Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Strašný ta hra. 

    • Děkuji za podnětný a hodnotný příspěvek, ze kterého jsem se hodně dozvěděl. Já tu hru hrál zatím jen cca dvě hodinky a zdá se mi velmi dobrá.

  • flash789

    Na mobily za 149 korun by to šlo :)

  • Prstoklad

    Grafický styl je pro mě šprajc. Vůbec se mi to nelíbí ☹

    • ZOLLINO

      se to podoba na prvniho Aladina

  • vonTossis

    Potlesk Ubisoftu, že dali šanci zase něčemu menšímu a jakože "nezávislejšímu",  z mého možná i nejoblíbenějšího žánru. Navíc je to od tvůrců Raymana. Rayman Legends je jedna z nejlepších her, která kdy vznikla. 

  • Pavel a jeho ultrawide minotor - o tom teď budeme poslouchat neustále. 😀 (Užívej!)

    • Pavel Makal

      Ha, dokonce o výhodách a úskalích chystám článek!

      • mr.clayman

        Jsem zvědav. V práci jsem v některých kanclech zahlídl ty 38" Delly a vypadaly, ze by mi šly dobře k pleti, i když bych si asi musel nejdřív to soužití nějak nanečisto vyzkoušet. 😀

        • medveddd

          Divím se těm reakcím, že jsou s tím lidi nespokojení. Nevím teda, jestli mají 21:9 nebo 32:9, ale já bych se z 21:9 na standard už nevracel.

          Na práci je to naprosto super - asi třikrát jsem zkoušel pracovat s více monitory a nikdy jsem si na to nezvykl, tohle mi dává víc prostoru, aniž bych musel koukat na různé monitory.

          A na hraní je to snad ještě lepší - nehraju na PC tak často, ale zatím jsem narazil snad na jednu jedinou hru, která by to nepodporovala. A když to nepodporuje, hraju s černými pruhy a je to to samé jako mít 16:9 monitor.

          Ve hrách, které to podporují, je to ale naprosto úžasný zážitek, ještě když je ten monitor prohnutý.

          • radim.zaty

            Je to individuální. Na práci je 21:9 oproti 2 x 16:9 málo široké, dva vedle sebe jsou zase moc a za to, co stojí 32:9 DualQHD, mám dva skvělé 28" 4K monitory (HP U28) a ještě zbylo na špičkovou mechanickou klávesnici (Das Keyboard s brown spínači) a ergo trackball (Logitech MX). 
            Zkoušel jsem i 40" WUHD (Z40c od HP) ale prostě to není dost široké.

            Na hraní to nedokážu posoudit, protože na PC nehraju, takže doma mám 32" 4K s podporou HDMI 2.1 a VRR a mám na něj napojeou jak TB dokovačku pro Macbook, tak PS5 a dock od Switche.

        • LessPh

          Na produktivitu je UW super, na hraní moc ne.. má to spíš víc nevýhod než výhod...

          Já se ho po roce zbavil a šel zpátky na 16:9... bylo to správné rozhodnutí.

          • honcka

            Já mám uw cca 5 let a zatím jsem na nějakou nevýhodu na hraní nepřišel, kromě toho když to nějaká hra nepodporuje

            • LessPh

              Ve zkratce TOP 3. Na UW neni vypocetni vykon pro AAA hry.. mel jsem k tomu v te dobe pripojenou hodne high end sestavu (5800X a 6900XT) a proste musel jsem rezat detaily a to od top sestavy proste nechces. 

              Narocnost na misto, abys vizualne pokryl 34" musis od obrazovky sedet 80 - 100cm, pri standardnich hloubkach stolu 60cm je to dost nepohodlny a neprakticky, plus FOV u nekterych titulu je proste z tyhle blizkosti i 90st malo, a tim se u nekterych lidi jako ja spousti motion sickness. Hodne her to nepodporuje, v te dobe jsem hodne hral Hades, ME LE (podporovalo s modem, ale obcas to hazelo fakt smesne chyby).

              Jsem jsem pak zpatky na 32", 16:9 a pak jeste zpatky na 27" 16:9.. tady zakotvim a dalsi monitor bude Oledka. Po zkusenostech tobu me neni o velikosti, ale o technologii zobrazeni..

              • honcka

                Reakce na příspěvek:

                Mám rtx4080 a nemám problém, vyměnil jsem to za 1x24" 16:10 + 2x20" 4:3 po stranách, hrál jsem v eyefinity, ale štvaly mě rámečky. V ty době to nebylo, ale dneska bych šel do 45" quad HD. Z principu tu uw část máš mít  v perifernim vidění v centrálním vidění máš mít akorát např u 35" uwqhd cca 27" centrální část monitoru, tj u toho sedím daleko jako u 27" qhd monitoru.

              • Duncan66

                Reakce na příspěvek:

                UW jsou vetsinou max. 1440p, takze vykon pro AAA je zcela dostatecny a nechce se mi moc verit, ze by si 6900XT neporadila a u AAA titulu by bylo nutne delat nejake vetsi kompromisy oproti 1440p monitoru 16:9.

                Misto je ciste invidualni. Ja bych si treba pracovni stul siroky 60cm v zivote neporidil. Mam 80cm a uvazuji o 90cm.

                Ze maji lidi motion sickness kvuli spatne nastavenemu FOV by me fakt nenapadlo.

                Jinak preci je mozne hrat v 16:9 nativnim rozliseni a mit cerne pruhy a je to stejne jako hrat na 16"9 monitoru. 

                • LessPh

                  Reakce na příspěvek:

                  Je vidět, že tomu moc nerozumíš. Potřebuješ o 1/3 vyšší výpočetní výkon pokud jedeš UW 1440p namísto 16:9 1440p. A to je sakra vysoký číslo, nemyslíš? A když píšu, že na AAA hry 6900XT nestačila, tak nestačila. Věř si čemu chceš, ale pravdu nemáš a ani zkušenosti a čísla si taky nedal dohromady.

                  K ostatnímu se ani nemá cenu vyjadřovat. Vyzkoušej si UW na pár měsíců a pak přijď diskutovat. Ale bez jakýchkoli tvých zkušeností nemá cenu dál pokračovat v tomhle rozhovoru.

                  • Duncan66

                    Reakce na příspěvek:

                    1) 1/3 pixelu navic nerovna se automaticky o 1/3 vyssi vykon pro dosazeni stejny FPS. Ve FullHD opravdu nemas 4x vyssi FPS, nez ve 4k.

                    2) UW mam nekolik let, takze vim o cem mluvim.

                    3) Jaka cisla jsem nedal dohromady?

                    4) Kolik je ti prosim let, abych byl v obraze?

                    • LessPh

                      Reakce na příspěvek:

                      Ztrata casu, nejdriv si to nastuduj.. a pak prijd fajnsmekre😂

                      • Duncan66

                        Reakce na příspěvek:

                        smejes se maximalne svoji vlastni hlouposti a omezenosti. Puvodne jsem pouze napsal svuj nazor, pomerovani pindiku z toho delas ty.

                        Na moje jasne argumenty a fakta nemas nic a jenom trapne napises, ze udajne ztrata casu.

                        Dekuji za potvrzeni, ze jsi jeste krapet nedozraly jedinec.

                  • toka

                    Reakce na příspěvek:

                    Já ty zkušenosti mám jako majitel UW monitoru. Několik let mám PG35VQ Mám RTX 3090, vše hraju na 1440p i s HDR1000. na plný detaily včetně ray tracingu. Nevím, o čem mluvíš. Asi hold AMD grafický karty nejsou takový high-end, jako tvrdíš. :) Ono to DLSS dělá hodně. Možná je to diskuze o FPS, já jsem spoko s 60 snímcích, radši budu mít UW, plný detaily a 60 FPS, než abych měl standardní monitor, plný detaily a 144 FPS.

                    • LessPh

                      Reakce na příspěvek:

                      Odpověď je jednoduchá.. nejsi fajnšmekr a spokojíš se s průměrem. Má to i pozitivní stránku, stačí ti i průměrná holka, abys byl spokojenej.. což je v jistých ohledech výhoda :D

                      • Duncan66

                        Reakce na příspěvek:

                        Clovek, ktery hraje hry na malem monitoru, rika jinym, ze nejsou fajnsmekri, ikdyz hrajou na vetsim monitoru a jeste maji vetsi FOV diky UW....  Ty jsi fakt srandista....

                      • toka

                        Reakce na příspěvek:

                        Možná nejsem fajnšmerk a spokojím se s průměrem, každopádně jsi vůbec neadresoval ty nesmysly, co jsi napsal. Že high-end GK nezvládá UW 1440p na plný detaily. :) Protože moje high-end GK to zvládá.

                        • LessPh

                          Reakce na příspěvek:

                          Naopak reagoval, jen si to nepochopil, ale co bych taky cekal, ze? Pokud  se ohanis DLSS, tak nejsi fajnsmekr...jasny uz?😂

                      • medveddd

                        Reakce na příspěvek:

                        3090, plný detaily a ultrawide průměr moc není.

                        Zato 16:9 1440p tím už trošku zavání :)

                        Doporučoval bych možná upgrade na něco pořádného, ať nepřijdeš o svůj status fajnšmekra :(

                        • LessPh

                          Reakce na příspěvek:

                          Zminovane DLSS je dost prumer.

                          A ja nepotrebuju upgrade kdyz mam skvelou 16:9😂

                  • MATYNIKY

                    Reakce na příspěvek:

                    Ale pořád je to míň jak 4k. Já jsem teda s UW 34  a RTX 4070 úplně spokojenej. Na práci i hry úplná pecka. Příště s novou grafikou půjdu taky do OLED ale už do 4k

                    • medveddd

                      Reakce na příspěvek:

                      Mám úplně stejnou kombinaci a taky jsem s tím happy jak dva grepy. Ještě že tomu taky nerozumím, jinak bych happy možná nebyl.

                      Akorát teda upgrade na 4k v plánu nemám, protože TO je skutečně velkej nárůst v počtu pixelů, a to už bych musel dát path tracingu asi sbohem.

                    • LessPh

                      Reakce na příspěvek:

                      A kolik AAA her hrajes na full, full, double full detaily s tvym setupem? Nech me hadat 0.. ja proste hraju naplno, za to platim velky penize za HW a UW mi to proste nedovoloval.. to je cely. Ale ja jsem porovnal 1440p rozliseni o 4K nikdo nemluvil.. a proste 4K bych fakt nechtel se soucasnymi HW moznostmi.

                      Jinak Oled 1440p, 27" bude muj pristi monitor..

                      • medveddd

                        Reakce na příspěvek:

                        Je to samozřejmě o preferencích, ale mně osobně vůbec nevadí stáhnout detaily z ultra na high (ne že by na tom žáleželo, v první řadě jde o to, jak hra vypadá, a rozdíl mezi high a ultra bývá zřídkakdy znatelný) a zapnout si DLSS.

                        Za možnost hrát na UW mi to rozhodně stojí.

                        A pokud by to počítač skutečně nedával, pořád je tu možnost hrát v 16:9, ty monitory to umí taky :)

                        Jinak teda ani s 4070 jsem zatím detaily stahovat moc nemusel a jediné ústupky, co jsem zatím dělal, byly v míře upscalování.

        • Na práci je 34/38 skvělá. Obzvlášť když lze zároveň i nabíjet skrz USB. Ale na hry strašné.

  • kulhy_parici_spici

    Většinou jsem ze skupiny "smrdí tam Ubi" nebo "nechci mainstream", ale demo na Switchi mě dostalo. Jako character design je trochu popík, ale jinak to dokáže solidně potemnit. Mám trochu problém s přílišným reprodukováním Metroid Dread, i když ne takový jako jako jsem měl u Immortals: Fenyx Rising s přílišným obšlehem Zeldy. V případě Immortals mě rozčiloval ten "humor" a popík daleko víc, že jsem to odmítl hrát.

    Jenže jinak se to prostě hraje skvěle — je to intenzivní, vypadá to dobře, hudba je výborná a level design hraje prim. Nejvíc mě baví ta zaplněná obtížnostní škála nepřátel a potřeba neustále střídat strategie.

    S cenovkou je vtip v tom, že už nás Ubi naučilo, že jejich hry mají cenu někde na 50 % ceny při vydání. Jen díky tomu, jak rychle jdou do větší slevy. Já bych to po zahrání dema snad i koupil na Switch za plnou (vývojáři/publisheři dělejte dema!), jenže Ubi.

    • Veskoslav

      Kupova hry na základě oblíbenosti vydavatele/tvůrce je nesmysl a vždycky byl a zavání to spíše pozérstvím. Buď je hra dobrá nebo není. Více bych fakt neřešil.

  • Veskoslav

    Tak dělali to tvůrci posledního Raymana. Nečekal jsem nic než skvělou skakacku. 


    Jediné, co mě odradilo je cenovka. Za 1199 bych nad tím i uvažoval. Na druhou stranu je to Ubisoft hra, za měsíc bude ve 30% slevě jako všechny jejich hry po vydání:)Steam pal v tomto čert, protože je to Ubisoft a stejně to bude spouštět Ubisoft Connect:)

    • LessPh

      Absolutně NE. Steam je základ, já už léta nikde jinde nehraju než na Steamu a hru od Ubi bych si nekoupil nikde jinde než na Steamu..

      Je mi úplně jedno, že se mi pak spustí Ubi launcher, protože na pozadí mi běží Steam overlay a všechny jeho výhody, počítá se mi můj Steam play time, mám ve hře svoje Steam kámoše, píšu si na hru svoje Steam recenze a mám tam svoje cloud Steam screenshoty, cloud Steam save, Steam odznaky (nebo třeba u Anno 1800 i Steam achievementy) a v neposlední řadě Steam komunitní centrum!

      Vůbec tě nechápu, že něco takovýho vůbec můžeš říkat. Teda pokud si kompletní ignorant, tak to chápu, ale jako ignorant nepřispívej do diskuzí, kterým prostě nerozumíš.

      Příklad Wildlands https://imgur.com/a/BsI1XBO

      • Veskoslav

        Co to meleš? Zbytek už je jenom blábol fanatického šílence. Ubisoft hry se na Steamu vyplatí jenom v případě, že mají výraznou slevu. Protože pokud ji Ubisoft stáhne, tak stejně o ní přijdeš tak jako tak. 

        Steam kámoši u SP hry? Vážně? To aby věděli, co hraješ? Steam recenze je fajn pro okolí, ale primárně to fakt není důvod si to pořídit na Steamu, screenshoty dělám u zajímavých věcí. Steam odznaky? Jo, fajn, sbírání virtuálních nic, abych si zlepšil pozadí profilu a měl nové emotikony:) A Steam komunitní centrum souvisí s koupí na Steamu jak, ono zmizí, když si to koupíš na Ubisoftu? Chápeš vůbec, co si napsal za blábol? 

        A příklad? Takže si strávil 120 hodin v průměrné hře, nakoupil si bambilion kartiček, abys měl odznak (protože jinak je prostě získat nejde). A máš tam pár screenů. Paráda. A teď mi osvětli, jak by ti nekoupě na Steamu ovlivnila to komunitní centrum například. Protože ty si smíchal dvě rozdílné výhody Steamu dohromady. Výhody samotného Steamu a výhody nákupu na Steamu hry, co spouští další launchery.

        • LessPh

          Proste typickej ignorant proplouvajici po povrchu, presne jak jsem rekl😂😂

          • Veskoslav

            Myslím, že diskuze je zbytečná...A ignorant? V čem trdlo? Povídej, přeháněj. V tom, že Ubisoft hry nakupuji na Ubisoft portále, EA hry na EA portále a zbytek na Steam/GoG? Jo, to je ignorance. Ale jak říkám, zbytečná diskuze.

            • LessPh

              Ano naprosta ignorace.. kdyz mas bordel v klientech, mas bordel i v zivote.

    • vonTossis

      Za 1199 je to na Alze. 

      • Veskoslav

        Pouze konzole:)

  • uher

    Ten grafickej styl nepřekousnu. Děkuji, odcházím. 

    • medveddd

      Taky se mi to vůbec nelíbí. A to mi ty jejich Rayman hry přijdou moc pěkný.

  • AAA hra to mozna neni obsahem ani grafikou, ale cenovkou zcela urcite. 


    Epic games - 1.599 Kc. No way. 

    • Neasi 😂 jedinej duvod proc jsem vetsinu fakt dobrych her jeste nehral protoze s tema cenama se zblaznili 😀💁‍♂️ nadruhou stranu tohle dneska muzu rict i v “samosce” 😏

  • LessPh

    Koupil bych day one, pripomina mi to Ori.. Bohuzel to neni na steamu, takze pockam a koupim pak ve sleve..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit