Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Corvus
    Srovnávat se s Divinity asi bude, ale jsou to zcela odlišné hry. Naprosto. V každém případě jednička byla (podle mého názoru) klenot, ale dvojka je ve všech ohledech dotaženější. Čímž se :-) právě Divinity sérii podobá jako vejce vejci. Protože dvojka Divinity Original Sin je prakticky 100%. Vlastně si ani nedokážu představit dotaženější druhý díl. Takže se na POE II těším velice.
  • Jednička vyšla i pro ps4, jsem zvědav jak dvojka.
    • Dvojka vyjde taky...
  • Morraw
    V rámci přípravy na dvojku jsem se nedávno konečně odhodlal zdolat posledního bosse Llengrath (White March p. 2) a s tím i znova dojel finální část hry, abych si připomněl, o čem byla. Jsem zvědavý, jak bude řešen import postavy z prvního dílů, ale předpokládám, že to bude uděláno podobně interaktivně, ajko v případě Tyranny.

    Pokud to zároveň budu srovnávat s D:OS2, tak souboje v PoE působí o dost těžkopádněji a často jsou nepřehledné, ale myslím, že si zase zvyknu. Jsem rád, že snížili počet postav jen na 5 a doufám, že i samotné encountery budou s méně účastníky. V PoE se často stávalo, že na obrazovce bylo 20+ postav (když započítám summony atd)
  • Mě na pillars nebaví ten soubojovy systém... kdyby to bylo tahové hned se na to vrhnu *1* *7*
    • Pokud si dobře pamatuju tak, podobně jako v Baldur's Gate, jde nastavit auto-pauzu při dokončení akce (hit, spell cast, target destroyed atd) poměrně podrobně, což pak trochu funguje jako tahovka. Klasická tahovka to není, ale podle mě nabízí víc možností jak herní mechaniky zne/používat, např. nastražit past nebo rozděli skupinu nepřátel.
    • Morraw
      Zas na druhou stranu ono se nadarmo neříká o Pillars "pause with real-time" *1*
    • Jenže ono to vlastně tahové je, vychází to snad z pravidel AD 'n D (zjednodusenych jestli se nepletu) a postavicky proti sobe "hazi kostkami". Podle me celkem efektivni.

      Mě na PoE stvala nevyvazena obtiznost. Prostě mě nebavilo dál zkoušet zabít bossy na hard, tak jsem to odinstaloval.
      • Vzhledem k tomu, že je možné hru dokočit na nejvyšší obtížnost solo, popřípadě iron man, tak bych neřekl, že je hra obtížná. Její obtížnost spočívá zejména v know-how, takže pro ty kteří ve hře stráví stovky hodin a vědí jak zne/používat herní mechaniky je to lehké i na PotD. Však lze obtížnost snížit na frustrující souboje. Není se za co stydět, je to singl.
      • Tak postavičky hází kostkami vždy, to je v pohode. Mě štve to pauzovani a pousteni... proste mi tenhle systém nevyhovuje. Raději mám systém jako je v Divinity *3*
  • jamar28
    Vypadá to dobře, škoda té jazykové bariéry. *9*
    • KrPa
      osobne takovehle rpg taky hraji jen v cestine, ale oni ty hry vychazjei nastesti postupne, a postupne vychazeji i cestiny: D:OS1 > POE1 > D:OS2 > POE2, takze vetsinou po odehrani jedne hry za nejake 2 mesice vyjde cestina na druhou, ja jsem tedy spokojen
    • Mozek
      Sice to nějakou dobu ješte asi zabere, ale kluci šikovní to přeloží. *3* Takže kdo si počká...ten se dočká.
    • skaven
      pockajk cca rok/dva a vyjde cestina. btw k plkacom, prave Pillars mal dost tazku anglictinu a strasne vela textu. pri tejto hre bol/je preklad potesitelny
      • jamar28
        Přesně tak. Angličtina jako taková nevadí, ale v jedničce mi přišla na dost vysoké úrovni, spousta okrajových slov, složitých větných konstrukcí a tak. Abych to všechno plně chápal, musel jsem si poměrně často překládat, což ale dokonale kazí herní zážitek. Samozřejmě je mi jasné, že na internetu každý umí plynně anglicky lépe než rodilý mluvčí a k tomu umí 14 dalších jazyků, ale já holt takové schopnosti nemám.
    • zaty
      To je pravda. V dnešní době, kdy je extrémně náročné naučit se na slušné úrovni anglicky a navíc člověk pak ten jazyk jinde nevyužije, je přímo ostudné vydávat hru bez lokalizace do jazyka, kterým mluví pár lidí někde mezi německem a sibiří ;)
    • A že ta angličtina je ale těžký a okrajový jazyk, se kterým se člověk jen tak nesetká.
    • The_Nameless_One
      Souhlas, já havajsky taky neumím... *4*
    • To chce méně hrát hry a zkusit se naučit alespoň jeden cizí jazyk..
      • Ja se ucil cizi jazyk hranim her. Mortowind se slovnikem vedle klavesnice.
  • Normálně mě pirátská tématika ve hrách vždy zklame (vyjímkou je Black Flag), ale na tohle pirátění se velmi těším.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit