Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tu bezobsažnou nudu jsem nedokázal doposlouchat. Za několik měsíců už na tu skladbu nikdo nevzpomene, na rozdíl od motivu Origins, který i po letech přesně vyvolá stejné pocity jako kdysi. Protože už ze startu zazní ústřední linka a není pochyb kde jsme. To bude kolosální provar...

  • Vopik

    Soundtrack perfektně vystihuje dojem, který jsem dostal z ukázek a trailerů. Generické, nudné a bezduché.....No, jak znám Zimmerovu práci, tak pravděpodobně vytvořil jen část a větší zbytek má na svědomí pan Balfe tak aby EA mohla svoji hru propagovat s nálepkou "soundtrack by Hans Zimmer", i když realita je někde jinde. 

    Koneckonců na mě tak působí i ukázky ze hry. Má to nálepku Dragon Age, ale vypadá to jako kdejaké jiné sesmolené RPG s draky a hrdiny absolutně postrádající atmosféru nebo ducha minulých her. Moc očekávání od toho nemám, snad překvapí aspoň příběhem.

  • Lukyz

    Já nevím, ve mně to nic nevyvolává – žádné emoce, atmosféru, prostě nic. Ale tohle 🔥

  • dworkin

    Hans Zimmer je geniální skladatel, ale taky je to geniální podnikatel. Tohle psal pod značkou "Hans Zimmer" Balfe. Na to vsadím boty.

    https://www.youtube.com/watch?v=hIAB3e47vZU&list=PLFXgGT6loyW9kZCJgYrmBF0TE4CIom6u4

    Tohle psal Zimmer. Rozdíl pozná naprosto každej.

  • tuco

     ... jak je u tohoto skladatele zvykem ...

    Je tam slyset, soudoby klasik a mistr emoci.

    EA  - odplivnu si - alespon nekdy neco dela dobre.

    Leaving Earth (ME3 OST), Clint Mansell -https://www.youtube.com/watch?v=KdJaaQTij28

    Nicmene, Borislav Slavov v BG3, napr. Harpy Song (BG3 OST) - https://www.youtube.com/watch?v=05KtQ2JlI4Y, mi daval husinu za husinou.

    Tak dulezita a mocna hudba je.

    • ME3 soundtrack je super a mel jsem opravdu radost, kdyz Borislav vyhrál za BG3 a imho zcela po zásluze.

      Je spoustu dobré hudby, kdyz si vzpomenu na MGS, Deus Ex Human Revolution, Might & Magic IV, Skyrim a plno dalších.


      Hanze mám rád, ale tohle mi přijde takové nemastné neslané obzvláště po jeho nedávné Duně.


      DA jako takový je pěkný průšvih a to ani ještě nevyšel. Škoda mluvit.

  • lito

    Nemyslím si, že je to špatný song, jen to ve mně nevyvolává žádné emoce a reálně to samo o sobě moc nefunguje. Bude to fungovat s obrazem, ale bez obrazu si to nepustím.

    Což je rozdíl třeba od:

    https://www.youtube.com/watch?v=2m7waKkID98

    Tam mám husinu vždy a nepotřebuji k tomu žádný obraz.

  • JohnyTheZik

    "První dojmy jsou poměrně smíšené"

    Vážně jsou? Zatím jsem viděl vlastně jen Alešův skepticismus na základě traileru, kde mu vadí stylizace a změna soubojovýho systému. Jinak mi (po ME:A překvapivě) přijde, že jsou z preview verzí gameweby celkem nadšený.
    No tak uvidíme. Stylizace mě tolik netrápí, ale track record Bioware je teď spíš slabší, jemně řečeno.
    • Pussyeater69

      Ta hra je automaticky 10/10, vzdyt si muzes dat pooperacni jizvy na postavu a mimo to je nemozne udelat peknou zenskou. To je prece to hlavni... reprezentace!! Krome normalnich holek.

      • JohnyTheZik

        Jsem fakt rad, ze je mi tohle uplne volny :D ..

        • Pussyeater69

          Njn, bohuzel.

          • Derp_1337

            Ale zase na druhou stranu jsou občas anti-woke názory stejně otravné jako woke propaganda, takže si člověk nevybere.

    • lito

      tak třeba tady smíšené dojmy:

      https://www.pcgamesn.com/dragon-age-the-veilguard/preview

    • Někteří novináři a "trubkaři" měli možnost si to zahrát už asi před 14 dny. Nevím jestli i Aleš. Třeba tenhle má na Veilguard dost podobný názor (stylizace a další prvky příliš přiznávají, že to původně mělo být MMO). Třeba je to i Alešův zdroj, pokud se k tomu sám nedostal. Tipuji, že pokud už má recenzní kopii doma, tak zatím nesmí ani naznačovat.

      Celkově to samozřejmě může být skvělá hra. Kdyby byla tak dobrá jako ta ukázka ze soundtracku, tak by to bylo super.

      • JohnyTheZik

        Jojo, vim, ale prave ze vetsina novinaru z toho je spis nadsena, co jsem koukal na previews (nekde je nejakej reddit thread, kde je souhrn linku). Kazdopadne mne je to celkem jedno, pockam si na recenze, jen me ten komentar trochu prekvapil v kontextu toho, co jsem vetsinove cetl.

        • Derp_1337

          Tak se nediv, že jsi četl jenom nadšené Preview. Zatím platí informační (novinářské) embargo a novináři nesměji vypouštět žádné informace z recenzních verzí (pokud je teda už mají). Takže ven se dostanou jenom ty informace, které byly "schválené". 

          Takže v reálu se na veřejnost dostane jenom chvála.


          Navíc ti novináři a influenceři, kteří si mohli vyzkoušet hru předčasně, určitě nebudou tak hloupí, aby začali hlasitě prohlašovat "nuda, nebavilo mě to". Kdyby něco takového udělali, tak už je nikdo nikdy nepozve na preview či jim nepošlou hru k zrecenzování.

          • JohnyTheZik

            To je sice do určitý míry pravda (i když to zdaleka není tak přísný, jak píšeš), ale třeba pc games n, co tu postoval někdo nahoře, má preview mnohem umírněnější. Nicméně ten koment vysvětlila sama Šárka - pro mě trochu mimo, ale respektuju to. 

            Zbytek jsou jen dohady a mě to jen zajímalo, nic víc.

            • Derp_1337

              No samozřejmě jsou to dohady. Realitu uvidíme v den vydání. 

              Bylo by fajn, kdyby z toho byla dobrá hra... ale Bioware se v posedním desetiletí dost zkazilo, takže moc nedoufám, ať nejsem zklamaný.

    • cms.sarka-tmejova

      Doporučuju nakouknout do našich ostatních diskuzí, kde většinové nadšení z dosavadních ukázek rozhodně nepanuje. Proto smíšené :) 

      • JohnyTheZik

        Tak diskuze :D ok, bral jsem to na základě herních novinářů, ne traileru, ale fér point.

  • DeathFish

    Stále chci věřit, že to téhle hře vyjde, ale u špatné hry ani dobrá hudba nepomůže 😀 Jestli hra dopadne špatně, určitě to jen kvůli dobré hudby nebudeme hrát - kvalitní hudba dokáže umocnit zážitek, ale hru samotnou spasit podle mě neumí.

    Jinak je to ale krásná skladba, taková kouzelná, a jak píše Šárka, velkolepá a naléhavá. Skoro mě až vyzývá, abych se do té hry a jejího průzkumu ponořil 🙂

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit