Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • výborná hra, daleko lepší než statická a nudná Baldurs Gate....
    • del0
      Zavolejte tomu děcku někdo pohotovost.... má záchvat... *15*
  • Jack1947
    Skoro těžko uvěřit že za tím stojí Bioware parádní bojovka která nemá na pc obdoby. Zabaví snad i po letech tehdy jsem jí ani nedohrál. *3*
  • Ještě si pamatuju jak o hře mluvil v jednom podcastu Radek Friedrich - "Jade Empire neboli v překladu Jadeitové Impérium" - nejlepší překlad názvu hry :D
    • Ja bych to prelozil spis jako...
      Nefritové císařství
      ...moc hezký *4*
      • Každej co má alespoň angličtinu ze základky by to takhle přeložil...
    • frag.ment
      Nerozumět tvojí Tatarštině..
  • Skvělá hra, doporučuju stáhnout mod Jade Empire in style. Bral bych více her na toto téma, stará Čína a kung fu to je pro hry skvělé téma.
  • "BioWare v Jade Empire navíc přešli od světelných mečů a futuristických palných zbraní na bojová umění...." sranda je, že po získání muškety Mirabelle jste mohli veškerá bojová umění hodit za hlavu a všechno poctivě zastřelit *1*
  • Túto hru som hral pred veľa veľa rokmi a už si ani poriadne nepamätám o čom presne bola, ale do dnes si pamätám ten pocit nadšenia, keď som ju hral a vryla sa mi do pamäte, ako jedna z najlepších hier aké som kedy hral. Dnes je doba remakeov, takže ak by spravili remake tejto lahôdky, tak by som si ju určite kúpil.
  • Víte, že je to původně konzolovka?
    • Nech mě hádat, ráno si se vzbudil a praštil si se o futro? Jejich jediný původní konzolový projekt je Knights of the old Republic 1 na první Xbox, to je parádní hra, ale zrovna Jade Empire je multiplatformní počin, zjisti si prosím tě co to znamená, než tu začneš šířit bludy, ano?
      • hře, která na PC vyšla dva roky po Xboxu, je mulitplaformní počin? *15*
        • Viz GTA V *5* ne že by mě to čekání neštvalo, ale je spousta her co hrát mezitím, u Jade Empire se počítalo s remakem na PC, po té co měl na PC úspěch KOTOR, akorát to hochům z Bioware "trochu" trvalo
          • neříkám že ne, ale jaku multiplatformovku beru i v té době PS2, což mě navádí na myšlenku, proč ani Kotor ani Jade Empire nevyšel na PS2? Vlastně to pokračovalo ještě s Mass Effectem, který taky nevyšel na PS3.
          • *LTI, tady je vidět, že outsourcing se nevyplatil ani tenkrát, natož u Batmana
    • Vážně? Sakra, jak to mám teď odinstalovat z Originu? Já tam konzolovky mít nechci...
      • *15* tak jsem to nemyslel, jen jsem se chtěl ujistit, že PC Master Race ví, že tu slintá nad konzolovkou...
        • del0
          "jen jsem se chtěl ujistit, že PC Master Race ví, že tu slintá nad konzolovkou"

          Mě si akorát ujistil v tom, že si hlupák. Bioware, v té době primárně PC developer, akorát vydal hru dřív na XBOX, protože Mrkvosoft mu nastavil řiť a ty máš z toho vánoce. Hodně zoufalý trolling... *7* Oh wait... ty seš vlastně ten frustrovaný chudák, co nemá na next-gen topinkovačích co hrát... *15*
          • "Bioware,v té době primárně PC developer"

            Myslíš ten Bioware, který rval první Kotor na Xbox? Bych spíše řekl, že Bioware bylo primárně Xbox Studio... Máš nějaké popletené *15*
            • chápeš psaný text? *15* Jasně vedeme diskuzi o době Kotor- Jade Empire. Diskuze navazuje na tvůj zvratek: "Bioware, v té době primárně PC developer" Což samozřejmě není pravda a jasně to dokazuje Kotor a Jade Empire, že Bioware v té době bylo primárně Xbox studio, nikde se nevede diskuze o době před Kotorem. Takže doporučuji číst pořádně, pochopit psaný text až pak reagovat dítě.
            • del0
              Kotor 1 byl první hrou od Bioware? Oh wait.. děcko, co si v době prvního Kotora ještě hrálo s legem, tady poučuje o historii Bioware. *15*
        • hral jsem to tenkrat asi 20 minut, takovej hype a pritom to byla jen akcni cypovina

          asi se z toho rpg stalo az nekde v prubehu
          • troll?
  • TheGGG
    co si vzpomínám bylo to docela slušný, hlavně ty čínský kravinky...
    • Pred davnymi a davnymi roky jsem na to cetl recenze a bylo to hodnoceny moooc dobre *7*
  • Na této hře se mi nejvíc líbil hlavně ten unikátní pohled na tradiční schéma "hodný/zlý" charakter. Už poměrně z kraje hry (pokud se dobře pamatuju, hrál jsem to tak před 8 lety) vám tam jistý mistr poví, že existují 2 cesty - Cesta otevřené dlaně (pomáhej druhým) a Cesta sevřené pěsti (záměrně druhým nepomáhej, jinak se sami nikdy nestanou dostatečně silní). Zároveň vám naznačí, že žádná z těchto dvou cest není horší než druhá a že opravdoví mistři těchto dvou cest se vzájemně respektují.

    Díky tomuto filozofickému přesahu se Jade Empire jako jedné z mála her aspoň trochu podařilo odtrhnout se od těch zažitých schémat a černobílost charakterů alespoň myšlenkově nabourat. Zůstala tam pořád, nicméně vy to už nevnímáte jako hodný/zlý *4* . Tohle jsem si odnesl i do reálného života a upřímně řečeno ani po těch letech stále nemám jasno, která cesta je lepší *1*
    • Pethulla
      Já ti nevím. Sice to má vznosný název, ale nic jinýho než černá-bílá to není. I ty volby jsou takové typicky Biowarácké, tj. Mirek Dušín nebo hajzlík, nic mezi.
      Ale jinak je Jade Empire supr, jen bych to doporučil hrát na nejtěžší obtížnost.
      • Jj souhlasím, že ve výsledku to, až na výjimky, opravdu černobílé bylo a že hra člověku až příliš naznačovala: "Cesta sevřené pěsti je ta zlá". Nicméně slova toho staříka ze začátku hry ve mě po celou dobu hraní rezonovala a to rozhodování díky tomu bylo trochu jiné. Pocitově. Alias člověk si mohl ospravedlnit i případné zlé rozhodnutí. Přestože reálně to ta hra nereflektovala tak, jak by člověk asi čekal. Nebyla žádná odměna za zlatou střední cestu jako např. v Zaklínači. Bioware to tak hold dělá - dneska by si s tím poradili možná už o něco líp (ale né o moc *1* ) - ale stejně dávám palec nahoru za dobrý nápad. Je to ta nejvíc věc, co si z té hry pamatuju.

        Jinak taky doporučuju nejtěžší obtížnost - souboje jsou tam spíš z lehčího soudku.
  • deathfish
    Pomožte s peticí pro druhý díl Jade Empire 2 !!

    PETICE ZDE

    *4*
    • Dotaz, pomohly tyhle petice někdy?
      • deathfish
        Ano, ale jen spíše ty úspěšné (aspoň k vyjádření tvůrců když nic jiného), takže když budeš sdílet, budeš moc hodný *15*
    • ja to sice nehrál, ale bioware už davno neumí delat dobre rpg. možna to kdysi byvala dobra firma ale ted už ne. takže pokud by byl druhy dil ve stylu ME nebo DA tak si to mužou nechat
      • deathfish
        To se ale nedozvime, pokud to nebude. Takže i když to nechceš, pomoct vždy můžeš *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit