Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Když se to tady tak rozjelo, tak samozřejmě nemohu nezmínit sérii Temná věž. Zvláštní padlý svět budoucnosti a příběh, který s každou knihou neuvěřitelně graduje. Třeba cesta bláznivým vlakem je naprosto nezapomenutelná. Vlastně celý ten příběh je nezapomenutelná směsice zoufalství, odvahy a statečnosti tváří v tvář nevyhnutelnému osudu. Málokterá série ve mě zanechala tak silné emoce.

    • Derp_1337

      Slyšel jsem, že Temná věž je fajn. Akurát ten její první díl Pistolník je dost slabý. Zkoušel jsem to číst a musel jsem se nutit fakt na sílu. Trochu nudné.

      Ale prý se to pak v dalších knihách  o dost zlepší. Tak snad tomu dám ještě jednou šanci.

      • Jo, měl jsem to stejně. Dočetl jsem až na druhý pokus a byla to teda jízda jako prase. Ono ta začíná jako takový prapodivný western, ale zdání fakt klame a každá další kniha odkrývá další a další střípky světa a historie. Jak jsem avizoval, je tam i hypermoderní vlak s  autonomní AI. A kupodivu celý ten na první pohled nesmyslný slepenec funguje naprosto famózně. No uvidíš sám, jestli se k tomu dostaneš.

  • 0011

    Zakuti v oceli od Žambocha je fajn a asi nejblíž hrám ze série Fallout 

    • KIMCID

      Drsný spasitel je taky boží

  • Izmæl

    Momentálně čtu Cestu, asi 80 stránek za mnou a kniha je správně depresivní. Love it. 🤟🏻

  • Threads jsou perfektní

    • Horst_Fuchs

      Za mě nuda hraničící s odpadem. V nezáživnosti to překonalo snad i druhej díl ruského Stalkera kde prvná část ještě dost lidí i navnadila  jen proto aby pak druhá haluzácká část ukázala tu skutečnou uspávající tvář sovětského artového filmu. Legendární dvacetiminutový záběr muže válejícího se v louži v Threads naštěstí neuvidíte, ovšem i tady jsem se už cca po hodině sám sebe ptal proč na to furt ještě koukám?

      Nudné jako pseudodokument, ještě horší jako film.

    • frank.horigan

      Po Threads mi bylo fyzicky špatně - ve smyslu, je to až moc dobrý film.

      Až moc reálné

      • Docela chápu. Sice mi z toho nebylo vysloveně špatně, ale po skončení jsem asi minutu strnule zíral na prázdnou obrazovku. I když je to natočené celkem jednoduchým způsobem a není tam moc explicitních scén (nebo právě proto?), tak to má neuvěřitelně vtahující depresivní atmosféru.

  • Za sebe mohu doporučit film The Divide z roku 2011.

  • KIMCID

    Na břehu z roku 2000 je taky fajn natočeno. Pošťák je super, teda kniha film je slabší. Z filmů ještě Cherry 2000,Mad Max 3,Finch, 12 opic. Knih je postapo nepočítaně.

  • Na odlehčení bych doporučil Kotletu a jeho Spad. Sice to není úplně seriózní čtení ale pořád cool. 

    • Derp_1337

      Jo, Franta Kotleta má občas dobré knihy. Série Spád se mi líbila.

      A jestli se ti líbil Spád, tak můžu ještě doporučit sérii Legie a sérii Bratrstvo Krve. Dle mě je to ještě o trochu lepší než Spád.

      • janhrom

        Leoš nepíše zle, ale posledni dobou je to nějak na jedno brdo. Proto mě překvapila knížka Sudetenland.Tou mě potěšil (navíc mě ji jako kamarád podepsal)

    • KIMCID

      no to raději Prachožrouty od Bacigalupiho.

      • Derp_1337

        Hmm, vypadá to zajímavě, ale odradilo mě to, že to je kniha cílená na teenagery (young adult). Takže tam můžeme očekávat typická žánrová cliché, že?

        • KIMCID

          Neboj se toho je to čtivé

      • To mi uniklo. Díky za tip!

        • KIMCID

          Bude se líbit

  • Gulivera84

    Slusnej zaber, kloboucek dolu, ja bych jeste pridal falloutovsky film s Denzelem Washingtonem , Kniha Přežiti, 

    • skaven

      tak Kniha prezitia je blbost, nahodou v postapo.

      • Žádná blbost. Skvělá oddechovka. 

      • Gulivera84

        Netvrdim ze to je Tarantino, ale postapo to je na jedno podivani

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit