Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jestli to chápu dobře, můžu svůj Xbox prodat a koupit si PS5, kde si zahraju všechno (byť třeba se zpožděním)?

    • vonTossis

      Ne, proč bys to dělal? Když už pominu to, že to třeba někdy vyjde i na další zařízení, tak Xbox preferuji skoro vždy, kdy je hra multiplatformní (a není ve významně horší kvalitě nebo FPS) už třeba kvůli ovladačům,  které ma Xbox výrazně lepší (i bez těch DualSense blbinek). Playstation zapínám prakticky jen kvůli (dočasných) exkluzivit (Aloy <3 atd.) 

      • Derp_1337

        Ten rozdíl v prefencích ovladačů asi bude celý o tom, jak to jednotlivým lidem sedne do ruky. Mě osobně do ruky víc sedí gamepad od Playstationu.

        A nebo to taky může být věc zvyku. Víc hraješ na Xboxu? Zvykl sis na xboxový gamepad. Víc hraješ na PS? Zvykneš sí víc na PS gamepad.

        • vonTossis

          Ano, určitě je to subjektivní. Mám nahráno více na PS5 ovladači, takže tady už je to vážně o tom, že mi prostě ten Xkový sedí více. Ale co na tom záleží, já mám ve finále rád všechna ta zařízení, proto je mám. Strašně těžko se mi hádá v prospěch kohokoliv - já kopu  za PSko, Xbox, Switch i PC. Kdybych si musel vybrat jedno, tak si vyberu PC, protože na tom musím i pracovat, a to mi umožnilo ty další si koupit. :D Trošku jsem si teď "zaoftopikoval". 

          • Derp_1337

            Jasně. PC je celkově nejlepší a nejpraktičtější. Bohužel je taky zároveň i nejdražší.

            Jinak osobně mám jenom PS5 a Switch. PS5 kvůli pár dobrým "exluzivitám" a Switch na cesty.

      • No zcela pragmaticky, pokud chci mít jenom jednu konzoli, tak proč by to měl být za téhle konstelace Xbox? Když na něm si zahraju x her a na PlayStationu si jich zahraju x + y.

  • LiarForHire

    Mě to tak neskutečně baví, konečně dochází na moje slova o neudržitelnosti gamepassu. Celý den jen sleduju ty plačící Xboty, jak přicházejí o iluze a Phil Spencer je pro ně novodobý Jidáš :D 

    • medveddd

      Já bych teda naopak řekl, že to možná značí, že bude končit xbox jako takový a z MS jednou bude pouze vydavatel.

      Časem se jim třeba podaří dostat gamepass i na další platformy.

      Gamepassu vůbec nefandím, spíš naopak, ale myslím, že tyhle zprávy o jeho neudržitelnosti nikterak nesvědčí.

      • Derp_1337

        Myslím, že Xbox jen tak neskončí. I když je Xbox drcen ostatními konzolemi v prodejích, tak pořád mají slušné prodeje. A ty peníze žádnému akcionáři smrdět nebudou.

        • medveddd

          Snad máš pravdu. Čím víc hráčů na tom poli, tím líp.

    • vonTossis

      Mě to tak neskutečně  baví, ten primitivní náhled na svět některých jedinců. Jedinců, kteří míchají nějaké své dojmologie s názorem z článku a dělají z toho závěry, jak všechno prohlédli, a jak oni už to říkali předtím. To, že reálně neví ani prd o motivacích nebo strategii za tímto rozhodnutím, to už je moc na přemýšlení. Lepší je to shrnout, jak jsme to v té své bedničce dávno rozlouskli. Kouzelné, ale taky hloupé. 

  • Tak MS je a vždycky byla primárně softwarová společnost. Zvlášť teď co maj většinu zisků z předplatného o365 cloud služeb a po koupi Activisionu to platí dvojnásob. Takže jestli konečně skoncují s tím hloupým konzolovým nesmyslem kdy studio vyvine hru a pak jí vydá na jednu uzavřenou krabici, přestože existují další platformy co by jí zvládly, tak jedině dobře. Koneckonců i Sony už docvaklo že je hloupost si uměle snižovat dosah a prodeje.

  • Jarisko84

    Neviem ci je to dobry napad...ja som presiel z ps5 na xbox koli gamepasu koli malej nech sa hra a nemusim toho vela kupovat... tesil som sa na hry od microspftu ale zatial je to bieda... ak vydaju tie hry aj na psku tak fanusikovia sony si iba utvrdia ze tie SUPER hry na xku za moc nestoja...rozmyslam ze kupim aj ps5 koli sebe ale asi pockam na tu pro verziu...

    • Tak ruku na srdce. Jediný co tam fakt vypadá dobře z té jejich poslední prezentace je Hell blade 2. Těšil jsem se na Indiho, myslel jsem si, že to bude v kvalitách Naughty Dog, protože je pod MS a mají asi neomezený budget, ale realně ta hra vypadá jak na Xbox one no možná i hůř. Zatím to MS fakt moc nejde.

      • frank.horigan

        V kvalitě N dog jen tak něco nebude :)

  • frank.horigan

    Nějak jsem si nevšimnul že nějaké exklusivity mají..

    Možná Forza a Starfield by stály za zmínku. Ale to je nedostupné pouze pro hráče na Playstation/Switch.

    Nejsem si jistý, jestli o něco takového vlastně stojí. 

  • Nic jiného těm zeleným ubožákům nezbývá. Na PlayStation nikdy mít nebudou tak jim musí jejich hry poskytnut. Navíc jsou to nenažranci a vidí jen dolárky 🙂

    • vonTossis

      To je tedy silný postoj a květnatá logika. Působivé. 

  • Kapitulace....

    • Jarisko84

      Nemysilm si... ale oni tych hier moc nepredaju kedze su na gamepase... tak to skusia predat u konkurencie.   

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit