Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • species

    To je clanek jak na super.cz......

  • G3ronimo

    Nie je 100€ ročne akosi moc? Podobnú funkciu má Origin za 25€ ak sa nemýlim a to sú v EA starí nenažranci...

    • Tak Humble Monthly je taky za nějakejch 10 éček na měsíc. Ale je fakt, že tam ti ty hry zůstanou v knihovně, i když předplatný zrušíš, což u Originu neni a jak to má nastavený Nitro netušim.

  • Luke_F

    Vzpomene si ještě někdo na ten "alternativní" obchod, o kterém se psalo cca 1-2 roky zpět? Za jeho vznikem mělo stát, tuším, trio nějakých bývalých vývojářů. Taky tvrdili, že budou pečlivě selektovat, který titul si tam pustí, taky pomáhali některým hrám na svět, a? Je to ještě vůbec funkční? Podle mě už je pozdě, naskočit do tak rychle rozjetého vlaku, Steam, GOG a obchody jednotlivých vydavatelů už mají trh naporcovaný a dochází jen k přelévání na základě té, které, nové funkce. To je stejné jako s operačními systémy na telefonech. Kde je konec Symbianu, Maema, Meega, Windows Phone, Firefox OS, Sailfish OS nebo Bady. Každý kdo chtěl prorazit to buď dokázal na začátku nebo byl poražen Androidem či iOS. Vyvíjet teď OS od začátku je hotová sebevražda. A stejné to bude i Discordem. A když už by dokázal nabídnout něco revolučního, narazí na zakonzervovanost stávajícího stavu. Steam se kritizuje horem dolem ale spolu se všemi komunitními funkcemi je prakticky nepostradatelný.

    Tedy, ano, možná se tomuhle počinu povede pár hráčů přitáhnout, ale masivnější úspěch je, podle mě, vyloučen. Už je prostě příliš pozdě pokusit se nabourat poměry, které jsou víceméně dané.

    • Hidden

      Ano, Fig bezi a je stale funkcni: https://www.fig.co/

      Ale nemel to byt ani tak obchod jako alternativa ke Kickstarteru. Jako obchod to moc nefunguje (odkazuje jen na jine, po dokonceni projektu).

      • jindra.veliky

        zrovna dneska jsem tu stranku onjevil a zjistil, ze se tam zafinancovala hra Jay and silent bob :D

    • ucho

      podobným směrem se snaží jít dávno Humble Store. taky má svůh Humble Monthly, taky prodává omezený výběr her. je to běh na dlouhou trať, zjevně se mu daří a web asi šlape. ale aby tu byl prostor pro dalšího, co vlastně s ničím převratným nepřijde? bez šance.

      ono naskočit do rozjetého vlaku teoreticky jde, ale chce to mít nápad a dobře ho realizovat.

  • Jack1947

    Nestačil by GOG ?

  • ucho

    no to je naprostá bomba nápad. takhle se to dělá.

    pečlivě vybírají hry, takže je jasný, že mě budou všechny bavit, protože přeci koupí takové hry nemůžu udělat chybu. některé hry dokonce ani nejdou koupit, ale za nepatrný měsíční poplatek mi je umožní hrát. neplánují přidávat velká kvanta her, takže mě zbytečně nezahltí. dokonce umí v aplikaci vytvářet zástupce na hry z jiných knihoven, takže si je dokážu pouštět i přímo z jejich aplikace. revoluce. tohle tady chybělo.

    no ale dost ironie.

    • species

      to neni ironie, ale sarkasmus. Common mistake. Nicmene souhlasim.

    • Ne, že bych nesouhlasil, ale hrabat se v tý hromadě odpadu na Steamu taky vždycky neni zas taková sranda, jak by se mohlo na první pohled zdát...

      • ucho

        to je relativně drobnost, na které se dá zapracovat. pořád je lepší se hrabat v bordelu a být schopný něco najít, než nemít možnost si danou hru vůbec koupit. je zcela absurdní mít záměrně omezený výběr. to funguje pouze u exkluzivního obsahu, jinak to službu degraduje jako takovou (neplní svou základní funkci a alternativy jsou)

        • species

          a pak je tu taky to, ze hry jsou dost subjektivni. To co se vyvojari muze zdat jako propadak muze pro nekoho byt super hra za kterou by rad zaplatil.

  • Veskoslav

    Do roka mrtvé.

    • Jenze Nitro uz nejakou dobu funguje bez her ;)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit