Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • inXile se asi pro podobnej projekt docela nabizi.
    K tomu co jsem zahlid o fantasy... uz asi deset let nectu... uz mi vsechno pripadalo na jedno brdo. Neposoudim Hru o truny, mozna casem, pokud se budu nudit, ale prvnich par dilu serialu mne odradilo jak od serialu, tak od knih. Jestli tomu dam jeste jednou sanci a zkusim ti prekousnout nevim, ale nabizi se otazka - a proc bych vlastne mel.
    • božinku to je ale komentář o ničem
  • TheGGG
    Já jsem teda četl jen první díl, takže nechcu hatovat celou sérii, ale byla to docela bída. Teda nechápejte mě špatně, ale byla to jen další fantasy 15+ o borci co studuje magii atd. atd. Nebyla tam jediná fakt zajímavá situace nebo momentka a na další díly jsem se pak vykvajzl. Měl jsem šílený očekávání po vší té chvále na netu, ale nakonec fail, plus ta obálka s polonahým zrzatým borcem mě musela z očí.
    • Kinet1c
      hm, ty vies citat ? Clovek sa dozveda vzdy nove veci.
      • tak tomu říkám stěr jak ze školky *15*
  • Kronika Kralovraha su moje velmi oblubene knihy no bojim sa, co z toho vznikne, ak to zfilmuju alebo prerobia na hru. Ak ma ale autor ruky v tom co sa bude diat tak by to mohlo vyjst. Pamatam si na interview s Rothfussom ako vravel, ze chce urobit hru, ze ma premyslene cele universum tak, ze Kronika Kralovraha je len mala cast toho celeho. Takze hra alebo film by dokonca nemuseli byt o Kvothem ale o uplne niecom inom v uplne inom style. Toto budem kazdopadne sledovat.. hlavne nech uz vyjde tretia kniha *7*
  • Pro mě se to po pár řádcích stala naprostá srdcovka. četl jsem to teda v originále a autor má velmi příjemný styl, u kterého jsem se přistihl, že ani tak nehltám příběh, jako spíše si užívám samotné čtení, což se mi stává velmi málo. po Písni ledu a ohně jsem byl z fantasy žánrem velmi zklamaný, horší fantasy jsem snad nečetl. ale kvothe a jeho příběhy mě velmi potěšily
  • Felczar
    Pokud člověk nemá moc načteno, bude mu tahle kniha připadat velmi dobrá. Pro knižní mazáky se jedná ale o šedý průměr s nudným a nesympatickým hlavním aktérem. Plus ten svět... proč ne Malaz, Archiv Bouřné záře, Kolo času nebo třeba i ten Noční Anděl, kterého jsem nedávno dočetl. Tolik lepších a promakanějších světů existuje, ale oni chtějí zadaptovat zrovna takový nemastný neslaný.
    • calwin
      súhlasím... bude to chcieť veľa snahy z toho vytrieskať maximum... kniha bola dobre písaná ale v závere druhej časti neskutočne pokulhávala... (aj keď crafting/sympathy v takomto prevedení by mohol byť zaujímavý)
    • Kolo času jsem taky přečetl, byl to čtecí maraton, četl jsem to asi 4 roky s přestávkama. Znovu už bych do toho nešel :-) První díl byl ripoff Pána prstenů, další 4 díly super, pak šeď a příšerné natahování děje, ultradetailní popisy oblečení, a pak původní autor zemřel, takže dílo dokončil Sanderson.

      Já osobně mám rád cyklus Brána smrti (7 knih), ale na to už hra existuje
      http://www.databaze-her.cz/hry/death-gate/
      a nutno dodat, že velmi povedená, ona mě vlastně přivedla ke knize.

      Další fantasy série, k nimž existují hry jsou třeba další povedená adventura Shannara, pak existuje Dune I a Dune II, Betrayal at Krondor...
      • Felczar
        Já to zapíchl někde kolem šesté knihy, nicméně svět to má propracovaný dobře. S příběhem a postavami už je to pak horší... mnohem horší, hlavně některé ženské jsem vyloženě nesnášel.
    • Tak cital som vsetko co si tu vypisal (a este omnoho viac) a teda mne osobne pride Kronika Kralovraha minimalne rovnako dobra ako Archiv Bourne Zare. Na Malaz sice nema, ale tak to snad ziadna seria. Naopak, Kolo Casu a Nocni Andel su subjektivne horsie knihy/serie.
      • souhlas se špagátem, ale Archiv má určitě lepší svět, ale postavy mě neskutečně iritují, hlavně Šalán to je strašná pipkaa.
      • h0p3
        Právě se na Malaz chystám a chci se zepat čím mám začít, Knihou padlých nebo Příběhy z Malazské říše ?
        • Felczar
          Určitě Knihou padlých. A hlavně vydržet, začátek je dost těžký a pro čtenáře ne zrovna přívětivý. *2*
          • h0p3
            Okay, dík.
          • nevidím důvod proč to číst zvlášt, může krásně navazovat.
        • Můžeš to čist zaráz, jelikož se doplnují.
    • protože je tohle daleko větší mainstreamovka než Malaz nebo Archiv. Navíc je to o hodně populárnější než Malaz, čili větší zisky.
  • ta kniha je dobrá jen proto, že je hodně dobře napsaná, jinak svět je naprosto mizerný a nezajimavý. Navíc dějově je to pořád dospělejší Harry Potter. Kniha je skvělá ve vykreslení postav, v dialozích, určitě částečně i hudbě a retrospektivě. Pro hry a filmy naprosto špatná volba.
    • >skvělá ve vykreslení postav
      Zertujes? Hlavni postava je typicka Mary Sue.

      >částečně i hudbě
      Tohle rict o knizce je uz uplne k smichu.

      S tim, ze je to podobne jako Harry Potter, ale musim souhlasit, jeste vic nez Rowlingove se Rothfussovi dari natahnout minimum deje na strasne moc stranek, aniz by to ale pusobilo extremne zdlouhave a odradilo to prumerneho ctenare. Jestli ale bude pokracovat timhle tempem, tak bych se nedivil, kdyby zaklepal backorama driv, nez to stihne dopsat, podobne jako se to stalo R. Jordanovi a skoro urcite se to stane G.R.R. Martinovi.
      • Tak Kvothe rozhodně nění nesympatický a rozhodně není nezajimavý, což potvrzuje jeho současné alter ego v podobě hostinského. Takže definice Mary Sue je značně mimo. Ostatně jen plácáš nesmysly, není mu ani 45 let a chybí mu jeden díl, čili nevidím důvod, proč by měl umírat.
        • Nevim jaks prisel na to, ze by Mary Sue mela byt nesympaticka postava. Pro Mary Sue je typicke, ze je idealizovana(check), vsestrane nadana(check) a podoba se autorovi(zrzave vlasy - nepripomina to nahodou trosicku Rothfusse nez zacal sedivet?). Jinak uznavam to, ze to ma byt trilogie, jsem nevedel, z runych naznaku jsem predpokladal, ze to planuje natahovat dele a umyslu nedojit to donekonecna tleskam.
          • Zkus wiki mudrci: "Mary Sue je termín používaný pro fiktivní postavy, které jsou celkově nesympatické, idealizované a obecně nemají přespříliš zajímavý charakter."
            • Aha, tak ty se spolehas na ceskou wikipedii? To mnohe vysvetluje... Zkus se podivat na anglickou nebo na tvtropes.
        • tak on má hlavně ten příběh už napsaný, ale přepisuje to, protože to napsal tak dvacet roku zpátky a teď to přepracovává. jinak osobně si myslím, že oproti rowlingové, která si kouzelnický svět a jeho mytologii domýšlí, jak se jí to hodí, tak rothfuss říká sice málo, ale jde vidět, že má ten svět zmáknutý a je tam toho spoustu, co se ještě dovíme.
          • Neviem, neprirovnaval by som to moc k Harry Potterovi. Kronika Kralovraha sa mi viac podoba na taky mix Zaklinaca a Artemisa Fowla (toho Artemisa nemyslim doslovne ale hlavna postava je stasne vysoko inteligentna a drza).
    • Musím naprosto souhlasit. Je to samý klišé, ale tak krásně napsaný, že to nelze nepřečíst i když si uvědomujete jak hloupý a tuctový je příběh a svět.
      • Keyz
        Jako nějaká "pohádka" by to mohl být OK. Viz ten vtipný drak v první knize.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit