Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Neni treba honit posledni technologii.


    Ja mam i5 6600k, takt na 4,8 GHz, k tomu jsem ted prihodil 1080ti, stoji to vicemene par korun a v 3dmark v Time Spy delam 9100 bodu na 2k rozliseni...procesor uz pomalu dedecek a jak to slape.


    • 6. generace a dědeček? Reálně muž čtyřicátník. Já mám i5 2500 K a šlape dobře

    • unicz

      No, 4c je přeci jen dnes out, zvláště díky nejpopulárnějšímu žánru, MMO.

  • Přesně tak, pokud výkon stačí, tak upgrade není třeba... Já ještě pořád jedu na core 2 quad q9550, 8gb ddr2 ram, gtx 780 lightning, full hd 24" monitor a zatím nemám moc problém hrát téměř jakoukoliv hru. Jen nové Assasins creed už nespustím kvůli zastaralé technologii v procesoru. Ale tahle hra mě nikdy moc nelákala, tak to neřeším... Pro mě je reálný upgrade až se začnou prodávat paměti ddr5. Příští rok je snad reálný...

    • unicz

      Poslední dva díly maso poměrně odlišné pojetí, možná díky nim vlastně lákala? 😉


  • Na Pentiu 1 nesiel len Windows 3.11 ale aj 32-bitovy OS Windows 95. Microsoft vtedy robil v roku 1994 po mestach obrovsku kampan, na ktorej ukazoval novinky ako napr. drag&drop, multitasking, OLE, podpora multimedii ai. Sucastou prezentacie bol aj Microsoft Flight Simulator. O rok vydal Microsoft Office 95.

    K Pentiu som mal CD mechanku a hry ako MDK, X-Wing vs T-Fighter, neskor napr. Age of Empires, Broken Sword, Dark Earth, F-22 Lightning II, F1 97, FIFA 97, Interstate 76, Need for Speed, NHL98, Test Drive, Toca...

    Softver nam napaloval CD v skole spravca siete na 2-rychlostnej napalovacke, trvalo to asi hodinu... :D

    Po zakupeni Voodoo II mi isla sanka dole po spusteni dema hry Turok... Vtedy este nebol internet rozsireny v domacnostiach, takze hlavnym zdrojom novych hier boli CD prilohy z casopisu Level a Score...

    O niekolko rokov prisla bomba s nazvom Warcraft III, ktora plne vyuzivala moznosti 3D kariet...

    • Já měl 95ky na 486tce

  • Jack1947

    Já doufám že mi ač jen X4 Ryzen5 vydrží, Upgradovat Ano ale s rozmyslem, když bych měl starší I7 nebo dokonce FX asi bych možná počkal ? ted spíše kartu ale asi počkám na příští rok páč 2600 by mohla nedostačovat RTX za příplatu nepotřebuji.


  • tuco

    Bezruč je ještěr? Sem nevěděl, že mám takový díry ve vzdělání. 

  • tuco

    Intel Core i5-2500K  In 2018 - https://www.youtube.com/watch?v=qUdrQFXKnRo

    Intel i9 9900K vs i5 2500K Benchmarks - https://www.youtube.com/watch?v=oP7iDgAFkuE

    2500K je (taktovací a herní) Král

    Mi jede na 4,99 GHz takže ho nechávám a koukám po grafické kartě na hraní pro zábavu v QHD (3440x1440´) kde na CPU, potažmo 140+ FPS, až tak nezáleží. 

    S taktováním to vypadá dost bledě, tedy v porovnání s tím co to bývalo.

    Když jsem se vypovídal a pochlubil tak valím na HW Club video :)  

    • Taronyu

      i5 2500k je už legenda :D Tiež som ho mal a len teraz pred mesiacom som upgradoval na i7 9700k. No to CPU som nevyhodil, to stále beží v  druhom počítači a snáď ešte nejakú dobu bude :)

      • tuco

        Mohu jen tiše závidět. Jak říkali kluci, vím že bude muset jít, ale když já furt nevím jestli mi nestačí AMD 3600 nebo jestli čekat na novej Intel. Pro mě je FHD 144+ Hz zbytečný jelikož oko-ruka je tak pomalá, že mě nepomůže už nic :) 

        • unicz

          Tak nový Intel je reálný tak jaro 2021 s kdo ví jakým výsledkem? Zatímco Ryzen 4000 do AM4 bude vymazlený 7nm kousek... Čekat? Jako vážně?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit