Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zdravim.hraju eve uz pres 3 roky a muzu tu hru jen doporucit....je to ta nej online hra kterou jsem vyzkousel. Válka o 6VDT jsem se zucatnil a vyhraly jsme a ze to bylo zpomalene CCP je pravda. Jinak zacatky u kazde hry jsou obtizne....ale kdyz budete trpelivy,tak si to zamilujete stejne jako ja. Fly safe /0
    • Jsou tam měsíční poplatky?Jestli ne,kupuju! :)
      • Bud si ji muzes kupovat na mesic,tri mesice a vice za realne penize a nebo pak ISKama(hraci penize).
  • Je to lakavy, to je fakt.. ma smysl se do toho poustet pokud rekneme tomu muzu dat cca 2 -3 hodiny denne? Je to klasicky leveleni, craft, endgame(raidy?) Da se to hrat i jako ciste pve? Asi vyzkousim ten 14denni trial :)
    • hraju 15 hodin tydenne, rekl bych, ze jsem casual hrac. neni pravda ze endgame je 0.0 a hraci rizene aliance. hraju eve uz 5 let, a byl jsem tam par krat. :) souhlasim ale, ze pve pro hrace trocha kulha. eve je otevreny svet s neomezenymi moznostmi, a zacatek je sice tezsi, ale stoji za to. ja bych doporucil najit si kamarady v eve se spolecnymi zajmi /easy way/, je to velka sranda, ale klidne muzete hrat i solo /the hard way/.

      uzitecne informace cesky najdete na http://playr.cz/eve-online/ ...
    • "Je to klasicky leveleni, craft, endgame(raidy?)" Ne, na té hře není nic klasického v žádném směru. Čistě jako PVE se to hrát dá, nicméně největším lákadlem je stejně PVP. 2-3 hodiny většinou bez problému stačí, záleží však na tom jakou činnost provádíte.
    • Čistě (skoro) jako PVE se to hrát dá, ale nejsou tám žádné raidy, aspoň ne stabilní. A myslím, že PVE samo o sobě člověka nenaplní, chce to k tomu ještě něco. Já jedu hlavně PVE, tak mluvím z vlastní zkušenosti. *4* Jinak EVE nemá endgame, je to sandbox.
      • Inkurze a větší expedice by se daly brát jako raidy. PVE ve wormholách může být taky celkem masakr vyžadující více lidí.
        • Ale ani jedno z toho není stabilní :) . Pořád to je někde jinde. Ale jo, je to takové raidovité. Nebo některé vyšší komplexy, to je zas takový dungeon raid. WH space radši nedoporučuji, na to musí přijít každý sám *15*
    • Ta hra ma velmi steep learning curve. Ako PVE sa to hrat neoplati, tie misie su velmi repetivne. Cela podstata EVE je zivot v tzv. nullspace, co su sektory ovladane hracmi. Tiez som to cca 2 mesiace skusal, ale ako novacik tam budes len cannon feed pre skusenych hracov
      • A nebo jit do Wormhole :) Nulsec je pro organizovane stado, kde to cele ridi FC a ostatni jen strili a umiraji... Elite commandos ziji a lovi bez localu :)
        [center][url=http://bandofmagnus.cz/?a=home[/url][/center]
        http://www.youtube.com/watch?v=FbxVkUtEvSs
        • Pokud to ovsem neni NPC null space (syndicate), pak je to po vetsinu casu raj pro small gang pvp.
  • Mám ovšem pár připomínek. CFC není aliance, co se týká EVE slovníku. Je to "aliance" aliancí. CCP se nerozhodli zpomalovat, zpomaluje se to samo (aspoň co je mi známo).
    • Veskoslav
      CFC je myslím teď tvořena 5 "superaliancemi" a pak aliancemi menšího rozsahu. Ale nevím, my jsme dostali od nich po pysku, tak jsem ani nezjišťoval, jak to vlastně je:-X
  • Inquisitor
    To musí být hroznej žrout času :). Ale takhle nějak jsem si vždycky představoval, že má onlinovka vypadat.
    • rozhodne daloko mensi zrout casu nez themaparkove (rozumnej klasicke WoW...) MMO, kde aby jsi mohl cokoliv delat musis byt online (nekolika hodine raidy...), kdezto v EvE jede skilovani a craft i offline, ale je to nejkomplexnejsi online titul a je to otom ze co ve hre budete delat a jak to budete delat je ciste na vas
      osobne se tesim na dalsi pocin od CCP, ktere ma fungovat na stejnych principech jako EvE jen to bude ze sveta World of Darkness
  • funguje vam steam?
    • už jo :)
  • Momentalne jenaktivnejsi cesko/slovenske forum ze sveta EVE
    http://quafe.cz/index.php
  • vobec som ti nerozumel , ale zavidim ti....skusl som to zacat niekolko x hrat nevydrzal som :(
  • Vždycky jsem to chtěl začít hrát ale odradila mě pak ta koplexnost hry kterou bych asi nepobral Vyšperkovat si svojí vlastní loď by zakladní princip hry chytit atd... to bych asi chvíli trpěl nevím no :D Nicméně ano je to fascinující ale ne pro všechny.. *1*
    • destabilizator
      Zacinajicim silne doporucuju udelat vsechny tutorialy, abyste tak nejak ziskali ideu o tom, co byste radi v EVE delali/ s cim letali a pak se pripojit do jedne z korporaci "pro novacky" - uzasna EVE University napr.
      Tam to funguje v podstate jako ve skole, jsou naplanovane ruzne lekce (napr. vysvetleni principu pouzivani raket, sond, modulu na lodi, atd.) a take eventy - flotily vyrazi na okruzni jizdu, tezarske operace, navsteva low a null security systemu, exkurze do cervich der... Pripadne pro sebe muzete ziskat mentora, ktery vam pomuze se rozbehnout. Samozrejme vse anglicky, bez toho se do serioznich onlinovek radeji nepoustejte ;)
    • Keyz
      Tak po takové době asi máš různé návody apod. Co přesně udělat aby jsi neztrácel čas chybami. Naskočit do MMORPG po čase je pak jiný zážitek, než od začátku. Hodně lidí ví co a jak a tady se o to podělí.
    • OMG ... koukal jsme teď na nějaké vide možná bych to fakt hrál ale mě se nechce u toho zas strávit život...
      • BTW: dá se považovat EVE za HARDCORE MMO ?
        • Pokud byste měl zájem tak vám mohu nabídnout rozšířený trial + nějakou pomoc do začátku. Hra je však celekm obtížná, mezi současnými mmo určitě nejobtížnější. Speciálně ze začátku je třeba mít velkou trpělivost a tím začátkem myslím první přibližně 3 měsíce.
          • Ahoj, asi bych to chtěl zkusit, můžem se nějak domluvit na ten trial a pomoc? :D
            Díky
            • OK, napište mi na mail Star256@seznam.cz. Pošlu vám pozvánku a nějaké to info do začátku.
          • Janun
            Ja žačal cca před měsícem. V podstatě jen težím :-). Nehraju kdoví jak často, ale má to supr atmosféru. Je to nadlouho, ale rozkoukávat se, hledat nový vybavení lodi a zjištovat co kam patří je fajn. Ted zrovna setřím na lepší lod (retriever). Je to príjemná změna oproti wow like mmo.
            ps : nejelepší je težit takhle v noci, pak si fakt pripadam jak kdybych byl ve vesmíru :-)
            • to uz si taka lama ze sa musis pytat koristi kde sa nachadza, inac ju nenajdes?
            • Veskoslav
              No já spíše myslel, že pošlu nájezdníky na výpalné:-D
            • Janun
              To neni ani potřeba já si tam vystačim sám :-)
            • Veskoslav
              Řekni, kde těžíš, pošlu za tebou návštěvu:-D
        • no já myslím, co už jinýho, když ne tohle :) jinak souhlas, taky mě to odjakživa fascinovalo, ale...
  • Muzu se zeptat nekoho, kdo to hraje, jaka je v EVE hiearchie jestli vubec nejaka? Jako sefove jednotlivych klanu apod.? Mozna blbej dotaz, jen me to tak napadlo a zajima
    • Je to sandbox, hiearchie je ciste veci te konkretni organizace, nakodovana pravidla ve hre jsou jen velmi omezena. V tehle bitve bylo na kazdy strane 6-7 plnejch fleet (kazda 255 lidi/lodi), kazdy velel jeji vlastni Fleet Commander (FC), vetsinou s jednim nebo vice zaloznimi FC pro pripad, ze by ho sestrelili. Na tohle vsechno jeste nahore dohlizelko par lidi z vedeni aliance a schvalovalo, kdy zapojit tezkou techniku - kapitalni flotilu.

      Stat se Fleet Commanderem je strasne jednoduchy - proste si sezenes par kamaradu na Teamspeaku, sejdete se s par lodema v jednom systemu, ty jim zavelis ted vydokujte a voila, jses FC.

      Stat se dobrym Fleet Commanderem, kteryho budou nasledovat stovky/tisice lidi a u kteryho se lidi budou prat, aby mohli byt zrovna v jeho fleete, je naopak strasne tezky. Musis bejt proste dobrej, sebevedomej, ucit se z vlastnich chyb a hlavne to chce cas, proste jako v realnym zivote. Naopak to nema vubec nic spolecneho s vekem a skillama postavicky ve hre, to je uplne irrelevantni, klidne nekolik mesicu starej novacek se muze dostat do vedeni koalicnich flotil, jenom je to proste dost nepravdepodobny, ale uz se stalo a ty lidi jsou dneska legendarni.

      Jinak socialni struktura je v EVE slozita vec. Organizacne to jde takhle: jses clenem korporace (vetsinou desitky az stovky clenu, ale jsou i vetsi), ta je clenem aliance (tisice), coz je sdruzeni korporaci se stejnymi cili, a v nullsecu (tam, kde jdou zabirat systemy) se aliance jeste sdruzuji do koalici, pripadne pokud je vysledek hodne velkej, tak se tomu rika (mega)blok (30 000+ clenu). Kazda z tech urovni ma vlastni vedeni a dela neco trochu jineho, vetsinou ale administrativu vseho druhu. Armadni stranka byva proto alespon castecne oddelena, protoze FC neradi resi veci mimo strileni lodicek. FC v bloku maji potom vlastni hiearchii - taky existuje vedeni, co dela ty nejdulezitejsi rozhodnuti, par lidi opravnenych vest koalicni flotily a pak spousta lidi, co muze vest mensi flotily, kdyz se jim zrovna sejdou lidi.

      Tady v te bitve o 6VDT vykulminovala dva mesice trvajici valka dvou megabloku o jeden z nejbohatsich regionu ve vesmiru v jednom velkym zaverecnym showdownu.
      • "na kazdy strane 6-7 plnejch fleet"
        "aby mohli byt zrovna v jeho fleete"
        atd.

        Nejsem si jist, hovoříte-li jazykem mího kmene ... asi Esperanto. Ale jinak pěkně napsáno. Totiž writtnuto.
        • Tak to se omlouvam, tyhle anglicismy mi normalne taky dost vadi, tady je to proste zazrany herni slang. Fleete v EVE zadnej Cech nerekne flotila, stejne jako raidu ve WoWku nikdo nerekne najezd.
    • Veskoslav
      Jsou:) Pak máš i velitele jednotlivých letek atd.
      • A jak to jde hiearchicky po sobe? Nikde jsem o tom nic nenasel. Jak je tezky se stat napr. velitelem letky? Co ty lidi motivuje poslouchat? A co jsi ty, muzuli se zeptat?:)
        koncept ty hry pusobi dost zajimave
        • Veskoslav
          Já jsem obyčejný člen, co se stará o to, aby štíty a zbroje lodí spřátelených členů byly tiptop:-)

          Tady je jinak seznam lodí ve hře:
          http://playr.cz/2013/02/eve-online-lode/
          Pojmy ve hře, co se používají:
          http://eve.virtualuniverse.cz/post/eve-slovnicek
          • Ten slovníček se hodí, protože nehraju EVE vůbec, tak jsem formálně pod tebou a proto salutuji o7
  • https://www.youtube.com/watch?v=h9x8eYjUQzg

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit