Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • "Stejně jako kdysi u Beyond Good & Evil se recenze i v případě Clive Barker's Undying předháněly v expresivním vyjádření chvály, jen aby hra komerčně zcela propadla."

    Tak to jsem asi žil v nějakém alternativním vesmíru. Zrovna v Levelu to Undying dost slízlo za šablonovitost a neoriginalitu...
    • x_ander
      V Levelu to sice dostalo něco málo pod 7 z 10 (tuším nějakých 6,8), ale většinou to sbíralo hodnocení kolem 90%. Na metacriticu je hodnocení 85 od recenzentů a 88 od hráčů. Co si vzpomínám, tak v českých recenzích mimo Level to bylo podobné (Bonusweb dokonce 96%).
      • Bonusweb, hm, to je jak kdyby to recenzovali na super.cz. *1*
  • Clive Barker's undying pro mě není retro, škoda že Jericho nedosahuje její úrovně, ale zase je to víc splatter *5*
  • Dagon
    Oooo, Undying. Tak na tuto pecku sa vazne neda zabudnut. Z hladiska atmosfery jednoznacne jedna z najlepsich hororovych hier. Dodnes si spominam, ako mi kompletne zamrzol usmev na xichte, ked som sa dostal do casti sidla, kde viali vo vetre zaclony na inak (tradicne) temnej chodbe... Ked tu zrazu sa rovnakym sposobom zacali vyduvat zaclony aj u mna v izbe (podotykam, ze som to zasadne hraval neskoro v noci)... Mno, ak si dobre spominam, prave v danom okamihu som hru pre dany den radsej vypol, inak by ma zrejme infarkt neminul.
    Skratka, Undying rulezzz!!! *14*
    • Já na Undying vzpomínám jako na slušnou střílečku s pěknou grafikou. Horor to ale zrovna nebyl.
      Tu trochu napětí definitivně zabila druhá (horší) část hry na ostrově s mnichy. Klasikou bych to nenazýval.
  • Jack1947
    Dobrej Retrogamesplej (další) zase jsem viděl něco co bych si zahrál ale kdyby vyšel např nějaký ten remake jinak skvělá práce a jen tak dál.
    • tak si to na GOGu kup a zahraj a nekecej :P
      • Jack1947
        Psal jsem remake, až vyjde tak třebas i jo. (někdy)
        • x_ander
          Proč remake? Ta hra je perfektní přesně taková, jaká je.
          • Jack1947
            Je moc stará *2* , neměl bych na to asi nervy + ta grafika no.
            • Dagon
              Cece... vidiet, ze si nevyrastal na gamesach napr. z 90. rokov. O tejto skutocnosti som pomerne slusne presvedceny, mily Jack, nakolko si ta moc dobre pamatam z totalneho spamovania komentarov na w-blogu (teraz v tom pokracujes napr. tu na games.cz) *7*, kde bol zaroven jasne, ze si skratka tzv. "mladsi rocnik" a to sa potom niet co cudovat. Zaujimave ze tym z nas, ktori evidentne pamataju i na starsie herne casy, by VOBEC neprekazalo si stary dobry Undying zahrat znova, bez ohladu na fakt, ze ak si dobre pamatam, tak Undying bezal na prvej verzii Unreal enginu... To je nejaky problem? Netreba byt prilis namlsany dnesnou tzv. "next-gen" grafikou a nasledne by si sa mozno cudoval, ake dalsie skvele hry z obdobia konca 90. rokov a prelome tisicrocia, by sme este nasli...
  • Deywik
    fps asi uz zadna...jinak nocturne, silent hill,dead space...jinak uz fakt asi nic neni.. :)
    PS: jeste me napada outlast z novejsich..
    • Slender a SCP containment breach z nezávislejších vod
      • Slender představuje všechno, co je špatně na současnejch hororech - prvoplánový bafání, žádná atmosféra... já si horor představuju tak, že je člověk posranej i jen z toho, že někde stojí v rohu a nikde se kolem nic neděje... protože ví, že když někam pude, bude to tam peklo :D
  • MidnighT91
    Nedokážu napsat jedinou atmosféričtější, horrorovou, fps. Snad první Fear, ale kromě toho mě jiná nenapadá...
    Jo ještě Condemned ten byl taky skvělej. Vás něco napadá???
    • System Shock 2. Sice to není úplně horror, ale atmosféra je jedna z nej, co sem ve hře zažil.
    • Pethulla
      úplně první Aliens versus Predator, konkrétně část za mariňáka
      • Kampaň za mariňáka, to bolo niečo úžasné. Dodnes si vybavujem prvú misiu a strach sa pohnúť z miesta. FUUU
      • Jo, u toho sem málem dostal infarkt. Co mě děsilo, že Alieni někdy nebyli vůbec slyšet, takže často přišel ze zadu a to byly šoky, člověk se musel furt otáčet. :D
      • https://www.youtube.com/watch?v=OlZTfQAQaoY
        Nádherná klasika *14*

        Edit: Všimněte si toho, že tma byla skutečnou tmou.
        • Dagon
          Mily Jezisko, veru, mas pravdu... prvy diel AvP za marinaka == strach, strach a... zase strach. Clovek sa doslova bal pohnut z miesta, pretoze si uz dopredu predstavoval, co ho caka za cca dalsimi par metrami chodieb. Jednoznacne dalsia z hier 90. rokov, na ktoru sa proste NEDA zabudnut.
    • Jack1947
      Cold fear, Cryostasis ... nějaké ty nezávisláky.
    • shefield2
      Call of Cthulhu: The Dark Corners of the Earth. U toho jsem měl hnědý poplach prakticky neustále. *1*
      • Dagon
        Yo! Call Of Cthulhu: The Dark Corners of the Earth sa uz taktiez stal klasikou. A to nie len spracovanim, atmosferou, skvelymi napadmi, ale i vdaka tomu, ze to cele, samozrejme, vzniklo na motivy legendarneho hororoveho spisovatelskeho Majstra............ H.P. Lovecrafta. Celkovo ide o jednu z mala hier, ktora spracovavala prave jeho viziu prapodivneho sveta a mytu Cthulhu. Hoci kedysi davno v 90. rokoch vysla adventura, ktora taktiez cerpala z Lovecrafta (bola to gamesa Darkseed), rozhodne to nema na COC: TDCE... Pre obdivovatelov/fanusikov Majstra Lovecrafta povinnost, ostatnym danu hru odporucam skratka ako skvely FPS horor...
      • Inquisitor
        Jo výborná hra, nejlepší na tom bylo, že hráč mohl umřít strachem nebo spáchal sebevraždu :)
        • dodneška vzpomínám na tu scénu, jak člověk utíká v tom hotelu a zavírá za sebou na dveřích petlice, to byl brutál!
      • Pro mne osobně nejlepší a paradoxně skoro jediná hororová hra, kterou jsem byl schopen i přes nesmírný pocit úzkosti dohrát. Vydat dnes nějaké důstojné pokračování, tak jsem jej schopen zakoupit snad za jakoukoli cenu.
  • Hanzales
    To jsem pařil jako ztěklý :) Jedna z mých nejoblíbenějších strašidelných her tehdy, možná vůbec nejoblíbenější :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit