Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ta holka neni žádná Amazonka, aby ji museli uříznout kozy, žijeme v moderním světě, a když vývojáři věří, že di přes PhysX ji ty kozy nevypadnou, tak je to vcakju, ju?! *3*
  • A jak jsem psal zezačátku, tak se to bohužel opět zvrhlo z legrandy na diskuzi o <->vinách a z uvolněné diskuze se stalo "hluboké" téma s poselstvím, které by snad mělo něco změnit.
    Jestli tu jsou nějaký ženy/dívky, tak ať se k tomu vyjádřej, Vy muži/chlapci jim do toho hlavně nekecejte (ať se to tu zase nezvrhne na něco s hlubokou myšlenkou) a smiřte se s tím co Vám tu ženy napíšou.
  • Škoda že už ty survival horrory nejsou co bejvaly jako např.Alone in the Dark ,Resident evil I-II ,Silent hill si jěště tu kvali tu jakž takz udržuje .
    • Pravda. Poslední taková hra byl i Death Space, ale to se taky zvrhlo v akčňárnu. DS 2 a 3 už jsem proto nehrál.
  • to by jeden neveril, kolik se tu najde precitlivelejch slecinek i mezi chlapama, pripomina mi to ten dil IT Crowdu, kde Moss dostal menstruaci *1*
    • sirWallace
      Tady by si hlavne par jedincu melo najit zenskou... Nebo jim z toho za chvili definitivne svihne!
      Nevim nic a vsechno je mi jasny *1*
  • Proč redakce Games zvolila jako ilustraci do článku o survial hororu sexistický screenshot, který nejenom že degraduje ženské tělo na pouhou dekoraci (pravá strana), ale navíc vyobrazuje ženské tělo zmučené a sadisticky znetvořené (levá strana)?
  • Ty voe, kdybych chodil na nějaký weby, kde ženský v diskusi pod článkem "sexisticky" slovně mastu.bují nad fotkou nějakýho borce a jeho krásným zaobleným zadkem a dlouhým tágem, což bylo jasně naznačeno přes fotku spodního prádla v článku, tak bych se takové diskusi jen zasmál a řekl bych si: No jo, bláznivý ženský. Ale myšleno jen a jen v dobrým.
    Zatímco když se chlap humorně a v rámci mantinelů bez extra peprných výrazů vyjádří pod fotkou baby, která si o to vyloženě říká (už od vývojářů, kteří to tak ostatně taky cítí, když to tak udělali), tak to je takový chlap najednou sexistický ho.ado a důvod, proč ženský (asi nejspíš jen zatvrzelý feministky a frigidky) nechodí do diskusí na games. OMFG WTF? *15*
    A tak díky aspoň za těch pár ženských, co mají všech pět pé pohromadě, co sem nelozí moralizovat, ale zároveň se dokáží nad těmi humornými komentáři (bez urážek) povznést a říct si: No jo, blázniví chlapi.
    • Sexismus to ale je a svým komentářem jen přispíváš k jeho legitimizaci *5*.
      • Pouze konstatuju, že ženský na tom často nejsou jinak, jak vidno z různých diskusí.
        A žádný přehnaný a za vlasy přitažený moralizování a "šminkování" těch, co jen samy něco "jako ukrývají", resp. nechtějí vidět, že druhá (ženská strana) je na tom často velmi podobně, řekl bych přímo stejně, prostě na tomto faktu nic nezmění. *4*
  • Kterých dvou věcí jste si všimli jako první? No, z komentářů to je jasné :D
  • Kozy
    Teď koukám že mám fakt dobrý nick do této diskuze. mmm
  • walltar
    Se jí třeba pokazil zip a tady je z toho pozdvižení. Ale jinak někdy opravdu přemýšlím o tom, jestli už to herní vývojáři nepřehání. Jsou takovéhle obrázky potřeba? Vážně musí mít hrdinka (je to hrdinka nebo jenom nějaký podružný plebs?) utíkající před nějakým mutantem výstřih až pod pupík? Celkem nedávno tu byl článek o twitterové dikzui na téma proč je tam málo žen v herní branži ... a zrovna tahle promo fotka to krásně ilustruje. A diskuze pod ní zase krásně ilustruje proč je málo žen na herních diskuzích.
    • sirWallace
      Vy jste jak navedeny !! :D
      Proc porad spojujete diskuze pod necim s tim, ze tu nejsou zensky ?? Kolik znate automechanicek, znate nejakou zenskou, ktera je zednik? Tesar ?? Truhlar ?? Drevorubec ?:D
      Pocitace proste spadaji do sveta techniky a zensky ho vetsinou pouzivaji jen jako nastroj pro praci, nebo ke komunikaci
      Mezi tim, nez jim nekdo odepise na Facebooku, si zahrajou Farmville a podle jedny dvou statistik, tady par jedincu z toho dela, jaky nejsou holky hracky :)
      Pro jistotu zopakuji, ze jsem psal VETSINOU ! :D
      Auta taky maji nektery holky rady.. stejne jako motorky... Kup si casopis o motorkach, nebo autech... Vsude jsou nahaty zensky, nikdo nema problem, dokonce ani zensky.. Samy tam svoje fotky posilaji.. Kaazda druha chce byt modelka!!
      Proboha nechte zensky zenskyma a chlapy chlapama... Nenechte se zblbnout od par zzenstilych despotickych fanatiku !
    • Mart9
      A ženský to jako pohoršuje? Nebo co? Vždyť mužská postava taky neni nikdy neatraktivní tlusťoch a nikdo si na to nestěžuje. Všechny ty příspěvky mi tady od rána připadaly jako psané ze srandy a diskuse byla pěkně odlehčená. Nechápu, proč se z toho pak zase musí dělat taková aféra (viz. janchor)...

      A to, jak tady byla mužská část diskuse z té fotky nadšená, jen dokazuje, že takové herní postavy tady opravdu nejsou každý den.
      • janchor
        Přesně, mužský postavy jsou odjakživa sexualizovaný nachlup (pun not intended) stejně, jako ty ženský: http://www.bleedingcool.com/2011/11/27/what-if-the-male-avengers-posed-like-the-female-one/

        Ještě, že tu na chlapi.games.cz můžeme tohle utrpení nerušeně sdílet, jinak by ten společenskej útlak snad ani nešlo vydržet.
        • To je hrozně vtipný, redakce prdne takovehle obrázek a nástěnkář čeká oduševnělý komentáře.
          Asi takhle, když bude na obrázku vědkyně, budu debatovat o tom jakej má asi titul, když na mě budou z obrázku vypadávat kozy, tak budu debatovat o tom jestli sou pěkný. To je naprostá přirozenost..
        • Black_Hand
          ja si nemuzu pomoct, ale kdyz vidim vsechny tyhle predelany obrazky tak se jen pousmeju a reknu si, ze pokud se to tak holkam libi tak proc ne. byl bych docela pro. ale nejsem si jisty, jestli tohle je forma sexualizace muzu, kterou holky preferuji.
          • janchor
            Však probůh, to je ta pointa. To se nemá "líbit", to jen ilustruje, jak absurdně se nadbíhá mužskejm pudům.
            • Kein
              Ale my chápeme ten rozdíl těch póz, že jedné straně (mužům) příjdou normální a cool a té druhé straně (ženám) už nemusí. Co nechápeme, je to, proč by to mělo být špatně.

              Pokud někdo vytváří produkt, který z většiny kupují muži, tak ho logicky těm mužům přizpůsobí. Přijde mi to naprosto normální. Výrobce asi usoudil, že sexuální vyzývavost je asi pro muže atraktivnější než pro ženy. Kdyby tomu bylo stejně tak i u žen, tak by byli všude zase pozohýbaní muži. Jenže ženy touží asi po něčem odlišném, když u produktů pro ně mají muži většinou planďaté košile, vytvarovaný účes a kytku, jinak by si toho trh asi všiml.

              V průměru muži nejspíše chtějí více sex. Dostávají u určitých produktů tedy sexuální podtext. Ženy v průměru chtějí asi více cit. Dostávají u určitých výrobků, zase citový podtext. What's the problem? Je to poměrně jednoduchá a jasná rovnice.

              Já bych pochopil to, kdyby ženám vadilo, že nedostávají sexuální motivy, ale citové. Nechápu ale, že jim vadí to, co dostává druhá skupina. Ženám vadí (resp. tobě), že určité produkty jsou těmito symboly určeny převážně pro muže. To opravdu chceme aby se zavedl diktát, jenž bude určovat co se má, nemá vyrábět a jak? Nebo jak si představuješ průběh té změny jenž se vyvrbí v genderově vyvážené hry? A chceme vůbec takové hry? Co když mi jako muži se genderově objektivní hry nebudou líbit, třeba naopak proto, že tam ty pózy a prsa nebudou? Mám začít proti nim lobbovat? Budu na to mít morální právo? Podle mě to je velmi sobecké gesto.

              *reaguju na tvůj příspěvek níže, na který nejde už reagovat, klasicky.
            • Black_Hand
              v tom, ze se jim absurdne nadbiha se shodnem. a muj nazor na to uz jsem rekl: soustredim se spis na prsa a po chvili si reknu, ze tohle existuje v zabavnejsim vydani a o hre nepremyslim, takze to tomu alespon v mem pripade spis skodi. tech prsou si proste nejde nevsimnout. navic me mirne urazi, ze tohle me ma presvedcit ke koupi hry. petr to tam dal koneckoncu urcite kvuli tomu (uz vidim jak hned rozliceny pribehne, ze to tak neni :D).

              na me osobne "zaujeti zenou" zapusobilo spis ve videu z bioshocku. v te tanecni scene, kdyz po bookerovi liz chce at si s ni zatancuje a on rekne, ze netancuje (ja bych prkene rekl neco podobneho a pak se mozna mozna nechal presvedcit a vypadal bych neskutecne komicky). v realnym zivote by tohle na me asi zapusobilo velmi. ale zase je pravda, ze me v ten moment zaujalo neco jineho, nez prsa. doufam, ze to nebyly ty disneyovsky oci.

              zpet k maluvkam ono "jak by se vam libilo kdyby" podle me tak trochu selhava, protoze to neobraci kompletne. neobraci to do roviny "jak by se vam libilo kdyby z chlapu byly sexualni objekty" ponevadz na tech maluvkach jsou to sexualni objekty jen pro relativne malou skupinku lidi a me osobne nijak nepohorsujou, i kdyz je nevyhledavam.
              • janchor

                Reakce na příspěvek:

                Na těch malůvkách jsou v pózách, který působí naprosto idiotsky a absurdně, zatímco u ženskejch postav jsme na to zvyklý. Což je jádro celýho tohohle pudla - co je u jednoho pohlaví nepřijatelně blbý, u druhýho to na pohled působí "normálně". Já tady nehoruju za zakazování vyzývavejch póz, ale popisuju ten rozdíl, kterej spousta lidí ne a ne pochopit ("vždyť ve hrách jsou taky svalovci, to je přece taky sexismus!").

                A navrch připomínám, že jsem se tu nerozčiloval kvůli Resident Dobrý den, kozy ven - mě vytočila čistě ta reakce páně Wallace, která mi přijde nevkusná i jako vtip.
            • Kein
              Pokud to ženský chtěj, nemám nic proti tomu. Co ti pořád vadí? Jsme snad svobodná společnost. Ať si každý dělá hry a filmy jaké chce, i kdyby tam měly být trpaslíci s koňskýma penisama, pokud se to žneskýcm líbi, ať to mají!. To se považuješ za nějakého morálního arbitra abys nám tady všem předváděl gender osvětu a kritizoval?
          • Mart9
            máš pravdu, že to vypadá spíš jako předělávka pro teplouše
            • Black_Hand
              Lukas: wallacova reakce jiste byla.

              me oboji zobrazeni prijde kycovity nebo parodicky a ne normalni. pripomina mi promo fotky se schwarzeneggerem jako napr: http://screenology.files.wordpress.com/2012/06/commando_wallpaper_by_spitfire666xxxxx-d31h3dc.jpg . to je taky neskutecne stupidni, ale mavnu nad tim s nadsazskou rukou a tesim se na legendarni "zahradni scenu".

              souhlasim, ze pokud je toho prehrsel a je to prevladajici zobrazeni tak je to spatne, ale ani jedno zobrazeni nelze brat tak uplne vazne.
            • Black_Hand
              navic ja to myslim uprimne. jak vypada sexualizace muze zenou podle zeny? je to legolas? aragorn? george clooney? brad pitt? v jaky pozici? v jakym obleceni?

              EDIT: nedoslo mi, ze jsme v trochu jine dobe :). takze ryan gosling. lepsi?
    • ZvacA
      Tak, robili na tom Japonci. Ale není bez zajímavosti, že původně tam ani tahle spešl děva neměla být. Její místo měl dostat jakýsi typas, který měl skončit obdobně jako ona. No, ale do finální podoby Revelations to vyhrály kozy, byť jejich role postrádá patřiční prvek survivalu... prostě divný.
      • Keyz
        Jo Japonci. Stačí se podívat na japonská, korejská MMORG jak to tam vypadá.
        • walltar
          To mě ani nepřipomínej ... potom co sem viděl ten pedofilní ráj v teře mě bylo vyloženě špatně.
  • takove mam doma každy den *6*
    • Když tě kojí máma?
      • nebo když se koukneš do zrcadla?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit