Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Veskoslav
    No mně terve cesta peklem čeká. Česká pošta už pomalu žhaví auto, aby mi ji přiezla:-D No naposledy jsem se takto těšil na Sc II a nezklamal. Ještě dolaďuji postavu z ME 2 a hurá na věc.
    • jj ja to same dneska odpoledne mi od xzone prisla sms ze zbozi bylo vyexpedovano,ja na to cucel ja d***l bo sem v te dobe este nevedel ze se datum vydani takhle zmenilo,a nechtel sem tomu uverit az kdyz sem se podival doma na mail tak sem malem upad do komatu,ja si planuju jak si v patek zahraju ME3 psychicky se pripravuju na to ze hra na kterou sem cekal 2 roky je konecne tu a najednou,booom taka podpasovka, to bylo take prekvapeni.neco jako kdyz se psychicky pripravujete na patecni test pridete do skoly a on je hned prvni hodinu,
      PS:samozrejme sem rad ze to vyslo drive:D
  • smejki
    "Stejně tak zůstanete po závěru několik minut konsternovaně sedět s pohledem upřeným na monitor a přemýšlet nad tím, jak to tedy celé bylo"
    není to doufám projev ledničkové logiky?
  • Cahir
    Jen tak pro zajímavost, na oficiální hráčské žumpě (rozuměj metacritic) má hra od profesionálních recenzentů přes 90%, avšak hráčské hodnocení a recenze dávají hře 25%! Hra teprve dneska vyšla (v Americe), ale už je tam 90 hodnocení dávající hře 0, 1, 2 či podobné číslo. Největší sranda je si to číst. *1*

    Vážně, kam kráčíš komunito?
    • Mno na druhou stranu je to dobra protivaha k tem nadnesenym devitkovym hodnocenim tech "profesionalnich" recenzi.
      Takze kdyz si to da clovek dohromady,tak mu vyjde hodnoceni,ktere by hre odpovidalo.
      Aneb 9/10 je pro AAA hry dnes snad uz standard od ktereho se odpichuji recenzenti.
      Kdyz je hra dobra,tak daji napr 9,5 a kdyz za moc nestoji,tak daji 8-8,5.
      • Souhlas.
      • Taky pravda. :)
    • Ringwraith
      Souhlasím s tebou, Cahire.

      Takovýto masivní hate je zbytečný, protože se v něm ztratí i oprávněné připomínky.
      • smejki
        oprávněné připomínky asi těžko budou k nalezení u hodnocení 0-2
        • Proc? To muzeme rovnou nizke hodnoceni zrusit,kdyz podle vas kazde nizke hodnoceni automaticky = hate.
          • MrSanta
            No promiň, ale jukni se co tam k těm hodnocením 0 připsali. To jsou kolikrát kraviny úplně mimo realitu. Skutečně si tahle hra zaslouží 0? Však aby hra dostala nulu, tak by snad ani nemohla jít spustit. Dát 0 hře jako je ME3 je podle mě čistý hate a nic jiného. Navíc když to omrkneš, tak spousta "nulařů" má jako jedinou hodnocenou hru akorát ME3. To bych mohl vlítnout na všechny fotbaly/basketbaly/hokeje a nafrkat jim nuly, protože sportovní hry nehraju.
          • A jsou na tom metacritics nejaky pravidla, proc a jak, z jakyho duvodu si nekdo muze dovolit dat nizky uzivatelsky hodnoceni? Pokud ne, tak je to kazdyho vec, za co da i treba 0-2.
            • smejki
              tu svobodu nikdo nikomu nebere, ale výpovědní hodnota takového činu je nulová. A v tom množství na sebe člověk ani neupozorní.
            • Veskoslav
              Když jsem byl naposledy, tak jsi prostě mohl kliknout kolikrát jsi chtěl, tudíž hodnocení nulové.....
          • smejki
            vážně musím odpovídat?
            • Veskoslav
              Na huhiho? To dřív prorazíš hlavou stěnu a odaučí trola trolovat.
          • Veskoslav
            A ne snad? Já když jsem kdysi dělal recenze na filmy, tak jsem se tolik napotil, abych obhájil nízké hodnocení daného filmu a to i 30%. Je totiž mnohem těžší slušně a argumenty obhájit nízké hodnocení než vysoké. Navíc co jsem četl, tak jsou to fakt hateři a lamy.....kteří nehodnotí hru, ale politiku a přístup.
            • 2Veskoslav@tiscali.cz-prosim? Ja vzdy napisu svuj nazor a nikdy ho nikomu nevnucuji. Navic pulka z vas si vzdy z meho prispevku vezme vzdy jen to co chce a pointa vam mnohdy unika. Prilis si to berete... pro me za me at ma hra hodnoceni treba 0. Me vzdy zalezi jen na tom,jestli me bavi nebo ne. Ciselne hodnoceni je akorat od toho,aby se o nem vedly flame. Skutecnou vypovedni hodnotu uz davno nema.
            • smejki
              huhi - Nad čím chceš rozjímat? 0 patří totálně technicky i herně nefunkčním brainfuckům.
            • Cahir
              huhi: Tady se ale bavíme o seriózní kritice...
            • Veskoslav
              Proč by měl uvádět důvod? To se ksakru dělá! Říká se tomu obhajoba svého názoru. A pokud napíše hra je debilní, debilní je EA a Origin na pyču a dáš 0%, tak jsi akorát za haterského debila.
            • Za prve-ja si nemyslim ze hodnoceni kolem nuly je normalni. Clovek ktery si skutecne o nejake hre mysli ze si zaslouzi 0-20,tak je bud hater nebo si spletl zanry. Slo jen o uvahu. K cemu to hodnoceni tedy je,kdyz se nesmi pouzivat?
              Za druhe-proc bych musel nutne uvadet duvody proc se mi neco nelibi? Hrani je o pocitech,ne o vyctu kvalit/nekvalit. I vyborne uzdelana hra muze nekoho nudit a naopak. I remeslny paskvil mue bavit.
          • Cahir
            0, vážně? *7*
          • JohnyTheZik
            0-2 pro takovou hru = hate
        • Veskoslav
          To budou lidí jako falšený trol či Jidra....
        • Ringwraith
          Myslím to tak, že se někdo podívá na hodnocení obecně a řekne si: "Samej hate." a dál se tím ani nebude zabývat.

          A přitom co ty víš... třeba tam někdo, kdo dá 5 nebo 6, bude mít nějaký správný postřeh odhalující nedostatek, kterého by se Bioware mohli v budoucnu vyvarovat.
          • smejki
            0-2
            • Ringwraith
              Ok, 0-2 bude jen hate.

              Jen říkám, že tak velká celointernetová úroveň hatu prostě vytvoří šum ve kterém se ztratí legitimní připomínky.

              A nejde jen o Metacritic.
    • Jo aha, ja to prvne cet jako komunisto :)
      Asi se lidem nelibi pristup EA s tema DLC a jinejma podrazama a tak...
    • Hateři a hlupáci
    • Lide jsou nastvani kvuli originu.. a ja jim rozumim, maji pravo dat hre takove skore, kdyz ma nehorazne pozadavky.
      • Jazz
        Kdyby to nebyla taková píčovina, má to 100% :)
      • Neřekla bych že je to kvůli Originu, hodně lidí si spíš stěžují na konce a něco nedává i smysl (v angličtine plotholes) a bugy.
        Vyděla jsem všechny konce a taky nejsen z nich nějak nadšená nejsem, možná i proto, že vývojáři slibovali víc rozdílných konců, kdyby nic neslibovali, tak tak zklamaná nejsem
        • Mayuri12
          No pokud tam hodnotí lidi jako troll diskuzní tak je z podivem že hodnocení nešlo do mínusu. Z nějakého nepochopitelného důvodu se ME serie stala terčem všemožných rádoby kritiku hlavně z řad lidí kteří ju nikdy nehráli a kritizujou ji proto že se o ni všude mele.
      • Co si myslis, ze tie hodnotenia 0-2 su vazne? Ved si pozri, ze vsetci doteraz hodnotili iba Mass Effect 3 !!!!! Cize to mohol urobit iba jeden clovek a to zo srandy ... LOL
      • Cahir
        Mají právo? Pokud vím, metacritic je místo, kde se hodnotí hra jako dílo, ne politika vydavatele. Právo tedy podle mě nemají. S tím mají jít jinam.
      • Veskoslav
        Promiň. Ale pokud hru hodnotíš jako celek. Tak se ptám. Skutečně si hra zaslouží 0-20% kvůli Originu (vhápu i přístup EA a DLC). Já myslel, že se má hodnotit hra jako taková, ale asi jsem špatný hodnotitel a hodnotím hru podle zážitku a toho, co mi nabídla, ne kvůli politice EA (rozhodně nesoulasím) či nutnosti Originu (trpěn kvli Bf3). Ale rozhodně bych se nesnížil k tomu, že bych dal 20%. To fakt dávají klikací lamy.
  • BoB.2
    Tady už chybí jen názor Petra Velikeho
  • claymen
    škoda, že ta recenze se věnovala spíš minispoilerům, než mechanice; příjemnější pro mě byla ta od rossignola na rockpaperu...
  • ezechiel25-17
    Možná se to čeká, možná ne - dotaz na Pavla - "Mass Effect 3 nabízí to nejlepší z celé trilogie" - dvojce si dal na Hrej 10. Je to tím, že je tady ta škála i přes stejný počet bodů jinak dimenzovaná nebo čím?

    Mám dojem, že to vyvolá nějaký facepalm, že ke stupnici už toho padlo mraky, ale v tomhle konkrétním případě tomu fakt nerozumím :)
    • Luke
      Hm, správná připomínka. ME2 dostala deset za skutečně výrazný odklon od jedničky (ve všech směrech), trojka pak tolik dostat nemůže, protože změny systémů jsou obecně spíš kosmetické. Zároveň jde ale o výraznější příběhový zážitek, než ME2. Co s tím? Tady přichází ultimátní argument o hodnocení: aspoň to tak je podle mě. :) Humory stranou, na Games stejně jako v ostatních herních médiích, které znám, je číselné hodnocení také výsledkem debaty, nikoliv jen subjektivním názorem recenzenta (např. když se někdo rozhodne napálit hře desítku, tak mu to taky po konfrontaci s redaktory nemusí vyjít). U ME3 jsme nicméně o desítce neuvažovali.

      Zajímavější by byla debata na téma jaké hodnocení si zaslouží celá trilogie (protože je to nejucelenější herní trilogie, aspoň podle mě.). Dal bych asi taky devět (možná osm?), protože jako celek funguje a něco někam posunuje (vyprávění, RPG žánr atd).
      • ezechiel25-17
        Díky za vysvětlenou. Tak zhruba jsem to tušil, ale líná huba ... :)

        Já bych se do číselného hodnocení série(nebo sérií obecně) nehrnul, jak je to u jednotlivých recenzí kolikrát diskutováno ze všech stran a každý, to by bylo ještě rozporuplnější téma myslím. A navíc je to ideální ke slovnímu shrnutí.
  • No hodnoceni neprekvapilo,ikdyz na 9/10 tahle hra opravdu nema...Tahle hra je na urovni DA 2,opravdu zadna inovace,zadny pokrok.6,5/10 za me a to primhourim obe oci
    • Mayuri12
      Jistě já včera dohrál Diablo 3 a je to taky hrozná kokoti*a.
      Ne vážně líbí se mi jak všichni tobě podobný kritici začínají slovy už mám nahraných bla bla hodin.
      Nu a nebo ti vadí že se tam mluví a nelze to proběhnout s prstem na levém myšítku.
      A nebo patříš k těm chytrolínům co by z ME udělali tahové RPG a stejně by furt remcali že je to moc akční.
      Jestli je tahle hra na 5 z 10 tak to by rovnou mohli stupnici o polovinu zkrátit protože ať se vám to líbi nebo ne snad kromě Witchera a Deusexu nevyšla v posledních letech lepší hra.
      No dobře Batman AC byl taky boží ale jinak nic a ze skyrimem na mě nechoďte.
    • Tak bych chtěl mít jednou tolik času, abych se mohl deset hodin dobrovolně nudit :-D
      • Studuji a u toho pracuji ,ale trpim nespavosti *1*
        • Tak to chápu, to je člověk rád, když ten čas zabije jakýmkoliv způsobem. :-D
    • MarekTV
      Hehe, ty jsi tu hru dohrál? A jooo, zapomněl jsem, že na warforech už hra vlastně je...mimochodem, v Evropě se začne prodávat až od pátku. Až si hru koupíš a pořádně zahraješ, teprv pak hodnoť, a nestřílej tu 6,5/10 na základě trailerů a článků.
      • Pitomost, hra se u nas uz normalne prodava, zadnej patek.
        • Mayuri12
          Ano ale aktivovat půjde až v pátek.
        • Hra se prodává, ale spustit půjde, díky Originu, až v pátek.
          • Aha, diky za doplneni, to jsem nevedel...
        • MarekTV
          Fakt? Tak to by měl mít můj kamarád u sebe schovanou kolektorku, kterou jsem si zamluvil. Termín pro Evropu měl být 9. 3., tak jestli je to tak jak říkáš, nevím, proč toto datum koluje všude možno.
      • Jinak davat penize do teto hry je opravdu skoda....
        • MarekTV
          Já to ještě nehrál, každopádně si hru koupím, až tu bude k dispozici krabicovka. Jinak jako sorry, s warez verzí si nezahraješ mulťák (kterej si hodně lidí chválilo už za bety, uvidíme jak se to bude líbit mně), a pokud nemáš importovaný savy z předešlých dílů., tak si můžeš dát facku (protože rozhodnutí, která jsi udělal během dvou dílů, se v posledním díle odrazí nejvíc).

          Fakt obdivuju lidi, kteří si stáhnou pirátskou verzi a pohnojí tu hru špínou. Běž se vrátit k MW3.
          • MW3 jsem nehral ani neplanuji hraji pouze RPG a to pouze kdyz mam cas a ver tomu ,ze rpg jsem nahral za ty roky opravdu hodne.
            • MarekTV
              Tak to netuším, v čem je problém...RPGček mám nahraných víc než dost, na poličce tvoří valnou většinu krabicovek. Začínal jsem na Daggerfallu (ten jsem však nedohrál, protože to tehdy nešlo, you know what I mean), a dobrodružství od Bioware jsou parádní. Líbil se mi Baldurs Gate, KotOR, Dragon Age a Mass Effect těmto hrám nedělá ostudu.

              Pokud jsi hrál první dva díly, tak nevím, co bys chtěl ve třetím díle jinak. Razantní překopání statistik jak u 1/2? Návrat přehřívání zbraní? Grafika je mi u šimpanzí zadele, já doufám (a snad oprávněně), že hra uzavře celou trilogii a že se v ní odrazí mnoho mých činů, které jsem roznesl po celé galaxii. Pokud bude stejně dobrá jak dvojka, nemusím se čeho bát.
      • 10 hodin nahranejch a opravdu je to nuda.. Po treri a porad to same.
        • Ale budes se nudit dal, dokud nedohrajes ne? *2*
          • Ano dohraji a treba zmenim nazor,ale zatim opravdu zklamani.Bioware v zadnem pripade neni to co byvalo...bohuzel
  • Cypri
    Must have záležitost. *14*
  • V jedničce byl pro mě zatim nejsilnější moment, který jsem kdy u her zažil, a to sebevražda Sarena. Doufám, že v trojce bude takových okamžiků aspoň deset *14*
    • Mayuri12
      A co setkání s Conradem Vernerem
    • MikeKing
      Já teda ne. Myslíš, že by ten moment byl silný, kdyby na tebe podobné věci hra hrnula co minutu? Myslín, že lidi a hlavně herní vývojáři dnes zapomínají na jedno krásné rčení, a to je "méně je někdy více".

      Uvedu příklad: první Baldurs Gate (doufám, že mě někdo nebude nazývat "teoretickým fyzikem" jen proto, že se ni líbí hra, která vyšla před rokem 2000 *7* ) je dost dlouhá hra. Myslím si, že 80h v ní klidně jde strávit, a přesto maximální level který ve hře můžete dosáhnout je 7 (slovy sedm) a ani na konci se mi nikdy nestalo, že by všechny moje postavy měly komplet magické vybavení a první magický meč jsem našel asi po 20h hraní.

      Dnes je něco podobného prakticky nemyslitelné. Všechny RPG dnes na hráče chrlí tuny magických předmětů a nechají ho levelovat co minutu, ale nikdo si už neuvědomuje, že kdyby to udělali alá BG tak hráči dají mnohem větší "reward".
      To je věc, která mě na dnešních hrách štve, a to nemusím být "teoretickým fyzikem"

      Btw na ME 3 se těsím.
  • těšim se ale počkám na cz

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit