Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Skvělý Gamesplay, díky.
  • Tentokrat pamet Pavla opet osklive selhala, Reflections byli do roku 95 primarne zamereni na Amigu. Cast her sami portovali na AtariST, na Segu nic, az pak na Saturn to Destruction Derby. (ano vetsina jejich her do roku 95 byla i na dalsi systemy, ale konverze delaly externi firmy)
  • Dag0
    Nedal by sem někdo návod jak to rozjet(kdee sehnat titulky) prosím??
    • oldgames.sk

      Vypadá, že je tam i CZ verze, ale nezkoušel jsem. Už leta mám jenom EN.
  • ty vole, tohle byl dobrej počin! Skoro bych fakt měl chuť si to zahrát - nebo aspoň přečtu nějakou z těch zmíněných knih. Díky hoši.
  • Tohle byla krásná hra, ve své době měla výbornou atmosféru a slušný humor. Líbila se mi i dvojka s povedenou písní od Erica Idlea.

    Dobý výběr do retra!

    PS: Zdaleka nejlepší hra ze Zeměplochy je ale podle mě Discworld Noir.
  • michaliuz18
    destrukšn derby som hraval o sto sest, hlavne dvojku, na svoju dobu revolucna hra :D
    • No, nevim jestli byla revolucna, ale zabava to byla.
  • Veľmi preceňovaný fantasy autor, podobne ako Rowlingová. Fajn na vstup do fantasy sveta, ale proti dospelému fantasy žánru to neobstojí. Ale aspoň filmové spracovania Discworldu sú obstojné, HP je tragédia.
    • No já bych řekl, že právě Zeměplocha je spíš pro dospělé, resp. není pro děti. Jak už napsal RKD, je to především satira a parodie, jenom bych dodal, že si nedělá srandu jenom z fantasy.
      • PreidaQ
        S tím já tak úplně nesouhlasím. Já si naopak myslím, že Pratchett psal knihy, které se můžou líbit celé rodině (stejně jako výše zmiňovaná Rowlingová - ta je obvykle označovaná jako čtivo pro děti, ale přitom si jí bez problémů může přečíst i dospělý), nezávisle na věku. Pro menší děti jsou vhodné v tom, že v nich není násilí ani kletí, dospělý si v nich může najít roztomilost a lidskost.

        Taky vůbec nemůžu souhlasit s tím, že Zeměplocha je hlavně satira a parodie. Některé části v Zeměploše sice takové jsou (ukázkově např. barbar Cohen), ale Zeměplocha sama o sobě je dostatečně originální a nezávislá na díle jiných autorů.
        • Nečetl jsem pozdější knížky, ale i když tam jsou pohádkové postavy a příběhy a roztomil obálky, jako dětské čtení mi to nepřipadá. Kromě toho, že děti těžko pochopí všechny narážky, myslím, že se tam mluvilo i sprostě, i když ne ve velké míře. To se nevylučuje s tím, že se to nemůže líbit všem, ale víc si to podle mě užjí starší čtenáři.O závislosti na dílech jiných autorů nebyla řeč, i když odkazů tam je hodně.
          • PreidaQ
            Tak já mám Zeměplochu přečtenou celou. Nejvíc rozporuji to "je to především satira a parodie", narážky a parafráze tam sice v určité míře jsou, ale podle mě ne tak moc, abych to takto označoval - prostě to dávno začalo žít vlastním životem.

            Že to více docení starší čtenáři bude nejspíše pravda. Ale je to takové to mezigenerační čtení. Jako příklad uvedu, že když jsem začal Zeměplochu číst (cca v 18 letech), zkusil jsem dát jednu knížku přečíst mámě (cca 55 let) a ta si Zeměplochu oblíbila stejně jako já, a to i přesto, že v tom většinu narážek či parafrází vidět nemohla. Stejně tak bych se nebál ji dát do ruky menšímu dítěti, které by v ní více vidělo pohádku.
    • Tvoje argumenty mi příjdou mimo.

      Zeměplocha je satira klasické fantasy, nemůžeš ji stavět na stejnou rovinu s Pánem prstenů. Spíš se Stopařem, atd.

      Jako vstup do světa fantasy taky ne. Nejlepší nejdřiv přečíst klasiku. Ať pak víš, z čeho si dělá srandu.

      Pratchett rozhodně není přeceňovaný, je to zasloužená legenda.
  • Děkuji za dnešní výběr hry, zeměplochu miluji.
  • houmrhoumr
    jojo od pratcheta sem prechet vsechno. a pan kanturek prekladal skvele. jen me mrzi ze jsem nikdy nedohral discworld noir. tenkrat jsem se zasek hned nejak ze zacatku a uz se k tomu nevratil. skoda

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit