Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Malleth
    Square logicky nechce jít proti Uncharted a Microsoft potřebuje exklusivní hru jako Uncharted. Takže to dává smysl.
    To ale nemění nic na tom že ukrást si multiplatformní titul pro jednu platformu je sviňárna na druhou.
    • Mato1987
      Keď mám byť úprimný, tak som aj rád, že to výjde s určitou časovou exkluzivitou na vhs prehrávači, aspoň si budem môcť v kľude a doplna vychutnať uncharted 4 a ako budem s odstrupom času nabažený z uncharted 4 tak hneď mi na pc výjde the rise of tomb raider :)
    • A kdyby Uncharted bylo multiplatformni a pak si to slohnulo ps4, tak by to bylo v poradku *1*
  • Jestli si mysli, ze za to budu platit, az to mylostive vydaji na PC, tak to se hodne pletou. Na compu je hodne moznosti, jak se jim za takove chovani odvdecit.
    • Mato1987
      chápem tvoj postoj, ale myslím si, že nie je potrebné takto znehodocovať prácu talentovaných vývojárov z crystal dynamics, všetok svoj hnev upriam na nenažrancov zo square enix, ako sa na nich veľmi, veľmi hneváš a, že im napíšeš dopis ako sa na nich veľmi veľa hneváš.
  • Tomb Raider bola pre mňa hra roku 2013, takže som sa pri oznámení Rise of the Tomb Raider na E3 veľmi tešil. Preto som dnes, keď oznámili, že je to XBONE exkluzivita, skoro padol zo stoličky. Vážne dúfam, že to bude len časová exkluzivita, ale aj to ma už pekne štve, že si to nebudem môcť zahrať hneď po vydaní.
    • conflig
      Tomb raider je moje srdcovka a na reboot jsem ne nemohl dočkat od oznámení na E3 2010 a oni udělají pro mně je to nejoblíbenější hra za posledních pár let.. takže tohle exkluzivní oznámení my zkazilo den.. vlastně jsem v tu chvíli vypnul stream z gamescomu a už mně nezajímá..

      Teď už jen oznámení Mass effectu 4 jako Xbox exkluzivitu a... radši na to ani nemyslet..

      no doufám, že to nakonec vážně bude jenom časová exkluzivita...
    • snorgrind
      tak na PC aspon dostanem HD edici ne *3*
      • Mato1987
        Glorious PC Gaming Master Race ! zero punctuation FTW :D
  • Ilusiveman
    Třeba takovej Space Engineers, má dvanáctiměsíční exkluzivitu na xbox one.

    Via: official facebook page

    OPRAVA: Vůčí PS4 samozřejmě.
    • Mato1987
      možno sa pletiem, ale nie je hra v early access fáze už skoro rok na steame? :D
      • Ilusiveman
        Nepleteš, ale jak sami tvůrci pišou: “Space Engineers is an Early Access game, which means that it is still under development but already in a very playable state and contains a vast amount of new features that have been added since its first release (e.g. Multiplayer, Survival mode). The game is being improved on a regular basis through updates that add and polish features and content, optimizations and bug fixes.", tak s nimi mohu jenom souhlasit.

        Hra je dobře hratelná a tvůrci sypou jeden větší update za druhým. Oproti kostičkovému Minecraftu jsou updaty 10x obsáhlejší. Vlastně ani nestíhám pokaždé, když se mi updatuje Steam nové fičury vyzkoušet. Občas stihnu proletět video, které vše prezentuje.

        Zkrátka. Pro mě byl SE hratelný už v den spuštění early access. Nevím, co vše na Kickstarteru naslibovali, ale tento styl častých updatů se mi velmi líbí.
      • Jack1947
        Aby pak v té slavné Early Access už nezůstala na věky. *3*
      • Preed
        Microsoft a Sony PC nezaujima v takychto veciach,ta exkluzivta je na konzoly resp. voci PS4.
  • Preed
    No je to celkom zaujimave,z pohladu microsoftu sa to da pochopit ale inak je to celkom velka zrada voci fanusikom tomb raidera od square enix a vtipne na tom este je ten fakt,ze mali problem zaplatit predchadzajuci diel zo vsetkych platforiem a teraz sa tvaria,ze je to exkluzivne,pravdepodobne je to casova exluzivita ale pride mi to dost nestastne.
  • Jack1947
    Jo, a já jsem to defakto řekl předem ( skoro předpověděl ze srandy) a ono se to fakt stane, rofllss - já se fakt musím smát, i kdyby to nebylo na furt tako že si to pcděti nezapaří v dohledné době na pc... sry *1* *2* *15* *5* *6* *12* ... no a už je to skoro venku. *12* Jop... *7* *8*
  • No, doufám, že se tady nebude kvůli tomu brečet, jako na konkurenčním portálu a vlastně celým internetu.
    • Mato1987
      ktorý konkurenčný portál máš na mysli, ja som si prešiel túto novinku na rôznych zahraničných stránkach hneď ako to oznámili na xbox press konferencii a skoro na každom webe sa našli jedinci, ktorí vyplakávali a ronili krokodílie slzy a obviňovali microsoft z kupliarstva a pritom by mali hádzať tu vinu na square enix a ich nenažranosť.
      • Jo protože Square Enix vydělal na TR příšerný prachy *7*
        • Mato1987
          Nechápeš súvislosti alebo ti to mám polopatisticky vysvetliť?
          • Můžeš,ale já začnu, Crystal Dynamics dostali peníze od Square na restart Tomb Raideru, úměrně nákladům čekali nějaký obrat, ten zcela jasně nevyšel. Pro normálního člověka jsou ty čísla samozřejmě tak vysoký, že to nedává smysl, jak jim 6 milionů prodaných kusů za rok nemohlo stačit. Jenomže háček je v tom, že vedle toho že firma chce pokrývat náklady a vydělávat peníze "do kapsy", musí růst, mimo jiné proto aby držela krok s konkurencí. A pokud se jí nedaří, musí svou produkci racionalizovat, to může u her udělat dle fantazie vedoucích pohlavárů vícero způsoby, mohli studio zavřít, seškrtat jim peníze, mohli upravit herní koncept tak aby minimalizovali rizika (to je prostě zlatý pravidlo bezpečnýho podnikání). A nebo si mohli říct, hele Microsoft nemá žádný Uncharted pojďme jim nabídnout exkluzivitu.
            Osobně se mi taky nelíbí to rozhodnutí, ale je lepší než žádný pokračování. A zrušení nějaký série po neúspěchu není nic tak výjimečného.
            • Mato1987
              Máš staré informácie bratu, v januári tohto roku vyšla novinka, kde Square Enix jasne deklaroval, že ich projekt reštartu Tomb Raidera je konečne ziskový.
              Mám taký dojem, že s exkluzivitou pre xbone to s The Rise Of Tomb Raider nebude také jednoznačné. Alebo si myslíš, že manažéri zo Square Enix sú slepí a nevidia jasný nepomer v predaných kusoch Tomb raidera 2013 kde sa ps3 verzie predalo podstatne viacej ako na xbox360 a remastrovaná definitive edícia predala takisto podsatne viacej na ps4 ako na xbone?
              Viem, že Crystal Dynamics boli nútený ešte pod eidosom robiť exkluzívne dlc pre xbox, ako to jedno dlc z tomb raider underworld, ktoré pre ps3 nikdy nevyšlo. Aj niektoré dlc rebootu Tomb Raidera boli časovo exkluzívne približne pol roka pre xbox360.
              Bolo by to od nich hlúpe, prísť o nemalý zisk z predajov ps4 a PC verzií The Rise of Tomb Raider.
  • No já osobně doufám, že ti co tvrdí, že exkluzivita bude jen dočasná mají pravdu. Nový Tomb Rider se mi opravdu líbil a těším se na pokračování. Bylo by, ale dost divný s velikou pompou vydat reboot série na pět platforem a pokračování jen na jednu, řekl bych, že to by naštvalo hodně hráčů. Takže doufám, že to časem vydají i na PC (jako zmíněný Mass Effect).
    • Mato1987
      Súhlasím reboot Tomb Raidera im vyšiel na jedničku s hviezdičkou, hru vydajú aj na ostatné platformy, to sa neboj, ale prečo to porovnávate s mass deffect, to je mi záhadou.
      • Pokud si pamatuju správně tak ten měl být taký původně xbox exkluzivní a půl roku potom ho vydali i na jiné platformy. Můžu se plíst, ale myslím, že to tak bylo.
        • Mato1987
          Máš pravdu, som nevedel, že prvý mass deffect bol xbox exkluzivitou...
        • Lukyz
          Mass Effect:
          Xbox 360
          20.listopad, 2007

          Microsoft Windows
          28. květen 2008
  • A bude to exkluzivita jako Uncharted, nebo "exkluzivita" jako Mass Effect? :D

    Microsoft v tomhle totiž nemá moc jasno, navíc pokud vím, tak si Square stěžovalo na nízké prodeje předchozího dílu, což je docela vtipný potom dát exkluzivitu na platformu, která teď zrovna není úplně populární - do roka po vydání to bude multiplatform...
    • Mato1987
      Square Enix majú radi chechtáky a tak to vyjde aj skorej, do pol roka to výjde multiplatformne.
  • Mato1987
    So sto percentnou určitosťou sa jedná o časovú exkluzivitu, je ale viac než smutné, že square enix sú tak ľahko korumpovateľní. Pamätám si, že niektoré dlc Tomb Raidera 2013 boli na xbox360 tiež časovo exkluzívne a vyšli následne asi pol roka po tom aj na ostatných platformách. Môj skromný odhad je, že hra výjde ešte pred vianocami 2015 na vhs prehrávači a potom na jar 2016 na PC a psquad.
    Čo ma ale zaráža a zároveň rozosmieva, je fakt, že The Rise of Tomb Riader nie je first party exkluzivitou, ale obyčajnou third party exkluzivitou a okrem toho nemá xboxchuan okrem vývojárov autíčiek forza horizon motorsport takmer žiadnych first party exclusive vývojárov :D
    • 343 Industries, Rare, Lionhead, Turn 10, Twisted Pixel, Black Tusk, ...
      • Mato1987
        Wow to ti ale trvalo, si sa zmohol na zopakovanie toho čo som napísal v mojom komentári, teda vývojárov autíčiek forza motorsport ( turn 10 studios) a pridal si dve štúdia ako Rare a Lionhead, ktoré za posledných skoro 10 rokov nevydali nič svetoborné a ešte sa k tomu nejedná o exkluzívne hry. To hľadanie si musel mať veľmi náročné keď si do zoznamu zaradil Twisted Pixel, ktorý nevydali taktiež nič svetoborné a okrem toho vyšli ich tituly taktiež na PC. Zaradiť ale štúdio ktoré hru ešte ani nevydalo(black tusk) tak to chce riadnu porciu drzosti :D
        Jediné štúdio, ktoré sa dá považovať za xbox first party exclusive je 343 industries, takže spolu s turn 10 studios,xbox tých first party exclusive vývojárov teda nemajú, hlavne keď to porovnám s konkurenciou, ktorá je na tom podstatne lepšie.
    • Nenazyvaj Eidos Square Enixom, thank you very much.
      • Mato1987
        tak troška angličtiny na upresnenie od strýčka gogoľa
        "In February 2009, Square Enix reached an agreement to purchase Eidos for £84.3 million, pending shareholder approval, with an initial aim of fully buying Eidos on 6 May 2009.The date was brought forward and Square Enix officially took over Eidos on 22 April 2009.

        Although Square Enix said earlier that it would let Eidos Interactive remain as it is currently and not meddle in its internal affairs, it has stopped publishing games under the Eidos brand, with new games coming out under the Square Enix brand instead. Currently the Eidos Interactive logo only appears for games developed by former Eidos-owned game studios."
        • No ved prave, ta firma je uplne rovnaka ako bola predtym len vydava hry pod inou znackou... A preto opakujem - nenazyvaj Eidos Square Enixom.
    • Ilusiveman
      "Korumpovatelní", jako kdyby dělali něco, co je zakázáno zákonem.. Na čem se ale shodneme, že je to pouze časová exkluzivita.
      • Mato1987
        súhlasím, v úvodzovkach to slovo vyznieva lepšie.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit