Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MrSanta
    Lord British sice hezky říká, že se casual hry vyvinou na úroveň dnešních MMO. Mě tam ale chybí náhled kam se vyvinou tradiční MMO. Nikdo neví, co dokáže Blizzard s Titanem. Jestli do toho jdou klasickým Blizzardím stylem programování (tj. je jedno za kolik $ a za jak dlouho to vydáme, hlavně ať je to promakané), tak z toho může být další revoluce, která se s casual MMO nedá porovnat. Nebo taky prů*er, ale to ukáže až čas.
    Tak nějak si nedokážu představit, že bych šel kutat nějakou MMO hru, jenom protože je zdarma. Těším se na SW:TOR, protože jsem fanda SW. Stejně tak se miliony WoWkařů těší na Titan, protože je to hra od Blizzardu. Neřekl bych, že takoví lidé přejdou na casual MMO jenom aby ušetřili cca 400 Kč měsíčně.
  • Tak pochybuju ze tricetiletej clovek, kterej ma neco odehrano a komentuje clanek o "MMO" by neznal Richarda Garriotta. Ten pan je vazne ikona herniho prumyslu, bohuzel jak tady jiz nekdo psal lehce za zenitem, ale i tak jeho nazory povetsinou trefi hrebicek na hlavicku...

    Co se tyce pirateni, tak to dela kazdej bez rodilu veku... Krome me ofc *5*
  • a to ja myslel, ze wow je casual
  • sorry, ale tenhle clovek je za zenitem, jeho posledni hra byl totalni propadak ( tabula rasa ) a tak aspon mlati okolo prognozama..... brat ho s nadsazkou, jako Molyneuxe
    • s tabuly rasy udelal propadak ncsoft, hra se nahodou zacala velice slibne vyvijet a mne osobne chybi
      • Presne ako vravíš, Tabula Rasa bola hra skvelá, za urýchlené vydanie nedokončenej hry môže NCSoft. Pol roka po vydaní boli chyby odstránené, hra vyladená. Žiaľ, hráči sa jej už obrátili chrbtom. Večná škoda. Uvidíme či sa niekedy Infinite Rasa dostane do štádia, kde bola TR...

        Inak Garriott momentálne má firmu na vývoj casual hier, takže toto tvrdenie je len prihriatie si svojej polievočky :)
  • Kdykoli se někdo snažil v toku dějin předpovídat konec něčeho, vždycky se nakonec mýlil, takže v klidu, Garriote *5*
    • kdykoli a vzdycky? lol
  • Nejuspesnejsi klasickou MMO je wow s 10M hraci, pritom je na svete 7miliard lidi. Myslim, ze tady je jeste kam sahnout pro obe strany
    • Nechtěj vědět, kolik z těch 7 miliard nemá ani čisou vodu. Natož zájem o MMO
      • Tak někde v asii bychom našli určitě spoustu rakosniku kteři nemaji čistou vodu ale MMO by hrali... :p
    • Kr.Pa
      Minecraft ma 15M hracu *7*
      • že by se na světě našlo 15 miliónů debilů nalepených na téhle sračce? nereálné
      • Špatný počty. Těch 15 mega je zdarma registrovaných, u WoW je 10 mega platících, kdybys do toho ještě takhle připočítával ty z free serverů, dostáhne to taky mnohem vyššího čísla. Reálně hráčů, co si minecraft koupilo, je nějako kolem 3-4 milionů co se kdysi psalo, ale teda na takovou hříčku to je fakt šlupa jak sviňa
  • Nejvetsi problem je, ze vetsina pc hracu je hloupa, povrchni, namyslena a zparchantela. A proto je pc platforma tam kde je.
    • Subjektivni a absolutne nepodlozeny nazor. *sigh*
    • Nutno doplnit, ze se jedna o mladez hajici na PC.
      • hajici = hrajici
  • v nadpisu jste místo casual napsali causal *1*
  • Kecy kecy a jeste jednou kecy dalsiho z rad prognostiku, kdyby bylo vse dle toho jak tihle radoby odbornici pisi, tak dnes ji neexistuji pc hry a mnoho dalsich zvracenosti ...
    • ales.smutny
      Prognostiků? Uhm, já bych si o Garriottovi nejdřív něco zjistil...:)
        • To teda je, a bez toho pána by dnešní klasický MMO ani nebylo..:-)
          • UO je jednoznačně nejlepší MMO, které kdy spatřilo svět. WoW a 90% dalších je jen o grindění, zatímco UO je prostě UO a to se ani vysvětlit nedá, to se musí zahrát. Akorát, že to prostě není hra pro každého a v dnešní době je přeci jen dost hardcore, když vás na cestě z dungu přepadne horda PK a kromě celodenního grindu vás obere i o záložní erární trenky *4*
            • Presne tak, ono i jit kopat rudu do dolu si clovek mnohokrat rozmyslel... A kdyz uz, tak nastaveny makro na KOP a rychlej cast :D . Proste HRPG, vicemene neznam podobnou hru...
          • Tak to vystihuje jiz "Mě je osobně jedno co je ten pán zač"...

            Boha moj, ze se ta mladez ani nestydi po takovem plku :] .

            To druidmv: http://en.wikipedia.org/wiki/Richard_Garriott
            • FiCTive-MAN
              @text komentáře smazán uživatelem FiCTive-MAN@
      • Mě je osobně jedno co je ten pán zač, ale myšlenka že byť i nějaká větší část hráčů hrajících dnešní klasický MMO, během pár let přestoupí na hry typu MafiaWars 2 (dejme tomu že by se měla vyvinout do podoby free, casual hry, z pohledu třetí osoby) mi příjde přinejmenším zcestná. Objemově a kvalitově casual (free) hry (navíc casual hrám kompletně chybí jakákoli atmosféra), NIKDY nemůžou konkurovat hrám s velkým rozpočtem na vývoj . Pokud ano, bylo by to vinou samotných vývojářů.
        Možná píšu blbosti, je to jen můj názor...ale zeptejte se sami sebe..dokážete si představit průměrnýho wowkaře (nemyslim nějak hanlivě) že by ze dne na den (full-time) přestoupil na nějakou evoluci farmville nebo mafiawars ?
        • Řekl bych že má na mysli to, že diky technologickemu pokroku se free casual hry budou vyvíjet do podoby, že budou nabízet zábavu a služby jako součané MMO typu WoW.

          Da se řict, že dneska free hry vypadají už celkem solidně, daly by se srovnat s hrami ktere byly s obrovskymi rozpočty vyvijene před deseti lety a tehdy nemohly byt zadarmo...
          Tzn. dneska si dokážeme představit že někdo za zlomek původního rozpočtu vytvoří klon Half Life, WoW, Sims nebo Portal.

          JENŽE!!! ten pan se asi diva jen na jednu stranu mince, pokrok a inovace se nezastavily, a bez velkého rozpočtu se hry jako BF3, Skyrim, Rage a další současné TOP tituly udělat nedají. Už to není jen plácání kódu do počítače, jsou třeba umělci, herci, motion capture atd atd.

          Jasně, třeba to za deset let to bude možne zas jen za zlomek rozpočtu a mnohem rychleji. Ale pokrok nikdy nezastavíš a vedle těch vysokorozpočtových top titulů to bude zas vypadat jako šmejd.
  • Kr.Pa
    Jedinému velkému studio, kterému to již došlo je Valve. At EA a Blizzard (čti Activision) shoří ve svém archaickém světě!
    • co do toho pletes blizzard? ten ma jedny z nejkvalitnejsich her radu let a stara se o svoji komunitu ..EA ok beru
    • Podle ceho soudis ze zrovna Valve?
    • RG uz davno svou o svou porci slavy prisel. Ja s jeho nazorem nesouhlasim. Prijde mi to podobne jako letite zvasty o tom,ze PC hrani umira.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit