Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Odporucam zohnat si niekde recenziu od A. Anastasova napr. na Stonekeep alebo DM2 - tak ma vyzeart recenzia na kobky...
    • Off topic: Vie niekto čo dnes tento chlapík (A. Anastasov) robí a či sa ešte motá okolo herného priemyslu?
      • Jestli te to vazne zajima, tak se podivej na www.sex.cz a www.eskort.cz, a zjisti si komu to patri.....holt hry jsou zabavne, sex vic :)
  • ja z te recenze nepochopil o čem to vlastne je, neco jako dungeony ve skyrimu jen nevyjdete na povrch? když už to mela byt recenze pro neznale žanru tak jste to alespon mohli trochu priblizit
    • bohužel recenzi psal člověk, který sám zlatá léta žánru nezažil.. co poté chtít?
  • Super ,uz stahuji a i kdybych to nemel dohrat ,tak rad podporim vyjoj takovych her , umite si predstavit napr. PLANESCAPE TORMENT 2 :)) *14*
    • smejki
      Obsidiani možná něco podobného stvoří. Chystají se na Kickstarter a komunita právě nejvíc volá po planescapovině. Práva na svět mít nebudou, ale kdo říká, že nelze vymyslet podobnou zvrhlost in-house? ::ruky_hore
      • Tak to opravdu nelze... Planescape je jedinečnej v tom, že se tam střetává Forgotten Realms/Dragonlance/Dark Sun/Ravenloft atd. Vymyslet něco podobnýho během krátke doby je uplnej nesmysl...
        • Tohle je Planescapu imho až vedlejší. Většině hráčů je navíc ukradený, do jakýho licencovanýho světa je to zasazený, když jich stejně většinu neznaj. Planescape je jedinečnej v tom, že je prostě výborně napsanej, a to může platit i u světů bez lore na deseti tisících stránek.
          • S tím bych souhlasil. Je to vlastně jediný konverzační RPG, který znám a takový imho celkem dost chybí (v žádné jiné hře nikdy nebyla podstatnější inteligence než síla a to se mi strašně líbí *2* ).

            I když musím objektivně uznat, že ke konci a během soubojů obecně nic moc (příliš moc nepřátel, člověk není zvyklej, mě to moc do hry nezapadlo...). Ale konverzace, vývoj postav (a ZBRANÍ). Pravda, Planescape byl super.

            A jestli někdo udělá CRPG, tak budu první, kterej si ho před objedná.
            • Zkus betu Age of Decadence:
              http://www.irontowerstudio.com/

              Napsaný je to taky dobře a pokud máš charakter specializovanej na kecání či plížení, bojům se můžeš vyhnout úplně:).
          • Nechápu tuhle logiku ferdů, Planescape byl jedinečnej právě v tom mixu všech světů, Planescape II bych uvítal, ale už ne napodobeninu, která určitě originál nemůže překonat ani se mu přiblížit. Snad ještě nejsme v číně, abych to na co nemám, zkopíroval...

            A to si teď pasoval do role samozvaného mluvčího většiny hráčů? Co jsem četl v době před vydáním diskuse tak naopak téměř všichni věděli o jaký svět se jedná... Výborně napsanej je, ale to by mu bylo prd platný kdyby se neodehrával v onom licencovaném světě na deseti tisících stránkách... Myslim to tak, že by rozhodně nebyl tak úspěšnej, ale spíš by zapadl stejně jako Arcanum, ačkoli výborná hra...
            • Já zase nechápu tvůj postoj. Planescape jsem dohrál myslím 3x a bezvadně jsem si to užil a to jsem opravdu neznal pozadí (pokud nebylo vysvětlené ve hře) různých světů a jejich střetávání.
            • Ta hypotetická hra nemusí být ani Planescape 2 ani jeho čínská napodobenina. Proč nejde udělat hru, která by prostě navazovala na věci, které uměl Planescape (např. hloubka a zamotanost světa) a přitom s ním nemá přímo zas tolik společného? A proč je PST nějaká modla, kterou nejde překonat a ani se k ní přiblížit? Je to skvělá hra, ale přiznejme si, že v kontextu lidské (tzn. nejen existující herní) tvorby to zas takové nedosažitelné božské dílo není a klidně by mohlo být nějakou hrou překonáno, je tady ještě obrovská rezerva. To, jestli s něčím takovým půjde Obsidian na Kickstarter, je věc druhá, zatím tam probíhá spíše kosmetické oprašování oldschool časů, nejlépe v podobě remaků a sequelů, protože na to hráči slyší.
        • No nevím, mně osobně třeba Planescape přišel skvělý v tom, jak prezentoval svůj zamotaný svět a osudy a postoje postav v něm. Tyhle věci samozřejmě byly částečně dány střetem těch DnD světů, ale nevidím důvod, proč by nebylo možné něco podobného/lepšího vytvořit i bez nich. Dokonce by to mohlo dopadnout ještě mnohem líp, protože by autoři nebyli nimi nijak vázáni.
        • smejki
          Jaké to je žít ve světě, kde je všechno na hovvno, všichni jsou hajzlové a nic nejde?
          • Myslíš svět games?
  • Tu recenzi psal fakt člověk který nemá žádné zkušenosti ze hrami OldScool a je to bohužel vidět...napsal docela dost hovadin :-( Co pak Tiscali nemá někoho kdo si pamatuje časy Ishar, DM nebo Stonekeep? :-(
    • Ishar, DM, Ravenloft a StoneProphet, Black Crxpt, Lands of Lore, Stonekeep, Wizardry, Eye of Beholder, Might & Magic... se slzou v oku vzpomínám a je mi líto všech, kteří nezažili tento královský věk dungeonů a rpg (+ samozřejmě Dark Sun, Ultima, Elder Scrolls.. sakra to bylo propařených měsíců.. počmáraných papírů a čtverečkových map.. dobře využítý čas, dneska si říká hráč každej čajíček ) *1*
      • Čím som starší, tým častejšie zisťujem, že starí fotri sú čoraz menším a menším zjavom medzi hráčmi. To je dobre, na mňa ešte stále pozerajú ako na zjav, či mi nešibe, že vo svojom veku stále hrám...

        Inak, čítam tú svoju prvú vetu a motám sa v tom, či som vyjadril to, čo som ňou vlastne chcel vyjadriť.
      • jeste bych doplnil ambermoon, amberstar ( kvuli tomu jsem kupoval amigu ),albion, star trail, betryal at krondor :)
      • čajíčci dávejte samozřejmě mínusy.. ať víme kolik vás tu je *1*
  • tak zakoupeno - ted jeste aby se to ze steamu nejak rozumne rychle stahlo...
    • dolecm
      steam mi porad hlasi ze bude available soon. Nastesti jsem koupil primo od Almost Human, tak taham standalone installer....

      Jestli jsi kupoval primo, tak stahni pres link v mailu - od humblebundle
      • otazkou je, jestli se to pak nejak zvladne propojit.. ja sel do steamu z duvodu autoupdato a achievementum...
        • tak uz jede i preorder verze ze steamu, jen je treba jej restartnout.. a stahovani jede rychleji nez standalone instalacka, takze tu za chvili bude...
          • ucho
            z GOGu to bylo hned :)
      • Od Humblebundle mně to stahovalo nějak pomalu,ještě že tam mají odkaz na torrent.Jinak jestli někdo stahuje přes Humblebundle je to pořád tak pomalé? Já měl 0,3MB/s
        • dolecm
          jo, je to hodne pomale. 462 mega co ma ten archiv taham celkem pul hodiny.
    • hmm, tak oficialni verze uz je na steamu k dispozici a dokonce se slevou za podobnou cenu jako preorder... a zakoupeny preorder zatim nefachci :-(
  • Tak jsem se rozhodl. Zítra si zajdu pro čtverečkovanej sešit, abych měl o víkendu co dělat. Když už dungeon, tak pořádnej. *16*
    • smejki
      čtverečkovaný papír je v příslušenství hry. stačí vytisknout ;-)
      • Na fóru byla dotaz jestli to někdo bude hrát bez mapy a bez kreslení mapy.Dobré cvičení paměti :)
        • Tyhle hry si filtrovaly hráče samy.. mamlas nevylezl ani z tutorialového podzemí :) Dnešní hry.. šipka tam běž, šipka tady seber, šipka tam použij... ještěže jsem zestárl a nemám na ty dnešní hry tolika času *5*
    • NA GoG je v bonusech perfektni ctvereckovanej papir na vytisteni.
  • Naposledy jsem pravoverny dungeon hral v roce 1999, a to kdyz vysel Stonekeep v Levelu. Jak ja tehda nadaval a proklinal a byl nasrany na vsechno. Ja se tak tesim, az si tyto skvele okamziky zopakuju. 11 dolaru je naprosto smesna cena za takovy poklad :)
  • Natrhnu vám pr*el jak vlezete do mojí kobky, šmejdi :)
    10/10
  • Škoda. Tohle šílené běhaní bylo v DM jen u konce u těžkých potvor a u draka.
  • Teď jsem se díval na bonusy na GoG a ten čtverečkovanej papír na mapy je naprosto luxusní, já si snad tu mapu fakt budu kreslit sám.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší