Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • vypada to dobre, skoda jen, ze se to tak moc inspiruje = kopiruje, filmy. Tesil jsem se na Toma Bombadila a ze tam budou spravne veci, ktere Jakson nepochopitelne zmenil a asi mam smulu
  • tak to vypadá že si letos přece jen něco i koupim *1* první hra letos - ukaž ... to chci !!!! *3*
  • Mam rad Lego i Pana prstenu ale nektere veci by se nemely michat :D
  • Po dlouhé době jsme se konečně dočkali kvalitnější hry na téma pána prstenů ... už aby to bylo :)
  • Ta značka WB uprostřed Mordoru fakt sedí. *1*
    Miluju, když někdo kvůli hloupým autorským právům ukončuje různé nadějné projekty - viz např. různé modifikace do her. To jen tak naokraj...
  • malo novych efektou v grafike... je to skvele ale stake je to malo :D
  • rancor1223
    Já bych tedy klidně řekl, že kvalita je díl od dílu horší. Každopádně to co jsem viděl z LOTRa vypadá více než dobře! Zvlášť dabing bude velkých přínosem. Už se nemůžu dočkat!
  • Pokud se musel Tolkien po zfilmovani lehce otáčet v hrobě, tak po té moba hře a tomhle už rotuje jak tanková střela. ach jo
    • Tolkiena nesmírně ctím - stvořil úžasný svět. Nicméně, on byl takový zvláštní autor. Neměl moc rád, když se jeho dílo nějak "propíralo". Moc se mu nelíbila mánie kolem jeho knih. Stranil se lidem. Někdo by řekl, že to byl docela mrzout. Ať už byl ale jakýkoli, skoro bych řekl, že by se mu nelíbilo mnohé, co se s jeho dílem udělalo. Jenže byl to chytrý muž. Možná by mu také došlo, že každá nová hra, každý film sice na jednu stranu tak trochu překrucuje jeho dílo, ale zároveň přináší nové a nové čtenáře. A to je podle mě pozitivní.

      Když to shrnu, je dobře, že vychází hry a filmy z prostředí pána prstenů. Jen je potřeba se vyhýbat těm úplným - zde by bylo slovo popisující nevábný materiál nepříliš pěkné vůně -. Nevkus do Středozemě nepatří - je tu hodně jiných fantasy světů, kam se nevkus hodí mnohem lépe. *4*
      • já jsem třeba hry LOTRa nikdy nehrál... proto nemohu soudit... ale i víceméně všechny hry, které vznikají, tak byly hodně na popud filmu od Jacksona....
        A ty filmy Tolkienovu dílu jen a jen přidali, spousty ,oc lidí by o knihách ani nevědělo, kdyby nevznikli filmy...
        Takže filmy jsou zpracovány užasně a nijak tolkienovo dílo neznehodnocují, ani nepřekrucují....
        O hrách si tak jistej už nejsem, idkyž sem je osobně nehrál, tak něco jsem z nich viděl, nebo o nich četl atd... ale to je asi jedno....

        Ale nejvíc by mě zajímalo k jakému z fantasy světů se hodí nevkus a jakoby "nevkusné zpracování"....?!?
        • Třeba k fantasy světu WoW. Tam je toho nevkusu spousta. Dost nevkusu je taky ve světě GW. *3*
          • HolyHandGrenadeOfAntioch
            Tak ale co je pro jednoho nevkus je pro druhého geniální nápad *15*
          • ale to neznamená, že když tam ten nevkus je.... tak že se k němu hodí....
            Já zbožňuju fantasy, je to můj nejoblíbenější žánr, víceméně ve všech podobách...
            Takže já bych prostě jakýkoliv nevkus, do jkéhokoliv fantasy nedával... :-)
        • To právě není pravda, filmy se v mnohém liší od předlohy a mnoho fanoušků si na to stěžuje ... i přesto že se jedná o jedny z nejlepších filmů vůbec. A Tolkien by s nimi asi spokojený taky nebyl protože otevřeně prohlašoval že nesnáší televizi :D (a něco mi říká že na hry by asi měl podobný názor).
          • já jsem četlt i knihy... filmy viděl nespočetně krát... a nevím v čem se zas tak moc liší... jsem veliký fanda jak knih, tak filmů, ale nejsem zase takovej ultra fanda, abych si stěžoval na pár detailů, který se oproti knihám opravdu liší...
            film je prostě film... ve filmech se musí pro diváky zaměřit trochu víc na vizuál... čili chápu že bitvám se v knihách dávalo mnohem větší prostor, kdežto, bitva u Helmova žladu je v knihách pořádně popsaná na pár stránkách...
            A těch pár detailů, který si Jacskson udělal jinak, tak aby to bylo lepší pro film, to jsou opravdu jen detaili a nezáleží na nich, záleží jak ten film působí komplexně.... to jakou má atmosféru atd... a tohle se Jacksonovi podařili na výbornou...
            • Jackson zpracoval tu trilogii na výbornou. Ovšem v knížkách je víc nastíněný celý univerzum a správnej fanoušek neskončí přečtením třech knížek, ale přečte si silmarilion a všechny dodatky, který jsou všehovšudy hrozně obsáhlý. To samozřejmě zfilmovat nešlo. Ale jinak co se týče fantazie a vizuální představy, tak já si představoval svět, postavy, budovy, struktury, události a všechno možný asi stejně, jak to Jackson ztvárnil.
        • Kozy
          heh, Eragon
    • HolyHandGrenadeOfAntioch
      Myslím že Tolkien by byl rád, že je jeho dílo tak populární *3*
      • Myslim, že kolega to možná myslel tak...že Tolkien bral svět středozemě celkem vážně...viz historie a jazyky Ardy...tak by třeba nebyl rád, že to někdo předělává do plastových kostiček...ale jinak Lego hry +1 (hlavně za vtip)
        • HolyHandGrenadeOfAntioch
          Jojo, ale nemyslím si, že je něco špatného na přiblížení jeho díla dětem formou LEGO kostiček *15 . Přece jenom psal Pána prstenů původně jako pohádku *15*
        • já taky nenarážel na LOTRA hry lego a jiné hry, ale právě na tu poznámku k zfilmování...
          protože podle mě to Peter Jackson a jeho filmy myslí smrtelně vážně a nedokážu si představit jak a kdo lépe by takto zfilmoval celej ten fantasy svět a příběh, kterej vymyslel Tolkien...:-)
    • vůbec nechápu proč by se měl po zfilmování jakkoliv sebeméně otáčet v hrobě...
      • Protože je všeobecně známo že jeho syn Christopher není s filmovými verzemi spokojen *13*
        • asi tak jak píše stvk... to že se nějakýmu synkovi to nemusí líbit vůbec nic neznamená.... ten se samotnými knihami Tolkena nemá víceméně nic společného, jen to že jeho Tatík to vymyslel a napsal...
          Ale taky jsem někde slyšel, že jim nechtěl dát práva na natočení Hobita... ale co jsem slyšel, tak to bylo z důvodu, že nějak nedostal zatím plnou finační hotovost za procenta z výdělků, který měli filmy pána prstenů....
          Takže už nevím jak to přesně je a funguje, ale jemu stačí jen to, že jeho tatík napsal knižky, a synáčkovi z toho do konce života budou chodit miliony na účet ikdyž s tím nemá vůbec nic společného... :-)
          zní to krásně....
          • to neni tak uplne pravda, synacek mel dost velke zasluhy na vydani silmarillionu, nedokoncenych pribehu atd...pan prstenu, potazmo hobit, jsou jen stripkem v lore stredozeme
            • no aby jsi to nepochopil spatne, on se na tom nepodilel tim, ze by je psal, ikdyz spoustu toho upravil a doplnil, ale hlavne ty pribehy sesbiral, seradil atd. protoze po smrti jeho otce existovala jen tuna nesetrideneho materialu.
            • Silmarilion a nedokončená příběhy samozřejmě znám... to že se na nich podílel synáček sem už ale netušil... tudíš mu za to patří velé díky... :-)
              Ale to, že Hobit a Pán prstenů jsou jenom střípky z celeho sveta LOTRa, s tím už tolik nesouhlasím... když už to nazývat střepem, tak podle mě to je takovej velikej hlavní střep... :-)
        • deridon
          ano syn s filmem nesouhlasil, ale zajimavé, že já jsem zase četl informaci, že Christopher Lee (Saruman) jakožto jeho blízký přítel řekl, že by se mu film, jak byl zpracován líbil
          • Christophel Lee byl myslím jen fanda a Tolkiena potkal jen jednou za život, mluvit o tom Na plovárně (ten pořad s Ebenem).
            • Taky sem někde čet, že byli přátelé. Dokonce chtěl, aby hrál Lee Gandalfa, pokud by se LOTR filmoval. 100% jistej si ale nejsem.
            • deridon
              aha, tím padem ta informace byla špatná, dík za osvětlení
        • Jo, rodiče a potomci mají vždy na všechno stejný názor, nějak jsem na to zapomněl.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit