Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tak ten YouTuber/neYouTuber mě docela zarazil tou vulgaritou hned na začátku a po celou dobu mi pak byl silně nesympatický. Kdyby ta vulgarita byla myšlena jako sranda tak OK, ale tohle znělo moc domýšlivě. Asi v půlce jsem to vypnul. Nevím zda to bylo kvůli tomu novému pánovi nebo kvůli tomu, že si nechtěli víc povídat o Kingdom Come. *1*
  • Já to jako malý četl, ale fanboy Malého prince? *1*
  • Momentálně také sjíždím první hPody a "slyšet" Overwatche je usměvné *4*
    btw jeden z posledních highlightů je dotaz (39:00) z hPodu #37 *3*
  • vlastu buriana mam rad, zvete ho casteji *5*
  • Mezi e-sportem a sportem je pro divaka rozdil to "e". Kazdy zna jak veci funguji ve skutecnosti/realite, ale ne kazdy zna jak veci funguji ve virtualni realite.

    Napr kriket. Kdo tomu nerozumi, tak kriket asi na prvni pohled nebude povazovat za zabavny. Kdyz takovy/a pochopi pravidla tak uz dokaze rozeznat co je vykon, chyba, drama, atd .. proste ty momenty ktery delaji sledovani sportu zajimavy. Neni treba vysvetlovat, ze kdyz se do micku bouchne tak leti jak leti.

    V e-sportu mechaniky, jak veci funguji, nejsou zrejme. Neni zrejme co je vykon, chyba ci drama. A to i v pripade, ze pravidla ci skilly jsou osvetleny. Aby to bylo zrejme je treba mit vlastni zkusenost. Kdyz kliknu toto tak to udela tohle.

    Toto je zakladni rozdil, ktery se v dohledne dobe nebude smazavat. Co se smazava je prezentace, individuality a s tim spojeny lidsky pribehy a dramata, format soutezi, velikost vyher v soutezich a konecne i pocet tech co zkusenost s "e" maji.
    • Nech si pozvu odbornika s elektronickou tuzkou. A zopar youtuberov, co budu v pozadi robit nejaky challenge, aby ta analyza nenudila.
    • A zajisté se taktéž maže máslo na pečivo a následně se konzumuje. Tato mechanika je známa pod názvem snídaně avšak její prezentace nebývá vždy stejná nýbrž naopak.. Stená výpovědní hodnota jako ten tvůj blábol.
    • Nevidím vtom rozdíl, u kriketu musíš znát pravidla hry, co a proč má jaký dopad,jednoduše jaké jsou mechaniky a následky aby si cítil ty pocity co popisuješ, ale diť u esportu máš přesně to samé, také musíš znát fungování a mechaniky i následky, aby si docíli těch pocitů co u kriketu.

      Vypíchl si teda zrovna věc, v které nevidím ten hlavní rozdíl, za kterýho ty považuješ
      • Ve sportech jsou, vice ci mene, obecne mechaniky zname vsem, jelikoz se ridi fyzikalnimi zakony ktery kazdy zna z vlastni zkusenosti a snad i z teorie. Ve virtualni realite takove zkusenosti, takove zakony, platit nemusi.

        Rekneme League of Legends a FIFA. I dite, ktere jiz nekdy do balonu koplo, bude schopno nejakym zpusobem vyhodnotit co se deje ve fotbale virtualnim, ale pochybuji o tom, ze se bude, bez predchozi zkusenosti, orientovat v zapase LoL.

        Kdyz nekdo VR nezna vubec a bude sledovat komentovane zapasy v LoL dosatecne dlouhou dobu, tak si taky nejakym zpusobem odvodi ty "pocity". Ve fotbale se krici .. GOOOOOOL .. takze i nezasveceny po X zapasech jiz vi, co to znamena kdyz mic projde do brany, proc je to dulezite. Nevim co krici v LoL, ale dovedu si predstavit, ze i tam se to casem odvodit da.

        Podle me ten rozdil je proste ve fyzice, v zkusenosti se svetem realnym kterou ma kazdy.
        • Ani ne, když dítě posadíš před televizi, kde poběží sport který nikdy nevidělo a nevysvětlíš mu pravidla, vyjde to nastejno hak s tim lolkem
    • slušný blábol
    • Tilwaen
      Zajímavé, takhle jsem nad tím nikdy neuvažovala, přesto přesně vystihuješ pocity, které z toho jako MOBAmi nepolíbený hráč mám. Nevím, co dělá ten či který skill, a i kdybych to věděla, tak neodhadnu, jaký dopad na hru může mít, případně kdy je nejlepší ho použít. Neposoudím, jestli ten či onen hraje dobře nebo špatně, co mohl udělat pro to, aby vyhrál, případně kdy protihráče ukázkově převezl. Sledování MOBA e-sportů je tak pro mě jen nicneříkající honění postaviček po obrazovce, byť věřím tomu, že to musí být dost psychicky vyčerpávající a vůbec ne snadné.
  • Lukyz
    Nechcete si ty "youtubery" odpustit?
    Když o ně má někdo zájem, tak je jejich odběratelem, tak proč je cpát na Games?
    Navíc nevím, co má vůbec společného s herní scénou *7*
    • Tobě je úplně u p*dele, co je Martin zač, jaké jsou jeho názory, co ví o hrách a je ti prostě jako člověk úplně v pr*eli, protože je to youtuber a tebe to jednoduše s*re a tak ho takto idiocky odmítáš. Přitom je to slušný člověk, který se velmi dobře orientuje ve hrách a má tedy co říct i v podcastech atd.
    • Zaznamenal jsem novy trend nazyvat je "youtube influencers" coz mi prijde ceklem hmm blizke realite ;)
    • Draken69CZ
      Tak o hrách ví dost, hodně jich hraje, má přehled a celkem se umí i vyjadřovat pro mě lepší než Macura co si chodí dělat jen reklamu a na ostatní hry nemá čas tam to občas zachraňuje pohledem za oponu, ale to není pro každého a není to tak často.
      • Veskoslav
        No většina youtuberů právě o hrách moc neví, jedou spíše na efekt než na to, jak hrát...Obzvlášť ta naše legrační česká scéna.
        • Legrační jsi spíš ty. Ono by to chtělo mít větší přehled o české scéně a neodebírat ty největší šašky.
          • MikeR
            Letsplayery taky nemusím. Kdyby byl na český scéně někdo, kdo dělá podobný videa jako Rhett a Link, Wil Wheaton nebo pánové z Vsauce, tak za takovej tip bych byl vděčnej. A nemusela by být ani tak kvalitní forma, stačí stejně zajímavej obsah. Z herních má pro mě kromě Games smysl jenom Labůžo. A Červ má taky velmi pozitivní vztah k termínu "uherský rok". Jo, v tomhle smyslu bych klidně další pořad uvítal.
          • Tilwaen
            Přiznám se, že českou YouTube scénu vůbec nesleduji. Nějaké zajímavé tipy?
            • @Tilwaen

              Jen taková technická TB nedělá žádný videorecenze a on sám to už xkrát zmiňoval. Dělá tzv. First Impressions (první dojmy) to jest to jeho WTF is... Většínu těch her nedohrává ani do konce, to ho musí už hodně chytnout aby ji projel celou :)
            • Tilwaen
              @Bob: Když nad tím přemýšlím, přímo let's playe (singleplayerových) her mě asi až tak nezajímají. Když už mě nějaká hra zaujme, tak si ji zahraju sama a spoilovat si příběh dopředu nepotřebuju. Tím se vyfiltruje spousta kanálů, které se jen let's playi (v jejich původním smyslu) zabývají. Nemusí to být špatné třeba u hororovek, které bych si sama nezahrála, protože nejsou můj šálek kávy, ale víme, jak většinou let's playe hororovek vypadají... *4*

              Pokud už let's play SP hry, tak asi aby nebyla příběhová. Například ten TW (jestli tedy myslíš Total War) nebo jiné strategie by mohly být zajímavé. Jenže je zas problém, co je zajímavé pro hráče a co pro diváka; zatímco u SC2 bych asi měla přes všechen ten micromanagement problém stíhat sledovat, co se zrovna děje, něco jako EU4 už by zas mohlo mít příliš pomalé tempo. First world problems, I know.

              Líbí se mi formát videorecenzí TotalBiscuita, kdy představí technickou stránku, vypíchne přednosti i slabiny hry a kultivovanou formou k tomu dodá vlastní dojmy.

              Jak už jsem psala, dobrý je třeba MightyJingles (případně ještě QuickyBaby), který točí videa okolo World of Tanks / World of Warships / War Thunder, a to nejen komentované povedené zápasy, co mu lidi posílají, ale třeba různé vtipné sestřihy atp. Problémem těchto zaměřených kanálů (evidentně) je, že pokud jsi ty hry nehrál, nic ti to neřekne. Nemusí být třeba špatné let's playe z MOBA her, Hearthstone nebo Minecraftu, ale není to pro mě.

              Ale každopádně pište tipy, i když to nezaujme mě, může se to hodit někomu jinému.
            • Meow
              Na Agraela se můžou koukat tak max 10 leté děti.
            • P.S.
              Jinak pokud bys chtela tipy i na zahraničních, mužu posloužit, mám v tom docela prehled. jen záleží na jaký žánr se ráda koukáš.
            • Niektorí letsplayeri točia všetko, čo je populárne. Ale najlepší sú imo takí čo sa na niečo špecializujú. Takí nie sú moc vidieť. Ja som tak našiel skvelého letsplayera zo série TW (žiaľ už netočí) alebo jednoho čo robil hry so Sherlockom Holmesom. Proste dáš hru ktorá ťa zaujíma, dáš lets play cz a uvidíš či budeš mať šťastie. Jasne že najviac na očiach sú šašovia, ale nesmieme podľa nich súdiť celú scénu.
              Inak za zmienku stojí aj fatty Pillow *3*
            • Tilwaen
              @Martin: akorát ti nesmí vadit, že je sprostej.

              Tak to zrovna nemusím. Co se stylu týče, ze zahraničních mě zaujal třeba TotalBiscuit nebo MightyJingles, pokud je i u nás někdo takový, dám mu šanci. Podívám se na tvé tipy, díky.
            • Ahoj záleží co preferuješ za hry a jaký projev. Za mě je nejlepší asi Agraelovo let's play šílenství, protože si o hře co hraje dost zjišťuje předem a pak ukazuje zajímavý tipy a kde je co schovaný, ale hlavně točí hry až do konce což u ostatních moc zvykem nebývá. Fakt ho doporučuju akorát ti nesmí vadit, že je sprostej. Jinak jsou fajn např. Sterakdary jak už je psáno na demnou, nebo FlyGunCZ a jako posledního můžu doporučit slovenského Zdochliakk. tak snad jsem ti pomohl :)
            • Pro začátek třeba Sterakdary.
        • Draken69CZ
          Tak podle mě je Martin ta výjimka.
          • Ani ne.
      • N0isy
        Není často? Střídá se to tu, jak na běžícím pásu. Games.tiscali a Booom.tiscali. se sjednocují.
  • co ste udělali dobrovskému ? *1* *1*
    • jeanczarny
      Je ve Warhorse, kde ho fotěj pro model hlavního protagonisty.
    • Tilwaen
      #bringbackdobrovsky
    • Sr_Lobo
      Sebrala ho maďarská tajná služba *3*
      • Draken69CZ
        Ze Slovenska *15*
        • Sr_Lobo
          Východního *5*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit