Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • tento rok jsem z nových strategií hrál jen Dunu a to pouze krátce, nemohu tedy soudit, ale člověk něco z povinnosti napsat musí....

  • triptich

    silná trojka. u mňa asi o chlp vyhrá JA3, i keď skôr by som udelil zdieľané prvé miesto :D no a to som ešte neskúšal Against the Storm, ktorá sa zdá ako čierny kôň roka, ktorý bude prvej trojke dýchať na krk.

  • MalyZeli

    A kur*******wa, uz to zacina..... to zas budou diskuze.

  • KrPa

    nejak tam chybi Stronghold DE a Against the Storm

    • Proky

      Stronghold je dobrý. Ale je to předělávka x let staré hry. Přidává pár věcí, ale žádná recvoluce v hraní. Je to stará hra, hratelná na nových mašinách. To asi nepatří do best of 2023

  • Fajn rok pro strategie. Všechny 3 mám v hledáčku, ač nejsem kdovíjaký stratég. 

  • Určitě bych zmínil Dune: Spice Wars. Je to velmi originální hra, 6 velmi různorodých frakcí, musíte dobře balancovat na co se zaměřit. Zpracovaní je pěkné a funkční.

  • JA3 je RPGčko s taktickými TB souboji, ne strategie. Žánrem je to prakticky identická hra jako např. Wasteland 3, a ten by určitě mezi strategie řazen nebyl. Jinak za mě dost možná GOTY, JA3 mě bavila i víc než BG3.

    Spíš mě překvapuje absence Against the Storm, to je strategie a dostala tu snad devítku, pokud si dobře vzpomínám.

    • LessPh

      Je pravda, že JA3 je TRPG jako řemen, ale do Čech ještě tenhle žánr nedotekl, tak se tomu tady říká tahová strategie :-) Trochu shovívavosti to tady chce. 

      Za mě JA3 GOTY určitě.

  • LessPh

    Shadow Gambit dohrano - oproti ostatnim hram od Mimimi je to dost prumer, spatne je vse od zasazeni, pres nehodici se otevrenou sablonu az po zbytecny hub. Hratelnost je  perfektni, ale to uplne nestaci. Posbiral jsem vsechny achievementy a dneska rozehral Desperados 3, coz je spicka zanru - cil, vsechny achievementy.

    Jagged Alliance 3 - za me hra roku, naprosto perfektni od zacatku az do konce, doufam, ze vyjdou nejake DLC, abych mohl naskocit zpatky. Je to super pecka!

    The Last Train Home - nestihnul jsem fyzickou kopii, tak cekam do unora na dalsi davku. Podle dema to bude 7/10, ale tesim se.. cesky dabing je proste vzdycky osvezujici.

    Za me vsechny tri hry tady sedi...

    • Psychotic

      V životě bych nečekal, že Jagged Alliance 3 bude tak dobrá.

      Málokdy kupuju hry v den vydání, velice velice málokdy toho nelituju.

      K dvojce jsem se každoročně vracel posledních 15 let - teď ji trojka dost možná nahradí.

  • Tanatonaut

    Zásadně nesouhlasím s Last Train Home. Ta hra by měla být spíš v adventurách. Strategická nebo manažovací složka je příliš simplifikovaná, než aby se dalo mluvit o strategii. Je cool. Protože legionáři. Ale........vyzabíjet celý tábor s jakýmkoliv vojákem nehledě na staty a zařazení ? 😬 Nevím no.

  • Marines

    To tam vážně nic jiného nebylo....?

    • TheThick

      Ne

      • unicz

        Určitě ano. Min. v oblasti strategií, kterou tato anketa docela minula...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit