zavřít
...

Rozhovor s Ronem Gilbertem o konci adventur a jeho nové hře Thimbleweed Park

Hádanka: Jak sladit dva lidi na opačných stranách zeměkoule, aby si spolu naživo popovídali? Posuny času jsou záludnější než by se mohlo zdát, a tak až o několik pokusů a dní později se oba ocitají ve správný čas na správném místě a oba stisknou stejné tlačítko, aby se navázalo spojení – stejně jako...
 • Kubas (anonym)
  1 souhlasí, 3 nesouhlasí
  pan Gilbert je vážně sympatickej člověk, pro mě mnohem větší osobnost než třeba Shafer... co mě ale na Thimbleweed Parku mrzí (a asi to kvůli tomu ani nebudu hrát), je ten příšernej systém ovládání klikáním na Look, Smell, Touch, Open, Close, Lick... tahle hrůza měla zůstat pohřbená hluboko pod zemí... kdyby to mělo aspoň ovládání jako původní Sam a Max, tzn. všechny akce na kurzoru? nebo se vám to někomu líbí?
  20.4. (3 dny)

  reagovat

  • Pelikán (anonym)
   1 souhlasí, 1 nesouhlasí
   Povely jsou namapovány na qwe asd zxc. Bez kombinace s altem nebo controlem. Takže look je třeba s.
   21.4. (2 dny)

   reagovat

   • Kubas (anonym)
    1 souhlasí, 0 nesouhlasí
    ok, tak aspoň milion kliků odpadne... ale stejně, co je tak špatnýho na levým kliku - použít a pravým kliku - prozkoumat? vsadím se, že ke každý tý akci je tam nějaká vtipná hláška, takže člověk stráví hodinu jen prozkoumáváním, co má v inventáři :)

    (a už je Thimbleweed Park ve wishlistu, takže časem to testnu ;)

    dík!
    21.4. (2 dny)

    reagovat

    • mol (anonym)
     3 souhlasí, 0 nesouhlasí
     To ovládací schéma bylo IMO zvoleno primárně kvůli cílovce (lidi na Kickstarteru o podobnou hru stáli); hra má evokovat pocit, že lidi hrají starou adventuru z osmdesátek/devadesátek, ale takovou, jakou si ji pamatují, ne takovou, jaké hry tehdy skutečně byly (takže s řadou nepříjemných neduhů typu "walking dead"). Gameplay a řada dalších prvků u TWP jsou vlastně dost moderní. Plus, jak bylo napsáno výše, si lze slovesa normálně namapovat na klávesnici tak, jak ti to vyhovuje.
     21.4. (2 dny)

     reagovat

     • Kubas (anonym)
      0 souhlasí, 2 nesouhlasí
      právě, v čem je vlastně ten gameplay moderní? pro mě je u adventur gameplay hlavně o tom rozhraní... nebo tím myslíš ty logičtější hádanky, míň zdržovacích pasáží, pixelhunting atd., jak Ron zmiňuje v rozhovoru?

      ze stejnýho důvodu se třeba nejspíš nikdy nerozhoupu zahrát prvního Gabriela Knighta, i když bych strašně chtěl... třeba proto, že má taky šílený ovládání, člověk ani nepozná, co na obrazovce je klikatelný a co není... tohle je pro mě fakt pravěk, kam by člověk neměl vkročit
      21.4. (2 dny)

      reagovat

      • mol (anonym)
       3 souhlasí, 0 nesouhlasí
       Tak asi sám uvidíš, jak ti to sedne, pokud se to rozhodneš vyzkoušet. Ty klávesové zkratky by třeba mohly pomoct. Podle mě to při samotném hraní člověka nějak extra neomezuje... Ale tak je to asi individuální.
       Jo, je to moderní spíš tím stylem, že to nekopíruje staré adventury doslova (těmi nešvary, co tam tehdy byly - pixelhunting, slepé uličky apod.). Hra taky využivá různé grafické efekty, co by např. v 90. letech nebylo možné použít, tudíž není "retro" v doslovném slova smyslu. Sází to spíš na ty vzpomínky, co na tehdejší hry lidé mají.
       A Gabriela Knighta si doporučuju taky někdy zahrát :) Před časem vyšel nějaký ten remaster, tak třeba ten by byl přístupnější, ale vím, že puristi si na něj dost stěžovali...
       21.4. (2 dny)

      • mol (anonym)
       2 souhlasí, 0 nesouhlasí
       (ale teda na tom GK remasteru by mě strašně štvala už ta předělaná grafika... původní kouzlo hry se tím dost výrazně vytrácí)
       21.4. (2 dny)

      • Kubas (anonym)
       1 souhlasí, 0 nesouhlasí
       remaster ne, grafika by ani nevadila, ale prej tam není původní dabing s Timem Currym :P
       21.4. (2 dny)

 • Inquisitor tiscali.cz
  4 souhlasí, 0 nesouhlasí
  Díky za další super rozhovor.
  20.4. (3 dny)

  reagovat

 • Schopenhauer (anonym)
  9 souhlasí, 1 nesouhlasí
  Pavel Dobrovský dělá výborné a uvolněné rozhovory. Působí to skoro jako debata se starým kámošem.
  20.4. (3 dny)

  reagovat

 • maros.goc tiscali.cz
  2 souhlasí, 2 nesouhlasí
  Kedy by mala vyjsť recenzia? :) Hra je úplne úžasná, až na jeden dosť podstatný neduh,
  19.4. (4 dny)

  reagovat

Tento formular nevyplnujte!!!
Jmeno:
Email:
Text:
povolené tagy

Přidej příspěvek

Přistupujete z neznámé IP adresy 107.22.60.105.
Opište kód z obrázku:   (Kód je nečitelný, ukaž jiný)

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.