Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pro originalni zazitek je nejlepsi hrat hru na puvodnim hardware a to vcetne zobrazovaci jednotky. Pro prodej novym hracum je nejlepsi remaster.
    • MikeR
      No tak ačkoliv 90% herního času strávím u her starších víc než 20 let, k originálním zážitkům (spojeným s nefunkčníma kazetama, disketama, hlučným větráku, kterej dokázalo přehlušit jen rachtání pevnýho disku atd atd), se nijak vracet netoužím a za DOSBox a emulátory všeho druhu jsem nesmírně rád. Nemluvě o tom, kam bych dal všechno to železo, takhle mám v počítači desítky historických počítačů a konzolí, nemusím zápasit s kabelama. A i ty hry pro SNES a SEGu a další konzole tý doby se daj na počítači skvěle užít, to je jenom taková póza říkat, že to není zdaleka takovej zážitek.

      V čem máš ale úplnou pravdu, je CRTčko. Na to nedám dopustit, zvlášť na starý hry se na LCDčkách koukat nedá (a nejen na ně). Dokonce i na velkých CRTčkách vypadá nízký rozlišení pořád fajn.
      • akorát z CRTček chytáš RTG záření, pokud u nich sedíš blízko, což u her většinou jo
        • RTG zareni CRT monitoru je nepatrne, monitorove sklo je olovnate, kdo ma strach, muze si pred CRT dat filtr, ktery z toho nepatrneho mnozstvi zachyti 99,9 % emisi, pricemz monitory vyrobene po roce 2000 mely ten filtr integrovany uz v sobe.
        • MikeR
          Na něco umřít musim. *5*
    • Možná pro nostalgiky nebo totální geeky. Nedokážu si představit, že bych měl kvůli nějaký hře třeba ze ZX Spectra řešit ještě kazeťák, 40 kilovou CRT krabici, pak to nahrávat jako tenkrát, 5 minut jednu hru a modlit se, abych neměl tape loading error - to už je fakt extrém.
      • Uz ZX melo disketovku a CRT je zcela zasadni, hry ze ZX, ale nejen z nej, treba i z PS2, vypadaji na LCD hnusne. Ja si proto treba jednu trinitronovou TV drzim a zadny extrem to neni, dela to kazdy fanda do starsich her.
        • ZX mělo floppku až u těch novějších modelů, já jí třeba neměl. Jinak osobně sem fanda starých her, ale nědělám to, co tvrdíš, čímž jednoduše vyvracím tvůj výrok. Co se týče kvality LCD, nevidím problém, pokud nehraju ve full-screenu nebo pokud má emulátor scaling.
          • Nejsi fanda, kdybys byl, mas a pouzivas puvodni hw. Tvuj zajem o stare hry je povrchni, to z tebe fandu nedela. Fanda do zavodnich her si poridi treba kokpit s volantem, byt se asi jako fanda citi kdejaky hrac zavodnich her. Fanouskovstvi je ale ponekud hlubsi, fanousek svym zajmem zije.
            • Děkuji za výklad Tvé Osobní definice fandovství, je to pěkné, ale moje definice je trochu jiná.
        • nedela
  • emulace jistě ale dělat hru znova(nebo film) mne přijde jako vyhozené peníze a ztráta času.který by se dal využít na nové věci.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit