Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • owny
    S tím, kolik obsahových DLC pro CK2 vyšlo, není ta hra už pro nového hráče příliš komplexní?
    • Rozhodně ne. Většina datadisků totiž víceméně jen nahradila stávající mechaniky, takže to vyjde šul nul. *5*
    • Hra je komplexní sama o sobě. Pokud se někdo zvládne naučit vanilla CK2, dokáže se naučit i CK2 se všemi DLC.
    • Nevím jak CKII, ale ostatní hry jsou sice komplexní, zato s jednoduchym a intuitivním ovládáním.
  • Je rozhodně fajn, že přidávají další a další regiony, ale bylo by také fajn, kdyby nějak vylepšili stávající feudální státy v Evropě a dali jim větší možnost angažovat se v politice bez nutnosti začínat války. Btw. systém, který teď předvedli v Číně by se v původní hře krásně hodil na instituci papeže a teokracií všeobecně
  • Další dlc, který musím mít
  • Ty DLCčka jsou čím dál lepší, ovšem i cena je také čím dál větší. No, někdo má příjem v tisících euráků a cena je pro něj zanedbatelná, ovšem jsme v ČR a 20ka euráků je opravdu hodně. Tohle oželím, protože nejsem dojná eurácká kráva, možná to časem zlevní....!
    • Jako jednorázová koupě to drahé vypadat může. Pokud to hraješ jen příležitostně, pak je samozřejmě rozumné přemýšlet, jestli ta DLC za to stojí. Ale spoustu lidí v CK2 (potažmo v EU4) stráví stovky nebo i tisíce hodin. Zaplatit dohromady cca 200 euro za až několik tisíc hodin není tak hrozné, dokonce ani s mizernou českou platovou úrovní. Na hodinu je to pořád levnější, než drtivá většina AAA her, filmů, a vůbec jakékoliv audivizuální i jiné zábavy.
      • To zaplatíš 200 euro za to, že tisíce hodin sedíš u compu? To musí Tvému zdravotnímu stavu a fyzické kondici vylmi prospívat.
        • a niekto zaplatí 500€, aby videl bandu 22 maníkov ako naháňajú 90 minút mičudu. + letenky, ubytko, strava, občerstvenie... každý máme to svoje. ja veľmi rád investujem do PC hry. áno, investujem, lebo je to forma relaxu, psychickej regenerácie a dáva mi to možnosť prežiť to, čo v realite nemôžem.

          P.S.: skôr ako vytiahneš tvoj argument so zdravím - som vášnivý turista a pravidelne behávam spartan race, takže moje zdravie a kondícia sú na tom, trúfnem si povedať, vynikajúco.
        • Já mám nahráno v ck2 1450 hodin za 5 let to není zas až tak strašný, průměrně hraju cca hodinu denně
        • Já ne, a ničím jsem ani nenaznačil, že ano. Straw man argumentaci si strč za klobouk.

          U počítače sedím skoro 2000 hodin ročně v práci, která za to platí mě. Na hraní nemám čas ani chuť. Ale takových, kteří se několika hodinami hraní denně brzo doberou ke stovkám a tisícům hodinám v jedné hře, je přehršel. Jejich zdravotní stav je jejich problém.
    • tak zas ale nerobme tu zo seba žobrákov. 20€ je cena jednej návštevy wellnessu s rodinou na 1-2 hodiny. minulý víkend som platil dcére kino a stálo ma to cca 12€ (lístok, samozrejme pukance, cola a ono sa to nazbiera). bola z domu celé 2 hodiny a 30 minút a to rátam aj odvoz a privezenie späť. zábava niečo stojí. dokonca ani ten mariáš v krčme si nezahráš zadara.
    • Ty opravdu nemáš 3 kila ?
      • Mohl bych si to DLC koupit vážně hodněkrát. To neznamená, že si ho koupím. Bude to pro tebe určitě šok, ale někteří lidé jsou mentálně dospělí, uvažující o tom, jestli něco nekupují zbytečně.
      • A ty neumíš počítat.
        • No tak promiň 380 kč....P.S dlc stojí 15 euro
          • jamar28
            No a pak ještě 130 euro za ostatní DLC. *1*
            • Inquisitor
              U EU4 například, určitě ty nejvetší DLC jako Art of War a nebo Common Sense. Jinak při každém DLC vychází i update, který taky celkem dost věcí přidá i bez zakoupení DLC, Ale každopádně ty největší bych určitě doporučoval. A to nevyjde tak draze.
            • Jj, akciové ceny :) Já si koupil komplet EU3 a HOI3 jakmile vydali 4 za pár kaček komplet se vším všudy, tak počítám, že až vydají 5, tak bude nejlepší čas dokoupit 4.
            • jamar28
              Mám to podobně, některá DLC samozřejmě vlastním, Některá jsou koneckonců ryze kosmetická, třeba nové postavy atp. a bez toho se v pohodě obejdu. Ale bez některých si paradoxí hry už ani neumím představit. Třeba Old Gods a Charlamagne pro CK2.
            • áno i nie. ani zďaleka nepotrebuješ všetky DLC, aby si si hru plnohodnotne užil. ja sa považujem v tomto smere za "úchyla" a DLC si poctivo kupujem, ale práve skrz tú finančnú náročnosť vyhľadávam skôr balíčky, alebo akciové ceny = DLC kupujem so značným odstupom a aj napriek tomu považujem tak CK2, ako EU 4 za ultimátne hry, ktoré si človek užije v akejkoľvek kombinácii vanilla + DLC. v každej mám utopené stovky hodín až do tej miery, že manželka na ne doslova žiarli.

              ale treba priznať, že bez niektorých väčších DLC-čok hra stráca dosť na šírke a hĺbke zážitku. ak ich nemáš, nepocítiš to, ale keď okúsiš, už by si sa ich nevzdal (niečo ako v cities: skylines mass transit. aj bez neho je to luxusná hra, ale s ním je to o level ďalej)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit