Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dobrý den. Před pár dny jsem si pořídila The sims 4 a na mém počítači nejde spustit *9*. Mám účtenku a hra byla v pc jen dvakrát a stahovat jsem ji nestahovala. Myslíte že by šla vrátit? Za odpovědi děkuji.
  • Nehovorim, ze to vratenie bez skusania je v poriadku, ale da sa to lahko obist. Stiahnite torrent a hru vyskusajte. Moralne zabrany mat nemusite, predajca Vam proste neposkytol moznost vyskusat produkt. Chce to sice davku discipliny :) ale po vyskusani vam nic nebrani hru kupit. A niekedy to ani nie je nutne, napriklad FTL som kupil po par videach na YouTube a bol som spokojny.

    Viac ma trapi, co by sa stalo s mojimi hrami keby z nejakej neuveritelnej priciny Steam prestal existovat. Podla podmienok totiz tie hry naozaj nevlastnim...
  • Heh, dalsi ojeb od Valve. Vzdyt i EA se svym Originem nabizi moznost vraceni penez, pokud nejsem s produktem spokojeny. A to uz je co rict.O gog.com nemluve, tam nam daji 30 dni na vraceni a nic neresi.
    • oni uz si vychovali dost pekne stado oveciek, co im to zozeru, tak preco by ponukali nieco naviac

      ved aj novinari o tom pisu, akoby to bolo nieco extra, zatial co je to prehra pre zakaznika

      a o tom, ze valve veselo ignoruje eu zakony, ktore davaju uzivatelovi pravo slobodne nakladat so softwarovou licenciou a jej poskytovatelovi ukladaju povinnost zabezpecit jej bezproblemovy predaj... o tom ani slovo

      ale preco by sme neporusovali zakony ked z toho idu prachy, ved rozdame par milionov tu a tam a vsetko bude ok, a dalsich par mega este aj tie ovce presvedcime, ze je to vlastne pre nich lepsie *15*
  • Gonzi
    "zákon EU byl primárně vytvářen pro nákupy přes internet, ale u hmotného zboží, kdy je cílem chránit zákazníka, aby měl možnost zboží vrátit v případě, že neodpovídalo popisu prodejce"

    Toto není pravda, naopak ten zákon existuje abych si mohl něco objednat domů a tam to vyzkoušet a případně vrátit (protože si to nemůžu fyzicky vyzkoušet na prodejně). To co udělal steam je jakobych si něco objednal domů, ale nesměl bych rozbalit krabici (pokud bych nechtěl přijít o možnost vrácení). Samozřejmě je problém, že na toto není legislativa, ale ekvivalent fyzického zboží by byl, že bych si mohl libovolný program zkusit na omezenou časovou dobu (řekněme hodinu) a pak případně vrátit, podle toho, jestli mi vyhovuje nebo ne...
    • je to jasny nezmysel, zakon existuje presne kvoli tomu, o com pises - iba najvacsi dbil sa s tebou bude hadat, ze hra (ci akykolvek software) nemoze "nezodpovedat" popisu predajcu, samozrejme ze moze a u vacsiny pripadov aj bude, preto je celkom opodstatnene, aby bol zakaznik chraneny podobne ako u hmotneho tovaru

      ale problem je v tom, ze to podryva samotnu podstatu steamu - co je masivna drm masineria - a preto sa viac oplati dat par milionov na lobystov v eu parlamente a par milionov na pr a novinarov ako prist o ovela viac penazi
  • A ještě jedna poznámka na závěr. Valve v podmínkách použití služby jasně říká, že pokud si budete upravovat svou IP adresu se záměrem nakupování obsahu z jiných regionů, ať už proto, že v daných regionech je hra levnější, nebo je zde k dostání obsah, který u vás není, společnost vám může zrušit přístup k Steam účtu. Takže čachrování s regiony také nedoporučuji.

    ?!!!! Co tím myslí, jako že už se nebudou moc kupovat hry z ruska a Ameriky apd ? A nebo se bavíme o tom samem VPN ? Nakupuji uz par let z Ruska, Brazilie, USA- ci z amazonu hry... A Steam mi jeste ucet nezrusil..
    Nekde jsem cetl, ze je to zas jen varovanii pro prekupniky, kteri nakupuji stovky klicu z Ruska lock region a pak to tad prodavaj tak, aby na tom vydelali

    Kazdopadne jestli je to tak, ze chtej celkove omezit kupovani her z jinejch zeni tak to jsou pekni smejdi... A kaslu na ne a vrátim se do llet, kdy jsem stahoval dnem a nocí a nic nekupoval..
    • To je porad dokola....Pro koupeni hry a nebo aktivaci nesmis pouzit VPN, jinak ti hrozi ban, tak to bylo vzdycky. Ake klidne muzes nakupovat klice z jinych regionu treba na kinguin.net ale musi to byt Worldwide nebo EU klice, ty jdou aktivovat bez VPN. Jinak vez problemu ti muze treba nekdo giftovat hru z ruska, pokud je dostupna pro nas region.
  • *6* *6* Žádný vracení bych nepovolil. Když si člověk vybírá z rozvahou, špatnou hru nekoupí. To se může stát jen haha hráčům co nejsou dostatečně chytří a koupí první blbost, která na ně po zapnutí steamu vypadne.
  • Alucard
    Podle mě jsou pc-řkáří divní. Jenom divní lidi můžou za svého boha uznávat tlustoprda a ještě o sobě říkát, že jsou vyvolená rasa. Vyvolená rasa tlustoprdů? No nic, tohle stejně nevyzkouám, jen jsem vám chtěl říct, že diskuze s radíkálnímí pc-čkáři nemá moc cenu, protože jsou šílení. Taková moderní sekta, vymyté mozky, nic v kalhotáach apod.
    • CrocoRay
      A protože diskuze s těmito lidmi nemá cenu, tak jsi musel přispět svým příspěvkem do diskuze a rozpoutat s nimi debatu? Jak logické a chytré myšlenkové pochody *1*

      A jinak ohledně těch emocí a dalších věcí. Těch klidných pcčkářů je hodně, ale jen o nich nevíš, protože na tebe nereagují :-)

      ps: radikál ani vyvolená rasa ze sekty nejsem. ať si každý hraje na čem chce
    • Aspoň máme co hrát. Vám nezbývá než si "užívat" QTE filmohry za 60 Euro, které doporučuje jen Honza Olejník a nikdo jiný. *1* *3*
      • Alucard
        takže tvrdíš, že souhlasíš s mou tezí, ale propadneš raději peklu za více dortíku :) Tak budiž...
    • Inquisitor
      Blbost.
    • jeste jsi zapomnel prihodit nejakou vtipnou historku o tom, jak na drm free topinkovaci hrajete online multiplayer? aha, za to musite platit navic, jinak si ani neprdnete *5*
      • Alucard
        podle mě jsi nemocný. Pochopil jsem, že na vás sektáře nic neplatí, máte vygumované v palicích, takže nějaká diskuze nemá cenu. Budu se modlit za PC- scénu, aby tahle hromadná demence postihla co nejméně lidí, ty už jsi ztracený.
        • Jezis zalez uz, kdo ma ty kecy furt cist..jsi vypatlanej nebo co? vem si tu konzoli na hrud a skoc do zdi magore..neuveritelny.
          • Alucard
            jak píši, pc hráči jsou hlavy vygumované a neumí kontrolovat svoje emoce, přejídají se více, více se potí, více masturrbují atd. Co s váma sektáři, co jen sakra s vámi?
            • mel by ses jit nechat yvsetrit, bez legrace, zamysli se nad tim
            • Alucard
              případal jsem ti snad rozrušený? Právě naopak, snažil jsem se jen přijít na to, proč jsou pc-čkáři hlavy vygumované. Je velice těžké říct, proč se jim to děje a co to způsobuje. Moje teorie je taková, že sedí moc blízko u monitoru, proto herní vlny blbosti mají větší účinek na pc-hráče než na konzolové, kteří sedí v bezpečné zoně.
            • konecne ses uklidnil..puberta nebo co?..achjo
            • Alucard
              a já zase na PC. Vidíš, vše je velká záhada. Kde je pravda? Bůh ví! A ten nepoví!
            • ja hraju na konzoli, troubo..
  • Každý vývojář by měl mít ze zákona povinnost nabídnout demoverzi hry (nebo časově omezenou verzi plné hry), která zcela odpovídá finálnímu produktu (odladěnost, herní featury). Nechápu, jak tohle prodávání zajíců v pytli může pořád v pohodě procházet.
  • však on Gabe jednou udela nejakou chybu, a to pak bude protáhlých obliceju lidi co prisli o všechny hry.
    zatím to ovšem vypada ze mu psenka kvete v zime v lete, ovarovi jednomu:)
    • se ti postavil, viď?
  • Alucard
    Hmm Steam je jen předražené DRM. NIc více, nic méně a jen hloupé pc-stádo to pořád nechápe...
    • ozval se debza co plati za hry 2x tolik
      • Ale platí. Ne jak PCčkáři, kteří akorát stahují "dema" a po dohrání se přesvědčí, že to za ty prachy nestálo a tudíž nic nezaplatí... *5*
    • konzole jsou jen zbytecnej hw zamek na sw, ale na pc nemusis nakupovat jenom na steamu

      kdyby sony melo koule tak rozpusti ten cirkus s nazvem playstation a zkusi se steamu postavit, finance na to diky stedrym donatorum (konzolovym hracum) urcite ma
      • Alucard
        *1* *1* *1* Nehraješ na PC? Ono to asi bude pravda, ty vlny debility PC opravdu vyzařuje...
    • Rika hrac konzoli:)
      • Je celkem jedno, kdo to rika. V tomhle ma pravdu. Pro mne Steam nema absolutne zadnou pridanou hodnotu. Na achievementy a podobe hovadiny kaslu a vetsinu her poridim levneji v kamennem obchode,
      • Alucard
        Ono snad konzole nějak znemožňují prodat krabicovku, jak je to u DRM platformy( čti PC-plaformy). Nejsem si toho vědom *15*
        • Ono snad steam znemoznuje predat ucet? Kedze ty mas DRM placku , tak si myslis, ze to nie je ziadne DRM? ;-) Hry bez DRM su iba na PC, konzoly maju bud online DRM alebo DRM fyzickeho media.
        • aaa, troglodyt prave vylezl z jeskyne a chce nas ucit zonglovat s disky a mechanikou (ja pouzil neco lesklyho, onehda dvd, tak kolem roku 2004 *5*
          • naposled, pochopitelne
        • Tak mluvis ve svem prispevku o DRM a ne o preprodavani her. A ano steam je forma DRM ale konzole JE DRM, sama o sobe je DRM. Tak mi prijde fakt vtipny kdyz se nekdo navazi do Steam kvuli DRM a sam hraje na konzolich *1*
          • Alucard
            *15* DRM Race se ozvala. Hele já nepotřebuji na konzoli milion DRM klientů, abych si normálně zahrát. V současnosti je PC daleko větší DRM než konzole. Můžeš se vztekat, stoupat si na hlavu, ale je to tak. Kolik bude mít DRM GTA V? Dva? Kolik jích má Dragon Age? Tří? Být PC-hráčem, tak se o DRM vůbec nebavím ,jelikož to může skončit jedině sraním do huby...
            • Koukam nekomu tecou nervy. Na pc muzes hrat bez DRM, treba GOG, na konzoli takovou moznost nemas. Muzes s tim nesouhlasit, muzes urazet vsechny PC hrace ale to je tak vsechno. Konzole je DRM. A tezko muze byt tim padem PC vetsi DRM. To je stejny jako by jsi tvdil ze kolo je vic auto nez protoze ma kola *1* Sam mam nekolik konzoli, ale tyhle kecy jsou fakt strasny *1*
          • jj, to je ta packovaci logika, jeho software je vazanej na zbytecnej kus hw a krici tu neco o steamu *5*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit