Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • kutululu77

    Myslím, že většina lidí asi od prvního okamžiku pozná kombinaci pohybu  myši/ovladače a reakce ve hře, která je jim přirozená. Tedy buď nic neříkají a hrají a nebo se začnou rozčilovat, že ta hra divně reaguje :).

    Momentálně sleduju, jak se to bude vyvíjet u mých dcer (9/6) :). Journey hrály obě s invertovanou Y bez problémů, ale když starší nedávno moc chtěla na chvíli zkusit Shadow of the Colossus, měla s tím paradoxně velké problémy.

  • PCMR

    Na invertní Y sem hrával dlouhé roky už od prvního Quaka, ale pak sem přesedlal na klasiku. Kupodivu sem si docela rychle zvykl. Zpětně bych řekl, že ta invertní je v určitých situacích trochu omezující, např. u tracking zbraní nebo když potřebuješ zaměřovat v pozici, kdy si nahoře a koukáš kolmo dolů.

    Jinak letecký simulátory sem nikdy moc nehrál, takže sem to pravděpodobně pochytil z Descenta a space her.

  • LessPh

    Až se bude diskutovat o ose X, tak se začnu zajímat:D 

    Ale osa Y je každýho věc a asi záleží na prvním titulu, který dotyčný hrál, a na jeho nastavení, pak už se to přebírá na další tituly. Právě jsem ušetřil výzkum za min. 500T EUR a protože jsem sekáč, tak honorář nevyžaduji!

    • Corvus

      Dobrej koment! :-D

  • Jarisko84

    Simulator dole je hore a hore je dolu... inak normal...

    • Taky litam furt s kniplem a kdyz ovladam neco mysi tak normalne.


      Popravde, mam takovou teorii proc pritahnout je nahoru. Neni to ani vlastne nejak silene komplikovane. Rostou pri tom G, to te vtiskne do sedadla, no a najednou zjistujes ze je lehci pritahovat nez tlacit na paku. A protoze letadla se do mainstreamu dostaly behem valky, kde stihaci kroutili, a vetsinou meli plusove G, tak uz to tak nejak nechali. Na druhou stranu, co ja o tom poradne vim, ze jo.

  • Vždy bolo prirodzené mať invertovanú os Y. Divné je, že si to v moderných hràch musím nastavovať.

    V Tie Fighterovi som nič také nastavovať nemusel. A hore a dolu vo vesmíre nemá význam.

    • kutululu77

      Také pamatuju hry, kdy byla invertní osa Y nastavená default, ale to je dávná historie :).

  • Hanzales

    Tak jsem rád, že jsem za exota, co si otáčí osu Y na myši už od Terminator: Future shock :) Beru to tak, že vnímám tu hru až za okem, místo před okem a v oku se to převrací :) A taky přemapovávám klávesy. Při klasickém rozložení na WSAD a mačkání nedejbože left Control mám pocit, že si vykloubím ruku.  Jo a taky zbožňuju Pizzu s ananasem (Hawai!)

    • Corvus

      Heretik! Všechno bych odpustil, ale tu pizzu NIKDY! :-D

  • frank.horigan

    Už 25let přemapuji celou klávesnici na šipky + pravý SHIFT,CTRL ,ENTER a 1,2,3,0 na numerickém bloku.

    Jsem levák a ovládat pravou rukou WSAD, tak mi klavír spadne ze stolu... :) 

    Osu Y na myši přendávám taky, to ale s levou rukou nějak nesouvisí..

    Jsem divnej??? :)

    • uaxpk

      No já jako levák hraji pravou rukou na WASD odjakživa. Za ta léta jsem si klouby v prstech naučil vytáčet do šílených úhlů. A je pravda, že s místem na stole je někdy problém (v minulosti hlavně na LANkách).


    • nightborne

      Ano.

  • 0011

    Když už čistě jenom lítám tak výhradně na hotasu, pokud je to sandbox jako GTA nic nepřenastavuju, ale mám pár divnejch kamarádů co osu y přenastavují i na k+m, osobně to považuju za těžkou exotiku ale každý jsme nějaký.

  • Houdini

    Tak sú aj exoti, čo si dávajú ananás na pizzu a tiež nikto neskúma prečo...

    • frank.horigan

      Zkus báboku s vysočinou kamaráde, možná to rozšíří obzory (zorničky?) 😀

    • kdyby jen na pizzu

  • uaxpk

    Trochu mimo téma. S osou problém nemám, ale jako levák těch problémů je víc. Asi ten nejvíce iritující, co se týče fps, je nemožnost u naprosté většiny her přepnutí zbraně do levé ruky (zlatý Half-Life a jeho modifikace). Pro mě je to hrozně rušivé a narušuje mi to imerzi. Pak také nastavení kláves je něco u čeho musím strávit čas pokaždé. Já vždycky říkám, že není větší diskriminace než ve vztahu pravák>levák. Je jedno zda jste žena-muž, hetero-homo, černý-bílý atd., ale jako levák máte problém všude.

    • Dříve se levák přeučoval. Mamka je přeučený levák a většinu věcí zvládá líp pravou i když je původně levák.

      • uaxpk

        Můj táta to má stejný, ale někdy je to tragedie. A to jeho koníčky jsou hokej (brankář - lapačka v pravé ruce) a malování (výtvarně) - u toho je to výhoda. Mě doporučovala přeučit učitelka v první třídě. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit