Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Fajn na pripadny porty hez z pc nebo konzoli, ciste mobilni hry takhle vesmes vypadat nebudou proste z duvodu, ze nikdo nebude chtit davat tolik penez do vyvoje mobilniho titulu s prodejni cenou 100kc a par mikrotransakcema.
    • Neni uplne pravda. Jejich dnesni nastroje a examply ruznych prefabu/kodu/her a pod tak velky rozpocet ani nepotrebuji. Samotny blueprint system stahne rozpocet tak o tretinu dolu - samozrejme jen s lidmi, kteri jsou schopni na tom enginu delat.
  • oin.odin
    takže
    1.) ... dx12 ... to ako vážne ... že o tom nič neviem
    2.) K1 nie je tak úplne "mobilní čip" a ja tak to bežalo asi na 64-bit-ovom Denvre ...
    3.) najviac ma ale pobavila informácia o trojtýždennom preklopení na android ... cca rovnakí čas ako delí WWCD a I/O od seba ...
    4.) android nie je pre "konzolu" zrovinka ideálny os pri jeho hardware fragmentácii ...
    • oin.odin
      ale nie že by som neveril herným zariadeniam na ARM platforme ... len neverím nvidii a tej jej šaškovaní s tegrou celkom by ma zaujímalo ako veľa na jej vývoji už prerobila
  • alladjex
    Telefony postupně zabijou přenosné herní handheldy. Budou se na ně dělat čím dál tím sofistikovanější hry, které se budou těm současným z hendheldů budou víc a víc blížit. Na hendheldy se postupně zapomene... protože se bude narážet problémy a nevhodnost dotykového ovládání, vyvinou se lepší featury, na mobilech přibudou tlačítka na hraní až někdo po letech objeví herní hendheld. A to bude bomba. Protože si na tom budete moct zahrát přesně tak super hry jako teď třeba na PS Vita s funkčním mobilem na volání po ruce. Budoucnost je světlá ;]]
    (ps: žádné 3DS, Vitu a spol nemám a nikdy neměl a na mobilu nehraju, i když jinak hraju ;] )
    • To teda ani nahodou. Jednak handheldy vyrabaju len japonske firmy (Nintendo a Sony) a tam su to zdaleka najoblubenjsie herne zariadenia - oblubenejsie nez domace konzoly, na hranie oblubenejsie nez mobily...

      A druhak ovladanie akychkolvek hier na mobile je pain in the ass a cim 'sofistikovanejsia' hra, tym horsie ovladanie.

      No a to najdolezitejsie - iOS by mozno konkurovat mohol, ale Android so svojou uzivatelskou bazou, ktora kradne SW este viac ako bezny pouzivatel PC je pre vyvojarov drahych projektov kompletne nezaujimavy.

      (ps: mam 3ds aj vitu a hlavne 3ds je momentalne moja najpouzivanejsia herna platforma + mam android telefon ktory by som na hranie hier nepouzil ani keby mi za to chcel niekto zaplatit).
      • To je ale škoda milý pane. Já na mobilním telefonu projíždím klasiky z PSX a musím říct, že se díky možnostem mapování virtuálních tlačítek atd., stávají kolikrát hratelnější než na gamepadu. Zrovna nedávno jsem takhle dohrál Resident Evil 2. Rovněž doporučuji mobilní remaky Final Fantasy. I vysoká cena je dle mého názoru přiměřená počtu hodin u hry strávených.
        • Prave tie mobilne remaky FF hier som skusal (konkretne FF6) a je to grc. Ovladat sa to neda, tretinu obrazovky nevidis cez prsty a proste bleh. Takisto som to hral na Vite a je to jednoducho mnohonasobne lepsi zazitok. Na klasiky z NES/SNES/PS1/GBA/GBC odporucam stare PSP, staci ho hacknut a nahadzes si tam emulatory vsetkych tych konzol.
          • Tak v tom případě neumíš používat dotykovou obrazovku.
            • No to je dost mozne. Hlavne nemam rad pouzivanie dotykovej obrazovky, strasne ma stvu tie smuhy co tam ostavaju na displayi.
  • Konzolisti utřou :D
    • Jack1947
      Co by měli utírat, pusu od drobků? *7*
      • Aby to za chvilku nedopadlo tak, že připojim doma tablet pres HDMI k TV, k němu přes OTG kabel gamepad či kl. a myš, a budu mit plnohodnotnou konzoli s lepší grafikou než kdejaky next gen :D
  • Pilgrim66
    RDR má na Androidu časem být
  • Ferdis2
    "mohly by se začít objevovat za pár let porty PC a konzolových her na mobilech mnohem dříve, než se tomu děje dnes"
    To je len zbožné želanie Google. Faktom je, že ak bude nejaký vydavatel ponúkať Android port svojej 60 dolárovej hry za 5 dolárov, tak svoje značky úspešne podreže....
    • Jack1947
      Mohl by to vydávat třeba za těch 60éček... aby z toho něco měl.
  • Já vám nevím, ale shadery jsou na androidu od verze 2.2 (květen 2010)...
  • Takže taková PS Vita?
    • Jack1947
      Možná lepší... i to ovládání dneska už pilujou. Safra handheldy by se měli třást aby je Mobily ne předehnaly v oblíbenosti už dneska je to na štýru.
      • Ty já ti nevím...na těch dotykových mobilech se hraje špatně když si zakrýváš prsty displej. Možná by to chtělo přes mikroUSB nějaký ovladač *3*
        • Jack1947
          Nvidia shield ti asi nic neříká a gamepady jasně není to plnohodnotné jak na konzoli. Hrát se na tom asi dá dokonce jsem SHIELD chtěl... mobilní hry mně nějak pustily takže mi to je šumák. Hrát se ale dá ne že né a né jen na obrazovce. (Což mi nevadí).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit