Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • "...který pro změnu zkusil přetáhnout bývalou kolegyni Margheritu Seconnino" *1* *1* *1*
    Creampie gangbang FTW.
  • Po precteni diskuze bych vam Alesi navrhoval priste v nejakem ramecku alespon ramcove vysvetlit, co to takova konkurencni dolozka je, kdy a jak se obvykle uplatnuje a podobne obecne informace k tematu. Clanek predpoklada, ze ctenar vi co to je a minimalne uz nekdy prisel do styku s pracovnepravnim vztahem zamestnanec-zamestnavatel coz si myslim, ze u herniho webu je dost chybny predpoklad...
    • Konkurencni dolozce se venuje predposledni odstavec ... Netusim, jestli tam ten odstavec byl uplne od zacatku, ale urcite tam byl, kdyz jsem ten clanek vcera odpoledne cetl.
      • ales.smutny
        Odstavec tam byl od začátku :) Přiznám se, že lépe to shrnout tak nějak neumím, stejně jsem se musel radit s manželkou - právničkou na přesnější definici...:)
  • Tak mě napadlo .... THQ dělá Saints Row ... nechtěj náhodou tim že přetáhnout lidi z UbiSoftu co makali na AC zlepsit svoje Saints Row :) jen mě to tak napadlo xD
  • Takze toto je otvratena strana pracovat pre firmy, ktore vytvaraju PC hry. Zmluvu podpises a budes tam kym firma existuje? By ma zaujimalo ked nebude zamestnancovy vyhovovat plat Ubi... povedia mu nedame a pracuj? ...
  • Doufejme, ze to nebude mit nijak zasadni vliv na kvalitu dalsich dilu Assassin's Creed. To by me totiz dost mrzelo.
    • xMort
      Ono se právě hodně spekuluje, že ti lidé odešli z Ubisoftu proto, protože se Ubi rozhodlo udělat z AC franchise s novým dílem rok co rok a řádně hru rozmělnit, což se logicky lidem, kteří jí dali nejvíc nelíbilo.
    • kobzool
      Ona je otázka jestli nějakej vůbec ještě bude...
      • Jo bude :) další díl se má oznámit v Květnu :)
  • skaven123
    ...."který pro změnu zkusil přetáhnout bývalou kolegyni Margheritu Seconnino".... to je snad jeho vec, nie ?, ked jej to nevadilo... :D
    • MrSanta
      To už jsou detaily, který na seriózním herním webu nejsou potřeba *1*
    • ales.smutny
      :))) Upřímně, o tom jsem už další informace nesehnal...:)
  • Pracujete-li na významném postu, může váš zaměstnavatel požadovat uzavření tzv. "konkurenční doložky". Po ukončení pracovního poměru pak nebudete moci vykonávat stejnou činnost. Na jakou dobu lze konkurenční doložku uzavřít? Na jakou kompenzaci máte nárok?

    Podle litery Zákoníku práce může být sjednána dohoda, kterou se zaměstnanec zavazuje, že se po určitou dobu po skončení zaměstnání zdrží výkonu výdělečné činnosti, která by byla shodná s předmětem činnosti zaměstnavatele nebo která by měla vůči němu soutěžní povahu. Konkurenční doložka může být uzavřena nejdéle na dobu 1 roku.
    Součástí dohody je závazek zaměstnavatele, že zaměstnanci poskytne přiměřené peněžité vyrovnání, nejméně však ve výši průměrného měsíčního výdělku za každý měsíc plnění závazku. Peněžité vyrovnání je splatné pozadu za měsíční období, pokud se účastníci nedohodli na jiné době splatnosti.
    • Taktéž mám ve smlouvě, že nemohu podnikat "ve stejné činnosti" jako u stávajícího zaměstnavatele. Nicméně nenechal jsem se limitovat, že bych tu činnost nemohl dělat po skončení pracovního poměru.
  • MrSanta
    Konkurenční doložka je ale celkem běžná věc v určitých oborech nebo pro zaměstnance na určitých postech. Kámoška pracovala v jedné bance a když tam skončila, tak asi rok "nesměla" pracovat v jiné bance. Právě kvůli konkurenční doložce.
    Co je mi divné je, že to musí řešit soud. Většinou je to dáno v pracovní smlouvě dost jasně. Myslím, že nemáme všechny potřebné informace k posouzení tohoto případu.
  • Co se mě týče, klidně se může jít ubisoft bodnout. Udržet si klíčové zaměstnance je úkolem managerů ve všech společnostech. Sice chápu, že situace může být pro ubisoft problematická, ale podobné situace nastaly v minulých letech hned několikrát a nikdy z toho nevžešlo více, než hloupé PR prohlášení.
  • Tohle je naprosto nornalni. Ja pracuji v energetice a mam take konkurencni dolozku a nemuzu pracovat u konkurence. Nejde o to co umim, ale ze znam interni informace ktere spadaji pod obchodni tajemstvi a nemuzu je prenaset do konkurencnich firem. To je naprosto bezna praxe ve vsech oborech na celem svete.
    • presne tak, naprosto bezna dolozka, a tak se nevidim ze se Ubisoft brani. Jestli nejak porusili dolozku, tak je to jejich problem. V tomhle bych Ubisoft nedemonizoval
    • to je zajímavé, co podnik, to jiný přístup, já pracuju výhradně externě na volné noze v branži kde jediné co musím podepsat je NDA, což znamená, že nesmím mluvit a zveřejňovat interní materiály, informace o projektech atd. ale že bych měl zákaz pracovat pro jiné v tom samém oboru? Nesmysl, a to se jedná o externí spolupráci na tisíce kilometrů, kde jediné co mají je moje čestné slovo, žádná kontrola apod. a vymahatelnost té smlouvy by byla asi nulová.

      Divím se, že někdo takovou smlouvu vůbec podepíše, myslím tim dodatky o tom, že nesmí pracovat ve stejném oboru u konkurence apod., to si asi lidi moc sami sebe neváží když se sebou nechají takhle vorat, podepsat NDA je jedna věc, ale tohle? uf.
      • Moje řeč, v takovém případě už nejde prosazovat postoj ''musím přeci něco dělat'', ale chce to postavit se před ně a říct ne.
        Já osobně jsem se s něčím takovým ještě nesetkal a kdybych snad něco takového ve smlouvě viděl, radši si půjdu stoupnout do fronty na pracovní úřad a budu se potýkat s těmi byrokratyckými krávami, co tam pracují.
        • vždyť to můžeš podepsat. ale pokud bys odešel oni by ti museli platit minimálně stejný plat jaký jsi tam měl.
      • vetsinou jsou takove dolozky vynahrazeny vysokym platem
        • To ano, ale stejně to musí nakrknout když se pak někdo vytasí s daleko lepší nabídkou.
    • ámen

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit