zavřít
...

Komentář: E3 2017 ukázala herní průmysl stabilní, ale stagnující

Každoroční herní přehlídka E3 přinesla celou řadu oznámení. Otázkou ovšem je, do jaké míry to byla oznámení zajímavá a zásadní. První kategorii obsadíme celkem snadno, ale tu druhou spíše ne. Pojďme si některá z nich připomenout, protože během E3 mohlo každému z nás leccos uniknout.

Novější 1 2 Starší

• xy (anonym)
    0 souhlasí, 4 nesouhlasí
    Jestli ono to spis neni o tom, ze E3 ukazala, ze vyvojari dobrych her na E3 nejezdi. Posledni dobou totiz cim dal castejs narazim na naprosto genialni kousky, za prevazne par $ (10 preleze malo co), ktery sice netrpej uzasnou realistickou grafikou ... ale zato sou neuveritelne hratelny a zabavny.
    30.6.2017

reagovat

• yenda1 tiscali.cz
    11 souhlasí, 1 nesouhlasí
    Hraju hry tak 25 let. A stejně jako tenkrát i dnes vychází hry skvělé, průměrné a odpadní. Nemusíme přeci hrát jen to nejnovější, poněvadž je šalbou si myslet, že hra která vyjde letos je na vrcholu herní pyramidy.
    Není lepší a dostupnější věk ke hraní her než tento. Her je opravdu kvantum, poněvadž se ta kvanta časem nastřádala. Já myslel, že už mne jen tak něco v herním světě dech nevyrazí. A lup ho. Přišel mi do cesty MGS 3: Snake Eater. Sniper souboj s The End.....co vám mám povídat, takových okamžiků zažijete pár za herní život.
    Taky sem při svých toulkách Steamem narazil na tuhle pekelnou hříčku:
    store.steampowered.co...kness/

Chci tím říct, že her, kvalitních je dostatek. Jenom je třeba vybírat, jako ve všem. Ale nedostatkem kvalitních titulů nynější doba určitě netrpí. Největším problémem je asi to megalomanský kvantum her. Člověk si musí mnohem víc vybírat a to chce čas, zkušenosti a ujasnění si co mne baví. Poněvadž potom to dopadá jako když kohout skáče na slepici, hru rozehraju, hraju, objeví se nová a nová je vždycky lepší, protože je prostě nová a tak pořád dokola, doblba, točíc se jako křeček v kole.
    30.6.2017

reagovat

• Ff (anonym)
    12 souhlasí, 2 nesouhlasí
    Třeba se ta doba, kdy vznikají kompletně nové herní žánry, někdy mezi 1985 a 2000, nebude už v této podobě nikdy opakovat, tak můžeme být rádi, že jsme byli u toho, hrát prvně Wolfenstein 3D, Dune 2, Zelda, Tomb Raider, Fallout, Karate na ZX Spectrum, prozože další generace už o tom uslyší jen z vyprávění. Hledal bych paralelu třeba u filmů, kde byla taky většina žánrů definovaná ve zlatém věku a přesto se pořád točí nové filmy s jiným přístupem, nebo se staré koncepty různě rozbíjejí a kombinují a inovují, taky dneska už nikdo znovu nevynalezne kovbojku nebo scifi, přesto se občas objeví nějaká zajímavá variace
    30.6.2017

reagovat

• Buržuj (anonym)
    7 souhlasí, 4 nesouhlasí
    Žijeme v tej najplodnejsej dobe pre videohry. Robí ich už hocikto, kto vie nainštalovať Unity. To je skvelé! Nie ako kedysi, ked sme hrali len pár hier, čo nám predhodili vydavatelia.
    30.6.2017

reagovat

• ks (anonym)
      8 souhlasí, 0 nesouhlasí
      Plodná doba je určitě, to je bez debat. Otázka, která ale visí ve vzduchu je, jestli je to tak docela dobře. Kvantita nekoresponduje s kvalitou. Je dobře, že díky volné dostupnosti enginů (nejen Unity) má možnost udělat hru kdokoli, ale výsledkem je také to, že je tady hromada sr***k, ve které ten skutečný skvost snadno zapadne a zůstane neobjeven.
      Jiná věc je neprofesionalita v optimalizaci. Teď nemyslím běžnou špatnou optimalizaci AAA titulů, kde jde o vizuální prestiž a nedostatek prostoru pro oje** ...ehmm, tedy degradaci pro slabší stroje. Myslím tím to, že hra, kterou si dovedu představit svižně běžet i na nějaké 486ce, rozžhaví CPU a roztočí ventilátory na max otáčky. Jako proč?
      30.6.2017

reagovat

• aaa (anonym)
        3 souhlasí, 1 nesouhlasí
        Ani dříve to nebylo tak růžové. Kopírky a reskiny také vycházely, ale zapadly. Dnes je pravda, že je často problém narazit na něco opravdu kvalitního v záplavě odpadu a her, které sice vypadají zajímavě, ale nejspíš je nikdo nedodělá a zůstanou navždy v nějaké alfa/beta verzi. Ale přijde mi, že nezávislá scéna a malá studia to v poslední době docela zachraňují co se týče kvality. Konec konců se to zase vrací do stadia, kde byl menší tým, ale daleko efektivnější a schopnější než molochy, které se nám tu mezitím nakynuly. Vývojářský tým je jen zlomek nákladů a většinu spolkne marketing a košatá organizační struktura, kdy ten kdo dělá závažná rozhodnutí kolikrát ani žádnou hru nehrál/neviděl. Nehledě na styl jakým pracují. Každý chce vydělávat, ale přijde mi, že často je to pokus ždímat co nejvíc s minimem úsilí, zatímco ty menší studia ještě dělají i hry, které by si sami chtěli zahrát a ne jen produkt, za který dostanou zaplaceno.
        30.6.2017

reagovat

• xy (anonym)
        0 souhlasí, 0 nesouhlasí
        Protoze to pisou patlalove, ktery vubec netusej co z toho jejich pasqilu ve finale vyleze. A to se zdaleka netejka jen games ... neni to tak dlouho co sem resil ze zakaznik nestihne spocitat vejplaty do terminu (10 dnu). Na 4x10 jadrech. Tak sem mu predved jak jim ty vejplaty spocitam za 10 minut ... nevim teda jestli dodavatele uz zastrelil nebo se na to teprve chysta.
        30.6.2017

reagovat

• LV426 tiscali.cz
      7 souhlasí, 6 nesouhlasí
      Ty asi nepamatuješ dobu, kdy každý měsíc vycházely výborné hry a nevěděl jsi, co dřív hrát, kdy se co rok objevila hra, která všechno posunula dopředu ... jinak by jsi takový nesmysl nenapsal, dneska jen kvantita těžce převyšuje kvalitu, sice toho vychází hromady, ale 99 procent her jsou zaměnitelné kktiny ...
      30.6.2017

reagovat

• Buržuj (anonym)
        3 souhlasí, 3 nesouhlasí
        A boli všetky tie hry naozaj také dobré ako si ich pamätáš? Pretože ja si občas z nostalgie niektoré zahrám po rokoch znovu, a len pár z nich sú klenoty hratelné aj dnes. Väčšina je prinajlepšom dnes priemerne hratelný priemer. Máš pravdu, že dnes väčšina (aj keď 99% je trochu trúfalé) hier sa podobá jedna na druhú a je tam kopa odpadu. Ale práve na to máš recenzie, ktoré sú dnes potrebnejšie ako kedykoľvek predtým. To isté s hudbou.
        30.6.2017

reagovat

• LV426 tiscali.cz
          3 souhlasí, 6 nesouhlasí
          Si děláš srandu ne. Zkus si za 20 let zahrát dnešní hry .... ty máš logiku jak .... :)
          30.6.2017

reagovat

• i586 tiscali.cz
          2 souhlasí, 2 nesouhlasí
          Hudbu bych jako paralelu ke hrám fakt nedával, protože hudba nestárne, zatímco hry ano - minimálně technologicky. Navíc když se podívám na muziku za posledních několik dekád, tak už těžko zažijeme revoluci v podobě kapel typu Beatles, Rolling Stones nebo Nirvany.
          30.6.2017

reagovat

• Chumbaba (anonym)
    9 souhlasí, 1 nesouhlasí
    Z letošní E3 me nezaujalo asi nic, ale to nevadí, protože tu mám tolik nedohraných her z předchozích let, že jeden či dva slabší roky nezaškodí.
    30.6.2017

reagovat

• SGAProject (anonym)
    0 souhlasí, 1 nesouhlasí
    Ladislav Loukota? To je ten Ladislav Loukota co před deseti lety brazdil vody internetu na SGAprojectu a vymyslel tam příběhy o Odyssey?
    30.6.2017

reagovat

• Tanatonaut (anonym)
    1 souhlasí, 1 nesouhlasí
    Chybí mi v článku zmíňka o konferenci DEVOLVERU. Byla to prdel, bylo to pravdivé. A Nina Sthruters je moje nová hvězda světa her. Asi nejlepší část E3 .Chci jí i příště. Check a look
    30.6.2017

reagovat

• David (anonym)
    5 souhlasí, 4 nesouhlasí
    remake shadow of colossus je sen, původní hru jsem nehrál, ale strašně sem se bavil u Last Guardiana, a tohle je prý ještě lepší, navíc jsem poslouchal OST na youtube a to je naprostý masterpiece. Dobře vypadá i The Evil Within 2.
    29.6.2017

reagovat

• jpl (anonym)
    10 souhlasí, 6 nesouhlasí
    stabilní, ale stagnující ?

Totalni fraska to byla pane.
    29.6.2017

reagovat

• LV426 tiscali.cz
    13 souhlasí, 15 nesouhlasí
    Byla to bída, žádná pořádná Ačková zajímavá hra, natož originální.

Nebýt tam Metro Exodus a Wolf 2, tak nevím nevím teda... 2 hry a ještě pokračování předchozích titulů, to je dost málo teda. Zbytek byly vesměs chujoviny.

A už vůbec netuším, co si letos zajímavého ještě zahraju.. začal jsem hrát znovu Dooma nového na nejtěžší obtížnost, protože není prostě moc co hrát ...
    29.6.2017 upraveno v 20:45

reagovat

• David (anonym)
      10 souhlasí, 7 nesouhlasí
      nebude to tím, že máš omezenou škálu her, co hraješ?
      29.6.2017

reagovat

• LV426 tiscali.cz
        10 souhlasí, 8 nesouhlasí
        Jakože nehraju pixelové hry? Sorry, těch jsem se nahrál dost před 20ti lety, když to bylo cool (a byly mnohem lepší), dnes už to fakt cool dávno není ... mě dnes už zajímají jen velké Ačkové hry a z tohoto pohledu to byla fakt bída dost teda ...
        29.6.2017

reagovat

• kubi-wan tiscali.cz
          3 souhlasí, 8 nesouhlasí
          No vidíš... a pro mě je třeba nejočekávanější hrou roku Sonic Mania. Je to pixelový? Je. Je to cool? Rozhodně!
          Jinak mě na letošní E3 zaujal jen novej Wolf a nový Metro. Jinak se to skládalo z titulů, který mi toho nemaj moc co nabídnout...
          29.6.2017

reagovat

• Miki (anonym)
            5 souhlasí, 4 nesouhlasí
            Zajimavy. Snazis se rozporovat LV, dokonce i urazet, ale sam nakonec taky reknes, ze z novy E3 te nic j8nyho, nez co LV vyjmenoval, nezaujalo. Nebude taky tim, ze mas omezenou skalu her, co hrat?
            29.6.2017

reagovat

• kubi-wan tiscali.cz
              4 souhlasí, 2 nesouhlasí
              Nikoho nerozporuju, a už vůbec neurážim. Jen jsem napsal svůj názor. Takže klídek.
              Omezenou škálu toho, co hrát, nemám. Naopak. Omezenej mám jen čas, kterej jsem schopnej hrám věnovat. Takže už to musí bejt něco, co mě chytne za koule, abych vůbec uvažoval o tom, jestli to pro mě bude dobře vynaložená časová investice.
              30.6.2017

• Miki (anonym)
              0 souhlasí, 1 nesouhlasí
              "nebude to tím, že máš omezenou škálu her, co hraješ?" v tom pripade mi prosim preloz tohle, jaks to myslel. Je to tvuj nazor? V otazce?
              30.6.2017

• kubi-wan tiscali.cz
              2 souhlasí, 1 nesouhlasí
              Já nejsem anonym David.
              30.6.2017

• Miki (anonym)
          1 souhlasí, 1 nesouhlasí
          No, taky jsem rozehral novyha Dooma. Ale to neni tim, ze by nebylo co hrat. Novej Doom je proste tak dobrej:)
          Ale ja jsem spis ted prikovanej k Prey. Hraju to po druhy a je to porad super. Az budu chtit utopit dalsich par desitek hodin, dohraju Dishonored 2, ktery je bozi. No a pak mam nainstalovenej Pillars of Eternity a chystam se na asi 4. pruchod, pak Witchera 3, ze bych si zahral oba datadisky, ktery jsem minul. A mam porad spoustu misi v The Dark Mod na zahrati... takze ja mam o zabavu postarano. Ale i tak, E3 mi letos prisla dost uboha...
          29.6.2017

reagovat

• Bob (anonym)
        3 souhlasí, 2 nesouhlasí
        Že se s ním vubec bavite
        29.6.2017

reagovat

• Jack1947 tiscali.cz
      3 souhlasí, 0 nesouhlasí
      Slabota asi zůstanu u pár onlie her a možná zkusím i jiné. Nic nového... nebo něco o čem byl člověk nevěděl... hmm..
      30.6.2017

reagovat

• Keeper (anonym)
      0 souhlasí, 3 nesouhlasí
      Zůstaň u RB6, ty nejsi hoden herního odpadu!!!
      30.6.2017

reagovat

Novější 1 2 Starší

Tento formular nevyplnujte!!!
Jmeno:
Email:
Text:
povolené tagy

Přidej příspěvek

Přistupujete z neznámé IP adresy 23.20.64.16.
Opište kód z obrázku:   (Kód je nečitelný, ukaž jiný)

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.