Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nejlepší strategie...hraju spolu s Hoi od prního dílu a vždycky furt dokola, kromě EU III kde jsem nějak nepřenesl přes srdce tu hrozivou grafiku, a i přes to, že hry od Paradoxu sázeli spíše na grafiku funkční než líbivou tak si myslim, že EU IV je dobře koukatelná...pro každého kdo to myslí se strategiema vážně povinnost
  • tonnymontana
    mam rad hry ktere nuti hrace si neco nastudovat a pote davaji paradni hratelnost:) az s podivem koukam jak je evropa oblibena pritom trend u her je spise zlehcovat a usnadnit. Treba se blejska na lepsi a hlavne obtiznejsi vlnu her. mno uz bylo na case:)
    • Je řada her, které si jedou své a mají svůj přístup k obtížnosti. Série EU je tu už dlouho, takže nový díl EU vůbec neznamená změnu trendů ale prostě pokračování série a nic víc.
      • tonnymontana
        ja vim ale nejprodavanejsi maji trendy zlehcovat atd.. takhle jsem to myslel:) samozdrejme ze je hodne serii ale i ty se casem docela zlehcily bohuzel:/ europa je hezkej ukazkovej pripad ze to de i jinak ovsem jak to vydelava to netusim
  • eStar
    Tohle je jedna z nejlepších strategií co jsem kdy hrál (a že jsem hrál už hodně strategií). A zaslouží si každou korunu co jsem do ní vložil. Věřím že i DLC a datadisky budou stejně povedené.
    • Je třeba pumpuvat do Paradoxu peníze, aby se vyřádili na Victorii III. *1*
      • spis na hearts of iron .
        • spíš na East vs West
          • Pokud se bude Paradox Development držet chronologie z posledních let, bude vskutku pořadí EvW, HoI, a až pak Victoria. Přičemž jsou v mezidobí možné nějaké další jednorázové hry se specifickou tématikou, jako byl třeba Sengoku, nebo March of the Eagles.
  • tak koukam že jsem dostal hodne minusu za to ze jsem rekl ze interface je maly, vemte si centimetr a zmerte si to a pak srovnejte s jinymi hrami, treba s civilizaci
    • Je na to mod s většími písmeny. Zkus workshop na Steamu.
    • Nic proti, ale jsi vedle. První díly Civilizace také měly spartánský interface. A nejen ona. Novejší díly už jsou hezčí, ale u her od Paradoxu by to asi nefungovalo, protože je daleko rozsáhlejší. A proč měnit to, co funguje? Kromě toho, člověk není přece slepý, a v dnešní době není nic jednoduššího, než se podívat na pár letsplay.
      • kickasl
        Joe je TROL.
        Rikam mu, ze mele blbosti ma opravdu cenu...
      • nevim proč když nekdo upozorní na problem, tak je hned zavalen hatem a označen za de6ila *7* neni to vubec ojedinely problem stačí googlit, ma s tim problem vic lidi.
        reseni by bylo naprosto jednoduche a mimochodem problem s neprehlednym interface je zmine i v zdejsi recenzi, tak je recenzent asi taky mimo a mel by zajit k očari že jo. navic se zda že problem se tyka hlavne vyšších rozlišení, takže jde spíš o technicky nedostatek než dizajnove rozhodnutí
        • Llour
          Ale my všichni tady víme, že ani kdyby jsi neměl problém s přečtením několika tabulek, tak by jsi si EU 4 stejně nekoupil.
        • Ani jednou jsem neřekl, že by sis měl zajít k očaři. Co se týče rozlišení, jak jsem psal, stačí dát menší.

          Za mě musím říct, že mi ten design vůbec nevadí. Paradox ho pouze rozvijí, protože ví, že by byla hloupost, aby se neustále měnil - hráč pak najde prakticky vše při starém a pouze objevuje nové věci. A nováček se zase může procvičí v tutoriálech - které jsou mimochodem v EU IV asi nejlepší ze všech.
  • jak je to moc slozity - treba s X3 jsem se prokousal a bavilo
    • Pokud se nebojíš myslet a pár dní se v tom hrabat, nemůžeš s tím mít problém.
    • Když to pustíš poprvé, tak nevíš naco kliknout dřív, ale mrkni na nejakej lets play na youtube, zahraj tutorialy a poradíš si *3* . Doporučuji Portugalsko jako první zemi za kterou hrát a naučit se to tak.
    • Inquisitor
      Není to nějak zvlášť složitý.
  • možna dobra hra, ale bohužel pro lidi se slabším zrakem nehratelná, protože ty pidi tabulky jsou nečitatelne. Ale jak koukam to video ten týpek je taky brejlovec, takže se z jejich strany jedna spíš o demenci než ignoraci
    • Není úkolem vývojáře vypořádávat se s nestandardními požadavky jednotlivců.
      • Nadruhou stranu je pravda, ze treba i me vadi, ze nejde ingame v nastaveni alespon vybrat vetsi font textu. Nastesti na to aspon existuje mod, ktery prepise herni fonty za trochu vetsi upravene verze, ale bylo by fajn, kdyby neco takoveho bylo podporovano nativne.
        • GUI by možná mohl škálovat. Ale nevidím důvod, proč by se na to relativně malé studio mělo soustředit. Jejich výjimečnost je právě v tom, že pozornost věnují na 100 procent herní náplni a mechanice, díky čemuž jsou jejich hry tak dobré, jak jsou. Pokud to spouštíš na 15'' / 1080p obrazovce, je to skutečně tvůj problém, dolů s rozlišením můžeš jít vždy. Na rozumných rozlišeních to vypadá rozumně.
          • Tak dik za radu. Samozrejme ze to ve snizenem rozliseni hraju. Pointou toho co jsem psal ovsem bylo, ze kdyby slo ve hre jednoduse zvetsit font textu (coz neni zmena, ktera by vyzadovala nejake zasadni prepracovani GUI) tak bych se snizenym rozlisenim hrat nemusel.
            • Uvedomuju si, ze resit takoveto veci na zdejsim foru je absolutne bezpredmetne. Puvodne jsem se chtel trochu zastat Joea, ktery zde sice bezne trolli hlava nehlava, ale zrovna toto je vytka, ktera neni uplne ojedinela, protoze jsem se s timto pozadavkem setkal u vicero hracu jak na hernim foru tak na steamu - z tama jsem z nekama nakonec vydoloval link ten mod takze ja jsem happy. Ale jak jsem psal - bylo by fajn, kdyby to bylo podporovano nativne.
            • Jo, proč ne. Ale pořád nevidím důvod, proč by to měli dělat vývojáři, pokud to jde namodovat.
      • jak nestandardni, vem si centimetr a zmerej si to vo.e, a taky tenhle sajrajt nehraje moc lidi, proč asi
        • Jasně, z nudy už přes deset let vyvíji hry, které "nikdo" nehraje... Europa Universalis, Hearts of Iron nebo Crusader Kings nejsou pro každého. A bacha, na obalu tohle upozornění nepíšou.
          • nerekl bych ze jde o vyvoj, spíš spam nizkonakladovych sr4ček *3*
            • Inquisitor
              Tolik hodin zábavy mi ještě žádná hra nenabídla. Kdo má rád historii a trochu fantazie, tak má vystaráno na hodně dlouho.
              Ale proč to vůbe píšu, když si jenom provokatér.
            • Pokud jsou hry od Paradoxu nizkonákladové sr4čky, tak to kloubouk dolů panům z Paradoxu, protože vytvořili s tak malým rozpočtem tak rozsáhlou a komplexní hru, jako nemají kdejaké AAA ub3r b3st gamesy, i tenhle menší datadisk přidává tolik, co kdejaká plnohodnotná hra viděla možná tak z rychlíku *8*
            • Zase jsi na omylu. Synchronizace všech mechanismů není žádná legrace, aby to vše fungovalo, jak má. Navíc, vývoj Europa enginu nebyl zadarmo.
    • Tak jdi k očaři pro brýle, trolo
      • ja z principu nebudu čumet na pidi menu, když jsou vyvojari ignoranti a neudelaji normalni uzivatelsky prijemny interface. bohužel ode mne penize neuvidi, jejich chyba.
        • Oni to přežijí - mimochodem, stačí si upravit (snižit) rozlišení a ikonky se o hodně zvětší...
        • Jak to tak sleduju, tak od tebe neuvidí peníze nikdy a nikdo.
  • a nebylo lepsi kdyz sem si to zabral a bylo to rovnou moje a dostaval sem vsechny prachy a ne jen 5 procent? :D
    • smejki
      všechny prachy nedostáváš ani teď.
    • lepší z hlediska metagamingu to není,ale realistejší, a paradox se vždy snažil(v ramci mezí) z toho udělat co nejvíce historickou hru(mechanika,atmosfera,néé že nemužete změnit historii,a za Bohemii dobýt evropu)
    • kdybych chtel dostavat 5 procent tak z nich udelam vazala :D
      • JA MEIN FUHRER,QUESLING HIER zatraceny limit znaku,Ty zlobivce ty si budeš dovolovat na caesara brute ? tu más čerte kropáč,Teda brute dýku.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit