Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Battlefleet gothic minirecenze kampane:

    spousta vaty aby se natahla hratelnost 4/10
  • O co přesně ve hře jde ? Začíná se s jednou lodičkou, obsazují se planety a buduje se armáda nebo jak se to hraje, jaký je příběh ?
    • je to v podstate takova 2d moba pro duchodce protože všechno je zpomalené. a je to fest grindovní (abys vylepšil flotilu musíš nasbirat hafo bodu). pribeh defakto jsi kladas a zachranujes svet pred zlym demonem jako obvykle.
      • Maxíčku zalez zase zpátky do díry a nekomentuj u her, u kterých je nějaká požadovaná hladina mozkových buněk.
    • Morraw
      Zjednodušeně. Abaddon (hlavná záporák) vtrhnul do Gothic sektoru s cílem něco získat (13th Black Crusade). Ty jsi jeden z admirálů v Battlefleet Gothic a tvým cílem je samozřejmě zabránit Abaddonovi v ovládnutí většiny planet (50).
      Postupně jak získáváš nové úrovně, tak se ti odemykají nové lodě a jejich vylepšení. Mapa galaxie je na tahy, kde vidíš svoje a nepřítelem ovládnuté planety. Každá dává nějaký bonus a pokud ji ztratíš, tak i s tím bonusem. Souboje jsou pak realtime se zpomalením času.
  • tak už se to stahuje
  • No ja mam v bete nejakych 40 hodin a to jsem to koupil jen nedavno.
  • eStar
    Pokud si chcete hru koupit, kupte si jí pouze ze stránek vývojářů a nebo přímo na steamu. Pokud koupíte hru kdekoliv jinde tak nedostanete free DLC.
  • nic o tom univerzu nevím, ale na první dojem to působí tak jaksi blizzardsky, warcraftsky, starcraftsky - tím zvláštním komixovým designem lodí, lebky na lodích, piráti ve vesmíru atd. Chtělo by to něco dospělejšího než tyto omalovánky.
    • chaby trolling...
    • Morraw
      Chtěl sis rýpnout, tak sis rýpnul :) Ale zkus si o tom univerzu zjistit něco víc, nebo si jen třeba prohlédni modely stolní verze a možná zmeníš názor.
      Každopádně Warhammer a Warcraft světy bych nezmiňoval v jedné větě. WH je opravdu někde jinde a 40k obzvlášť. A to mi osobně také úplně nesedí stylizace "-craft" her
    • Jestli jsi neznas to universum a nehral jsi dawn of war 1/2 nebo warhammer space marine multiplayer, tak jsi prisel docela o hodne.
    • Magister_Peditum
      Drizzt zase perlí... *15*
    • Veskoslav
      Dej si facku;) Z čeho si myslíš, že vychází Warcraft? A komiksový dojem? Lidi, proč jste ksakru tak líní a nevyužijete 10 minut pitomého Google. Pak by ti došlo, co jsi napsal za kravinu.
      • no vidíš, tak jsem se v podstatě trefil. Warcraft vychází z Warhammeru. Aniž bych o tom cokoliv věděl, tak jsem to uhodl jen podle té omalovánkové blizzardí stylizace - orci ve vesmíru, magie, komixový design lodí s lebkama atd. Ta grafika prostě připomíná World of Warcraft. mám raši čisté sci-fi bez příměsi fantasy
        • Veskoslav
          Připomíná Wowko? Chlape, pořiď si brýle....A čisté sci-fi je co? Nějaký příklad by to chtělo.
          • sci-fi neobsahuje magii a nemělo by obsahovat ani orky, elfy, trpaslíky a víly a enty a další tolkienovy výmysly. Příklad třeba Starflight (to nejspíš neznáš), Mass Effect (je to spíš space opera než hard SF) nebo MOO či GalCiv
            • Na to jsi sebral univerzálni recept kdy? Spolu s tvojím patentem na blbost?
            • O tom, že se to většině hráčům Warhammeru nelíbí vím, ale ten zbytek je pro mě novinkou - dík za zajímavé info
            • Veskoslav
              Většina hráčů to nikdy neuznala a defacto nikdo se tím neřídí. GW to bude nejspíš rušit a dá to jako legendy atd. Prostě bude platit, že období Horova kacířství (neoficiálně W30k) a W40k se odehrávají v našem vesmíru a je to budoucnost v naší galaxii a Warhammer je alternativní vesmír, podobný našemu, který se vyvíjel nakonec odlišně než náš svět.
            • @Slash_luke To je pravda. Ale pokud je mi známo, tak to považuje většina fandů fantasy WH za odpad a okázale novou edici ignorují.
            • Je to možné, ale neprodělal Warhammer náhodou v nové edici pravidel zásadní proměnu, která jej ještě výrazněji přiblížila (aktuálně populárnějšímu) W40k? Už tam máš i skoro Space Marines *1*
            • @Slash_luke bacha na to. Nikdy nespojuj W40K s klasickým Warhammer. Tedy jako, že fantasy je minulost sci-fy verze. Jsou tady náznaky, že to jsou paralelní dimenze, které mezi sebou nějak reagují skrz warp/realm of chaos, ale to je tak vše (+ bylo to v knihách autora který patří sice mezi oficiální, leč steží jde považovat za příčetného). A space pajzlové tam byli předtím, než se GW rozhodli vyhladit jakékoliv přehnané podobnosti s fantasy verzí.
            • To je ale dobrý blábol ("tvůj vlastní výmysl"). Z tvé "logiky" by ve sci-fi ani neměla co pohledávat lidská rasa, protože ta přece figuruje i ve fantasy prostředí.
              Warhammer = fantasy s magií, lidmi, elfy, orky, trpaslíky atd.
              Warhammer 40k = futuristická verze v BUDOUCNOSTI, se spoustou technických fičurek, (mimo jiné) vesmírným prostředím, vesmírnými loděmi atd. a s těmi rasami, které od toho fantasy "středověku" přežily + pár nových. Tzn. třeba trpaslíci tam nejsou, ti byli na vyhynutí už ve Warhammeru.

              A není to tak, že by Warhammer 40k působil "starcraftovsky", ale naopak Starcraft si zkopíroval spoustu věcí z W40k. Podobně jako Warcraft z Warhammeru, ale tehdy se holt autorská práva tolik neřešila *1*
              Warhammer 40k vznikl v roce 1987
              Starcraft v roce 1998
              Jinak btw definice sci-fi: Vědeckofantastický žánr nebo též sci-fi a SF (zkratky anglického science fiction) je umělecký žánr (především literární, filmový, herní či výtvarný), vymezený výskytem spekulativních technologií a přírodních jevů anebo dosud neznámých forem života v díle. Děj sci-fi je často zasazen do vesmíru, budoucnosti či alternativní historie.

              W40k to splňuje na 100% , takže kecy si nech od cesty, čau *1*
            • Veskoslav
              Mass Effect neobsahuje magii? A co jsou biotronici? V podstatě je to na bázi magie jenom tomu magie neříkají. Místo orků, eldarů, Necronů atd. jsou tam pro změnu jiné rasy.....Ty fakt netušíš, která bije. A hlavně neplést si Warhammer a Warhammer 40 000....
  • Nejsou na to free servery?
    • jsou, jen si musíš koupit hru *4*
      • kupovat hry.. nejsu padlé na hlavu :D
        • To nejsi, no... Možná něco horšího...
  • walltar
    Ono to vychází zítra? *8*

    Já v pátek jedu pryč na celej víkend... to mě dělají schválně *13*
    • Veskoslav
      Zítra v 22:00 oficiálně, tehdy končí i sleva na hru:)
      • Až ve 22? :( Jsem se těšil, že se hned po návratu z práce vrhnu na kampaň *9*

        By mě zajímalo, jak dlouho ještě bude games.cz bavit tenhle systém hlasování pro honibrky. Ať dají jeden účet = jeden hlas a ne anonymní hlasování přímo vybízející k zneužívání proxy atd. Člověk to těm dětem skoro ani nemůže mít za zlé - je to zhruba na úrovni zamáčknutí všech zvonků u baráku a pak zdrhnutí..dneska už mají v tomhle utrum, protože u těch nových jde zazvonit jen na jeden byt současně a tak musí alespoň dávat na netu stovky mínusek, chudáčci *13*
        • walltar
          Já hlavně nikdy nepochopil jaké má hlasování v diskusích vlastně smysl... By tuhle rakovinu z redditu radši mohli zrušit úplně a pokud někdo s někým nesouhlasí, tak ať to napíše.
          • A co je na tom?
          • To je funkce pro ty, co jim nestačí, že píšou jako anonym. Prostě takový anonym na druhou *4* Navíc jim to dodává falešný pocit důležitosti.
          • Jo, to by byla asi lepší varianta
      • TheGGG
        tvl 150 nesouhlasných... tady má někdo fanklub...
        • Veskoslav
          Sis nevšiml? Skrze galaxie a skrze všechny diskuze od -70 po -350:)
  • Morraw
    Naprosto brilantní prezentace W40k světa a jeho BFG části. A po pár hodinách strávených v betě i skvělá hratelnost.
    Ještě tak GW může nečekaně vyrukovat s novými BFG modely a osobní nirvána je na dosah.
    Jestli o těch klucích na začátku někdo pochyboval, tak teď už prostě nemůže. Jde vidět, že to jsou fakt fanoušci a ne jen kecky.

    Snad se bude hře dařit i finančně. Základ mají skvělý, teď jen přidat zbytek ras, nové kampaně (Armageddon), W30k verzi atd. Opravdu spousty a spousty materiálů a možností.
    • jj, v betě jsem dal nějakých 15 hodin a pak se donutil přestat a čekat na vydání.

      Jediné, čeho se bojím, je výše zmíněné balancování stran - protože během bety toho už celkem dost změnili a ne vždy k lepšímu :-/ .
      Přijde mi, že to zatím nejvíc schytalo Impérium - zvlášť mě otrávilo jak nerfnuli Nova Canon. Přidali označení, kam výstřel půjde, takže se na něj může protivník snadno připravit/vyhnout se a navíc mu dali náhodný rozptyl, takže v 90% případů jde výstřel úplně jinam, než chci a to i na nejkratší možnou vzdálenost.
      Jednu z těch dvou brutálních degradací dříve užitečné zbraně bych bral, ale obojí je až příliš - z nejlepší zbraně impéria (která je přímo ve hře uvedena mezi hlavními silnými stránkami Impéria) udělali zbytečnost, z které vystřelím tak 1-2x za hru a většinou ani jedno z toho není zásah *1*
      Hodí se maximálně tak na Eldary a to ještě když to náhodou střelí tam, kam jsem chtěl a nebo náhodně do dráhy nějaké jejich lodě, která zrovna vyplýtvala svůj boost.

      Jo a některé z misí prakticky nelze proti určitým nepřátelům vyhrát. Pokud je protivník alespoň průměrně schopný, tak v misích jako konvoj a získání dat nemáte v roli útočníka proti Eldarům šanci. Jedině taktéž v roli Eldarů, takže pro všechny ostatní je to jen ztráta času a nejlepší je počkat na první chvíli, kdy se dá skočit do warpu a misi předčasně ukončit *16* .
      A nebo v konvoj misi nabrat jeden lehký křižník a zbytek samé doprovodné lodě, které jsou dostatečně rychlé aby Eldary dohnaly, a doufat, že obránce bude neschopný konvoj ubránit :) . Což ale samozřejmě nelze použít v druhé zmíněné misi, protože doprovodné lodě nemůžou data stahovat..
      • Veskoslav
        Tak Nova potřebovala Nerfnmout, o tom žádná. Když jsi jel za Eldary proti Impériu, tak polovina malých lodiček se ani nedostala do půlky mapy, když jsi měl aspoň 3 lodě s Novou.
        • Nerfnout určitě, ale ne úplně anulovat její využitelnost. Když už náhodný rozptyl, tak bez toho, aby protivník viděl, kam zásah půjde - a nebo obráceně, ale ne obojí.
          To už je pak (nejen) proti Eldarům účinnější využít bombardéry a nebo torpéda (přitom právě nova canon by měla pro ně být hrozba) a na křižníky s Novou se úplně vykašlat
          • Veskoslav
            Já u Impéria jedu přes palebnou sílu, takže Novy nemám, protože když se k Tobě dostanou blíž, tak raději využiji jiné schopnosti.
      • jo, assasination a data sn@tch (to je fakt zakázané slovo??) proti Eldarům za Orky prakticky nejde vyhrát, ale to neva, většinou ušákům zmasakruju většinu "zdržující" části flotily, zatímco se s tou jednou lodičkou s daty snaží utéct na druhou stranu mapy, takže získám dost renown bodů za to že mu zničím lodě a do příští hry mu pěkně zkriplim flotilu a ještě se pobavím při masakrování elfů, ať si tu výhru Eldar užije. .a to je ten důvod, proč Orkové nikdy neprohrávají v bitvě *1*
        • Veskoslav
          No u Eldarů stačí mít u lodí na deaktivaci jejich maskování a mít posádky výsadkových torpéd na maximum. První ničit generátory a pak motory. Hlavně je mít neustále buď jako před sebou nebo z boku. Nemají energetické štíty a když je objevíš a znemožníš jim zamaskovat se, tak je ustřílíš palebnou silou. U Chaosu pro změnu létám proti nim přes letadlové lodě. Přes výsadkové lodě a hurá na generátory. U obou taktik mám 50:50, podle toho, jak AI nebo hráč za Eldary umí hrát. Podle mě jsou nejtěžší, protože musíš být neustále v pohybu.
          • v nějaké guide jsem četl, že troop value lodí pouze zvyšuje obranu té lodi před assault akcema, ale nevztahuje se na útok

            Eldaři maj jinak opravdu kvalitní děla na sestřelování torpéd, asi nejlepší ve hře, ale občas nějaké projde, zase torpéda myslim ignorují holoshields
            • Veskoslav
              Jo ignorují, proto je ideální natočit orka/imperiála čelem k jejich lodi a těsně před nimi je odpálit a modlit se, ať neaktivovali skokovou sekvenci na blízko nebo motory (tam mají nejrychlejší skok po zapnutí motorů ve hře).
        • To je správný přístup! *1*
          Možná si z toho vezmu příklad a zkusím ty zmíněné mise hrát když už ne pro výhru, tak pro co největší poškození elfácké flotily :)
          • je fakt, že jedu s Orky dost anti Eldaří build, taunt a micro warp u většiny lodí, uprgadované teleportéry + Goff favours, takže každý lightning strike dává trojitou ťáfku, sem tam bombu na zpomalování a do toho do nich sypu boarding torpéda a assult boats, když se ke mě s nějakou lodí přiblíží na dohled, už se živý pryč nedostane *1*
            • Super taktika. Já orky zatím ještě nehrál, ale za impérium na ně jdu taky s taunty, microwarpy a bombami + terminátořími teleportéry a když to jde, tak se snažím ramovat.
              A samozřejmě okamžitě zacílit na generátory.

              Jinak jednou se mi (omylem *1* ) podařilo udělat micro warp do místa, kde přesně v tu správnou chvíli vletěla jedna z eldařích lodí a byla to okamžitá destrukce elfské lodi *2* . Akorát jsem už pak neotestoval, jestli to vždycky znamená automatické zničení zasažené lodě a nebo musí být do určité míry poškozená
        • PS: ten pocit, když s Orčí battleshipou ze zapnutým turbem naramujete papírový Eldaří křižník a ten se za zvuku ohýbaného železa a obří exploze rozlomí na dvě části musí být jedna z nejvíc uspokojivých věci v dějinách videoher *1*
    • Veskoslav
      Jenom doufám, že udělají balanc u Necronů, protože ve stolní verzi to je docela maso.
      • Morraw
        Toho balancu bych se zas tolik nebál. Ono jim do toho hodně lidí bude kecat, ale zas se to musí přízpůsobit i té realtime hratelnosti. Přecejen to bude trochu jine než tabletop verze.

        Jinak nevím jestli jsi zachytil, ale pro iOS vyjde BFG:Leviathan, která má být hodně blízko pravidel stolní verze.
        • Veskoslav
          Jo četl jsem o tom, ale iOS nemám ve svém vlastnictví, takže mě to mine. Příští týden se chystám na Warhammer 40k šachy, protože jsem to u hrál u kámoše a neskutečná paráda.
          • Sestri utekl vam pacient zase
            • Veskoslav
              Maxíčku, jdi hajat.
      • necroni tam nebudou sry
        • Veskoslav
          Maxíčku, jdi hajat.
  • a co teprv kreslený příběhový animace co jsou v kampani, ty vypadají doslova nádherně

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit