Přejít na výpis diskuzí

Druhý datadisk Civilization VI se točí kolem přírodních katastrof a globálního oteplování

22.11.2018 13:50
Patrik Hajda 7 příspěvků

Šestá Civilizace se zatím dočkala jen jednoho velkého rozšíření Rise and Fall, které vaši civilizaci sem tam vyneslo na výsluní, jindy na samotné dno. Přidalo stavy nouze, nová spojenectví, národy i vůdce. Téměř po roce od jeho vydání se dočkáte druhého datadisku nazvaného Gathering Storm, který ze...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • TheGGG

  globální co?

  nah Země je modrá, nikoliv zelená planeta

  • Cituješ člověka co si plete pojmy klima a počasí a vůbec neví co znamená kalibrace modelu... Cool

 • much0J

  A bude se to znečištění počítat do jednoho z vítězství? Nebo budu to moct používat jako páku na slabší civilizace? Víte, ať je to jako ve skutečnosti :D

 • Iosephus

  Tak prostě počkáme v horách a necháme je utopit. Easy win

 • booczech

  Ještě tam mohli zařadit bonusovou jednotku nezkrotných vědců modlících se ke klobálnímu oteplování. S každou postavenou továrnou nepřítele, by dostali bonus k rage. ....Jinak pokud překlad není špatný, tak vývojáři by to měli pojmenovat globální klimatickou změnou ...oficiálně už žádné "globální oteplování" neexistuje. :)

  • Klimatická změna a globální oteplování jsou pojmy které se používají od začátku vedle sebe, mají rozdílné významy: https://climate.nasa.gov/resources/global-warming/ . Globální oteplování se stále jako pojem používá a nikdo moc nepochybuje o tom, že existuje, ani že je z podstatné míry ovlivnění lidskou činností: https://climate.nasa.gov/scientific-consensus/ . 

   Bohužel se můžeme dostat do stavu, kdy se začne masivně uvolňovat CO2 z permafrostu, a bude to prekérka, protože tam už oteplování nebude primárně antropogenní. Přičemž zvednutí teploty o několik stupňů by mělo celosvětově dost radikální dopad na lidstvo jako takové (mj. globální migrace v obrovském měřítku).

  • ravux

   Nejen oficialne...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit