Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • LessPh

    Palec nahoru, super!

  • Duncan66

    smejes se maximalne svoji vlastni hlouposti a omezenosti. Puvodne jsem pouze napsal svuj nazor, pomerovani pindiku z toho delas ty.

    Na moje jasne argumenty a fakta nemas nic a jenom trapne napises, ze udajne ztrata casu.

    Dekuji za potvrzeni, ze jsi jeste krapet nedozraly jedinec.

  • LessPh

    Ztrata casu, nejdriv si to nastuduj.. a pak prijd fajnsmekre😂

  • Duncan66

    Clovek, ktery hraje hry na malem monitoru, rika jinym, ze nejsou fajnsmekri, ikdyz hrajou na vetsim monitoru a jeste maji vetsi FOV diky UW....  Ty jsi fakt srandista....

  • Duncan66

    1) 1/3 pixelu navic nerovna se automaticky o 1/3 vyssi vykon pro dosazeni stejny FPS. Ve FullHD opravdu nemas 4x vyssi FPS, nez ve 4k.

    2) UW mam nekolik let, takze vim o cem mluvim.

    3) Jaka cisla jsem nedal dohromady?

    4) Kolik je ti prosim let, abych byl v obraze?

  • LessPh

    Naopak reagoval, jen si to nepochopil, ale co bych taky cekal, ze? Pokud  se ohanis DLSS, tak nejsi fajnsmekr...jasny uz?😂

  • toka

    Možná nejsem fajnšmerk a spokojím se s průměrem, každopádně jsi vůbec neadresoval ty nesmysly, co jsi napsal. Že high-end GK nezvládá UW 1440p na plný detaily. :) Protože moje high-end GK to zvládá.

  • LessPh

    Zminovane DLSS je dost prumer.

    A ja nepotrebuju upgrade kdyz mam skvelou 16:9😂

  • medveddd

    3090, plný detaily a ultrawide průměr moc není.

    Zato 16:9 1440p tím už trošku zavání :)

    Doporučoval bych možná upgrade na něco pořádného, ať nepřijdeš o svůj status fajnšmekra :(

  • LessPh

    Odpověď je jednoduchá.. nejsi fajnšmekr a spokojíš se s průměrem. Má to i pozitivní stránku, stačí ti i průměrná holka, abys byl spokojenej.. což je v jistých ohledech výhoda :D

  • toka

    Já ty zkušenosti mám jako majitel UW monitoru. Několik let mám PG35VQ Mám RTX 3090, vše hraju na 1440p i s HDR1000. na plný detaily včetně ray tracingu. Nevím, o čem mluvíš. Asi hold AMD grafický karty nejsou takový high-end, jako tvrdíš. :) Ono to DLSS dělá hodně. Možná je to diskuze o FPS, já jsem spoko s 60 snímcích, radši budu mít UW, plný detaily a 60 FPS, než abych měl standardní monitor, plný detaily a 144 FPS.

  • Děkuji za podnětný a hodnotný příspěvek, ze kterého jsem se hodně dozvěděl. Já tu hru hrál zatím jen cca dvě hodinky a zdá se mi velmi dobrá.

  • honcka

    Mám rtx4080 a nemám problém, vyměnil jsem to za 1x24" 16:10 + 2x20" 4:3 po stranách, hrál jsem v eyefinity, ale štvaly mě rámečky. V ty době to nebylo, ale dneska bych šel do 45" quad HD. Z principu tu uw část máš mít  v perifernim vidění v centrálním vidění máš mít akorát např u 35" uwqhd cca 27" centrální část monitoru, tj u toho sedím daleko jako u 27" qhd monitoru.

  • medveddd

    Je to samozřejmě o preferencích, ale mně osobně vůbec nevadí stáhnout detaily z ultra na high (ne že by na tom žáleželo, v první řadě jde o to, jak hra vypadá, a rozdíl mezi high a ultra bývá zřídkakdy znatelný) a zapnout si DLSS.

    Za možnost hrát na UW mi to rozhodně stojí.

    A pokud by to počítač skutečně nedával, pořád je tu možnost hrát v 16:9, ty monitory to umí taky :)

    Jinak teda ani s 4070 jsem zatím detaily stahovat moc nemusel a jediné ústupky, co jsem zatím dělal, byly v míře upscalování.

  • medveddd

    Mám úplně stejnou kombinaci a taky jsem s tím happy jak dva grepy. Ještě že tomu taky nerozumím, jinak bych happy možná nebyl.

    Akorát teda upgrade na 4k v plánu nemám, protože TO je skutečně velkej nárůst v počtu pixelů, a to už bych musel dát path tracingu asi sbohem.

  • LessPh

    A kolik AAA her hrajes na full, full, double full detaily s tvym setupem? Nech me hadat 0.. ja proste hraju naplno, za to platim velky penize za HW a UW mi to proste nedovoloval.. to je cely. Ale ja jsem porovnal 1440p rozliseni o 4K nikdo nemluvil.. a proste 4K bych fakt nechtel se soucasnymi HW moznostmi.

    Jinak Oled 1440p, 27" bude muj pristi monitor..

  • MATYNIKY

    Ale pořád je to míň jak 4k. Já jsem teda s UW 34  a RTX 4070 úplně spokojenej. Na práci i hry úplná pecka. Příště s novou grafikou půjdu taky do OLED ale už do 4k

  • Strašný ta hra. 

  • LessPh

    Je vidět, že tomu moc nerozumíš. Potřebuješ o 1/3 vyšší výpočetní výkon pokud jedeš UW 1440p namísto 16:9 1440p. A to je sakra vysoký číslo, nemyslíš? A když píšu, že na AAA hry 6900XT nestačila, tak nestačila. Věř si čemu chceš, ale pravdu nemáš a ani zkušenosti a čísla si taky nedal dohromady.

    K ostatnímu se ani nemá cenu vyjadřovat. Vyzkoušej si UW na pár měsíců a pak přijď diskutovat. Ale bez jakýchkoli tvých zkušeností nemá cenu dál pokračovat v tomhle rozhovoru.

  • flash789

    Na mobily za 149 korun by to šlo :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit