle. Přidej k tomu zablokování Discordu skoro okamžitě po vydání když lidi začali nadávat na to, že to není to co bylo a fakt se nedivím těm řečem o scamu.

  • Inquisitor

    Ani ne tak propadák, jako normální scam. Steam by to měl okamžitě přestat prodávat.

    • Ne, že bych se za ně nějak stavěl, ale scam by to byl, kdyby jsi žádnou hru nedostal nebo místo ní dostal úplně jinou. To, že něco slíbili a nedodali je jiné kafe. S takovou by rovnou mohli ze Steamu stáhnout COD a Starfield, nebo v počátcích NMS. Navíc v dnešní době si člověk může počkat na Streamy, Gameplays a nemuset se bát že by došli "cédéčka".

      • Rostej

        NMS se po vydani dalo hrat a bylo v ni co delat, i kdyz to nebylo zdaleka vse, co vyvojari slibovali.
        v TDB momentalne neni krome bugu nic. 
        Podle lidi, kteri sledovali prubeh alfy, ze hry zmizelo 90% obsahu, ktery s updaty nastradala a vratila se na uroven verze 0.1
        Pravdepodobne je to nasledkem toho, ze studio neplatilo outsourcovanym vyvojarum za jejich praci a ti ji nechali odstranit.

        • Hidden

          Zajimave, a ten obsah v alfa verzich tam skutecne byl, hrali ho a nebo to byl jen "obsah" na papire/obrazcich/videich, ktere studio prezentovalo?

      • Inquisitor

        Ale to nevypadá, že by chtěli dělat hru. Nakoupili unity assets a slepili z toho hru. Natočili fake trailer a čekali na prachy. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit