Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Koncert se mi líbil, nijak předražené mi to nepřišlo, když si vezmete koncerty jiných světových hvězd, které sem občas přijedou (sledujte např. vstupenky na Pražské jaro). Místy mi přišlo, že ne všechny hrané skladby jsou vhodné pro komorní provedení - někde by byl lepší symfonický orchestr, ale jak jsem pochopil, aktuální turné je komorní. Možná to bylo akustikou kostela, ale výsledný zvuk mi přišel horší, než z CD (jehož tracklistu koncert skoro přesně odpovídal). Pochybuju, že budu mít ještě někdy v životě příležitost Nobua Uematsu vidět. A poslouchám ho už skoro 20 let, takže jsem mu halasný aplaus velmi přál.
    • já znám hudbu jen z her (od jedničky, takže některý skladby jsem si pamatoval jen ve formátu kterej zvládaly 8 a 16bit konzole) takže takhle podaný to pro mě bylo úplně nový a hrozně se mi to líbilo. nejvíc zapamatovanej z her mám asi Zanarkand (přece jen bylo to vždy to první co člověk slyšel po spuštění hry :-) ) a když jsem to slyšel v jejich podání tak mi mráz neběhal jen po zádech ....prostě pro mě naprosto skvělej zážitek

      ale co mi teda přišlo jako fakt ostuda byl člověk kterej se tam značně podnapilej pokoušel o vtipný hlášky a hrozně rušil všechny okolo. a zrovna seděl ve stejný řadě jako Nobuo Uematsu pár míst od něj. seděl jsem přímo před Nobuem takže jsem to slyšel stejně jako on a fakt jsem se hanbou málem propad za to co "naši" dokážou předvýst

      byl jsem hodně šťastnej když po několika skladbách odešel (včetně toho že málem na Nobua upad když se přes něj prodíral) a už se neobjevil *4* *4* *4*
  • MickeyMutant
    "V pražském kostele sv. Šimona a Judy vystoupí smyčcový ansámbl New World Players"

    Je to komorní ansámbl, ne smyčcový, anžto tam jsou i dechy, kytara, bicí. Ceny lístků 2 100 a 1 250 korun jsou celkem síla. To bude hlavně pro skalní fanoušky Final Fantasy, kteří to aspoň jednou v životě musí slyšet naživo.
    • MikeR
      To se podělali v kostele? *1* Na to co to je za muziku (nic špatnýho, ale o gurmánským zážitku se mluvit nedá ani ve snu) a na to, že se fakt ještě vejdou do označení komorní je těžce předražená i 1. kategorie, o VIP nemluvě, to je totální úlet. Nehledě na to, že zrovna v tomhle kostele je nesmysl ještě dělit vstupenky na kategorie, to jsou snad jediný, kdo tam tohle zkoušej. Jestli teda v ceně VIP vstupenky nejsou orgie s ansámblem. *1*
      • MickeyMutant
        Tak někomu se bude líbit právě tahle muzika, protože ji prostě zná ze své oblíbené hry. To bych nikomu nevyčítal. Ale cena je fakt docela drsná na komorní spolek jedenácti lidí vytvořený speciálně pro koncerty jedné počítačové hudby.

        Vstupenky se v tomhle kostele do kategorií normálně dělí, tak jako skoro všude jinde. Jen samozřejmě trochu nesmyslně, protože třeba v prvních dvou, třech řadách, které tradičně patří do nejvyšší kategorie, bude zkreslený zvuk spolu s bonusem úžasného výhledu na muzikantské ponožky. Jestli tam bude opravdu Uemacu sedět, tak si to zas tak moc neužije.
        • MikeR
          No právě že jsem tam byl několikrát a nikdy se na kategorie nehrálo... ale tak to je jedno, mohla to být náhoda. Nejsem fanouškem FF, ale ta muzika se mi líbí, jen jí nepovažuju za něco světobornýho a Uematsu určitě žádnej velkej skladatel není. Je dobrej, nic míň, nic víc. A zrovna tak, když jsem teď poslouchal ty věci na webu New World Players, to prostě není nic úžasnýho. Samozřejmě jestli maj vyprodáno, tak jim to přeju, přeju každýmu hezkej zážitek, ale pro mě je to těžce přeceněná záležitost.
          • MickeyMutant
            Vyprodáno nemají, ale dvě třetiny míst mají označené jako prodané, tak to možná nějak naplní, pokud to aspoň trochu odpovídá realitě. Kategorie tam bývají standardně do desáté řady, pak od jedenácté a od jednadvacáté, tady to mají tak nějak šalamounsky, že VIP tvoří takové hnízdo vepředu uprostřed a první kategorie je až úplně dozadu. Jinak je tam ještě volné místo ve druhé řadě, zřejmě přímo za skladatelem. Kdyby mu někdo chtěl při koncertě zezadu obdivně funět za krk, tak má ještě šanci*4*
            • neměl jsem VIP lístek a Uematsu nakonec seděl přímo za mnou :-)

              jinak taky mi to přišlo předražený (ale přišlo mi že nakonec bylo skoro plno), ale FF je moje nejoblíbenější série už přes 20 let (krom online dílů jsem nehrál snad jen dvojku a trojku) a poslechnout si tu hudbu takhle naživo v kostele (to prostředí mi k tomu sedělo) mi za to stálo, zážitek to pro mě byl super.

              až teda na prvních pár skladeb kdy to všem kazil jeden ožralej plešoun svejma rádoby vtipnejma kecama. pak naštěstí odešel ...nevim jestli mu konečně došlo co dělá, musel se jít zhroutit na wc nebo podle toho jak se na něj všichni dívali dostal strach že až koncert skončí tak se živej z kostela nedostane *1*
            • MikeR
              No to už je přímo VVIP příležitost. *1*
    • Lol! za takovéhle prachy si můžeš jít poslechnout skutečnou muziku od morriconeho/Zimmera a ještě ti zbyde na dobrou večeři.
    • takže když jsem hrál jen šetku, sedmičku, osmičku a tu kde hlavní hrdina vypadá jako bukvice (14 asi?) tak to pro mě moc nebude
  • Lístky mám, těším se.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit