Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ty benchmarky  moc nesedí  s dobrou deskou a ramkama  ( 4400mhz) 3900x  předbehne ve všem i 9900x  krom single coru a hrách  ,  a když nemáte představu o síle  3950x  tak říct že  řada ryzen 3000 je  těsne pod intele  je bullshit jelikož intel ma na trhu jediny cpu ktery je konkurence schopní s 3900x  a to je drazší  o 10tisic...

    3950x je powerhouse s jeho nastupem  budou cpu od intelu žarlit jko  při  athlonu 64 ...

    co se týka OC tak ryzen 3000 zvladá nesmyslné hodnoty  , 3950x má  svět rekordy ve  všem

    Do roku bude optimalizace podobně jaku u minuly řad ryzenu uplne jinde a vykon samotného 3700x bude nad  9900k  ve všech ohledech ...

    Výrok že ryzen 3000 bude pod intelem včemkoli  je trochu unahlený 



  • Fraizer_cz

    myslíte, že při sestavě s i7 4790 a Nvidia 1080ti se mi vyplatí investovat do nových CPU od AMD?

    • Veskoslav

      Tak je to čtyřjádro. Záleží, co na PC děláš:)

      • Fraizer_cz

        jen na hrani, ve 2k

        • Short anwer: ano, vyplati. Long answer: pocitujes nejakou nestabilitu pri hrani tvych her? Pokud ne, tak je asi upgrade na povazenou. Ale pokud hrajes vicemene od vseho neco a hlavne neco narocnejsiho z posledni doby jako napr. AC Odyssey, tak tam budou narusty vykonu nemale. Pokud nechces dat do upgradu moc penez, nejlepe ti ted asi vyjde r5 3600 a b450 deska napr. msi tomahawk. Pokud ti jde jen a jen o hry a nevadilo by ti si priplatit, tak 9700k, poradne chlazena a nataktovana nabidne asi nejlepsi jednovlaknovy vykon, ktery vyuzijes i pro starsi hry jako Arma a CS:GO, pokud to je tvoje forte :)

          • No nevim. S rx590 a i5 6600k mam na 2k v ac odyssey 45 snimku.... s 1080 by mohl mit stabilnich 60... tak co zrychlovat?? Mam teda 60hz 4k monitor.. me by to bylo asi úplně k nicemu 😇 pro moji grafiku by byl asi ten 3700x zajimavejsi nez pro Fraizera...🤔😉 mozna bych to na tech 55 vytahl...

            • MalyZeli

              Na ultra ve 4K s gtx 1080ti a i7-6800k mam taky prumerne 45 snimku v ACO, naprosto v pohode, nemusim mit 60 fps, a koukam ze to mas podobne. Myslim ze je rozumnejsi pockat, treba se pekne amd a intel a nvidia poperou a ceny klesnou.

            • Jack1947

              45 není moc...

              • Reakce na příspěvek:

                No, za ty penize... 😏 vetsina lidi hraje 1080p, teda pruzkum jsem nedelal... ale 45 na high az ultra 1440p je myslim slusny. A AC:O je zrovna pekne optimalizovana, takze pri tomhle nastaveni, dropy FPS minimalni.  Nemel jsem pocit ze o neco prichazim 😊 ba naopak... ale zajimalo by me spis jestli by vic jader pomohlo, kdyz maji ta i5 a 3700x stejny GHz(3,5/4,2 ... 3,6/4,4)... ale stejne by mi to neslo na 170z desku, tak jen tak polemizuju...

                • Jack1947

                  Reakce na příspěvek:

                  Zase ta deska vydrží několik období než zase bude nová řada... (technologie)

                  Nevím no dostačující( takže to ani nebývá standartem), pokud je tam nějakej pokles může bejt i pod 35fps, a méně to už by mi kazilo imerzi. 2,5k (možná) někdy v budoucnu ted zatím těch FHD a 60 a více fps. Tak každý má rád něco jiného.

                  Spíše ta 2080GTX ale to taky není terno ještě bych počkal co se týče grafiky.

            • Johnny

              Co to je prosím tě 2K, pokud já vim tak to je prakticky FHD. Jestli mysliš 2560 x 1440 tak to je "2.5K"

              • Inquisitor

                Reakce na příspěvek:

                Tady je to pěkně vysvětlený https://youtu.be/gMHwhlVLYhE

                • Johnny

                  Reakce na příspěvek:

                   to já prave vim, a vim že lidi často řikaji 2560 x 1440 2K

                  Přitom 2K je 1920x1080

                  • Jack1947

                    Reakce na příspěvek:

                    2 ka je ve skutečnosti 2048x1080

                    • Johnny

                      Reakce na příspěvek:

                      není, protože 3840x2160 je 4K. Ono je to ve skutečnosti 3,84K.

                      Nevím co by bylo špatnýho na 2160p nebo 1440p....

                  • Kravicka

                    Reakce na příspěvek:


                    Protoze to tak proste je diky spatnemu prechodu a oznaceni 4K kde misto druheho cisla 1280×720 - 720p , 1980x1080 - 1080p si marketing zacal oznacovat rozliseni podle prvniho cisla

                    3840 × 2160 - 4K - UHD - 2160p (postaru ''2K¨¨'')

                    tak se to chytlo a lidi si tak pojmenovali 2560×1440 jako 2K pac UHD a QHD se moc nechytlo.

            • Tak o tom je, jestli citi potrebu vyssiho vykonu, asi by se tu neptal, kdyby mu to dosavadni stacilo. Ale jake jsou jeho volby upgradu? Z grafik tak akorat 2080ti a to si pis, ze jeho nenataktovana i7 bude brzdit vsemi smery. Uz ted se najde par her, ktere jeho procesor vyzdimou na dno a trh s procesory ted ma mnoho voleb, ktere i nejaky ten rok vydrzi, takze proto bych rekl, ze se mu upgrade vyplati.

  • MalyZeli

    Je to krasa, ovsem chtelo by to GPU na urovni nvidie a udelat vetsi upgrade, kupovat novou zakladni desku jen kvuli procesoru nebudu.

    • Naštěstí jdou procesory Ryzen 3000 i do desek B350/450 a X370/470 takže kdo má předchozí platformu stačí noví bios a jede dál ne jako poslední dobou u intelu noví procesor nová deska osobně mám R5 2600 a jsem sním naprosto spokojen ale pokukuji po R5 3600 či R7 3700x takže ještě uvidím.

      • Jack1947

        Přitom intel měl ještě předtím dlouhou dobu jeden socket kde se prohazovali nové procesorry, tímhle trochu klesnul na vážnosti.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit