Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • proc bych te zral kvuli nejakejm chybam :) ty ja tam mam taky. Hele,co clovek to nazor. Ale je neodiskutovatelnej fakt,ze libie byla ekonomicky nejperspektivnejsi stat cely Afriky-ano samozrejme hlavne kvuli rope. Ja tady nechci z Kaddafiho delat nejakyho mega dobracka,kterej je utlacovanej. Ale behem svoji x desitek let trvajici vlady,tu zemi proste postavil na nohy. Je pravda co rikas,Libie je porad rozdelena na mista blahobytu a mista kde neni nic a cela vesnice ma k dispozici jeden otriskanej autobus,ale porad je to na pomery Afriky,nejbohatsi stat,kde se lidi nemaji nijak zle.....to ze to nechces cist cely,prosim asi k tomu mas svoje duvody......a ze EU spolu s USA nedluzi kam se podiva? hmmm,zajimavej nazor *5* ono co je 7mld kč za dluh ĆSSR oproti tomu,co dluzi svet jim.(ty dluhy sou tak promichany,ze nema moc smysl pocitat kdo komu-kazdej kazdymu,dulezity je vedet,kdo komu dluzi vic a to si budes muset chcte nechte pripustit) Opakuji ze v roce 2012 konci koncese vrtnych spolecnosti se zapadnim svetem a Kaddafi se nechal uz priblizne pred 2 lety slyset,ze pokud nedojde ke splaceni dluhu,nabidne vyhodne smluvni podminky Rusku a Ćíně-to prece nemuze zapadni svet dopustit,od koho by brali ropu? vetsina zdroju tezce dochazi,ten ktery nedavno objevili u pobrezi Norska,zatim neni v provozu a nevi se,zda bude vyhodny tam plosiny vubec stavet. To jak funguje bezletova zona je dalsi vec-dost k zbliti. Likvidujou tak civilni infrastrukturu,vodarny,elektrarny,plynovody-proc asi? to aby meli po intervenci židacký koncerny job na restrukturizaci infrastruktury. Takhle se nechovali ani Rusove v Čečně,ty alespon šli opravdu po vojenskejch cilech. Vsechny tyhle zapadni valky jsou jen kvuli pozvedavani zasly ekonomiky-kdy vam to uz sakra dojde? chapu ze se nezajimate o svetovy deni,ze vas nezajima ekonomicka situace,ale valka je jedina moznost,jak USA muze jeste "na dluh" fungovat dal,umele zvysujou ekonomiku zbrojenim-rozumej,davaji praci oborvskymu mnozstvi koncernu. GM,General Dynamics,Northop-vsechny tyhle spolecnosti by byly uz davno v konkurznim rizeni. Proc likvidujou civilni infrastruktutu jak o zivot? zas aby dali praci svejm materskejm spolecnostem. USA si tiskne prachy jak o zivot a nehledeji vubec na to,ze svoje jmeni nemaji davno kryty v pozadovany vysi zlatem. Breton-woodskej menovej system byla dalsi z velkejch levaren-proc asi,protoze byl zapadni svet po II. sv. valce ekonomicky uplne v prdeli. Proto sem nasranej,protoze lidem vymejvaj mozek a zivot na dluh je pro vsechny vetsi a vetsi standart. A pro Picoslava....hele kdo nechce cist jako slepy stado Blesk a Novinky.cz,tak holt hleda i na zahranicnich forech,z ceskejch treba palba.cz ze zahranicnich(vcetne tech informaci o Libii,ktery byly jeste v roce 2010 normalne pristupny i na oficialnich strankach MMF) je toho dost. Me uz proste nebavi porad hltat ty oficialni stanoviska,kde se pravdu stejne nikdy nedozvis. Dyt se to vsechno porad opakuje-namatkou stejny jako s Katyni,50 let sme se ucili,ze za to mohl Wehrmacht spolecne s SS,ze vyvrazdili 20 000 polskejch dustojniku-po 50 letech se oficialni stanovisko zmenilo,hle....bylo to SSSR. A takhle to mate se vsim
    • Tyhle tvoje teorie mi připomínají ty srandovní konspirace ohledně 11.září... možná, že své informace máš z jiných pramenů než novinky, ale doporučuji k těmto pramenům také přistupovat kriticky, stejně jako ke všemu, co je lidem prezentováno v médiích. Ty tvý židácký koncerny mě pěkně rozsekali. *1* Od studenta VŠE bych čekal něco jiného, než tuhle slátaninu snad všech konspirací co kdo kdy vymyslel...
      • problem je spis v tom, ze ty jim (oficialnim sdelovacim prostredkum) vsechno sezeres.
        A pak si vyslechnes tajnou nahravku treba o Koci a nestacis se divit jak se to v te politice vse dela. Ctihodni politikove.
        Nevim jestli si videl neco o 11.9 ale jestli jsi sezral, ze do Pentagonu narazila B747 tak musis byt peknej moula. Nebo ten dalsi B co se pasazeri dostali do kokpitu a roztristila se o zem. Jenom dira, zadne trosky, vsechno se vyparilo. Soucastky z titanu a podobne. Po kazde nehode zustane hromada trosek. V motorech jsou soucastky, ktere vydrzi nejaky zar, jinak by se jim to rozpadlo uz na zemi pri startu.
        • pockej! to je ale konspirace prece xD do Pentagonu narazil B plnej lidi,vubec tam neni bezletova zona,vubec by ten boeing nesel k zemi-protoze neodpovidal a vubec by ho prece nesestrelila automaticka ground to air obrana. Ta dira v Pentagonu 15m prece presne odpovida rozpeti dopravaku ne? ;) a ta kancelarska technika,ktera zustala neporusena a nesezral ji kerosin z letadla,to je prece normalni,zrovna tak ty trosky,kterejch bylo okolo Pentagonu habadej ;) civilni letadlo ma prece hlasic friendly a proto,to sestreleny nebylo ;) kdyby to byla nejaka raketa,tak ji to davno sestreli,protoze v americe to maji prece presne naopak,tam se muzou US letadla a US rakety sestrelovat navzajem,protoze nemaji pozicni hlasice Friendly-Enemy-Unknown ;) a dvojcata? to byla prece Al-Kajda zrovnatak sakra,to ze to spadlo patro po patre,jak domecek z karet,to je vinou spatny konstrukce a roztaveni nosniku-v Americe se totiz nestaveji vejskovy budovy tak,aby odolaly narazu letadla a zemetreseni ;)
          • Pobavil jsem se u tohohle článku: http://neviditelnypes.lidovky.cz/svet-inside-job-9-11-jako-politicky-mem-3-d8v-/p_zahranici.asp?c=A110518_013652_p_zahranici_wag
      • smejki
        však víš co dělá matfyzák o prázdninách, ne?
        Studuje VŠE

        neni vejška jako vejška a neni ročník jako ročník *3*
      • k tomu nemam co rict *3* ano sou to slataniny od zacatku do konce a ctu novinky.cz (tam se totiz presne tohle dozvis? xD ) nosis jarmulku,ze se te to tak dotklo? :-DD
    • exoslav
      Ale že se USA do bojů v Lybii zapojili co?
    • kdo nezna jak to dneska funguje doporucuju zhlednout nasledujici dokumenty. At si rozsiri vedomosti a neni tupej jak kybl. Co myslite proc byla valka za nezavislost r. 1776 a nasledny vznik USA. Vite to vubec nekdo? Protoze se jim tam zacala do zivotu sr*t Bank of England a chtela pujcovat a tim je dostat pod svou kontrolu. USA to p*srali az zavedenim FEDu v 1913. Castecne se o tom dozvite v dokumentu Americky sen.

      Ekonomicti vrazi:
      http://www.youtube.com/watch?v=CtMdmog1kfE&feature=related
      Americky sen:
      http://www.youtube.com/watch?v=TKurU_7zV8k&feature=player_embedded#at=99
      Penize jako dluh:
      http://www.youtube.com/watch?v=Zb53eqIrocI&feature=fvwrel
      • USER47
        Nechci se zaplétat do diskuze o Lybii, ani jsem nečetl ten strašně dlouhej první post, ale come on, prezentovat Peníze jako dluh coby relevantní "dokument"? Však jsi budoucí ekonom kua.:)

        To bych postnul spíš nějaký z Schiffovejch videí, který nejsou plný konspiračního mixu polopravd a úplnejch blbostí:).
        • musis to brat tak, ze tyhle pseudo dokumenty lepe pasujou do jeho/nasich/jejich teorii :)
      • diky,ze se tu za me alespon nekdo postavil :) chapu,ze to je pro vetsinu lidi plitka sracka,malo kdo se zajima o zkutecne deni....koho zajima neco o Libii,je to o stranku zpet....Vim,ze je to OT a nesouvisi to s PC hrou
        • a pro kokota,ano studuju VSE a od mala se zajimam o vojenske konflikty-s tim,ze si procitam jak oficialni informace,tak informace z "druhe" strany...nic neni cerne a nic neni bile,je dobre znat historicke kontexty a nenechavat si vymazavat hlavu jen jednou stranou mince
          • No to děláš ale hroznou chybu, když informace o zadlužení nehledáš u oficiálních zdrojů a stránek zabývající se finančním a daňovým sektorem ve světě (businessinfo.cz a podobně), ale nějaké neověřené informace "z druhé strany", kde si z prstu najednou vycucají nějaký miliardy co západ dluží Libyii a bereš to jako fakt, to oba víme, že tak to nefunguje, ne :)
            • No já ti rozumím, ale je špatný odsoudit oficiální informace (tím myslím právě informace z předválečné Libye, teď je to jen tuna propagandy) a řídit se nepodoloženými informacemi z nevěrohodných zdrojů. Jako já tě chápu a hádat se nemusíme, jsme rozumní lidé a víme co chceme říct, ale ten dluh západu vůči Libyi není ničím podložitelný, bohužel. Ropa se na dluh neprodává (to by byl Kaddáfi fakt velkej blbec, kdyby prodával nerostné bohatství na dluh) a ještě aby se to nechalo zajít do tak velkého čísla. Ale sypání peněz do Libye ze západu si pamatuji ještě já, Kaddáfi peníze potřeboval právě na zvýšení efektivity těžby ropy, pro zlepšení infrastruktury a díky ropě měl určitě hodně uskutečnitelných a ambiciozních plánů, ale při tom plánování zapomněl ten dluh vracet, možná to se mu stalo osudným.
            • no to je ale Jerry presne to co jsem psal...ze ty OFICIALNI zdroje by clovek nemel brat jako jedinou bernou minci a hledat i jinde. To oficialni je totiz vzdycky spravovany danym politickym rezimem. Ja se tu s tebou neminim hadat,tvuj nazor respektuju,ale s necim z toho proste nesouhlasim. Nechci tu rozmatlavat kdo je dobrej a kdo spatnej,ale politicky kroky zapadu mi nejdou proste do hlavy. Ta bezletova zona-promin ale ta se uplatnuje jinak,ne ze budou bombardovat civilni infrastrukturu aby tam nemeli co zrat a cim svitit. Nejsem zadnej konspirator,kterej ma hlavu poblaznenou Majestic 12,Svobodnejma zednarema nebo Bilderberg group. Ten dluh 220 mld USD tam ale vuci zapadu proste je,prave za dodavky ropy. Tohle konkretne mam od nasi profesorky Fialovy,ktera prednasi od VSE,CVUT az po VSO. Rikala nam to na konci hodiny a neni to zadna latka k probirani,spis takova perlicka. A ja tomu osobne docela verim. Protoze pred intervenci v Libii sice kadaffi postupoval napric zemi,ale nedochazelo k zadnejm velkejm ztratam na zivotech(kdyz pominu "povstalce"-sami civilisti od nich davali ruce pryc,stali pri Kaddafim,proc asi) nenicil infrastrukturu-proc by nicil svoji zem ze :) Me uz proste cely NATO s celou USA leze tezce krkem,rozesrali celej stredni vychod,potazmo celej svet,vyvolavaji umele rizeny ekonomicky krize-po kterejch vzdycky v historii doslo k eskalaci napeti a konfliktum *5*
          • Já bych byl na tvém místě přeci jen opatrnější s prezentací takových tezí...navíc hypotetických (teoretický spekulant, že?).
            • tohle ale prave nejsou az tak hypotetické vize,to jsou fakta,hloubeji se mrkni na ekonomickou strukturu USA,docela sem koukal,ze uz i v "bulvarech" se pise,ze jim hrozi totalni bankrot,tohle neslo do nekonecna. Nikomu svuj nazor nevnucuju,ale minimalne neni od veci,se nad takovou veci alepson zamyslet ;) a v tomhle teoreticky spekulant nejsem-klidne priznam,ze teoreticky spekuluju nad jinejma udalostma z blizke minulosti,ktere se staly v jedne nejmenovane zemi pred cca 10 lety ;) ale co se tyce principu chodu ekonomiky tam je to vice mene pevne dane a kdo chce,muze si to dohledat.....co clovek to nazor,nikomu svoje "zvasty" nevnucuju,jen je prikladam do mlejnku. Skutecnou pravdu neznam,ani nemuzu,zrovna tak jako ty,vy
    • tohle všechno jsi prosímtě nastudoval kde? Copak je tvoje zaměstnání/škola? Opravdu by mě to zajímalo. Pokud tu "prezentuješ" takové názory, pak bych chtěl vědět, jak je máš podložené.
    • ten text patri o stranku zpatky k diskuzi s Jerrym
      • Promiň, ale fakt se trochu pleteš, někde si něco špatně přečetl a bereš to za špatný provaz, i kdyby tam nalítala celá spojenecká letka, tak pujdou práva do Ruska, u Ruska měla totiž Libye oooobovský dluh (a k celému východnímu bloku, jak jsem psal ohledně těch dodávek zbraní), ale ten dluh byl smazán právě výměnou za zakázky v Libyi, který ještě mají dlužnou částku přesahovat, víš. Já nechci zacházet do diskuze o zlu a ták protože si nemáš kde vybrat, všude nějaký zlo pokukává, ale chci to brát z čistě ekonomického hlediska, kde se fakt pleteš, nejbohatší jsou Seychely :) A ten dluh vůči západním zemím máš taky špatně, dokonce nedávno se domlouval splátkový kalendář Libye vůči Velké Británii, Itálii, Francii...to je fakt prostě tak, že je Libye zadlužená kam koukne i u západu, o dluhu vůči USA nebo dluh USA u Libye o tom nic nevím a nepodařilo se mi věrohodného ani najít, to nevím kde jste na to byli, jako že čím by ten dluh vznikl, ale tak, to je jedno, prostě je Libye zadlužená. Spíš bych řekl, že tam nalítli kvůli voličům, Sarkozy měl nějaký problémy a tím si nahání bodíky, že letí chránit civilisty, zároveň se zbavit diktátora...ale určitě nejdou mazat dluhy, to by byli pěkní blbci, když Libye dluží jim. Někde, ještě před "bezletovou zonou" jsem na to četl hrozně zajímavý ekonomický článek (ekonomika ve světě mě zajímá, tak si to občas vyhledávám) o zadluženosti Libye a právě o tom, že domluvila konečně splátkový kalendář, ale že je pořád v kategorii 7 (to znamená, že se jim moc splácet furt nechce). Takže o ropu ani o mazání dluhu tam fakt nejde (ne, ne a ne, opravdu nejsem vymatlaný propagandou nebo něco). Taaaakže svět Libyii moc nedluží (kromě zmařených životů), je to trochec naopak a to vím i bez zvedavce a podobných stránek.
  • teším se na multák
  • Bohemia Interactive je pre mna ceske DICE... nemam strach ze by to ******* ako codemaster. Uz sa tesim na novu Armu3 !
  • Super . Tak se nakonec tech kompletnich operaci ci Goty dvojky dockam . Cena dolu nejde tak snad potesi Score ci Level...
  • ja chci hlavne editor, v nem jsem v prvni operaci stravil mnohonasobne vice casu nez v kampani a single misich, kampam ne doopravdy vubec nezajima a musim dodat, ze se me ten pribeh vubec nelibi, zase nejaky specialni jednotky a lonewolf
  • Nechapu ty, co porad krici "Amerika=zlo". Kdy tu vubec bylo to vase dobro? Za komancu snad? Jestli si myslite, ze v dnesnim svete je vse na cernem a bilem, tak to bezte zpatky k babicce poslouchat pohadky. Probudte se do reality. Zde neexistuje ani dobro, ani zlo, ale mocensky boje.
    • jde o zpusob zivota, me ten kapitalistickej teda nevyhovuje, klidne si kric neco o lenosti, neschopnosti, tuposti, ale stim se clovek rodi a osud / nahoda (ja vim je to naprostej opak, ale ve vysledku to same jesli to ze prijdes na mizinu byla nahoda, nebo osud) proste existuje. Za komunistu ten svet byl aspon vyrovnanej.
      • nemoze byt predsa kazdy vysokoskolak ale jedno je iste ak si obycajny clovek a napr. pracujes niekde vo fabrike si slusny poctivo pracujes a nemas nic staci ti to iba na prezitie od vyplaty do vyplaty ani jeden zo systemov nebude dobry lebo vzdy niekto chce vladnut niekomu komunizmus bol na hovn* ale pustili si sem este vacsie svinstvo lebo v tomto systeme nema obycajny clovek sancu na slusny zivot spolocnost je postavena uplne na p***
      • Nikdo nic neměl a tak nikdo nikomu nezáviděl :-)
      • hroznej žvást
      • takze to ze by se prubojnejsi, vzdelanejsi, inteligentejsi meli lip je spatne? lepsi je kdyz se chytry a perspektivni mlady clovek nedostane na skolu, protoze jeho tata nekde nekdy neco rekl, nebo protoze jeho deda pochazel z nevhodneho statu/etnika .. me teda pripada spravedlivejsi system kdy kdyz makas, umis -> mas se lip, nez system kdy se ze dne na den, i kdyz makas, muzes stat z reditele popelarem bez tveho zavineni .. a o protekci a znamostech to bylo tehdy stejne jako ted ..
        • faktem je, ze dneska na vysokou muze uplne kazdy a to i kdyz je z uplne z chude rodiny, jednoduse pujde pracovat a do skoly se pujde podivat jednou za dva tydny, bude umet uplne ale uplne hovvno a stejne tu skolu udela, coz je vazne suuuper. A v dnesnim systemu jako nemuzes z vrcholu sletet na dno??? Uplne v pohode a nejhorsi, ze ne jen z vrcholu, ale predevsim ze stredni tridy, ktera pomalu zanika a z nasi spolecnosti se stava stredoveka. A taky si myslim ze nejde tak jestli neco umis, ale o to jaky mas ramena.
      • To jo. Všichni se měli špatně. A propaganda pochopitelně hlásala, že na západu se mají ještě hůř a že aktuální stav může nějaký imperialistický diktátor. Kdyby se vláda u nás chovala jako komunisti, tenhle příspěvek by velmi rychle zmizel a následně by patrně zmizela i tvá maličkost.
        • To píšeš z vlastní zkušenosti, nebo jen papouškuješ co vám řekli ve škole a na ČT. Souhlasím s tebou že za podobné názory by komunisti zavírali a svoboda je nenahraditelná, ale nepouštěj se prosím do hodnocení toho jestli se lidé měli dobře nebo špatně, protože to je velmi relativní záležitost.
          • Pochopitelně, líná lůza se měla dobře, ti mě ovšem nezajímají a upřímně, nejvíc by se mi líbilo, kdyby byli deportováni někam na severní pól, nebo do Afriky. Dneska se aspoň člověk musí snažit, aby se měl dobře a pak teprv může být líný.

            A i kdybych nemluvil z vlastní zkušenosti, stačí se podívat na východ od nás. Nebo na složení voličů KSČ.
            • Fašisté se nezbavovali líných, ale těch, co neměli rádi. A taky fungovala cenzura, svoboda slova byl neznámý výraz. To, že někdo pracuje nad svoje možnosti není taky nic chválihodného, to je jenom špatný úsudek. Ale zároveň se tím vymyká zahrnutí pod "líné lemry". Psal jsem docela jasně, s kým, tak se to nesnaž překrucovat a hrát na lítost, jako to dělají dnešní milá média. A copak si nemůže sehnat jinou práci? Zdravotní problémy přetrvávají? Problémy se srdcem kvůli angíně? Ale za fašistu jsem byl označen prvně, skvělé. Už zbývá jen tyran. Věděli jste, že jsem volil Korunu Českou? Monarchistickou stranu Čech, Moravy a Slezska.

              Ale nic z toho nemění na tom, že ve Armě bych klidně střílel armádu batolat.

              Edit: Jo a důchodci...v tomhle zapadákově to je těžké. Je společensky i morálně přijatelné, že lidé po padesátce tloustnou, chřadnou a jenom sedí u televize, piva a bramborového salátu. Jak řekl jeden slavný pán, popírají svou vitalitu. Pokud se prosedí a prožerou do stavu, že se jim špatně pracuje, dobře jim tak. Ano, na ty plamenometem. Pro ostatní najít pracovní možnosti, které by byly, kdyby (krásné to slovo) "vláda" nebyla prostředek pro sání obrovského množství peněz z lidí.

              Edit2: Ještě bych rád nějakou odpověď, ale dál už bych nepokračoval, nehodí se to sem a je to zbytečná pře.
            • dr.polach
              Aoyagi: A co s nimi? S kým? S lidmi pár roků před důchodem, kteří nemohou zavadit o práci? Nebo s lidmi kteří se opravdu snažili, ale ne vlastní vinou o práci přišli? Sám mám kamaráda, který se opravdu hodně snažil, až moc, takže přechodil několik chřipek a angín a dnes má takové zdravotní problémy že dostal vyhazov a živoří na sociální podpoře... Na takové lidi bys šel s plamenometem? To je mi tě líto. Mezi vámi radikály není moc velký rozdíl. Komunisti bojovali s třídním nepřítelem a vy fašisti bojujete s línou lůzou. Jenže nic není v životě černé ani bílé, to si uvědomte!
            • @Apex Cordis: A co s nimi? Zavřít? Aby dál vesele žili z peněz státu, tj. daňových poplatníků? Nebo je dál nechat na podpoře aby dělali to samé a při tom si užívali? Plamenomet málo.
              Edit: A pokud k tomu nemáš víc co říct, tak to nic moc.

              @Alfred: Netvrdím, že v té době tu byla jenom bída, hladomor a krysy. Ale i v porovnání s dnešní byrokratickou, zkorumpovanou, lobbistickou, jinak ničeho neschopnou vládou to bylo horší, co se týká lidí, kteří chtějí pracovat ve větším, ne jenom na svém "políčku". Jinak většinu aktuálních vládních bych samozřejmě taky hnal dělostřelectvem.
            • Za komunistů se lidi neměli zas tak špatně.Všichni měli práci,v zemědělství jsme byli soběstačný atd.
              Teď je naše země rozkradená,zadlužená a plno lidí je bez práce.!*12*
            • Ach tak, líná lůza a její vysídlování někam. Tak teď lituju že jsem na tebe reagoval....
  • Nevím. Přijde mi , že válka by a priori neměla být zábavná, tak proč z toho dělat hru. Takový MMO simulátor, kdy spolu s comrades z guildy sedíte několik hodin v zákopech a chatujete a nebo VoIPujete o tom, kde splašíte cigarety +5 na accuracy a doufáte, že zákop je dost hluboký, protože dělostřelecká palba znějící z repráků vám mrzačí okení tabulky, jak blízko vašeho virtuálního já dopadá. Kruci, to by nebylo tak špatné?
    • u nic nepiš prosím, děkuju.
    • pokud jim par silencu jako ty zaplati vyvoj, tak proc ne. Problem je v tom, ze hry profituji na ukojeni psychologickych potreb. A ne kazdej ma nutkani sedet 5 hodin ve virtualnim zakopu. Nicmene zrovna v BIS jsou lide podobneho razeni jako ty, tak se snad jednou dockas - pokud do te doby nezkrachuji a nebudou se opakovane snazit udelat neco, co sami nezvladaji.
  • zase budeme velet parte blbych AI , sa pritom neda poriadne sustredit na hru... nech je velitel AI ako to bolo na zaciatku v prvom ofp...
    • Mě se taky nelíbí velet nějaké speciální jednotce.Radši bych byl uplně obyčejný pěšák
  • Zase budeme na válečném tažení za největší teroristy světa?
    • To je přece IN
  • no uvidime ten engine už fakt byl dedeček(byl už opf) chce to dát jinej .jen doufám že to nebudou jen male upravy ale porádná generálka

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit