Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Určitě kultovka. Někdy mě mrzí, že jsem serii Final Fantasy (a celkově japonským hrám) nedal nikdy šanci, okrást mě o čas. Každej jsme jinej a mě neuvěřitelně odpuzuje japonská vizualizace jak pro 10 letý kluko-holky..... a není to o tom, že si sednu na zadek z 3 metrovýho ogra stilizovanýho do "západní vizualizace".

    Prostě jen nemůžu od malička vydejchat mange, hentai, origami a jiný japonský specialitky. Už jako malej jsem někdy začátkem 90. let znechuceně přepínal program, když tam pištěl nějakej bez pardonu vypíčenej pokémon........... a to mi bylo 5......
  • Femto
    "To jako vážně? Celá takhle diskuze je z mého pohledu vedena vy smyslu, že japonská tvorba je pro západního diváka/hráče těžko přijatelná a ty mně napíšeš, že se o tom nebavíme? Vlastně máš pravdu, ty se bavíš o tom, že jeden yupík tady napsal, že Ultima je kompexní, a proto musí být komplexní."

    Co to meleš? Já reagoval na výrok z Gamesplaye. Tvůj pohled mě nezajímá. Ultima vyšla před FF a měla složitý příběh, tečka konec. To, že si dokázal napsat snad 20 postů o hov*ě, abys to popřel / zakecal jen svědčí o tom, jak ti to trhá žíly. *15*
    • Femto
      "Já reagoval na výrok z Gamesplaye"
      Takže jsi I i yupík. Ok. Chápu.

      "Co to meleš? Já reagoval na výrok z Gamesplaye. Tvůj pohled mě nezajímá. Ultima vyšla před FF a měla složitý příběh, tečka konec."

      Síla argumentů v praxi. Naprosto smekám před tvoji argumentaci.

      "Jak sem řekl, stačí si U7 zahrát nebo si o ní něco vygooglovat, projet Steam nebo GOG a přěčíst názory hráčů. "

      Zcela irelevantní pro naši diskuzi.
      • Nope, sakra, ty máš dost. Post od "I" quotoval výrok z Gamesplaye, takže ne, nechápeš. *7*

        A diskuze bych tomu neříkal, spíš jen taková ubrečená a zoufalá (zato pořádně vytrvalá) snaha z tvojí strany tady popírat realitu, protože nedokážeš překousnout, že před FF7 tady byla podobně příběhově komplexní západní hra (a co se týče mechanik, tak i komplexnější). Už jen to, že tady kličkuješ v desítkách postů o ničem, cpeš mi tady, co můžu a nemůžu psát, určuješ za mě pointu mých vlastních postů a pořád dokola papouškuješ, ať ti "prokážu" komplexnost příběhu U7 (přitom i opice si s Googlem za pár minut o tý hře najde tunu informací a názorů) svědčí o tom, že si tu hru nehrál, takže tady nemá cenu dál diskutovat. Dovzdělej se, protože tohle nikam nevede.
        • Femto
          "snaha z tvojí strany tady popírat realitu, protože nedokážeš překousnout, že před FF7 tady byla podobně příběhově komplexní západní hra "

          Ty jsi evidentně diskuzi absolutně nepochopil, protože je mi absolutně jedno, jestli bylo něco před FFVII komplexního v oblastní herního příběhu. Bylo by naopak divné, kdyby na západě nebyly hry s komplexním příběhem před dobou FFVII, poukazuji jen na to, že styl vyprávění japonských her je poměrně odlišný od západního a obecně jsou těžší na pochopení, protože často využívají experimentální tvorby, to samé je v některých anime, což jsem demonstroval na Neon Genesis Evangelion, kde se opravdu hodně využívá práce Hegela. V této době už to není tak moc aktuální, ale v roce 97 to bylo pro mnoho lidí šok, proto je tu ta tvoje Ultima absolutně mimo. Bavím se tedy o tom, že v roce 97 spoustu lidí ze západu nebylo připraveno na japonský komplexní story, čili tvoje Ultima mě absolutně nezajímá, navíc jsi tu nedemonstroval komplexnost Ultimy absolutně ničím, jen jsi prostě vypotit subjektivní pocit doložený absolutně ničím a demonstroval jsi to pod téma, kam absolutně nepatří. Jinak tvůj Google je poněkud rezervovaný na spojení synopse a Ultimy VII. Ukončil bych to tak, že rezervovanost proti odlišným hrám pořád platí, jelikož jsem tu několikrát četl, že tu zdejší jedinci považují MGS2 za nejhorší ze starých dílů, což je samozřejmě pro mě nepochopitelné, jelikož je to na herní scénu neobvykle komplexní filozofické dílko a má největší přesah ze všech Metal Gearu.
          • "Bavím se tedy o tom, že v roce 97 spoustu lidí ze západu nebylo připraveno na japonský komplexní story"

            Pukl sem smíchem. Pojďme se jen tak pobavit dalšíma dírama ve tvé pseudo-debatě:

            1) Někteří lidé nebyli připraveni ani na východě, včetně japonců, ledaže bys chtěl tvrdit, že to v japonsku pochopil v pohodě každý včetně batolat, že tam mají všichni dvojnásobné IQ (což by mě vlastně ani nepřekvapilo - glorifikace japonců od některých jedniců tvého typu je na skutečně groteskní úrovni). Realitou samozřejmě je, že každý národ má svoje klišé, kýč i průměrné diváky.

            2) Někteří lidé, kteří hráli hry typu strategie / RPG / adventury / simy (na PC bylo už v té době dost komplexních žánrů, víc, než na konzolích, navíc PC herní scéna byla v USA underground, konzole zažívaly boom), na to byli připraveni, takže nevím, o čem to tady sakra blábolíš. Prostě ty se tady bavíš JEN o mainstreamu, který na to nebyl připraven (což není připraven asi ani dnes a nikdy moc dobře nebude, protože to je mainstream) a já o tom, že spousta hráčů na to připravena byla, protože už DÁVNO hrály komplexní hry typu Ultima (navíc komplexní hry byly i na konzolích před FF7) - což tě samozřejmě se*e, protože přece FF7 je nejkomplexnější hra všech dob ... a konzole ... a japonci. :o))))

            Prostě se pokloňme japoncům, všechno komplexní je jedině z japonska. Západ neni připraven na průměrně komplexní příběh, zatímco v Japonsku každé druhé 5 leté dítě hraje komplexní šachy a Starcrafta na profi úrovni a u toho sleduje jedním okem komplexní anime, to je jasná věc. *15*
            • Starcraft hrajou korejci, v japonsku moc popularni není. tady je videt urcita neznalost a omezenost, jak jsem psal vyse. *3*
          • "Ty jsi evidentně diskuzi absolutně nepochopil."

            Už tato první věta pěkně logicky potvrzuje sílu diskuzního průjmu, který si tady předvedl. Tu ...ehm... diskuzi, kterou sem podle tebe nepochopil, sem nemohl nepochopit, protože sem jí sám začal - reakcí na výrok autora GamesPlaye (který byl obsažen v postu od I). Tím to skončilo. Žádné relevantní POKRAČOVÁNÍ diskuze tady POTOM neproběhlo. Jediné, co proběhlo, byla tvoje fanboyská óda o anime, stylu vyprávění a off-topic nesmysly přitažené z jiné diskuze. Hlavně, to, co se dělo POTOM, to, co si tady začal řešit Ty POTOM, o nějakém odlišném stylu vyprávění, o tom, že tady je řeč pouze o japonské tvorbě (což je tvůj výmysl, který sis tady vyfantazíroval jakože nějaké pravidlo diskuze, aby sis mohl dát mlít to svoje - tohle autor GameSplaye nikde neuvádí, jinak bych na něj ani nereagoval s Ultimou ty japonská tvorbo), o komplexnosti nějakého anime (a NGE, což ani není hra - naprosto mimo - ano, je to pěkné, ale mimo :o}}}), mě je absolutně ukradené i kdyby to bylo všechno pravda, protože to NESOUVISÍ s mojí původní reakcí. Tímto bych tu tvojí hloupou straw-man show uzavřel.

            Jinak koukám, že sis pořád o komplexnosti U7 nic nezjistil. Jak už sem řekl, i opička to s Googlem dokáže. Jenomže ty si papoušek a ne opička. Papoušek, který mi tady radši bude cpát dokola, jak je komplexnost Ultimy 7 jen můj subjektivní pocit, protože kdyby začal googlovat, tak by zjistil, že si královsky se*e na hlavu. Jo, pravda bolí. Radši ze sebe dělat hlupáka, za každou cenu, to je typický příznak slepého fanboysimu. Divím se, že máš vůbec stále tu drzost pokračovat v tomhle divadle, když si navíc tu hru ani nehrál. To je celkem síla a fakt kvalitní vystoupení. V hlavní roli fanatik anime/jrpg. Proč nejsem překvapen... *7*
            • ty si uplne mimo a k tomu v kazde druhe vete nadavka. Paneboze to je ostuda, co tu predvadis a to mam Ultimu taky rad...
    • A jak sem řekl, stačí si projet internet, rpg fóra, steam, gog, cokoliv - je to tak jednoduchý. Za tu dobu, co tu melš nesmysly bys o U7 našel tunu informací, ale to ty neuděláš, že ano... :o))))
  • pecka, možná nejlepší hra všech dob
  • Rozhodně souhlasím, že to byla super hra. Pro mě ta nejlepší na PS1 (hned na 2. místě MGS). Začal jsem to hrát v šesti letech, tehdy jsem tomu absolutně nerozumněl, ale za nějakých 65 hodin jsem dohrál, tu hru mám ještě do teďka na paměťovce :D. Od té doby jsem dohrál tak 20x a fakt je to neskutečná srdcovka. Pro mě je jasná volba ten remake a čistě kvůli tomu budu kupovat ps4 a nebudu toho litovat, to vím jistě :D
    Těším se snad na všechno od vesničky od Cida až po překvapení, jak bude sexy Tifa za barem :D
  • Jsem rád že pavla nahradil petr , jako znalec japonskych her a kultury celkově obohatil :D japonske hry jedině s petrem
  • Prý západní svět nebyl připraven na složitý příběh *15*

    Západní svět nebyl připraven na tuhle kravinu na n. řada věcí je jak od nějakého šmrdláka a do toho tam holčička ničí robota. Úchylnosti to nezachrání.

    Složitý příběh. Pobavilo.
    • Femto
      Vidíš sám na sobě, že ta omezenost u některých stále přetrvává. V té době byla samozřejmě větší. Byla to doba NGE, to prostě tuctový západní divák jen tak neskousl...
    • Tak jasně, že byl připraven. *5*

      Final Fantasy 7 - 1997
      Ultima 7 - 1994
      ...
      • flash789
        FF7 ma jeden z nejlepších pribehu co hry muzou nabidnout, vase ignorantsvi a neznalost na tom nastesti nic nezmeni. *3*
        • To má Ultima 7 taky, takže obviňovat někoho z neznalosti je z tvojí strany pěknou ironií. Navíc nikde nepopírám kvalitu příběhu FF7, takže doporučuju vychladnout a ještě jednou si přečíst vlákno a zkusit najít pointu mojí předchozí reakce.
          • Femto
            ty jsi reinkarnace jakého trolla vlastně? Ohánět poučkami se sice umíš, ale argumentovat k tématu jaksi nikoliv, pak to končí tak, že z diskuze utečeš se staženým ocasem :)
            • Jak sem řekl, stačí si U7 zahrát nebo si o ní něco vygooglovat, projet Steam nebo GOG a přěčíst názory hráčů.

              Každopádně mě baví, jak ti to trhá žíly. *15*
            • Femto
              "O nepochopeném storytellingu se tady bavíš ty, ne já."

              To jako vážně? Celá takhle diskuze je z mého pohledu vedena vy smyslu, že japonská tvorba je pro západního diváka/hráče těžko přijatelná a ty mně napíšeš, že se o tom nebavíme? Vlastně máš pravdu, ty se bavíš o tom, že jeden yupík tady napsal, že Ultima je kompexní, a proto musí být komplexní.
            • NGE je anime a ne hra.

              "NGE vyšlo ve stejném roce jako FFVII, jsme pod japonskou hrou, takže je naprosto pochopitelné, že když se bavíme o nepochopeném japonském storytellingu, tak se zmíním o NGE"

              O nepochopeném storytellingu se tady bavíš ty, ne já. Ty si hodně mimo. Běž si vzít prášky, tohle není možný. *15*
            • Femto
              "Moment? A FF7 je hra s komplexním příběhěm?"

              Ale,Ale *4* Já snad něco píší o komplexnosti FFVII? Ty jsi tu začal srovnávat komplexnost Ultimy s FFVII, proto jsem byl jenom zvědav na nějaké styčné body těch komplexností a ne na subjektivní pocity. Bohužel jsem se do teď ničeho nedočkal, krom těch subjektivních pocitů.
            • "Bylo by fajn to nějak podrobně srovnat s tím FFVII, když sem chceš tahat tuhle hru. O subjektivní pocity nemá nikdo zájem."

              Moment? A FF7 je hra s komplexním příběhěm? Já myslel, že to jsou všechno jen subjektivní pocity. :o)))) Jako, je pěkný, že ze sebe takhle dobrovolně děláš hlupáka, ale proč, když není to nutný. Stačí použít google (tvůj oblíbený agrument) a nebo si U7 zahrát. Tvoje snaha popřít, že U7 má komplexní příběh je fakt zoufale ubohá.
            • Femto
              "U7 má samozřejmě velmi komplexní příběh, ne na tu dobu ani na západní tvorbu, ale celkově"

              Říká kdo? Nějaký yupík? Takže mám věřit yupíkovi, že je to komplexní, aniž by napsal něco o té komplexnosti? Ty mě chceš rozesmát, že ano?

              "zatímco TEBOU uvedený NGE je strašně nepochopitelný a musel si ho cpát do diskuze, kde o tom nebyla řeč. "

              NGE vyšlo ve stejném roce jako FFVII, jsme pod japonskou hrou, takže je naprosto pochopitelné, že když se bavíme o nepochopeném japonském storytellingu, tak se zmíním o NGE. Na komplexnost NGE ti můžu poslat odkazy na 50 stránkové eseje, doufám, že ty to samé můžeš nabídnou u Ultimy.
            • "Komplexní možná pro západní tvorbu a tehdejší dobu. Komplexní možná pro tebe. Tohle nemá nic co do činění s argumentem, jelikož jsi pořád nenapsal nic na obhajobu té komplexnosti Ultimy"

              Stačí si tu hru zahrát. U7 má samozřejmě velmi komplexní příběh, ne na tu dobu ani na západní tvorbu, ale celkově. Hlavně tu byl dřív, než FF7, což byla pointa, kterou se okatě snažíš ignorovat. Očividně ti to drásá nervy, tak vaříš z vody. :o))))

              "takže jsou to jenom subjektivní pocity člověka, který sem cpe hru, o které vůbec není řeč a zvyšuje se si nějak pofidérně svoje mrzké ego."

              Ale tak hlavně, že si zvyšuju mrzké ego a cpu sem Ultimu, zatímco TEBOU uvedený NGE je strašně nepochopitelný a musel si ho cpát do diskuze, kde o tom nebyla řeč. To vypadá, že si sám kakáš do úst. *15*
            • Femto
              Nejsi to náhodou ty Dele??? Mimozní reakce, vytahovaní vět z kontextu. Psaní o Ultimě pod Final Fantasy VII. To přece nemůže být náhoda, ne?

              Jinak jsem se pořád nic nedozvěděl o té příběhové komplexnosti Ultimy. Bylo by fajn to nějak podrobně srovnat s tím FFVII, když sem chceš tahat tuhle hru. O subjektivní pocity nemá nikdo zájem. Já tedy určitě ne. Tak se předveď...
            • Pro pobavení:

              Výrok v Gamesplayi: "Západní svět nebyl připraven na složitý příběh"

              yupík: Final Fanstasy 7 - 1997, Ultima 7 - 1992

              Femto: "V té době byla jakákoliv japonská tvorba na západě a hlavně u nás silný underground a jako příklad jsem uvedl Neon Genesis Evangelion, který byl a pořád je pro průměrného diváka naprosto nepochopitelný, proto ten argument s Ultimou je naprosto mimo a nemá tu co dělat, protože tady se bavíme o japonské tvorbě a ne o západní."

              Tohle je silný kafe. Jako potkal sem větší id*oty v řadách JRPG fanboyů, ale musím říct... začínáš trochu konkurovat.
            • Femto
              Komplexní možná pro západní tvorbu a tehdejší dobu. Komplexní možná pro tebe. Tohle nemá nic co do činění s argumentem, jelikož jsi pořád nenapsal nic na obhajobu té komplexnosti Ultimy, takže jsou to jenom subjektivní pocity člověka, který sem cpe hru, o které vůbec není řeč a zvyšuje se si nějak pofidérně svoje mrzké ego...
            • "jako příklad jsem uvedl Neon Genesis Evangelion, který byl a pořád je pro průměrného diváka naprosto nepochopitelný, proto ten argument s Ultimou je naprosto mimo a nemá tu co dělat"

              Tak je jasný, že to, že NGE je pro průměrného diváka nepochopitelný vyvrací mnou uvedený fakt, že Ultima 7 měla komplexní příběh už 5 let před FF7 a taky to tu nemá co dělat, přesto, že tento fakt souvisí s výrokem v GamesPlayi. On ho dokonce docela i vyvrací. A prej nemám argumenty. :o)))) Ty si fakt kašpárek, to už není možný.
            • Oh, flash mi přišel říct, jaká byla pointa mého vlastního postu, tak tomu řikám kvalitní tečka na závěr. :o))))) Tady je vidět, jak pravda bolí, zvlášť když je někdo fanatik. Tak se pojďme zasmát:

              GamesPlay: "Západní svět nebyl před FF7 připraven na složité příběhy."
              Fakt: Ultima 7 (mimo jiné - to je na tom ta největší sranda) měla rovněž velmi složitý příběh (byla to i komplexnější hra celkově) a vyšla o 5 let dřív, než FF7.

              A přesto sem dostal na zadek s Ultimou, protože
              a) japonský styl vyprávění je "jiný"
              b) japonské hry byly underground (PC hry vůbec nebyly v té době underground, že ne)
              c) japonské hry mají jinou stylizaci
              Všechno velmi kvalitní a související argumenty. Takže sem byl prostě setřen. Mno, ať si každý udělá obrázek sám. Nejvíc se mi ale líbí, jak flash vždy napíše 10 řádek nesmyslů a pak to zakončí tím, že si dostal výprask - pak se jakože snůška nesmyslů a irelevantních plků stane pravdou. *15* Pánové, vás by měli zavřít někam do vypolstrované cely, tohle už je trochu přes hranu.
            • Femto
              když už nevíš jak zareagovat, tak vytáhneš "překvapivě" něco z trojlístku fanboys/trolling/fanatismus. Raději si měl zase utéci, vypadalo by to lépe :)

              @Flash asi tak nějak :)
            • ja myslim ze je nad slunce jasne ze pointa tohohle vseho je proste ze japonsky hry a pribehy plno lidi nepochopi ani dneska, natoz v roce 1997. japonska stylizace je pro plno west rpg only lidi neprekonatelnej problém, a tudíž je ten pribeh ani zajímat nemůže a nemaji nalůadu se ani do nej dostavat. Z toho prameni pak omezenost a neznalost ze JRPG jsou nesmysly. A holt když někdo prileze do diskuze o FF7 z Ultimou dostane po cumaku :)
            • Hmm. Tak tohle už není trolling ani fanatismus, jen pouhá hloupost... *6*
            • Femto
              zase jsi absolutně mimo. To snad není ani možné, přitom stačilo sjet pár řádků dolů a podívat se dolů na můj příspěvek a byl bys v obraze :) Nemůžeš srovnávat storytelling u západní tvorby a japonské. V té době byla jakákoliv japonská tvorba na západě a hlavně u nás silný underground a jako příklad jsem uvedl Neon Genesis Evangelion, který byl a pořád je pro průměrného diváka naprosto nepochopitelný, proto ten argument s Ultimou je naprosto mimo a nemá tu co dělat, protože tady se bavíme o japonské tvorbě a ne o západní. Ty sis jenom potřeboval vymastit tady svojí oblíbenou hru, i když je to absolutně mimo téma.
            • "Píše člověk, co tahá pod diskuzi o FFVII Ultimu."

              Koukám, že se jako správný zaslepený fanatik snažíš zuby nehty, ale sakra... tohle opět nevyšlo. Vypadá to, že se situace opakuje a opět ti musím dávat lekci jednoduché výrokové logiky 101. Ultima 7 + rok vydání byla použita jako protiargument k výroku, že "svět nebyl v době FF7 na složité příběhy připraven", což byl výrok, který zazněl v GamesPlayi, tudíž je samozřejmě relevantní na něj reagovat. Nevím jak si vysvětlit, že vedeš tuhle nesmyslnou válku a snažíš se do mě za každou cenu (bohužel neúspěšně) nějak trefit. Asi ti nevoní realita, kterou sem zde předložil. To je samozřejmě tvůj problém. Asi bys měl taky vychladnout.
            • Femto
              "Každopádně sem taháš něco z úplně jiné diskuze, což z tebe dělá krále off-topicu"

              Píše člověk, co tahá pod diskuzi o FFVII Ultimu... Pokud se mnou nechceš nic řešit, bude příště lepší na mě nereagovat vůbec, pak si nebudu myslet, že reaguješ jen tehdy, když se ti to hodí do krámu.
            • Hmm, tak tady tě musím vyvést z omylu. Asi to pro tebe bude překvapení, ale já se nevypařil, jen už sem neměl zájem debatovat, protože s tebou to nemá smysl. Můžeš si (mi) namlouvat, že sem třeba neměl argumenty, oponovat ti nebudu. Každopádně sem taháš něco z úplně jiné diskuze, což z tebe dělá krále off-topicu. Takže bych poprosil, otravuj si někoho jiného. Doufám, že to pochopíš a budeš to respektovat, když už se oháníš tou základní inteligencí.
            • Femto
              dobře. Myslel jsem, že máš nějakou základní inteligenci a pochopíš to. Bohužel se tak nestalo. Takže pomalu ještě jednou. Bavil jsem se o naší minulé diskuzi, kde jsi se oháněl argumenty a jak na ně došlo, tak jsi se vypařil jako pára nad hrncem, proto se tě znovu ptám, koho jsi reinkarnace?
            • Doporučuju přečíst na co sem reagoval, protože mám dojem, že si nějak mimo. Nebereš nějaké léky? Možná jen prasklá žilka...
          • flash789
            ja taky primarne nereagoval na tebe..vztahovacny lidi jsou velkej problém internetu:)

            PS: plus pro tebe jsi si dal sam? lol
            • Femto
              ...
  • Máte někdo zkušenosti s PC verzí týhle klasiky? Já to nikdy nehrál, chtěl bych, ale slyšel jsem, že PC port stojí za starou bačkoru a připadá mi škoda zkazit si kvůli nepovedený PC verzi zážitek ze hry, kterou spousta lidí považuje za nejlepší JRPG všech dob.
    • Já jsem hrál původní FF7 na PC a byl to jeden z nejlepšíh herních zážitků. Nebavím se o remaster verzi.
    • oVer9000
      Však to hráli ze steam verze ne? Nebo tak jsem to pochopil. A docela jim to jelo.
  • Femto
    srdcovka stejně jak Vagrant Story. To byla doba...
  • Vyspoilovat Aeris, když se chysta remake, to je trolling level 100. Nicméně mě je to buřt, mě u te scénky vlhly oči před 18 lety a i když jsem si dal FF7 nedávno znova, stále tam ty emoce byly, i když jsem věděl, co příjde.
  • Pánové, ohlídejte si do budoucna ten zvuk. Zdálo se, že Honza zezačátku vysvětloval nějaká zajímavá fakta a neslyšel jsem skoro nic.
    • sleepless
      V zásadě neříkal nic, co bychom nezopakovali později, ale samozřejmě máte pravdu - tohle si musíme ohlídat. Pardon.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit