Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jakej prevííít?????
  • no jo, Stalkeřina, těžká dřina :)

    a nebo taky:

    "Been spending most their lives, waiting for Stalka's paradise"
    - to je vzhledem k tomu že se furt čeká na novej díl, nebo na dokončení toho či onoho modu (ja ted skoro 2 roky čekám na dokončení Lost Alpha:DC, předtim sem asi 6 let čekal na Lost Alpha, pak se furt čeká na další a další mody atd.)

    Ale je lepší aspon na neco čekat, než nemít vidinu žádnou, takže díky komunitě že hru stále opečovává. POČKÁME jestli GSC najde odvahu na novej díl...
    • u DMP mi vadí jen to, jak tam změní některé věci s kterýma hra nepočítá a pak to pouze protahuje některé činnosti které hráč stejně dělá.

      Třeba nosnost. Supr uneseš toho málo. Když ale něco přenášíš na prodej, tak namísto aby jsi šel 3x tak jdeš třeba 9x apod.
      Pak poškození. Díky tomu, že rychleji umřeš jsou některé pasáže s NPC o náhodě. O náhodě, zda dané NPC přežije. Protože je tam script, že na tebe naběhne 10 lidí a začne boj.

      ten script byl pro původní hru kde odolnost, poškození byly jiné. Zde jak to změnil, tak to pak nesedí. Jinak ten mod je super a škoda, že neudělal anglický překlad a nedal to do moddb apod.
      • Thorleif_cz
        Nosnost imho funguje v DMP 9 líp, než kdykoliv předtím, vzhledem k tomu, že některý obleky navyšujou nosnost (RZ to má stejně). Když se veme tenhle parametr v potaz, tak se člověk velmi snadno vyhne šnekování zónou (což uznávám může občas unavující opravdu být).

        Co se týče toho soubojáku, to je asi hodně subjektivní, mě to takhle naprosto vyhovuje a vanila mě v tomhle ohledu dost odrazuje. I ten CoP jsem zvládl hrát nějaký 4-5 hodin, než jsem tam nahodil DPM (Alteru).
      • nosnost si upravis, ja som si ju vzdy upravil na trochu lepsiu, abz som ybztocne nemusel behat, lebo ma to unvavovalo, nie ze by to bol problem prejist aj s nastavenou hmotnostou.
        NPC reagovali spravnejsie, je realne ked zastrelis nejake clena skupiny a cela skupina na teba vleti a nie ze sedia dalej ako hlupaci. Takisto realnejsie je, ked zomries po 2 gulkach, ako ked do teba sypu a ty stale zijes. Schopnost viacej oddolat gulkam sa zvysovala brnenim. Myslim si, ze DMP je hodne vyrovnany modpack.
  • Super gamesplay, Stalker seriu mam prejdenu niekolko krat, ale SOCH je TOP. Ta atmosfera sa nevratila v ziadnom dalsom diely. A DMP je povinost. Tu hru prekope spravnym smerom
  • Víckrát jsem dohrál CoP ale jedničky si vážím nejvíc, Kryštof to hraje fakt dobře a ač se považuju v téhle sérii za veterána, tak jsem z tohole gamesplaye rozhodně pár nových věcí pochytil, jijnak ufouni jsou v týhle hře taky a zhruba tak v první třetině hry a osobně mám raději tyhle hry a knihu než tu pseudofilosofickou slátaninu od Tarkovského, sorry schytám možná hodně mínusů, ale nejblbější film od Jarmushe je desetkrát lepší. Od bratrů strugackých jsem četl i jiná díla ale piknik u cesty už nikdy nepřekonali, některá jejich pozdější díla mi spíš připomínají borise viana a ústup od sci-fi, ale je zvláštní, že v sovětském bloku vznikala poměrně kvalitní díla science fiction, lem měl ale lepší poměr kvalitních a dnes kultovních děl(které dneska už zná spíše generace mnohem starší než já). CoP je určitě víc "user friendly" proto ho mám dohraný víckrát, ale jedničku mám nejradši vanilu bez modů, ty neopravitelný zbraně přidávají na atmosféře opravdu hodně, na sérii se mi líbí fakt, že když sejmu např. banditu a jeho věci už mi nestojí za sbírání, tak příjde stalker a ty věci si vezmě protože se mu hodí, třeba i granát a pak ho opravu použije *8* ukažte mi moderní AAA singleplayer hru, která tohle má(ano v omezené míře morrowind, kde to spočívalo hlavně v tom, že si obchodník nasadil lepší brnění, pokud mu ho hráč prodal), jasně furt je tam respawn, ale tahle série rozhodně není jenom tupá střílečka s otevřeným světem, ale milník, který předběhl dobu a nikdo ho zatím(kvalitně a hodno odkazu) ani nekopíruje
    • Uber kamo, uber. Bejt tebou hodne rychle prestanu bejt takovej literarni prezident, je to fakt priserny.
    • frantisek_nejezchleba
      to není žádné pseudo. A není to ani slátanina, naopak: je to jeden z minima filmů, který pocitově plyne bez přerušení, přestože není natočen na jeden záběr.
    • Vole, Stalker od Tarkovského byl umělecký počin. To že nedokážeš skousnout lyrický film je tvůj problém.
      • Pro mě je umělecký počin třeba Pieta, nebo z komerční sféry Faunův labyrint, jinak skvělý nick, podle něho si přesně cílovka *3* pro mě je to znásilnění původního tématu za každou cenu a násilné naroubování té "lyričnosti" na mnohem zajímavější téma, ale jak říkají angličani - one man's trash is another man's treasure
        • Stačilo napsat, že tě film nebavil, nebo že jsi ho nepochopil a bylo by to ok, takových lidí co u Tarkovskiho filmu usínají je spousta, vlastně většina, ale zpochybňováním jeho umělecké hodnoty jsi ze sebe udělal hlupáka. A přirovnání k Faunovu Labyrintu? Del Toro potřebuje CGI monstra a bubáky, aby vystavěl atmosféru (má je v každém filmu) Tarkovskimu stačí pohled do lidských očí
          • Nejde o to, že by mě nebavil nebo že bych ho nepochopil, spíš jsem u něj zuřil jak Boris Vian na promítání Naplivu na vaše hroby, akorát ten infarkt jsem nedostal *1* Většina lidí co se jim film líbí předlohu nečetli vůbec, podobný nasírací efekt u mě mělo filmové zpracování první knížky, které jsem jako dítě přečetl -Hobit, na kterém se del torro podílel a bohužel to nedopadlo, u stalkera mě třeba úplně dorazila na konci dcera recitující báseň, kdežto v knize se z ní stalo něco naprosto nelidského a úplně ztratila schopnost komunikovat s lidmi ale to byla drobnost a spíš taková poslední kapka do poháru. Jinými slovy, pro mě je stalker odpad z jiných důvodů, ne že by to pro mě byl vyloženě nejhorší film na světě, někdo to vidí jako uměleckou poctu předloze, pro mě je to poplivání předlohy a za každou cenu snaha být artový, tohle byl důvod proč ve své době u mnohem lepší vesmírné odysey odcházeli lidi z kina, zrovna tu jsem nevypnul ale mohla mít klidně o hodinu míň a na kvalitách by neztratila, možná naopak, stejně jako "děj" ve stalkerovi je na 15 minut volně rozmělněných po celé délce trvání a zbytek filmu je umělecká imprese
            • ale vůbec nemáš zač Františku *3* , to nic neubírá tomu že z toho filmu je kultovní modla ať se mi to líbí nebo ne. Já si pod pojmem kultovní klasika většinou vybavím věci jako Staplerfahrer Klaus *15*
            • františek nejezchleba: děkuj moc, nemohl jsem ten český překlad nikde najít! moc hezká báseň
            • frantisek_nejezchleba
              jedenáctko, děkuji za tvé žlučovité postřehy.
            • frantisek_nejezchleba
              Příteli, jak miluji oči tvé, I jejich hru zázračně plamennou, Když zvedneš je v náhlé vteřině, Jako by blýskavou září nebeskou, Přehlédneš letmo kruhy své... Však silnější než okouzlení: Oči, k zemi sklopené Ve chvílích vášně celování, Skrze řasy spuštěné Zastřeně matný plamen přání

              Radosti, ty jiskro boží, dcero, již nám ráj dal sám! Srdce vzňaté žárem touží, nebeský tvůj krásy chrám. Kouzlo tvé teď opět víže, co kdy čas tak dělil rád, zástup lidstva sbratřen blíže cítí van tvých křídel vát. Komu štěstí v žití přálo, v příteli že štít svůj máš, komu věrnou...


              (sorry, odstavcový limit je neúprosný)
            • I love your eyes, my dear
              Their splendid sparkling fire
              When suddenly you raise them so
              To cast a swift embracing glance
              Like lightning flashing in the sky
              But there is a charm that is greater still
              When my love’s eyes are lowered
              When all is fired by passion’s kiss
              And through the downcast lashes
              I see the dull flame of desire.
            • Jasně. Tarkovskij na Kubricka dost reagoval, ty dlouhé nepřerušované záběry, někdo by řekl filmařská masturbace, ale já mám tento typ střihu rád, k těm filmům se hodí a člověk má čas si popřemýšlet, v dnešní době akčních střihů působí jako zjevení. Ostatně filmová dekáda 70. let je tímto typická, nejen Kubrick nebo Tarkovskij, ale třeba i takový Coppola, první Kmotr nebo Apocalypse Now má taky spoustu dlouhých záběrů.

              Rozčilovat se nad tím, že je film jiný než kniha mi přijde zcestné, to by ses pak musel rozčilovat u každého filmu inspirovaného knižní předlohou, někdy to ani není na škodu, třeba takové Sní Androidi o elektrických ovečkách a film Blade Runner, zcela jiná atmosféra a z větší části i děj, ale vzniklo z toho jedno z nejlepších filmových scifi.

              A konec filmového Stalkera mi přijde úžasný, pro mě jedne z nej filmových scén vůbec. Ale co člověk, to názor.

              Pro ty, co neznají: https://www.youtube.com/watch?v=dNiVFCWMrqI
  • Pete.palis
    kvalita videa jen 360p?? *7*
    • PreidaQ
      No jo.. odkaz na YT 360, přímo na YT ale všechna rozlišení.

      Edit: Už je to ok.
    • Lukyz
      Mě to běží normálně až do 1080p60.
  • Docela koukam, ze to i po tech letech nekdo hraje. Dokonce cumim, ze jeste nekdo pouziva skiny zbrani, co jsem pred lety delal o dovolene... :-D :-D
    • jeanczarny
      Já Stalkera každej rok nainstaluju a proběhnu. Jednou-dvakrát...I přes ty léta na křížku je to holt nepřekonaná hra.
    • Inquisitor
      To by ses divil kolik lidí pořád hraje. Taky proč ne, když ho ještě zatim nic podobnýho nepřekonalo.
      Plus běží slušný bundle kdo by měl zájem o hru: https://www.bundlestars.com/en/bundle/stalker-complete-bundle
  • Zir074
    (Předem upozorňuji, že to je krapet přehnaná reakce, ale tak to na internetu chodí.)

    Ty vole... se divím, že mají vůbec chuť takové videa dělat(je to sice jejich práce, ale s nadšením se přece jen pracuje lépe). Většina komentářů absolutních ignorantů co si neváží práce redaktorů Games, jinak si nedokážu představit lidi co by psali takové hovadiny. No jen doufám, že ti trollové co se jen hádají a píšou kraviny občas taky zamyslí. Většina normálních lidí se diskuzí náležitě drží dál.

    Tudíž mám takovou menší zprávu pro redakci : Gamesplaye Pavla Dobrovského jsou kvalitní zdroje informací o daných hrách i s nějakým tím vtipným komentářem, takže bych chtěl říct, že odvádíte skvělou práci. Samozřejmě nesmím zapomenout i na pana Olejníka u Retra.

    Každopádně jsem chtěl hlavně říct ať se pořeší ty diskuze. Je to zhouba :D
    • Co by jsi furt řešil? Všechno zruš a hotovo.!

      Nebo to udělej jako u bleskovek a pak si tam bude notovat 5 lidí dokola a bude to veselé *15*
      Tvrdě na ty parchanty!
    • frantisek_nejezchleba
      většina čtenářů/diváků do diskuzí nepíše. Pochybuju, že by jako zpětnou vazbu brali zrovna názory z diskuze. :)) Ono kdyby to bylo naopak – sledovanost malá, diskuze však bohatá na chválu –, znamenalo by to, že dělají svou práci špatně. Když to tedy přeženu, dementní reakce v diskuzi jsou vlastně důkazem, že to dělají dobře.
  • Inquisitor
    Video jsem neviděl, ale pro mě je nejlepší Datastor. Ten mi stačí, protože do hry přináší přesně to, co mi vyhovuje.
  • Suhlasim, same retro a *okotini
  • radsi bych nejakou novou hru, tohle je porad tak pro dva lidi, mozna tri, kdyz pripoctu i toho externistu

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit