Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Recenzi jsem z bezpečnostních důvodů nečetl, ale vím, že to bude pecka. V sobotu vypínám mobil, vyndavám zvonek a po aktivaci odpojuju i internet! Už se těším :-)
  • Trol.diskuzni
    A máme to za sebou... Jo aha, vlastně ne.
  • úpdla mna to bude nudne ako ME1 a ME2
    • Veskoslav
      Prostě to není pro tebe. Nic víc, nic míň;)
      • nj dufam ze spravia nieco ine
  • Kde jsou ty doby,kdy 9/10 dostavaly opravdu jen hry,ktere byly do znacne miry novatorske,inovativni a prevysovaly vetsinu konkurence o poradny kus a 10/10 dostavaly hry,ktere svym zpusobem ovlivnily dany zanr nebo cely herni prumysl.
    Dneska dostava 9/10 temer kazda Ackova hra,za kterou stoji aspon trochu vetsi hype a reklama a pritom se casto jedna o "pouze" dobre remeslne odvedenou praci.
    Ted nemluvim primo o ME3,protoze jsem mel moznost hrat jen demo.
    Nicmene ani demo,ani trailery ve me nezanechaly dojem,ze by se melo jednat o hru,ktera si 9/10 zaslouzi.
    Nicmene se jedna o puj pohled na vec a verim,ze se mnou spousty lidi nebude souhlasit *3*
    • V tech dobach se 10ky nedavali.
    • Mayuri12
      Todle neber jako snahu tě nějak přesvědčit či napadat tvůj komentář ale věř že pokud si dnes nějaká hra toto hodnocení zaslouží je to právě ME. Chápu z traileru nebo dema se to vyčíst nedá ale ta hra má v sobě mnohem víc než jen ten epic scifi nádech co asi vidíš. Perfektní podání příběhu tuny vtípků skvěle nadabovaných a napsaných rozhovorů a luxusní postavy to je to co na ME oceňuji nejvíc. řemeslně dobře odvedených her je spousta ale ME má sílu člověka opravdu chytit za srdce.
      Za mě 10/10
      PS neříkám že je to nejlepší hra co kdy vznikla takže klídek ale minimálně do 10 nej. herních serií se prostě zařadit musí.
      Na druhou stranu mě bioware nebo spíš EA pěkně nasra*i s tím vlivem co má multyš na singleplayer rozepisovat se o tom nebudu ale na PC gameru má o tom jeden týpek dobrej kritickej článek. Je to jen další způsob jak z lidí tahat prachy, protože prej v coop mužete místo postupného odemikání věcí za body nové předměty kupovat za skutečné peníze a úspěchem v multiplayeru (v coopu) zvýšíte pravděpodobnost dosažení dobrého konce v singlu jinak prý musíte hooodně moc těžit abyste doplnily body který jinak v coopu získáte a které vám zvýší pravděpodobnost že to vše dobře dopadne v singlu. (takhle nějak to asi je i když informace nemám uplně ověřený)
      • Sak jasny,kazdy to vidi trochu jinak.
        Ja osobne mam ME serii rad a to zejmena prvni dil a jsem si vedom spousty kvalit,ktere tato serie ma.
        Jen si proste myslim,ze 9/10 a natoz 10/10 si zaslouzi hry,ktere patri k naproste spicce a nemela by to dostavat temer kazda vyhypovana Ackova hra.
        A ME serie k nim imho nepatri.
        Kazdopadne to je muj pohled na vec a tvuj nazor samozrejme respektuju.
        *3*
      • 10/10 je stejne takovy moc hura hodnoceni. Nejlepsi hra, co jsem za posledni roky hral, a neni to stara vykopavka je Deus Ex Human Revolution. A taky bych s cistym svedomim nemohl rict, ze je to desitkova hra. Desitka se podle me dava z nadseni, ale hodnotit by se melo s chladnou hlavou :)
        • Mayuri12
          No já jsem zastánce procentuelního hodnocení ono 100 procent a 10/10 je uplně něco inčího 10/10 má mnohem menší váhu a takhle z fleku mě napadá alespoň 10 nových nebo starých her které by ho mohli dostat ale sto procent to je jiná.
          • Tak v tom případě šup na základní školu a učit se procenta. 10/10 má naprosto (pro efekt opakuji: NAPROSTO!), stejnou váhu, hodnotu, číselné vyjádření, jako 100%. Abych citoval The Simpsons: "tento film se mi líbil nejvíce, protože jsem ho viděl teď". Mám pocit, že na stejném principu je dnes udíleno hodnocení her.
            • Mayuri12
              OMG tak znova já nemluvím o matematické váze.
              Když se podíváš na nějaké tabulky uvidíš že recenzenti co dávají hodnocení od jedné do deseti dávají maximální hodnocení mnohem častěji než ti co používají procenta. Jednou o tom mluvili i v časopisu SCORE.
              PS Ale no tak myslíš že je ME tak chválenej jen proto že ho lidi zrovna hrajou vím že se to mnoha lidem nelíbí ale ME serie je prostě jedna z nej. herních značek. Pro mě je ME 2 pořád jednou z nejlepších her a to už jsem ho pěkně dlouho nehrál.
    • Já všeobecně na to mám názor,že v těch dobách skákal vývoj mílovými skoky - každý další titul byl o dost jinde, protože potenciál byl obrovský a hlavně to byli začátky... Dneska totálně překvapit starého pařana nebo udělat takový skok v grafice jako to bylo mezi například G2 a G3 je podle mne dost nemožné.
      Herní průmysl navíc prorostl do širší společnosti a průměrný věk hráče v USA je 37 let (podle časopisu Respekt) - vývojáři se tak orientují na běžného hráče...

      Dnešní hry jsou už více o nuancích *3* a vývojáři si kvůli velkým investicím nemohou dovolit pr*ůse*ry - viz LA NOIRE a tým co za ním stojí...
      • To je jasny,ze dnes je mnohem slozitejsi prijit s necim novym ,at uz z duvodu nakladnosti vyvoje a strach o navratnost a take fakt,ze dnes vymyslet neco originalniho je obtiznejsi,nez v zacatcich.
        Nicmene i dnes se da prijit s necim novym a nemusi to hned byt neco prevratneho.Takovy mirrors edge je dukazem,ze takovy pocin muze prijit i z AAA sfery.
        Navic,i hra ,ktera neprinese nic extra noveho,muze byt pecka,ktera prevysuje vetsinu konkurence.
        Pointou meho prvotniho prispevku byl fakt,ze dnes se 9/10 rozdavaji ackovym hram jak na bezicim pasu,zatimco drive si takove hodnoceni odnasely hry,ktere opravdu patrily k naproste spicce.
      • Ja sem zacal hrat vyrazne vic hry v dobe Dune 2. A tehdy se rikalo, jo ty 16 bitovy pocitace, pc386 a Amiga, grafiku to ma peknou, ale ty hry jsou stejne jen kopie 8bitu a uz nic novyho se ani vymyslet neda. Vsechno uz bylo na ZX Spectrum! :)
    • Luke
      Prezentace/dema a všechny tyhle PR aktivity jsou u her typu Mass Effect z drtivé většiny orientované na akci, protože ta se nejlíp dramatizuje a ukazuje. Kdyby ukazovali rozhovory, tak jim lidi vypnou trailery po pár desítkách sekund a v prezentačních místnostech odejde ta polovina, která neusnula. A je to docela dobrej námět do podcastu, jestli trailery ukazujou reálnou podobu tý hry nebo kecaj. Dík!
    • Veskoslav
      Takže ty soudíš hry podle trailerů a dem? Gratuluji, zařadil jsi se po bok trola, Jindry a jejich "poskoků":) Není to moc dobrá společnost.

      P.S: Kdybych takto hry hodnotil jako ty, tak je Minecraft největší sračka, co jsem v poslední době hrál. Protože jsem cca hodinu hrál, naprosto nechytlo, trailery mi nic neříkaly. Dal jsem tomu znova šanci a hle, hru považuji za jednu z nejlepších ve smém žánru a v žnru her na pc vůbec.
      • Nabubřelý fanfarónský pitomec, který snad ani nečte. Jako nějaký automat reaguje na klíčová slova (v tomto případě trailer, demo) a na jejich základě pak staví celý svůj příspěvek, ačkoliv je to vytrženo z kontextu. Takhle pracuje (hajzl)plátek Blesk.
      • Veskoslave,Veskoslave *1* .
        Copak ja nekde psal,ze hodnotim hry na zaklade traileru a dem?
        Ja pouze psal,ze demo ani trailery ve me nezanechaly dojem,ze by se melo jednat o neco prvotridniho.
        Copak ty si nedelas o hrach predbezny obrazek na zaklade prezentovanych materialu?
        Navic na zaklade dema,si clovek uz muze udelat docela slusny obrazek o tom,jakym smerem se hra ubira.
        Nemluve o tom,ze muj dojem z dema a traileru stavi i na zkusenosti s predchozimi dily,ktere me mimochodem bavily.
        Jen si proste nemyslim,ze serie ME je neco extra,co by prevysovalo veskerou konkurenci.
        Nejblize k tomu melo imho prvni ME.
      • Taky soudim hru podle dem, traileru a info o ni, jeste nez si zahraju. To prece musi delat kazdy, kdo se rozhoduje, kterou si koupit a kterou ne? *3*
        • Veskoslav
          To jistě ano, ale nesoudím ji jako celek. Rozhodně bych se neodvážil soudit podle odehrané hodinky či videí, to prostě nejde. Jelikož jsou stejně dem a videa dělaná za nějakým účelem atd.
        • Ringwraith
          Fanboyové ne. Hateři taky ne.
      • Veskoslave tebe povazuji za nejvetsiho hlupaka na Tiscali games.Opravdu tvoje prispevky jsou velice odusevnele.
  • Super recenze, teď je schrastit prašule :)
  • 8.3. nejdu do školy nejdu do práce, ale jdu zachránit vesmír!
    • MarekTV
      Až 9. 3. Já zase nepůjdu do školy, přítelkyni půjčím DSko, půjdu s tebou ;-)
      • Veskoslav
        Já pro jistotu nepůjdu ani 8.3 a ani 9.3. Výhoda VŠ:-D
        • Za takové lemply jsem demonstroval? Ačkoliv jsem striktně proti reformám, takoví jako ty nemají na našich univerzitách co dělat.
          • Aaa, pán je moralista. Nepruď a nekaž dobrou náladu. :)
        • MrSanta
          Teď machruješ, ale počkej až ti nějaká pecka vyjde na zkouškové *15*
          • TY voe to mně vychází vždycky... Zaklínač 2 uprostřed Zkouškového byla pekelná prúda... Pak zase Skyrim těsně před Zápočtovým *1*
            • Cahir
              Same here
          • Veskoslav
            No bojím se Diabla:-D
  • Ludo
    Preklinam Pavla Dobrovskeho,
    po precitani recenzie mam chut nakupit zasoby na mesiac, zavriet sa do izby a dat si aspon 2 tyzdnovu Mass Effect jazdu. Chjo...
  • need origin?
    • MrSanta
      Na single kvůli aktivaci, při hraní ne (jestli teda něco na poslední chvíli nezměnili). Na MP pořád.
      • Veskoslav
        U SP (aspoň co jsem slyšel a četl) tak nemusíš mít, u MP to ani nejde bezz něj:)
        • a jak ze se da vypnout ta kontrola PC?? ja to tam nikde nenasel
          • Veskoslav
            MMntík, přeinstalovávám Origin, hnedka řeknu;)
            • Bože... proč si EA vymyslelo takovou fičuru ? proč nám pořát ubližujou , :D
    • Veskoslav
      Ano. Taková trpěná nutnost.
    • Ringwraith
      yeah
  • Nechapu co kdo proti teto hre muze mit, ano nekomu nesedne to chapu ale ti co si na ni doslova stezujou ty nechapu,a ano ma par chyb ale to snad kazda hra ne?? a nejde hlavne o pribeh??(kterej je jen tak mimochodem perfektni),samozrejme vam nebranim v krytice, at zije volnost vyjadrovani ale velice rad bych vas videl sedet u kompu a tvorit tuto hru,to bych se nasmal
    PS:opravdu nemam moc rad kdyz nekdo kritizuje nekoho za neco co sam ani neumi
    • Mně třeba právě o příběh jde, proto mi poněkud vadí, že Bioware už roky nezaměstnává nikoho, kdo by dokázal kvalitně psát.

      Občas mi připadá, že scénář outsourcujou někam do kroužku tvůrčího psaní na základní škole.
    • kdyz mi jde jen o pribej, tak si necto prectu nebo zkouknu, bohuzel jinak toto nudne konzoloidni siditko pro deti nema s rpg mnoho spolecneho
      • Kdyz si neco prectu / zkouknu, nemuzu nic ovlivnit a jenom sleduju, co si autor vymyslel. Tady pribeh aspon castecne ovlivnuju, me osobne to umi hodne vtahnout do deje. RPG prvky sice nic moc, ale zaplat panbu aspon za to, strilecky moc nemusim.
  • MrSanta
    Pavle, nezlob se, ale číst recenzi nebudu. Sběratelka už je na cestě a jsem spoilerofobik *3*
    • MishKonn
      Moje řeč, Santo.
    • Mayuri12
      Souhlas
    • Veskoslav
      Jsi můj člověk:)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit