Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Je pravda že by si to autor mohl zahrát na to že je to předběžný přístup tak to tak ani nevypadá. Sphéru opravdu budete budovat okolo slunce ne okolo planet .A mě osobně se třeba líbí že planetu můžete vytěžit. A cestovat budete moci dokonce mezi hvězdami. Ne jenom mezi planetami v systému. Ted je tu 64 hvězd. A zatím žádní nepřátelé takže žádné zbraně. A třeba na první planetě kde přistanete nejsou všechny druhy surovin takže člověk musí cestovat mezi planetami a ne že jenom může.

  • WalkingWad

    Na základě článku tady jsme si to koupil a nevěřím tomu, že hru autor článku hrál. Je to naprostá slátanina Factoria a Planetary Anihalation s totálně stupidním ovládáním a mechanikami - přijde mi, že soudruzi ty hry okopírovali jen ze screenstotů, ale zapomněli si je zahrát, aby pochopili o co v nich jde a co je na nich zábavné...

    • Thanquol

      Planetary Anihalation jsem po 15 ti minutách a 3 tutorial misích vrátil. A to jsem Supreme Commander docela žral. Nadruhou stranu Dyson Sphere Program vypadá moc hezky. 

      • já ho naštěstí koupil v bundlu asi za dolar. To už i ten sprasený Supreme Commander 2 je ještě super hra vedle PA. Nepřehledné, hektické, osekané tiery a na vrch ještě ošklivá grafika.

    • Mně se to celkem líbí. Dobře se na to kouká. Nevím, jestli bych si to zahrál. Sterakdary o tom dělá sérii. Dívá se na to dobře.

      • ten je jediný dobrý v tom, že má podobný vkus na hry, takže občas mrknu co hraje, jestli mi něco neuteklo, ale koukat se na to nedá, stejně tak Raptor. Mám radši, když to hraje někdo kdo o té hře alespoň něco ví, takže se i něco dozvím a ne jen koukat na to jak to někdo neumí, o půlce věcí domýšlí jak fungují a většinou blbě.

        • Tak jeho videa bývají většinou první dojmy. Že to neumí, bych mu nevytýkal. Někdy to dělá schválně. Je to takový pohled na hru člověka, který ji hraje poprvé.

          • Jsou to first feeleři, ale popravdě na tom nevidím nic zajímavého. Když už koukám na hru, tak radši někoho kdo popíše mechaniky a přihodí pár tipů, které bych třeba přehlédnul. Tady u těch člověk tu hru nezná, ale stejně kroutí hlavou, když vidí jak to hrají oni, protože je mi často hned jasné co oni nepochopí.

    • Já jsem spokojený, co konkrétně ti přišlo jak stupidní mechanika? S tím ovládáním částečně souhlasím, ale tam je to spíš o zvyku, není to tak intuitivní a zejména let vesmírem jsem pochopil až po několika pokusech, co se po mně vlastně chce (párkrát jsem přestřelil planetu a pak už neměl energii na manévrování), tam je ale spíš problém v tom, že tam docela funguje fyzika a není to jako většina her z vesmíru, které fungují jak když létáte normálně v atmosféře. Na druhou stranu ani factorio nemá dokonalé UI.

  • Veskoslav

    Factorio fakt není v ohrožení....To je jenom vlhký sen titulkáře.

    • Factorio je momentálně vymazlenější i díky modům, nicméně tohle taky není špatné a zase tak zjednodušené mi to nepřijde. Už jen 2. "věděcký balíček" je docela záhul, kdy se velmi rychle musí řešit problém 2 výstupních produktů a jak zajistit, aby se zužitkoval i ten druhý, aby se nezasekla celá produkce. Nicméně zatím mne štve, že na plnou automatizaci většinou vždy potřebuji nějakou technologii z následujícího tieru, takže je docela oser, že většinou první 1-2 výzkumy musí člověk udělat ručně nebo provizorní konstrukcí. Teď potřebuji na další vědecké balíčky titan, ale je na sousední planetě a automatizovaná přeprava je až na dalším tieru, takže jsem udělal jen těžební kolonii, sklad a čas od času tam musím ručně zaletět a pobrat titan.

      • Jinak ten druhý balíček mne překvapil, jak lze elegantně vyřešit zacyklením vodíku. Potřebujete uhlíkaté palivo a vodík 1:1. Uhlíkaté palivo lze získat z uhlí, ale nakonec jsem našel elegantní řešení. Surová ropa se rafinuje na 1 rafinovanou ropu a 0,5 vodíku. Rafinovaná ropa lze za pomocí 2 vodíků přetvořit na uhlíkaté palivo a ulovní se při tom 3 vodíky. Takže pokud chcete všechnu ropu přeměnit na uhlíkaté palivo, tak musíte odebírat vodík z výstupu a posílat ho zase na vstup, aby běžela reakce neustále, ale zároveň je potřeba mít v okruhu odbočku s prioritou, když se smyčka naplní vodíkem, tak ho posílat pryč na další zpracování, protože když budete odebírat 1:1 vodík a palivo, tak se bude vodíku generovat o 25% víc. Oproti tomu tohle řešíte ve faktoriu až s mody.

        • nightborne

          Podobnej problém sem měl v Satisfactory, když mi smyčka vyráběla moc těžkýho oleje. Řešil sem to tak, že sem do ní napojil nádrž, kterou sem jednou za čas prostě vychrstnul do přírody. Ekologie na prvním místě.

    • mousekrup
    • Tak to samozřejmě. 

      Ale právě a díky zjednodušení a "vesmírné" dimenzi navíc si to svoje zákazníky najde, si myslím.. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit