Přejít na výpis diskuzí

Schizofrenický hrdina Twin Mirror neví, koho zavraždil

30.10.2018 17:15
Šárka Tmějová 8 příspěvků

Paris Games Week sice nepatří k tak velkým herním svátkům, jako je E3 nebo Gamescom, přesto během něj většinou vyplave na povrch nějaká zajímavá informace. Určitě se za ni dá považovat video z hraní Twin Mirror, které kromě do pasu svlečeného hlavního hrdiny především rozvíjí rozpolcenost jeho osobnosti...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Jack1947

  Náhodou by to mohlo být dobré...

 • Zajimavost: Schizofrenie neni rozpolceni osobnosti. Schizofrenie je neschopnost odlisit halucinace (zejmena zvukove) od reality. Ano, soucasti symptomu jsou drasticke zmeny nalad, ale nikdy neschopnost vzpomenout si co delala 'druha osobnost'. Schizofrenik je labilni, ale porad jeden. Rozpolcena osobnost je neco zcela jineho, a zcela nesouvisejiciho. Na rozdil od schizofrenie je to taky vec velice vzacna, a ve vetsine pripadu (a jsou teorie ze ve vsech) je to nasledek sexualniho tyrani v detstvi.

  • JohnnyLegend

   Zdroj? Schizofrenii je hned nekolik druhu, bipolarni porucha muze prejit do rozpolcene osobnosti, takze nemas pravdu. Existuje pak treba katatonicka schizofrenie, kdy postizena osoba nemluvi a "zasekava" svuj pohyb v podivnejch polohach - ta je pro okoli neskodna. Doporucuju se kouknout na stary zaznamy nekde z padesatejch let na youtube s text subjectama. Je to hodne creepy.

   • raisen

    Jenže bipolární porucha není schizofrenie. Je to samostatná diagnóza, dříve nazývaná maniodepresivní psychóza. 

    • raisen

     A bipolární stejně neznamená nic o rozpolcené či rozdvojené osobnosti, ale o dvou pólech nálady - útlumu, deprese a mánie. 

  • raisen

   Ano, to, co je velmi často považováno za schizofrenii, je spíše klasifikováno jako mnohočetná porucha osobnosti. 


   K tomuto tématu doporučuji film Rozpolcený.

   • Jack1947

    Já spíše ne ale asi to vzniklo hlavně kvůli The Glass aby se navrátil jak Jackson tak Děda Willis a doplnil je McAvoy heh.

 • v pořádku,  to se mi také občas stává

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit