Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Duncan66

    UW jsou vetsinou max. 1440p, takze vykon pro AAA je zcela dostatecny a nechce se mi moc verit, ze by si 6900XT neporadila a u AAA titulu by bylo nutne delat nejake vetsi kompromisy oproti 1440p monitoru 16:9.

    Misto je ciste invidualni. Ja bych si treba pracovni stul siroky 60cm v zivote neporidil. Mam 80cm a uvazuji o 90cm.

    Ze maji lidi motion sickness kvuli spatne nastavenemu FOV by me fakt nenapadlo.

    Jinak preci je mozne hrat v 16:9 nativnim rozliseni a mit cerne pruhy a je to stejne jako hrat na 16"9 monitoru. 

  • LessPh

    Ve zkratce TOP 3. Na UW neni vypocetni vykon pro AAA hry.. mel jsem k tomu v te dobe pripojenou hodne high end sestavu (5800X a 6900XT) a proste musel jsem rezat detaily a to od top sestavy proste nechces. 

    Narocnost na misto, abys vizualne pokryl 34" musis od obrazovky sedet 80 - 100cm, pri standardnich hloubkach stolu 60cm je to dost nepohodlny a neprakticky, plus FOV u nekterych titulu je proste z tyhle blizkosti i 90st malo, a tim se u nekterych lidi jako ja spousti motion sickness. Hodne her to nepodporuje, v te dobe jsem hodne hral Hades, ME LE (podporovalo s modem, ale obcas to hazelo fakt smesne chyby).

    Jsem jsem pak zpatky na 32", 16:9 a pak jeste zpatky na 27" 16:9.. tady zakotvim a dalsi monitor bude Oledka. Po zkusenostech tobu me neni o velikosti, ale o technologii zobrazeni..

  • honcka

    Já mám uw cca 5 let a zatím jsem na nějakou nevýhodu na hraní nepřišel, kromě toho když to nějaká hra nepodporuje

  • ZOLLINO

    se to podoba na prvniho Aladina

  • LessPh

    Ano naprosta ignorace.. kdyz mas bordel v klientech, mas bordel i v zivote.

  • Veskoslav

    Myslím, že diskuze je zbytečná...A ignorant? V čem trdlo? Povídej, přeháněj. V tom, že Ubisoft hry nakupuji na Ubisoft portále, EA hry na EA portále a zbytek na Steam/GoG? Jo, to je ignorance. Ale jak říkám, zbytečná diskuze.

  • radim.zaty

    Je to individuální. Na práci je 21:9 oproti 2 x 16:9 málo široké, dva vedle sebe jsou zase moc a za to, co stojí 32:9 DualQHD, mám dva skvělé 28" 4K monitory (HP U28) a ještě zbylo na špičkovou mechanickou klávesnici (Das Keyboard s brown spínači) a ergo trackball (Logitech MX). 
    Zkoušel jsem i 40" WUHD (Z40c od HP) ale prostě to není dost široké.

    Na hraní to nedokážu posoudit, protože na PC nehraju, takže doma mám 32" 4K s podporou HDMI 2.1 a VRR a mám na něj napojeou jak TB dokovačku pro Macbook, tak PS5 a dock od Switche.

  • LessPh

    Proste typickej ignorant proplouvajici po povrchu, presne jak jsem rekl😂😂

  • Veskoslav

    Co to meleš? Zbytek už je jenom blábol fanatického šílence. Ubisoft hry se na Steamu vyplatí jenom v případě, že mají výraznou slevu. Protože pokud ji Ubisoft stáhne, tak stejně o ní přijdeš tak jako tak. 

    Steam kámoši u SP hry? Vážně? To aby věděli, co hraješ? Steam recenze je fajn pro okolí, ale primárně to fakt není důvod si to pořídit na Steamu, screenshoty dělám u zajímavých věcí. Steam odznaky? Jo, fajn, sbírání virtuálních nic, abych si zlepšil pozadí profilu a měl nové emotikony:) A Steam komunitní centrum souvisí s koupí na Steamu jak, ono zmizí, když si to koupíš na Ubisoftu? Chápeš vůbec, co si napsal za blábol? 

    A příklad? Takže si strávil 120 hodin v průměrné hře, nakoupil si bambilion kartiček, abys měl odznak (protože jinak je prostě získat nejde). A máš tam pár screenů. Paráda. A teď mi osvětli, jak by ti nekoupě na Steamu ovlivnila to komunitní centrum například. Protože ty si smíchal dvě rozdílné výhody Steamu dohromady. Výhody samotného Steamu a výhody nákupu na Steamu hry, co spouští další launchery.

  • medveddd

    Divím se těm reakcím, že jsou s tím lidi nespokojení. Nevím teda, jestli mají 21:9 nebo 32:9, ale já bych se z 21:9 na standard už nevracel.

    Na práci je to naprosto super - asi třikrát jsem zkoušel pracovat s více monitory a nikdy jsem si na to nezvykl, tohle mi dává víc prostoru, aniž bych musel koukat na různé monitory.

    A na hraní je to snad ještě lepší - nehraju na PC tak často, ale zatím jsem narazil snad na jednu jedinou hru, která by to nepodporovala. A když to nepodporuje, hraju s černými pruhy a je to to samé jako mít 16:9 monitor.

    Ve hrách, které to podporují, je to ale naprosto úžasný zážitek, ještě když je ten monitor prohnutý.

  • LessPh

    Absolutně NE. Steam je základ, já už léta nikde jinde nehraju než na Steamu a hru od Ubi bych si nekoupil nikde jinde než na Steamu..

    Je mi úplně jedno, že se mi pak spustí Ubi launcher, protože na pozadí mi běží Steam overlay a všechny jeho výhody, počítá se mi můj Steam play time, mám ve hře svoje Steam kámoše, píšu si na hru svoje Steam recenze a mám tam svoje cloud Steam screenshoty, cloud Steam save, Steam odznaky (nebo třeba u Anno 1800 i Steam achievementy) a v neposlední řadě Steam komunitní centrum!

    Vůbec tě nechápu, že něco takovýho vůbec můžeš říkat. Teda pokud si kompletní ignorant, tak to chápu, ale jako ignorant nepřispívej do diskuzí, kterým prostě nerozumíš.

    Příklad Wildlands https://imgur.com/a/BsI1XBO

  • LessPh

    Na produktivitu je UW super, na hraní moc ne.. má to spíš víc nevýhod než výhod...

    Já se ho po roce zbavil a šel zpátky na 16:9... bylo to správné rozhodnutí.

  • medveddd

    Já se na ně chodím informovat, jestli mám být pohoršen a kterým hrám se vyhnout pro jejich historické nepřesnosti.

  • Veskoslav

    Pouze konzole:)

  • Když si to chcete jen tak zahrát a neřešit tak raději neotvírejte diskuze. 😛

  • Prstoklad

    Grafický styl je pro mě šprajc. Vůbec se mi to nelíbí ☹

  • Na práci je 34/38 skvělá. Obzvlášť když lze zároveň i nabíjet skrz USB. Ale na hry strašné.

  • mr.clayman

    Jsem zvědav. V práci jsem v některých kanclech zahlídl ty 38" Delly a vypadaly, ze by mi šly dobře k pleti, i když bych si asi musel nejdřív to soužití nějak nanečisto vyzkoušet. 😀

  • Pavel Makal

    Ha, dokonce o výhodách a úskalích chystám článek!

  • vonTossis

    Za 1199 je to na Alze. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit